Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Ranking NPM

Autor Wiadomość
ziaro 


Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 390
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-07-21, 18:26   

Ranking jest subiektywny niż obiektywny. Myślę, że czasami nawet od tego na jaki dzień się trafi zależy opinia nasza jak i ankietera.

Teraz tak przeglądam ranking i przyznaje, że jedno z moich ulubionych schronisk na Luboniu Wielkim dopiero 59 pozycji. :(
_________________
#ziaronaszlaku
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-07-21, 21:16   

Powinni dla równowagi robić też wspomnianą ankietę, którą wypełniali by turyści. Po pierwsze pokazało by to najprawdopodobniej zupełnie inny wynik, po drugie było by też widać co jest preferowane, istotne dla turystów w ocenie.
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-07-21, 21:20   

A ja uważam, że wyniki ankiet wśród turystów byłyby analogicznie zróżnicowane. Jedni punktowaliby to, że o 20 zapada grobowa cisza i ewentualnie wspólny Anioł Pański wchodzi w grę, a drudzy chwalą sobie możliwość bibowania do bladego świtu. Jeśli chodzi o jedzenie to wygląda podobnie - jednym żurek w schronie zaspokaja potrzeby "gastro", a inni oczekują menu na 10 stron.
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8302
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2015-07-21, 21:29   

no tak, ale turystów wypełniło by tę ankietę zapewne szersze grono, a nie pan redaktor lub współpracownik na podstawie DWÓCH wizyt. Przecież nawet w naprawdę fajnych miejscach może się zdarzyć, że akurat trafił na jakiś nieporządek lub inny feler, jeśli jest się tam tak rzadko.

A ankieta mogłaby być taka, w jakiej często ocenia się miejsca noclegowe na portalach: dajesz od 1 do 5 gwiazdek, do tego uzupełniasz w kategoriach np. czystość, atmosfera, wyżywienie, jakość ceny do tego co jest na miejscu, plus możliwość dodania komentarza z krótkim wymieniem zalet i wad i mamy znacznie szerszy obraz niż fanaberie pojedynczych osób z redakcji.

Naprawdę, to zestawienie jest idealnym przykładem jak nie należy tego robić, choć przy okazji świetną reklamą (może nie dla wszystkich, bo ja z tego powodu i tak tego dziadostwa nie kupię ;) )
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
ziaro 


Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 390
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-07-21, 21:36   

Prosty przykład wystarczy wziąć jakieś popularne schronisko w weekend i np w dzień powszedni. I już np wyjdzie, że w weekend jest większy nieporządek, kibelki brudne etc.

Uwaga, że brakuje wody w schronisku okey ale nie powinno to wpływać na ocenę gdyż to nie wina schroniska i właścicieli.
_________________
#ziaronaszlaku
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8302
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2015-07-21, 21:41   

są schroniska które mają problemy z wodą od zawsze - taka okolica i nic z tym nie można zrobić... wspominałem o Wielkiej Raczy - ten obiekt regularnie straszy turystów chłodem, nawet zimą. W ankiecie o tym nic nie ma i to już na dzień dobry maskuje obraz schroniska, które powinno być na samym tyle. To jest właśnie tak, jak się próbuje coś opisać na podstawie jednostkowej, jednorazowej opinii...

ziaro pisze o weekendzie - pójdźmy do takiej Miziowej w weekend, zadeptają nas. Kiedyś tam byłem jednak w tygodniu latem, na dworze lało. Klimatu drewnianej bacówki to nie ma, ale bez problemu przesuszono mi odzież i buty w kotłowni, obsługa pomocna i miła, żadnych przypadkowych osób w środku. Był to co prawda rok 2004 albo 2005, lecz przecież nietrudno podać przykłady współczesne. No więc jeśli pan z npm przyjdzie tam we wtorek to się zachwyci, że sprawna obsługa, cicho, czysto itp., a jeśli w sobotę to wytknie kolejki do kibla i bufetu...
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-07-21, 21:54   

