Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Królowa jest tylko jedna - Łomnica

Autor Wiadomość
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-11-04, 17:38   

Vlado napisał/a:
u królowej to można być co najwyżej na audiencji
Chyba u króla :D .
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-04, 23:15   

W dzisiejszych czasach to ciężko powiedzieć czy Wysoka czy Łomnica to ona czy ona, samej zainteresowanej albo zainteresowanego by było najlepiej zapytać, bo można samemu ponoć o tym decydować. ;)
 
 
Leszek Tatry 


Dołączył: 17 Lis 2014
Posty: 226
Wysłany: 2015-11-05, 01:14   

Tatrzański urwis napisał/a:
Chodzi o atak terrorystyczny czy coś podobnego?

Chodzi o jakąkolwiek sytuację wymagająca zejścia. Na szczycie są budynki więc np. pożar w budynku, który uniemożliwia ewakuację kolejką. Awaria kolejki. Może też być zagrożenie terrorystyczne. Cokolwiek :)
_________________
"... Wspinanie kojarzy mi się nie tyle ze stawaniem na szczycie, co ze spoglądaniem na drugą stronę. Bo zawsze masz przed sobą nowe horyzonty, ku którym zmierzasz..." (Chris Bonington)

https://www.facebook.com/leszek.tatry
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-11-05, 14:58   

Leszek Tatry napisał/a:
Chodzi o jakąkolwiek sytuację wymagająca zejścia.
Leszek Tatry napisał/a:
Cokolwiek
No tak , racja .
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2015-11-07, 17:37   

Ładne zdjęcia, Urwisie. I bardzo udany biwak ;) .
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6109
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-11-07, 21:50   

Rozumiem co kieruje ludzmi ktorzy sa przeciwnikami opisywania takich biwakow czy przejsc- ale smutne i wkurzajace jest to ze wogole jest taki problem. No i takie ocenzurowane relacje traca swoje 90% atrakcyjnosci... Ja tez wiele swoich relacji z tego samego powodu musze cenzurowac-choc nie dotycza Tatr... :zly

A co do zelastwa- ja bym zdjela w Tatrach wszystkie lancuchy, klamry, obicia, wycofala istnienie topru ,zdjela wszystkie zakazy i zwolnila polujacych na turystow z mandatami :D Wtedy by mozna opisywac do woli swoje przygody a i bylyby one duzo ciekawsze!

Tatrzański urwis napisał/a:

Co do przepisów Tanap-u to uważam że góry są dla ludzi i nie powinny być objęte głupimi zakazami takimi jak biwakowanie w Tatrach czy wchodzenie na poza szlakowe szczyty , (...). Według mnie przepisy są po to żeby je łamać i dalej będę to radośnie robił ;)


juz ci pisalam ze cie lubie? :P
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-11-07, 22:38, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-07, 22:41   

Tylko jak by w Tatrach znieśli przepisy...to ja Cię pierdzielę. Tak to określę co by się działo.
Pamiętajcie, że to są najbardziej znane góry w Polsce.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6109
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-11-07, 22:48   

Cytat:

Tylko jak by w Tatrach znieśli przepisy...to ja Cię pierdzielę.


Polowa by nie poszla jakby nie bylo sztucznych ulatwien -wygodnych lancuchow i bryczek na morskie oko, polowa z tych co by poszla by spadla. Inni moze by sie bali jakby sie rozeszlo ze trasy niewygodne i nie mozna zadzwonic po darmowy helikopter.
A takie rozne urwisy co nie maja instynktu samozachowawczego ale za to maja szczescie by lazily i pisaly ciekawe relacje :dev
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-11-07, 22:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-11-07, 22:52   

Wiolcia napisał/a:
Ładne zdjęcia, Urwisie.
A dziękuję Wiolu ;) .
buba napisał/a:
ja bym zdjela w Tatrach wszystkie lancuchy, klamry, obicia,
Wtedy na szczyt można byłoby wyjść tylko z własną asekuracją albo ryzykować na ,,żywca,, , nie polecam tej drugiej opcji :nie ;) .
buba napisał/a:
wycofala istnienie topru
Tutaj przesadziłaś droga Bubo , Topr był , jest i musi być , są gwarancją bezpieczeństwa dla zwykłych turystów jak i dla taterników .
buba napisał/a:
zdjela wszystkie zakazy
Niektóre bym zostawił ;) .
buba napisał/a:
zwolnila polujacych na turystow z mandatami
Masz u mnie browara :piwo :D .
buba napisał/a:
Wtedy by mozna opisywac do woli swoje przygody a i bylyby one duzo ciekawsze!
Pewnie tak ;) .
buba napisał/a:
juz ci pisalam ze cie lubie?
Ano gdzieś tam chyba pisałaś ;) .
 
