Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Królowa jest tylko jedna - Łomnica

Autor Wiadomość
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14414
Wysłany: 2015-11-09, 12:46   

Vlado napisał/a:
W takim razie domagam się powrotu busów na drogę do Morskiego Oka!


Dwa kursy rano, dwa kursy wieczorem. Jestem za.

Jak zdrówko ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Leszek Tatry 


Dołączył: 17 Lis 2014
Posty: 226
Wysłany: 2015-11-09, 12:47   

Vlado napisał/a:

W górach, w krajach, w których można legalnie się rozbijać bez ograniczeń, namiotów zobaczysz jak na lekarstwo, schroniska za to są pełne;)

Wszystko zależy od atrakcyjności miejsca i zasobności portfela :) Ja miałem okazję być na Mont Blanc wtedy, kiedy jeszcze można było a przynajmniej nikt jeszcze nie egzekwował zakazu rozbijania namiotów na Gouterze. Zarówno tam jak i niżej na Tete Rousse było mnóstwo namiotów. Nocowali w nich tylko Polacy, Rosjanie, Słowacy i Czesi. Niemcy, Francuzi, Austriacy nocowali w schronisku. Im po prostu nie opłaca się targać ze sobą namiotów i jedzenia bo dla nich nocleg w schronisku i wyżywienie tam kupowane to niewielki wydatek. Dla nas natomiast jest to majątek.
_________________
"... Wspinanie kojarzy mi się nie tyle ze stawaniem na szczycie, co ze spoglądaniem na drugą stronę. Bo zawsze masz przed sobą nowe horyzonty, ku którym zmierzasz..." (Chris Bonington)

https://www.facebook.com/leszek.tatry
Ostatnio zmieniony przez Leszek Tatry 2015-11-09, 12:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14414
Wysłany: 2015-11-09, 12:48   

Leszek Tatry napisał/a:
Dla nas natomiast jest to majątek.


A czy dla "nas" majątkiem jest koszt noclegu w tatrzańskim schronisku ? Przy np uldze na kartę PTTK.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-11-09, 12:50   

Dobromił napisał/a:
Uważaj ! panda jest na Twym tropie !
Strach się bać :rol .
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-11-09, 12:51   

Dobromił napisał/a:
Jak zdrówko ?

A dziękuję, bardzo dobrze;)

Basia Z. napisał/a:
Sorry, za dosłowność, ale już sobie wyobrażam strażników TPN goniących za turystami i sprawdzających czy ktoś nie narobił w kosówce.

Sam bym kapował na obsrywaczy :D

Ostatnio widziałem czterech debili chowających się przed tłumami za tablicą.
Do tojek przy Wodogrzmotach było jakieś 300 metrów...
 
 
Leszek Tatry 


Dołączył: 17 Lis 2014
Posty: 226
Wysłany: 2015-11-09, 12:54   

Zależy w jakim :) Na Sk nie masz zniżek a nocleg w schronisku za 23 euro (Zbojnicka Chata) to już duży wydatek. Dolicz do tego coś do jedzenia ;) O Śląskim Domu w Wielickiej nie wspomnę. Tygodniowy wyjazd w Tatry w tym układzie kosztowałby majątek ;)
_________________
"... Wspinanie kojarzy mi się nie tyle ze stawaniem na szczycie, co ze spoglądaniem na drugą stronę. Bo zawsze masz przed sobą nowe horyzonty, ku którym zmierzasz..." (Chris Bonington)

https://www.facebook.com/leszek.tatry
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14414
Wysłany: 2015-11-09, 13:01   

Leszek Tatry napisał/a:
Zależy w jakim :) Na Sk nie masz zniżek a nocleg w schronisku za 23 euro (Zbojnicka Chata) to już duży wydatek. Dolicz do tego coś do jedzenia ;) O Śląskim Domu w Wielickiej nie wspomnę. Tygodniowy wyjazd w Tatry w tym układzie kosztowałby majątek ;)


Nikt nie mówił, że turystyka ma być lekka, tania i przyjemna ;) Nalezy mieć świadomość na co się porywamy :D Może czasami warto odłożyć na nocleg a nie kupować każdy nowy strój turystyczny, "bo trzeba" ? ;)

P.s. Urwis - twórca najbardziej poczytnego tematu w historii :D
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2015-11-09, 13:13   

Basia Z. napisał/a:

Sorry, za dosłowność, ale już sobie wyobrażam strażników TPN goniących za turystami i sprawdzających czy ktoś nie narobił w kosówce.


A dlaczego nie ?
W końcu za to im płacą.
 
 
ŚlepyPaweł 


Wiek: 41
Dołączył: 23 Wrz 2015
Posty: 38
Skąd: Pasmo Łososińskie
Wysłany: 2015-11-09, 13:14   

Vlado napisał/a:
Sam bym kapował na obsrywaczy :D

Ostatnio widziałem czterech debili chowających się przed tłumami za tablicą.
Do tojek przy Wodogrzmotach było jakieś 300 metrów...


Tu ocena w tej sprawie jest jedyna, ale co zrobić gdy się jest na takiej np Małej Wysokiej, a sprawa okaże się bardzo pilna... no trzeba gdzieś poszukać jakiegoś rozkosznego gaju kosówkowego lub przyjaznego kamulca za którym możemy się schować :fajka
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-11-09, 13:20   

Dobromił napisał/a:
Może czasami warto odłożyć na nocleg

Ale Ty chyba nie uważasz, że ktoś wybiera namiot, bo go nie stać na schronisko? :D

ŚlepyPaweł napisał/a:
ale co zrobić gdy się jest na takiej np Małej Wysokiej, a sprawa okaże się bardzo pilna...

Czarny worek, pojemnik i do plecaka;)
Po psach na osiedlach, też kiedyś nikt nie sprzątał ;)
Ostatnio zmieniony przez Vlado 2015-11-09, 13:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Leszek Tatry 


Dołączył: 17 Lis 2014
Posty: 226
Wysłany: 2015-11-09, 13:23   

Dobromił napisał/a:

Nikt nie mówił, że turystyka ma być lekka, tania i przyjemna ;) Nalezy mieć świadomość na co się porywamy :D Może czasami warto odłożyć na nocleg a nie kupować każdy nowy strój turystyczny, "bo trzeba" ? ;)

Ja to wiem, ale pokazuje, że noclegi na SK nie są tanie a Polak jak wiadomo potrafi... i będzie zawsze kombinował jak oszczędzić :)
_________________
"... Wspinanie kojarzy mi się nie tyle ze stawaniem na szczycie, co ze spoglądaniem na drugą stronę. Bo zawsze masz przed sobą nowe horyzonty, ku którym zmierzasz..." (Chris Bonington)

https://www.facebook.com/leszek.tatry
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14414
Wysłany: 2015-11-09, 13:27   

Vlado napisał/a:
Dobromił napisał/a:
Może czasami warto odłożyć na nocleg

Ale Ty chyba nie uważasz, że ktoś wybiera namiot, bo go nie stać na schronisko? :D


Kto wie, kto wie ... Czytywałem kiedys pewnego internetowego debila, Prezesa74, który bełkotał coś w stylu : "50 groszy za wrzątek ! ? :o-o będę spał w namiocie !" :D
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Leszek Tatry 


Dołączył: 17 Lis 2014
Posty: 226
Wysłany: 2015-11-09, 13:54   

To ja się przyznam, że mnie nie było stać na nocleg w Śląskim Domu w Dolinie Wielickiej, więc po zejściu ze Staroleśnego udałem się na nocleg do koliby w Batyżowieckiej :P
_________________
"... Wspinanie kojarzy mi się nie tyle ze stawaniem na szczycie, co ze spoglądaniem na drugą stronę. Bo zawsze masz przed sobą nowe horyzonty, ku którym zmierzasz..." (Chris Bonington)

https://www.facebook.com/leszek.tatry
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-11-09, 14:00   

Nie jestem dobrym ambasadorem namiotów, bo za często wybieram schroniska;)
Ale za dobry namiot trzeba wybulić z 30 noclegów w schronisku i więcej. Choć kiedyś za jeden całkiem w porządku dałem 20zł :D
Na szczęście są jeszcze wiaty i utulnie, więc turystyka może być naprawdę tania, choć dobrze mieć wybór a nie przymus;)
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6111
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-11-09, 14:23   

Jedno jest czy kogos na cos stac, a drugie to chec wywalania kasy w bloto, na cos czego sie nie potrzebuje i nie lubi. (to raczej kwestia ideologiczna a nie finansowa- tak jak np. ateisci niechetnie placa haracze na kosciol). Mnie wkurza jak musze placic za swiezo wyremontowany pokoj i wypasna lazienke, a jest to cos co mi wrecz przeszkadza na wyjezdzie i wedlug mnie psuje gory. Gdybym miala tyle samo wybulic za chatynke z dymiacym piecem i siennikami to nie ma problemu- bym przynajmniej miala poczucie dobrze zainwestowanych pieniedzy i swojej cegielki w promowaniu czegos fajnego. To jest jeden z kilku powodow dlaczego nie jezdze w Tatry- brak miejsc na fajny, normalny nocleg, bez uzerania sie z jakimis typami co ich szczuja na turystow zeby weszyli miedzy skalami czy ktos sie nie dopuscil zbrodni zdrzemniecia w fajnym miejscu... A jak zaplace mandat to tez ta moja kasa pojdzie na jakies gowno w stylu nowe schodki z relacji urwisa...

Vlado napisał/a:

Po psach na osiedlach, też kiedyś nikt nie sprzątał ;)


a teraz niby sprzata? :o-o :o-o :o-o miasta sa przeciez obsrane do potegi- duzo bardziej niz kiedys bo teraz chyba wieksza moda na pieski przyszla... Duzo czesciej wdeptuje w psie odchody w miescie niz w ludzkie w gorach...
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-11-09, 14:33, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi