Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Królowa jest tylko jedna - Łomnica

Autor Wiadomość
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-10, 23:36   

Vlado napisał/a:
Laynn no wyobraź sobie, że trudno mi by było sobie wyobrazić, że Cię tam nie było

Wiem, ale się nie mogłem powstrzymać :D

Co do reszty to już wyjaśniłem...

sokół napisał/a:
Człowiek wchodzi na temat, a tu znów o gównach

Zacytuje z Wiedźmina:
- A nie mówiłam? Nic, jeno o tym! Mądrze zaczynają, a zawżdy na dupie kończą!

U nas zawsze się na kupie skończy :D .
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6106
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-11-11, 17:08   

Vlado napisał/a:
Na przykład w górach na Wyspach Kanaryjskich stworzono kilkadziesiąt bezpłatnych miejsc biwakowych. By tam legalnie spać, musisz powiadomić o tym odpowiednią instytucję.
Zazwyczaj nie ma najmniejszego problemu z uzyskaniem zgody, ale jeśli dany biwak byłby tego dnia zapełniony, dostałbyś odpowiedź odmowną. Jeśli zanocujesz bez pozwolenia, możesz dostać mandat w wysokości nawet 1500€. Sądzę, że takie rozwiązanie mogłoby się sprawdzić także w Tatrach.


O wlasnie- to moglby byc dobry pomysl, bedacy kompromisem dla obu stron

Vlado napisał/a:
buba napisał/a:
Z drugiej strony nawet jakby tak bylo ze 90% spoleczenstwa wali kupe miedzy polnoca a 6 rano

ja codziennie o 6:00 i 0 20:00


No to pieknie- jak jestes w poblizu mozna regulowac zegarki :lol

Vlado napisał/a:

Jeśli komuś z Was przyjdzie kiedyś do głowy wybrać się na przykład na Denali lub na Aconcaguę, to będziecie musieli oswoić się z myślą, że to co wydalicie, schodzi z Wami na dół :D


a jak ktos ma rozwolnienie a worek przecieka to co? zaraz mandacik? :P

Vlado napisał/a:

A tak swoją drogą, to w czym tkwi problem? Przecież każdy z nas i tak zawsze gówno w sobie nosi;)


Prawie to samo co w worku w rece ale pewna roznica jest. Moze ten problem tkwi w psychice? :lol

laynn napisał/a:

U nas zawsze się na kupie skończy :D .


az jestem w szoku ze Pudel sie jeszcze nie wypowiedzial! :lol acz moze dlatego ze nie zaglada do dzialu o Tatrach? i nie wie ze tu takie rarytasy? :P
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-11-11, 17:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-11-11, 18:28   

Tak się zastanawiam co z tą kupą zabraną do worka potem. Czy po zejściu na dół, do wioski, już się wyrzuca do kosza czy może trzeba dowieźć do domu?. Wszak uliczne kosze raczej do składowania stolca nie służą. Zazwyczaj :)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-11, 21:01   

Piotrek, a wiesz, że też się nad tym zastanawiam? :D
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6106
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-11-11, 22:36   

Cytat:

Tak się zastanawiam co z tą kupą zabraną do worka potem.


To nie tylko z kupa jest problem.. Ze zwyklymi smieciami jest podobnie. Powiedzmy- byles kilka dni w gorach. Chcesz smieci sie pozbyc. Masz ich wor- taki 35 litrow. Twoi koledzy maja takie same worki. Co turysta, chcac zachowac sie w pelni legalnie, powinien z nimi zrobic.. Bo z tego co kilka razy sie dowiedzialam- smieci nie wolno podrzucac- w schroniskach, na PKSach, pod sklepami, na osiedlowe smietniki ktore czesto siedza za krata. Jakies pomysly? Oprocz jechania do domu z workiem na kolanach ;) (co jadac autem jest jeszcze mozliwe- ale pociagiem juz nie bardzo...
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-11-11, 23:08   

buba napisał/a:
.. Ze zwyklymi smieciami jest podobnie. Powiedzmy- byles kilka dni w gorach. Chcesz smieci sie pozbyc. Masz ich wor- taki 35 litrow. Twoi koledzy maja takie same worki. Co turysta, chcac zachowac sie w pelni legalnie, powinien z nimi zrobic.. Bo z tego co kilka razy sie dowiedzialam- smieci nie wolno podrzucac- w schroniskach, na PKSach, pod sklepami, na osiedlowe smietniki ktore czesto siedza za krata. Jakies pomysly? Oprocz jechania do domu z workiem na kolanach (co jadac autem jest jeszcze mozliwe- ale pociagiem juz nie bardzo...
Najlepiej byłoby te śmieci spalić będąc już na nizinach ale przecież nie wolno .
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2779
Skąd: Tychy
Wysłany: 2015-11-12, 16:14   

sokół napisał/a:
Biało-czarny misiek przekręca się ze złości i kręci na Was bicz!

W rzeczy samej. Ona nawet z gówna bat ukręci.

Jestem zachwycony gównianym wątkiem ,,przewijającym" się w tym temacie.

Informuję, iż w ramach działalności turystycznej górskiej wielokrotnie się odlewałem. Wiosennie, letnio i jesiennie. Nigdy natomiast nie defekowałem i nie wyobrażam aby aby tego rodzaju ,,produkt" zawijać w woreczek i chować do plecaka :o-o :o-o

Co do wycieczki - pogoda ,,cud-malina" no i urwis w dobrej formie, choć jestem pewien, że to nie jest Twój szczyt możliwości. Jakby spoważniałeś turystycznie......
Pamiętaj - w razie czego, lepiej mądrze się wycofać niż głupio brnąć dalej.
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-11-12, 22:00   

Tępy dyszel napisał/a:
nie wyobrażam aby

Tatrzański urwis napisał/a:
Jestem za ;)

I dlatego to Urwis biwakował :D :D :D
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14380
Wysłany: 2015-11-13, 07:24   

Tępy dyszel napisał/a:
Jakby spoważniałeś turystycznie......


Urwis planuje wybrać się z Kolumbami w przepaściste ściany Beskidu zwanego Śląskim. Wychowamy Go !!!
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6106
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-11-13, 10:25   

Dobromił napisał/a:
Wychowamy Go !!!


nie boisz sie ze on wychowa was? :P
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-11-13, 23:20   

W chaszczowaniu??? Nie ma bata :D
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6106
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-11-14, 18:36   

Piotrek napisał/a:
W chaszczowaniu??? Nie ma bata :D


Mialam raczej na mysli podejscie do przepascistych scian! ;)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-11-14, 18:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-11-15, 20:42   

Tępy dyszel napisał/a:
no i urwis w dobrej formie,
Bywałem w lepszej............
Tępy dyszel napisał/a:
choć jestem pewien, że to nie jest Twój szczyt możliwości.
Jeszcze go nie odnalazłem ;) .
Tępy dyszel napisał/a:
Jakby spoważniałeś turystycznie......
Panie ja zawsze byłem poważny .
Cytat:
Pamiętaj - w razie czego, lepiej mądrze się wycofać niż głupio brnąć dalej.
Masz rację , tyle że czasami jest już za późno na wycof , wiem coś o tym.................
Dobromił napisał/a:
Wychowamy Go !!!
Takiego starego konia? :P
buba napisał/a:
nie boisz sie ze on wychowa was?
Mogę co najwyżej zdeprawować :dev .
Piotrek napisał/a:
W chaszczowaniu??? Nie ma bata
Założymy się? :D .
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2015-11-16, 10:40   

Mimo shitowego wątku, relacja jak najbardziej spoko. Gratuluję urwisie!
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-11-16, 12:13   

Vlado napisał/a:

Na przykład w górach na Wyspach Kanaryjskich stworzono kilkadziesiąt bezpłatnych miejsc biwakowych. By tam legalnie spać, musisz powiadomić o tym odpowiednią instytucję.
Zazwyczaj nie ma najmniejszego problemu z uzyskaniem zgody, ale jeśli dany biwak byłby tego dnia zapełniony, dostałbyś odpowiedź odmowną. Jeśli zanocujesz bez pozwolenia, możesz dostać mandat w wysokości nawet 1500€. Sądzę, że takie rozwiązanie mogłoby się sprawdzić także w Tatrach.


Nie trzeba tak daleko szukać - w Niżnich Tatrach i w Murańskiej Płaninie, na terenie parków narodowych jest podobnie, tzn. jest wyznaczonych po kilka miejsc gdzie legalnie można biwakować, jest tam odległa o kilkadziesiąt metrów sławojka, a śmieci się obowiązkowo zabiera ze sobą. I raczej nie ma problemu z tym, że te miejsca są zaśmiecone (spałam tam w Murańskiej Płaninie)

Ale litości - (to szczególnie do Buby i do Vlado) - to wszystko jest absolutnie nieporównywalne z Tatrami, szczególnie jeśli chodzi o ilość osób jakie tam wchodzi. Prosta arytmetyka - w Tatry wchodzi rocznie coś około 3 mln osób, gdyby 1 % zechciał tam biwakować to wychodzi, że to byłoby 30 000 osób.

26 listopada chcę się wybrać na szkolenie z panem Edwardem Wlazło (mamy jedno w roku obowiązkowe, zawsze są ciekawe). Temat szkolenia: "Bezpieczeństwo turystów w Tatrach, Rola i zadania Straży Parku". Jeżeli chcecie abym o coś zapytała (dotyczy polskich Tatr) mogę to zrobić.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group