 
Leszek Tatry 


Dołączył: 17 Lis 2014
Posty: 226
Wysłany: 2015-11-07, 23:02   

Ja uważam, że nie na wszystkie szczyty powinny prowadzić szlaki i jeżeli chodzi np o Gerlach to moim zdaniem nie powinno być tam szlaku bo magia najwyższego przyciągałyby również tych, którzy tam iść nie powinni. Powinny być natomiast bardziej liberalne przepisy i każdy kto czuje się na siłach i ma umiejętności i sprzęt powinien mieć dostęp do szczytów pozaszlakowych. Zwykły turysta i tak tam nie pójdzie bo nie będzie wiedział jak skoro nie ma szlaku. Co do biwakowania to ciężki temat. Sam sypiałem w kolibie. Z drugiej strony gdyby każdy mógł rozbijać namiot to latem chyba nie byłoby się gdzie ruszyć w tych bardziej popularnych miejscach ;)
_________________
"... Wspinanie kojarzy mi się nie tyle ze stawaniem na szczycie, co ze spoglądaniem na drugą stronę. Bo zawsze masz przed sobą nowe horyzonty, ku którym zmierzasz..." (Chris Bonington)

https://www.facebook.com/leszek.tatry
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-11-07, 23:17   

Leszek Tatry napisał/a:
jeżeli chodzi np o Gerlach to moim zdaniem nie powinno być tam szlaku
W sumie to nie ma tam oficjalnego szlaku Leszku tylko nieznakowana ścieżka ;) .
Leszek Tatry napisał/a:
Zwykły turysta i tak tam nie pójdzie bo nie będzie wiedział jak skoro nie ma szlaku.
Ostatnio jak zszedłem z Łomnicy i byłem już na przełęczy to podeszło do mnie kilku turystów i pytało się jakie są warunki w drodze na szczyt i czy są jakieś kopczyki z kamieni coby nie pobłądzili :haha .
Leszek Tatry napisał/a:
to latem chyba nie byłoby się gdzie ruszyć w tych bardziej popularnych miejscach
Bez przesady Leszku , wysoko w Tatrach nie biwakuje aż tylu ludzi żeby był z tym problem nawet gdyby można było rozbić namiot , przeciętny turysta tego nie robi ;) .
 
 
Leszek Tatry 


Dołączył: 17 Lis 2014
Posty: 226
Wysłany: 2015-11-08, 00:26   

Wiem, że na Gerlach nie ma szlaku. Miałem na myśli ewentualne poprowadzenie tam szlaku. Gdyby taki był to zrobiłyby się tam drugie Rysy z tym, że ilość wypadków byłaby dużo większa.
Łomnica to trochę inny temat bo tam jak ktoś wjedzie wyciągiem na przełęcz to ma szczyt na wyciągnięcie ręki. Żeby wejść np na Ganek czy Staroleśny to trzeba już pokombinować.
Co do biwakowania to miałem na myśli okolice np Morskiego Oka w sezonie letnim. Wyobrażasz sobie ten base camp pod Rysami ;)
_________________
"... Wspinanie kojarzy mi się nie tyle ze stawaniem na szczycie, co ze spoglądaniem na drugą stronę. Bo zawsze masz przed sobą nowe horyzonty, ku którym zmierzasz..." (Chris Bonington)

https://www.facebook.com/leszek.tatry
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-11-08, 00:57   

Leszek Tatry napisał/a:
Miałem na myśli ewentualne poprowadzenie tam szlaku. Gdyby taki był to zrobiłyby się tam drugie Rysy z tym, że ilość wypadków byłaby dużo większa.
Dużo bardziej większa .
Leszek Tatry napisał/a:
Łomnica to trochę inny temat bo tam jak ktoś wjedzie wyciągiem na przełęcz to ma szczyt na wyciągnięcie ręki.
Ja wiedziałem jak to ma mniej więcej wyglądać i jak mam iść tyle że ktoś mniej doświadczony mógłby zacząć kombinować i zrobić sobie krzywdę .
Leszek Tatry napisał/a:
Wyobrażasz sobie ten base camp pod Rysami
To byłby ciekawy widok :D .
 
 
Leszek Tatry 


Dołączył: 17 Lis 2014
Posty: 226
Wysłany: 2015-11-08, 10:52   

Z Łomnickiej Przełęczy Łomnica wydaje się bardzo blisko i łatwo dostępna dla kogoś kto tam wjechał wyciągiem. Sam widziałem jak koleś widząc że my schodzimy z Łomnicy ruszył w stronę szczytu. Jak daleko zaszedł to nie wiem ale nie był na pewno przygotowany na to aby tam iść. Zobaczył, że ktoś schodzi i pewnie pomyślał że skory my stamtąd schodzimy to znaczy że tam da się wejść. Trochę podobny efekt jest ze Świnicą z Kasprowego. Bliskość szczytu sprawia, że wiele osób nieprzygotowanych na górskie wędrówki wjeżdża tam kolejką i widząc że Świnica jest tak blisko idzie tam chociaż nie miała takiego planu. Różnica jest taka, że tam jest szlak a na Łomnicę nie ma. Ludzie zawsze będą kombinować ;)
A wracając do biwakowania to ja mimo zakazu widziałem kiedyś 3 namioty nad Czarnym Stawem pod Rysami. Jak szedłem na Gerlach to nocowałem w kolibie w Dolinie Batyżowieckiej. Oprócz mnie nocowało tam wtedy jeszcze 6 osób. Tak więc mimo zakazu jest trochę chętnych do biwakowania. Gdyby nie było zakazu to byłoby ich więcej. Przynajmniej w tych bardziej popularnych miejscach. Ja też chciałbym mieć możliwość legalnego biwakowania w Tatrach ale zdaję sobie sprawę, że jest to temat bardziej złożony.
_________________
"... Wspinanie kojarzy mi się nie tyle ze stawaniem na szczycie, co ze spoglądaniem na drugą stronę. Bo zawsze masz przed sobą nowe horyzonty, ku którym zmierzasz..." (Chris Bonington)

https://www.facebook.com/leszek.tatry
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-08, 12:26   

Leszek Tatry napisał/a:
Co do biwakowania to miałem na myśli okolice np Morskiego Oka w sezonie letnim. Wyobrażasz sobie ten base camp pod Rysami

No dokładnie, albo na Zawracie itp.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi