Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Królowa jest tylko jedna - Łomnica

Autor Wiadomość
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-11-08, 18:30   

laynn napisał/a:
Leszek Tatry napisał/a:
Co do biwakowania to miałem na myśli okolice np Morskiego Oka w sezonie letnim. Wyobrażasz sobie ten base camp pod Rysami

No dokładnie, albo na Zawracie itp.

Zaraz pod Morskim Okiem znajduje się pole namiotowe i nie jest jakoś szczególnie oblegane.
Zdecydowana większość turystów jest bardzo wygodna, górski hotelik, samochodem pod Śląski Dom, nie w głowie im namiotowanie. A gdyby wprowadzić bezwarunkowy obowiązek znoszenia odchodów (w niektórych górach to norma), to grupa chętnych na nocleg byłaby jeszcze mniejsza ;)
 
 
Leszek Tatry 


Dołączył: 17 Lis 2014
Posty: 226
Wysłany: 2015-11-08, 18:49   

Jest to pole namiotowe przeznaczone dla taterników i tam zwykli turyści są raczej niechętnie przyjmowani. Niektórzy o tym, że tam można rozbić namiot nie wiedzą. Kiedyś schodziłem ze Świstówki z dwójką chłopaków, którzy mieli namiot. Nie chcieli iść na to pole namiotowe tylko rozbili się nad Czarnym Stawem. Tak to wygląda w praktyce :-) Ja już wcześniej pisałem, że to nie tak, że jestem kategorycznie na nie z biwakowaniem bo sam świadomie wiele razy biwakowałem w Tatrach. Chodzi o to że ja zdaję sobie sprawę, że ten temat jest bardziej złożony i jest obawa, że gdyby nie było zakazu to mogłoby dojść do tego, że w popularnych miejscach byłoby takie małe namiotowe oblężenie
_________________
"... Wspinanie kojarzy mi się nie tyle ze stawaniem na szczycie, co ze spoglądaniem na drugą stronę. Bo zawsze masz przed sobą nowe horyzonty, ku którym zmierzasz..." (Chris Bonington)

https://www.facebook.com/leszek.tatry
Ostatnio zmieniony przez Leszek Tatry 2015-11-08, 18:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-11-08, 19:02   

Leszek Tatry napisał/a:
że gdyby nie było zakazu to mogłoby dojść do tego, że w popularnych miejscach byłoby takie małe namiotowe oblężenie


A jakby wyglądały sąsiednie krzaki to już szkoda mówić.

W Rzędkowicach kiedyś dawno biwakowało się na "Patelni" pod Okiennikiem Rzędkowickim - i rano wychodziło się z namiotu lub wprost ze śpiwora (bo spaliśmy bez namiotu pod okapem) w krzaczki.
Tylko jak tam zaczęły przyjeżdżać najpierw dziesiątki, potem setki ludzi i jeszcze większość usiłowała wjechać samochodem pod samą skałkę - to zaczęło być na prawdę nieprzyjemnie.
Na dodatek sąsiedni lasek był coraz bardziej "zaminowany". W końcu w którymś momencie (kiedy myśmy już tam nie przyjeżdżali) wprowadzono ostry zakaz biwakowania. Można się teraz przespać na przyzwoitym campingu, skąd do skałek jest około 700 m drogi.

Ale to nie jest tak, że ten zakaz biwakowania wprowadzono ot "tak sobie", tylko ten teren był odpowiedni do biwakowania, kiedy tam spało 10 lub 15 osób, a nie 150, jak czasem bywało później.

Jest bardzo dużo "kombinatorów", którzy chcieliby się w Tatrach przespać za darmo, w namiocie. Na wszystkich górskich forach co chwilę ktoś o to pyta.

Ja jeżeli już odpowiadam to zawsze piszę że nie wolno i już bo jest Park Narodowy.
Tak samo nie udzielam nigdy informacji gdzie są koleby.
A jeżeli ktoś będzie chciał zabiwakować lub przespać się w kolebie - to sam ją sobie znajdzie lub zapyta znajomych.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-11-08, 19:03   

Vlado napisał/a:
Zaraz pod Morskim Okiem znajduje się pole namiotowe
Masz na myśli Tabor na Włosienicy? :) .
Vlado napisał/a:
Zdecydowana większość turystów jest bardzo wygodna, górski hotelik, samochodem pod Śląski Dom, nie w głowie im namiotowanie.
Po co taszczyć namiot w Tatry z karimatą i śpiworem skoro można wyspać się wygodnie w łóżeczku . Nie wiedzą co tracą :P .
Vlado napisał/a:
gdyby wprowadzić bezwarunkowy obowiązek znoszenia odchodów
Jestem za ;) .
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14414
Wysłany: 2015-11-09, 07:06   

Tatrzański urwis napisał/a:
Vlado napisał/a:
Zdecydowana większość turystów jest bardzo wygodna, górski hotelik, samochodem pod Śląski Dom, nie w głowie im namiotowanie.
Po co taszczyć namiot w Tatry z karimatą i śpiworem skoro można wyspać się wygodnie w łóżeczku .


No właśnie po co ? :D

Na przyszły rok mam w planach straszliwy atak na Małą Wysoką połączony z noclegiem w Śląskim. Z dojazdem autem.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-09, 07:53   

Basia Z. napisał/a:
A jeżeli ktoś będzie chciał zabiwakować lub przespać się w kolebie - to sam ją sobie znajdzie lub zapyta znajomych.

No też właśnie.
Vlado wyobraź sobie na Zawracie, lub nawet na Taborze tak z 150 namiotów... :D
Mi chodzi, dokładnie o czym napisała Basia.
 