Mądrze prawicie, wieszcze :) Z tym że ankiety turystów są narażone dokładnie na te same błędy. Jak ktoś pójdzie na Miziową w letnią sobotę, to wystawi ocenę jaką wystawi. Myślę, że mimo wszystko niewielu jest takich turystów, którzy jakieś schronisko odwiedzają częściej niż 2-3 razy w roku. A jeśli tak, to zapewne znaczy, że im ono bardzo leży i w związku z tym raczej też nie ma co liczyć na obiektywizm..
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8302
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2015-07-21, 22:53   

bton1 napisał/a:
Myślę, że mimo wszystko niewielu jest takich turystów, którzy jakieś schronisko odwiedzają częściej niż 2-3 razy w roku.


oczywiście, ale wydaje mi się, że więcej powie np. 300 ankiet od turystów w ciągu roku o Miziowej, niż 2 :)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2015-07-21, 23:02   

Ale dla kogo tak naprawdę jest ten ranking? Podejrzewam, że ci, co trochę po górach chodzą i tak mają swoje zdanie na temat schronisk i żadna punktacja tego nie zmieni. A ci, co są tam od święta, raczej NPM-u nie kupią, by się dowiedzieć, czy gdzieś warto jechać. Zresztą każdy rozsądnie myślący nie będzie się sugerować czymś tak płynnym i niekonkretnym jak ten ranking.
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-07-21, 23:03   

Święte słowa.
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2015-07-22, 07:37   

Wiolcia napisał/a:
Ale dla kogo tak naprawdę jest ten ranking?


Przy okazji opublikowania rankingu można wyrazić swe zdanie - zazwyczaj negujące wyniki :D ;)

P.s. W czerwcu miałem 2 noclegi w Roztoce. Jako całkowicie obiektywny gość ( nie związany biznesowo ani z NPM ani z Anią ;) ) stwierdzam, że to schronisko zasługuje na wygraną. Nie wiem co to klimat górski i co to atmosfera schroniska ale tam mi się podobało. I widzę zmaiany - pierwszy raz spałem tam w 2009 roku.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-07-22, 11:13   

Dobromił napisał/a:

P.s. W czerwcu miałem 2 noclegi w Roztoce. Jako całkowicie obiektywny gość ( nie związany biznesowo ani z NPM ani z Anią ;) ) stwierdzam, że to schronisko zasługuje na wygraną. Nie wiem co to klimat górski i co to atmosfera schroniska ale tam mi się podobało. I widzę zmaiany - pierwszy raz spałem tam w 2009 roku.


Ja spałam w Roztoce na początku grudnia zeszłego roku i też potwierdzam.
Budynek jest stary, drewniany a potrafią o niego dbać, zachowana jest czystość i przy tym obsługa jest sympatyczna i uprzejma. A śpiewy z jadalni zupełnie nie przeszkadzają w spaniu.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2015-07-22, 12:15   

Roztoka jaka jest wiadomo. Super schronisko. Natomiast ogólnie ranking bardzo subiektywny.Ocena schroniska Leskowiec niesprawiedliwa. Pyszne jedzenie, duże porcje, miła obsługa.Pomimo przewijających się tłumów nie widziałam tam brudnych łazienek.
W Kochanówce jedzenie fatalne i to jest prawda. Miałam (nie)przyjemność przekonać się w ubiegłym tygodniu. W naleśnikach z serem nie było sera, a kwaśnica podobno przypominała w smaku wodę z kapusta i ziemniakami. Jeśli są zmiany na plus w schronisku na Jaworzynie Krynickiej, to tylko cieszy. Trzeba zajrzeć, bo jak tam byłam ze 3 lata temu, to i jedzenie niesmaczne i obsługa niezbyt miła i bałagan wokół budynku.
_________________
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-07-22, 13:32   

Ja na Leskowcu byłem i zafajdane kible widziałem, schronisko było puste, było to w tygodniu, poza sezonem. Ale żarcie bardzo dobre i dużo.
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2015-07-22, 14:02   

sokół napisał/a:
Ale żarcie bardzo dobre i dużo.


sokół napisał/a:
zafajdane kible widziałem


;)

Tutaj potrzeba doświadczenia "klopsowego" pandy
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group