Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Królowa jest tylko jedna - Łomnica

Autor Wiadomość
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-11-02, 00:23   Królowa jest tylko jedna - Łomnica

Witam . Postanowiłem zakończyć sezon na Słowacji naprawdę mocnym uderzeniem . Wybór padł na Królową Tatr czyli na Łomnicę ;) . Patrzyłem się na nią już kiedy byłem na Kieżmarskim kilka tygodni temu i planowałem z daleka jak ugryźć tą potężną górę . Wyprawę rozpocząłem wysiadając w Starym Smokowcu na dworcu i udając się do stacji kolejki na Hrebienok :-) . Z Hrebienoka podreptałem do Skalnatego Plesa a potem na Łomnicką przełęcz by tam założyć obóz i następnego ranka po uzupełnieniu płynów :piw5 rozpocząć atak szczytowy na lekko bez tlenu ale oczywiście ze szpejem i z konserwą chmielową w plecaku :haha . Muszę przyznać że było cholernie ciężko chociaż spodziewałem się że lekko być nie może wszak to drugi szczyt w Tatrach i tylko Gerlach jest od niego a raczej od niej :) wyższy . Pod same łańcuchy było dosyć lajtowo , zabawa zaczęła się wyżej bo w miarę posuwania się do góry było coraz więcej śniegu na drodze . Był taki odcinek gdzie łańcuch był zasypany i uwięziony pod śniegiem i musiałem użyć czekana żeby się podciągnąć . Powiało grozą :batman . Gdyby mi noga ujechała poleciałbym w przepaść i znowu stał się latającym urwisem :( . Na szczęście wziąłem się w garść choć ,,paraliżował strach,, i ,,odbierał zmysły lęk,, :/ . W pewnym miejscu nogi mi ujechała chociaż nie było bardzo stromo i trzymałem się łańcucha więc wyszedłem z tego bez szwanku nie licząc drobnego siniaka na nodze :) . Po długiej i męczącej wspinaczce osiągnąłem cel i czułem zwycięstwa słodki smak , jednak nie było to zwycięstwo nad górą tylko nad samym sobą , nad swoimi słabościami i czasami też bólem kolan które są zniszczone . Rzuciłem górze wyzwanie a ona pozwoliła mi na siebie wejść . A kiedy stanąłem już na szczycie to przypomniałem sobie jak ostatnim razem stałem w tym samym miejscu o kulach i wiedziałem wtedy że tu wrócę ale już o własnych siłach bez kul i bez pomocy kolejki . I możecie mi wierzyć lub nie ale tak cholernie się wzruszyłem że do oczu napłynęły mi łzy i mało brakowało a bym się popłakał bo nikogo oprócz mnie nie było na górze :( . Zacisnąłem jednak powieki żeby schować niechciane łzy ( których się generalnie nie wstydzę ;) ) i poszedłem obalić browara w tej brzydkiej betonowej halastrze która po prostu szpeci tą piękną górę . Precz z żelastwem i betonem na szczytach! Przywróćmy góry naturze! Namawiam wszystkich do sabotażu! No dobra żartowałem :haha , ale tylko w ostatniej kwestii ;) . Po zjedzeniu konserwy chmielowej i pogawędce z parą Słowaków którzy akurat nocowali sobie w tym nie najdroższym aczkolwiek nie najbiedniejszym górskim przybytku ( 550 euro doba ;) ) założyłem kask i rozpocząłem schodzenie na dół . Zszedłem tak samo jak wszedłem w jednym miejscu tylko poniżej łańcuchów skracając sobie drogę i nie idąc granią tylko na skróty szybko tracąc na wysokości :) . Kiedy znalazłem się na Łomnickiej przełęczy i zwinąłem namiot udałem się jeszcze na Łomnicką wieże na której jeszcze nie byłem :P . Schodząc z wieży poszedłem w kierunku przełęczy a potem na dół do Skalnatego jeziora a z niego do Hrebienoka :) . Kilka fotek :

Poranek na przełęczy :)





Ktoś sobie zanocował w pięknym otoczeniu ;)




Cel się wyłonił :dev









Coraz bliżej :P


Pierwsze łańcuchy :dev




Znowu żelastwo






Jak dla mnie to jeden z najciekawszych fragmentów wspinaczkowych na Łomnicę :dev






I już prawie :)




Skalne jezioro :)


Ostatnie metry łańcucha



Nogi na ścianie :haha



,,Ona pod sobą ma wszystkie szczyty a nad nią jest tylko jeden , jej Król Gerlach,,


Grań wideł , moje marzenie ;)














Ostatni raz stałem w tym miejscu kiedy jeszcze chodziłem o kulach............wojownik musi walczyć






Następnym razem jak będę wchodził na Łomnicę to wezmę ze sobą kątówkę i powycinam to żelastwo :D





Kiedy zszedłem już na przełęcz i zwinąłem namiot to mając w zanadrzu jeszcze trochę czasu podskoczyłem sobie na Łomnicką wieże





Lawinochrony ;)









Z tej perspektywy Królowa robi wrażenie :)

Wracając z Łomnickiej wieży znalazłem na prawo od szlaku takie cuś , to rodzaj jakiejś gry , tylko brakuje na tym kole butelki z jakimś dobrym % , kto zakręci kołem i padnie butelka ten stawia :haha

Na tej fotce chyba najbardziej budzi grozę swą potęgą



Generalnie jestem zadowolony i dumny z tego że mogłem wejść na tą górę i szczęśliwie zejść . Jeśli tak dalej pójdzie i nie po pełnie żadnego błędu to może w przyszłym roku zakończę WKT , zostało mi jeszcze 5 szczytów do korony , ale tych najtrudniejszych , no może poza Gankiem . W przyszłym roku o nich pomyślę , zakończyłem już tegoroczne chodzenie po Słowackich Tatrach , trochę tego urobiłem , to mój najlepszy rok w górach mimo przebytego wypadku i licznych urazów , chyba sprawdza się powiedzenie że : ,, co mnie nie zabije to mnie wzmocni ,, ;) . Dziękuję za uwagę i wielkie brawa dla tych którzy dotrwali do końca :brawo . Jeszcze link dla masochistów : https://picasaweb.google....feat=directlink .
Ostatnio zmieniony przez Tatrzański urwis 2015-11-02, 22:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-11-02, 09:22   

A nie można tak kolejką? :)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-11-02, 10:55   

Tatrzański urwis napisał/a:
Następnym razem jak będę wchodził na Łomnicę to wezmę ze sobą kątówkę i powycinam to żelastwo


Urwis ja cie coraz bardziej lubie! Tym razem za namiot w Tatrach i za kątowke :D
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-11-02, 10:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-11-02, 11:45   

Urwis, jestem za mniejszą ilością zdjęć na rzecz większej rozdzielczości - i gratulacje :)
buba: we wpisie wkradło się "ą", też wolę katować, niż kątować; a jeszcze bardziej kontować :)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2015-11-02, 11:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-11-02, 20:50   

Tatrzański urwis napisał/a:
A kiedy stanąłem już na szczycie to przypomniałem sobie jak ostatnim razem stałem w tym samym miejscu o kulach i wiedziałem wtedy że tu wrócę ale już o własnych siłach bez kul i bez pomocy kolejki .

Tatrzański urwis napisał/a:
Jeśli tak dalej pójdzie i nie po pełnie żadnego błędu to może w przyszłym roku zakończę WKT , zostało mi jeszcze 5 szczytów do korony

Powodzenia;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-11-02, 21:24   

Po tytule myślałem, że Cię na Babią zagnało a relacja trafiła do złego działu a tu takie wyjście :-)
Biwak rasowy :ok
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-11-02, 22:31   

ceper napisał/a:
A nie można tak kolejką?
Już raz tam byłem kolejką , wystarczy .
buba napisał/a:
Urwis ja cie coraz bardziej lubie!
Ja Ciebie też Bubo ;) .
buba napisał/a:
Tym razem za namiot w Tatrach i za kątowke
Nie rozbijałbym tego namiotu gdybym nocował w Skalnatej chacie , niestety nie było wolnych miejsc :-/ .
ceper napisał/a:
Urwis, jestem za mniejszą ilością zdjęć na rzecz większej rozdzielczości
Będę pamiętał następnym razem chociaż nie chodzę po Tatrach po to żeby robić fajne zdjęcia , one są dla mnie tylko pamiątką że tam byłem ;) .
Vlado napisał/a:
Powodzenia;)
Nie dziękuję ;) .
Piotrek napisał/a:
Po tytule myślałem, że Cię na Babią zagnało
Poprawiłem tytuł żeby nie było niejasności ;) .
Piotrek napisał/a:
Biwak rasowy
No pierwszy raz spałem w Tatrach na takiej wysokości :) .
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14369
Wysłany: 2015-11-03, 07:52   

Tatrzański urwis napisał/a:
Piotrek napisał/a:
Biwak rasowy
No pierwszy raz spałem w Tatrach na takiej wysokości


Urwis ... a po kiego chuja musisz o tym pisać ? Czy trudno Ci zrozumieć, że takie strony są przeglądane przez siepaczy z TANAP - u i TPN - u ? I że kolejny nocleg ( Twój czy kogoś innego ) może się bardzo szybko i niemile skończyć ? Są debile pokroju Jędrala i Prezesa74, którzy piszą o każdej "lewiźnie". Nie bierz z nich przykładu.

P.s. Piękna sprawa z tą Łomnicą. Mi się dwa lata temu nie udało tam wejść - konflikt międzynarodowy :)

Gratuluję Szujo.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-11-03, 10:11   

Dobromił napisał/a:
a po kiego chuja musisz o tym pisać ?
Masz rację głupio trochę zrobiłem ale sytuacja zmusiła mnie do tego żeby rozbić nocleg , niepotrzebnie o tym napisałem chociaż nocleg w górach po zmroku to fajna sprawa tyle że ryzykowna .
Dobromił napisał/a:
Nie bierz z nich przykładu.
Będę pamiętał następnym razem .
Dobromił napisał/a:
Mi się dwa lata temu nie udało tam wejść - konflikt międzynarodowy
Możesz rozwinąć swą myśl?
Dobromił napisał/a:
Gratuluję Szujo.
Czuję Twoją zazdrość wypływającą spod klawiszy ;) .
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14369
Wysłany: 2015-11-03, 10:29   

Tatrzański urwis napisał/a:
Czuję Twoją zazdrość wypływającą spod klawiszy


Masz rację :D
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-11-03, 11:58   

Tatrzański urwis napisał/a:
Dobromił napisał/a:
a po kiego chuja musisz o tym pisać ?
Masz rację głupio trochę zrobiłem

A ja trochę nie rozumiem w czym jest problem?
Po co robić tabu z czegoś o czym i tak wszyscy wiedzą?
Rozumiem, że prokuratura bez zająknięcia powinna zająć się "grotołazami", którzy zimą wypłoszyli niedźwiedzia z gawry, bo przeszkadzał w eksploracji.
Ale nocleg przy szlaku? Bez przesady.
Po tym gdy usłyszałem z pierwszej ręki, co TANAP wyprawia w Tatrach Bielskich ja nie mam żadnych skrupułów i drobne przy dupie na mandat zawsze mam. Choć ostatnio wybieram raczej inne kierunki.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14369
Wysłany: 2015-11-03, 12:16   

Vlado napisał/a:
Po co robić tabu z czegoś o czym i tak wszyscy wiedzą?


Panie Vlado - może dlatego żeby strażnicy nie mieli "podanych na tacy" miejsc gdzie towarzysze leżakują ?

Vlado napisał/a:
Ale nocleg przy szlaku? Bez przesady.


Panie Vlado - jeżeli taki ( może głupi, może nie głupi ) przepis jest to wartałoby się do niego dostosować lub nie pisać o tym. Po co ?

Vlado napisał/a:
drobne przy dupie na mandat zawsze mam.


Panie Vlado - też mam. I od razu zapłacę, ewentualnie "potarguję się" o niższy wymiar kary.

Ale za cholerę nie mam zamiaru opisywać w sieci jakiejkolwiek swojej wycieczki pozaszlakowej. A np w tym roku sporo tego było.

Amen.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-11-03, 12:20   

Dobromił napisał/a:
Panie Vlado - może dlatego żeby strażnicy nie mieli "podanych na tacy" miejsc gdzie towarzysze leżakują ?

Przecież oni to dobrze wiedzą, tak samo jak WOPiści dobrze wiedzieli, gdzie nasi łojanci przekraczali granicę, by się po słowackiej stronie powspinać;)

Ale czemu Pan mi zaczął mówić na Pan? :D

Dobromił napisał/a:
Po co ?

Wiesz, można by zadać pytanie po co w ogóle o czymkolwiek pisać?
Ostatnio zmieniony przez Vlado 2015-11-03, 12:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14369
Wysłany: 2015-11-03, 12:24   

Vlado napisał/a:
Ale czemu Pan mi zaczął mówić na Pan?


Bo tego, Chamski Chamie, kultura wymaga :D

Vlado napisał/a:
Przecież oni to dobrze wiedzą


Powiedzmy, że ma Pan rację :D Ale i tak tego typu opowieści wg mnie powinny mieć miejsca w sieci. Śpijmy gdzie chcemy ( pozdrawiam Kolibę pod ... ;) ) ale zostawiajmy to dla siebie. Nie da się ukryć, że Tatry są ( chyba ? ) najbardziej restryjcyjnymi górami. Jest tak i tego nie zmienimy. A może my jeszcze pogorszyć sytuację.

Amen i ave oraz won.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14369
Wysłany: 2015-11-03, 12:26   

Vlado napisał/a:
Wiesz, można by zadać pytanie po co w ogóle o czymkolwiek pisać?


Panie , teraz toś lekko przesadził w rozdzieraniu szat ;)

P.s. Znam co najmniej dwa fora gdzie tematy pozaszlakowe są opisywane w podforach dostępnych tylko dla "sprawdzonych".
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group