 
ŚlepyPaweł 


Wiek: 41
Dołączył: 23 Wrz 2015
Posty: 38
Skąd: Pasmo Łososińskie
Wysłany: 2015-11-09, 09:26   

Oooo rany ostatnio coś życie w realu mnie za bardzo wciągnęło, a tu na forum tyle ciekawych rzeczy. Nawet Pan Urwis Łomnicę sobie pozwiedzał i swym poczynaniem nawet ciekawą lecz w mojej opinii nie kończącą dyskusję wywołał.
Z tym nocowaniem w Tatrach to jestem zwolennikiem zakazu, choć człowiek nieraz potrzebuje przespać się na kamieniu, żeby jakąś ciekawą trasę zrobić. Gdy jednak pomyślę co by było teraz gdyby tych zakazów nie było, myślę że istny bajzel. Już widzę tabuny " ludziów" którzy robią sobie selfie z noclegu w Dolinie Złomisk itp. Choć parę przepisów mogliby zliberalizować, choćby wytyczyć jakieś nowe trasy. Mam tu namyśli coś w kategorii Hrubego, czy Szatana i tak tam chodzi sporo ludzi, a można by było iść spokojnie i nie oglądać się cały czas za panem F.
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-11-09, 12:05   

Dobromił napisał/a:
No właśnie po co ?
Podnieca mnie ten dreszczyk emocji czując na karku oddech filanca ;) .
Dobromił napisał/a:
Na przyszły rok mam w planach straszliwy atak na Małą Wysoką
Będę Ci kibicował .
laynn napisał/a:
Vlado wyobraź sobie na Zawracie,
Jakoś sobie nie wyobrażam 150 namiotów na Zawracie ;) .
ŚlepyPaweł napisał/a:
Nawet Pan Urwis
Czuje bijący spod klawiszy szacunek do mojej skromnej osoby , naprawdę nie trzeba było , Urwis jestem ;) .
ŚlepyPaweł napisał/a:
swym poczynaniem nawet ciekawą lecz w mojej opinii nie kończącą dyskusję wywołał.
Forum jest po to żeby dyskutować , każdy może wyrazić swoje zdanie a i tak Urwis zrobi swoje ;) .
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14414
Wysłany: 2015-11-09, 12:08   

buba napisał/a:
A co do zelastwa- ja bym zdjela w Tatrach wszystkie lancuchy, klamry, obicia, wycofala istnienie topru ,zdjela wszystkie zakazy i zwolnila polujacych na turystow z mandatami Wtedy by mozna opisywac do woli swoje przygody a i bylyby one duzo ciekawsze!


Twe podejście do tematu, Bubo, jest lekko szaleńcze, naiwne i niebezpieczne zarazem :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-11-09, 12:25   

laynn napisał/a:
Vlado wyobraź sobie na Zawracie, lub nawet na Taborze tak z 150 namiotów... :D
Mi chodzi, dokładnie o czym napisała Basia.

Laynn jest jedna różnica, do miejsca, o którym wspomniała Basia można podjechać samochodem.
Tutaj namiot musiałbyś donieść na własnym grzbiecie, browara też, musiałbyś zadbać o wodę do gotowania i picia, no i jeszcze ta przenośna toaleta;)
W innych polskich górach, w porównaniu do schronisk, bazy namiotowe również nie są jakoś szczególnie oblegane.
W górach, w krajach, w których można legalnie się rozbijać bez ograniczeń, namiotów zobaczysz jak na lekarstwo, schroniska za to są pełne;)
Więc nie mogę sobie wyobrazić na Zawracie 150 namiotów, oczami wyobraźni w porywach widzę trzy.

Dobromił napisał/a:
połączony z noclegiem w Śląskim. Z dojazdem autem.

No własnie jak to jest, że przeszkadza jeden namiot, ale busy hulające pod Śląski Dom to już są w porządku?;)

Dobromił napisał/a:
No właśnie po co ? :D

A bo tak :D
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14414
Wysłany: 2015-11-09, 12:31   

Vlado napisał/a:
No własnie jak to jest, że przeszkadza jeden namiot, ale busy hulające pod Śląski Dom to już są w porządku?;)


Bo busy hulają po drodze, która jest juz tam od lat, nie będzie "inwazyjna w dziewiczym terenie" :) Ona istnieje i ma się lekko dobrze. A namiotowcy chcieliby rzucić się ze swoimi namiotami na pradawne knieje tatrzańsko - piastowskie. A przyrodę trzeba bronić ! Przed turystami i ekologami ! ;)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-11-09, 12:38   

Dobromił napisał/a:
A przyrodę trzeba bronić ! Przed turystami i ekologami !
Ale my namiotowcy nie robimy jej krzywdy :rol , ostatnio jak zrobiłem kupę to schowałem ją pod kamień do dołka a papier którym się podtarłem zabrałem ze sobą :D .
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-11-09, 12:38   

Vlado napisał/a:

Tutaj namiot musiałbyś donieść na własnym grzbiecie, browara też, musiałbyś zadbać o wodę do gotowania i picia, no i jeszcze ta przenośna toaleta;)


Sorry, za dosłowność, ale już sobie wyobrażam strażników TPN goniących za turystami i sprawdzających czy ktoś nie narobił w kosówce.


A jak znajdą narobione - to co - nie wiadomo czyje ?
Trzeba by zrobić badania DNA.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14414
Wysłany: 2015-11-09, 12:39   

Tatrzański urwis napisał/a:
ostatnio jak zrobiłem kupę to schowałem ją pod kamień


Uważaj ! panda jest na Twym tropie !
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-11-09, 12:44   

W takim razie domagam się powrotu busów na drogę do Morskiego Oka! ;)


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group