Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Ranking NPM

Autor Wiadomość
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2013-07-18, 20:39   

niestety nie wiem, gdzie podają piwo o smaku tytoniu i jaki tam jest wymagany sprzęt :rol
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2013-07-18, 20:45   

Pudelek napisał/a:
niestety nie wiem, gdzie podają piwo o smaku tytoniu i jaki tam jest wymagany sprzęt :rol
wiesz gdzie.dobrze wiesz.ta puszka po piwie z kiepami nic ci nie mówi? :usm
 
 
 
mieciur 


Wiek: 39
Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 108
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-07-19, 17:21   

Też ostatnio czytałem ten ranking. Ja myślę tak. Ten ranking ma na pewno jeden plus. Odkąd zaczęli go opracowywać jest to jakaś motywacja dla prowadzących schroniska. Na pewno w części schronisk warunki się poprawiły.
Co do obecnego rankingu (z tego roku) to uważam, że NPM trochę przegina. Bo w kilku przypadkach tzw. "testerzy" podpuszczali obsługę. Czyli np. prosili o podgrzanie w kuchni schroniska (nie turystycznej) kupionego jakiegoś żarcia w słoiku. To już trochę przesada - to że można własne jedzenie przygotowywać i jeść w schronisku to ok fajnie, ale nie żeby jeszcze pracownicy schroniska za free Ci odgrzewali jedzenie.
Wg. mnie ten ranking można traktować na zasadzie "idę do takiego a takiego schroniska i mniej więcej wiem na co mogę tam liczyć" i tyle.
 
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2013-07-19, 18:31   

Cytat:
Czyli np. prosili o podgrzanie w kuchni schroniska (nie turystycznej) kupionego jakiegoś żarcia w słoiku.

i jeszcze, żeby podali na schroniskowym talerzu?

równie dobrze mogli się spytać, czy nie mogą spać razem z obsługą, zamiast na glebie...

jest jeszcze inna sprawa, czemu podchodzę do tego rankingu z rezerwą - bierze się pod uwagę tylko schroniska PTTK. A np. Soszów w Beskidzie Śląskim? Orzeł, Sowa, Orle czy Chatka Górzystów w Izerach? o tym się już nie doczytamy
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2013-07-19, 18:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mieciur 


Wiek: 39
Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 108
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-07-20, 09:06   

Jeszcze mi się coś takiego przypomniało: w rankingu napisali, że jako jeden z minusów schroniska w 5 - tce są "tłumy turystów" ! To tak jakby to była wina prowadzących to schronisko, że tyle ludzi tam chodzi ! Normalnie śmiech pusty !
 
 
 
vertigo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-21, 20:35   

mieciur napisał/a:
Jeszcze mi się coś takiego przypomniało: w rankingu napisali, że jako jeden z minusów schroniska w 5 - tce są "tłumy turystów" ! To tak jakby to była wina prowadzących to schronisko, że tyle ludzi tam chodzi ! Normalnie śmiech pusty !


A dzikie tłumy turystów to nie jest minus??? Dla mnie jest i to ogromny. Niezależnie od tego czyja to jest wina.
 
 
mieciur 


Wiek: 39
Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 108
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-07-21, 21:36   

Może i jest to minus ale nie powinien być brany pod uwagę do oceny bo prowadzący schronisko nie mają na to żadnego wpływu.
 
 
 
vertigo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-21, 22:33   

mieciur napisał/a:
Może i jest to minus ale nie powinien być brany pod uwagę do oceny bo prowadzący schronisko nie mają na to żadnego wpływu.


Ale to jest ranking schronisk, a nie ranking prowadzących schroniska.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2013-07-22, 07:36   

vertigo napisał/a:
A dzikie tłumy turystów to nie jest minus??? Dla mnie jest i to ogromny.


Zrób coś dla świata i przestań chodzić po górach. Zmniejszysz te tłumy.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
vertigo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-22, 08:11   

Dobromił napisał/a:

Zrób coś dla świata i przestań chodzić po górach. Zmniejszysz te tłumy.



Forumowicz Dobromił (Wujek Dobra Rada) sprawuje społecznie dyskretną opiekę nad gromadką współforumowiczów sprowadzając ich na dobrą drogę.

 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-07-27, 22:54   

Dzisiaj przeczytałam ten ranking i jedyne, co osobiście jest dla mnie ważne to czystość, ciepła woda i ciepło w pokoju. Możecie sobie mówić, że jestem mieszczuchem, ale bez tego, to mogę być pewna, że takie odwiedziny przepłacę choróbskiem.
Markowe Szczawiny to wg mnie dramat, jedzenie było tam tak ohydne, że mimo głodu nie dałam rady niczego zjeść do końca.
Bardzo dobre wspomnienia mam z Roztoki.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-07-28, 13:53   

Malgo, a kto normalny żywi się w schroniskach? :rol

No dobra, może to ja jestem jeb...ty. Ale od czasu bigosu na Miziowej lat temu osiem, gdy dostałem kolorów tęczy na pysku, nie ruszam żarcia w schroniskach, za wyjątkiem kilku miejsc, m.in. Lipowskiej.
Profil Facebook
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-07-28, 21:07   

Wspomniałam o jedzeniu w Markowych, bo wg rankingu NPM było smaczne... W schroniskach, jeśli jem, to najczęściej przyniesiony gorący kubek, ewentualnie zakupioną szarlotkę :) albo piwo. Acha, no i zwykle w Czechach i na Słowacji jadam ichnie potrawy.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-28, 21:10   

A ja właśnie, za granicą w schroniskach to nie bardzo lubię jeść, w Polsce za to często się posilam, ale raczej w sprawdzonych i sprawdzone rzeczy. Np. w Markowych, też nie dojadłem do końca, a nawet do połowy w tamtym roku. ;)
 
 
vertigo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-28, 21:22   

Grymasicie... W kwietniu byłem w weekend na Markowych i nieźle karmili.
Odradzałbym za to jedzenie na Starych Wierchach
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group