Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Gorczańska bajka

Autor Wiadomość
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
  Wysłany: 2014-10-27, 12:43   Gorczańska bajka

Pomysł na Gorce lub okolice powstał już jakiś czas temu i nareszcie udało się go zrealizować! Wybór padł na "Szlak dziesięciu polan", czyli żółtym szlakiem z Lubomierza przez Kudłoń na Turbacz.

Jak wiadomo koniec może być początkiem!



Zaczynamy zatem od końca, który zaczyna się w Lubomierzu na przełęczy Przysłop. Tam wita nas poranna mgła, przysłaniająca nieco okoliczne góry i łysiejące jesienne drzewa! Niestety wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że piękna jesień już nas ominęła :-o Większość liści leży na ścieżce.



Co jakiś czas przez mgłę przebija się słońce, a z drzew intensywnie kapie topniejący szron.



Pełni optymizmu docieramy jednak na pierwszą z polan - Polanę pod Jaworzynką - okazuje się, że było warto! :-o






Niestety nie bardzo jest gdzie usiąść, ponieważ wszystko dookoła jest mokre, więc postanawiamy po nacieszeniu oczu widokami (i zrobieniu mnóstwa zdjęć :D ) udać się ku następnej polanie.

Polana Podskały też prezentuje się bardzo klimatycznie.





Przy samym jej końcu znajdują się pobielone szronem drzewa i trawy - prawie jak zima!



...a my dalej jesiennym lasem zmierzamy na Polanę Jodamówkę!



I znów piękne widoki!



Im głębiej w las, tym ...bardziej zimowo! Okazuje się, że jednak sypał śnieg! :-o Nie ma go dużo, więc jeszcze nie uruchamiam marudzenia, ale jest;)



Na Gorcu Troszackim spotykamy samotnego, małego bałwanka.



Marcin dolepił mu przyjaciela, więc mogliśmy spokojnie odejść, nie martwiąc się, że stoi taki opuszczony! ;p



Sam Kudłoń niestety atrakcyjnym szczytem nie jest, gdyż jest zalesiony. Nie ma też żadnej tabliczki oprócz szlakowskazów. Nie zostajemy tam długo, bo i po co? Udajemy się dalej na Polanę Pustak.

Tu, ku niezadowoleniu niektórych (:D) zaczynają wreszcie wyłaniać się Tatry, chociaż na razie widać je dosyć słabo.



Znajdujemy też nareszcie suchą ławkę, więc jedni jedzą, inni piją.... :-P Dzięki Marcinowi zauważam też, że robię zdjęcia na fatalnych ustawieniach aparatu, co oznacza, że wiele z nich może się do niczego nie nadawać :| ...



...Zaczynam więc robić zdjęcia już na dobrych ustawieniach.




Ruszamy dalej w kierunku Polany pod Przysłopkiem.



...a stąd już prosto na Turbacz! I widok na Tatry :-o



..i przez okno przy smacznej zupie :-o



Stamtąd najedzeni, nabrawszy nowych sił ruszamy już do Schroniska PTTK Stare Wierchy, gdzie zamierzamy nocować. Okazuje się, że to tutaj zaczyna się błoto, o którym w zeszłym tygodniu mówił mi TNT'omek! :-o



Po drodze jeszcze podziwiamy ostatnie już tego dnia widoki.





...a do schroniska zachodzimy już po zmroku. Tam zostajemy bardzo miło przyjęci przez gospodarzy, z którymi gramy w Robale i ucztujemy :-o

Następnego dnia planujemy już tylko zejść do Rabki. Wybieramy trasę przez Maciejową. Zanim jednak to zrobimy, jeszcze nacieszam oczy widokiem Tatr ze Starych Wierchów.



...i powoli pora się żegnać ;)



W niedzielę pogoda również była bardzo ładna.




Na chwilę zatrzymujemy się w schronisku na Maciejowej, żeby się posilić :-o , po czym zmierzamy już w stronę Rabki, zostawiając powoli góry za sobą.





W Rabce również wita nas piękne słońce.



Okazuje się jednak, że już w drodze do Krakowa dopada nas ciężka mgła. Dodatkowo podróż jest z przygodami, ponieważ w trakcie jazdy pęka opona i nie ma kto nas zabrać do Krakowa! Czekaliśmy godzinę w tej zimnicy, ale w końcu się udało :-)

Weekend pomimo ubytków liści na drzewach okazał się być bardzo przyjemny i widokowy. Zdecydowanie na plus ;)

PS. Chyba przesadziłam z ilością zdjęć :D

Pozostałe zdjęcia tutaj:



Gorce
Ostatnio zmieniony przez nes_ska 2014-10-27, 13:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-10-27, 13:22   

Była mgła. Tylko mgła.

Dlatego właśnie zazdrość podwójna. Ale stety/niestety zabawa weselna była na tyle udana, że wstanie przed 9 następnego dnia okazało się niemożliwe.
Następnym razem się uda ;)

Aaaa, zdjęcia jak zawsze. To był komplement :)
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-27, 15:25   

Przeszedłem tą trasę w połowie odwrotnie, w połowie, bo z Rabki na Turbacz. Fajna trasa, tylko wtedy było -20stopni... Ale widoki na Tatry ( uśmiech dla Pudla :P ) fajny. Schronisko obecnie bym wybrał do noclegu inne, pewnie Stare Wierchy, ale fajne też było na Maciejowej...
Pierwsze zdjęcia ekstra mimo złych ustawień :D .
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2014-10-27, 15:40   

Bardzo fajny szlak wybraliście sobie na weekend - klimatyczny i widokowy. Kto wymyślił - Ty czy Pudel? Na Starych Wierchach dalej Bernie z Pietrusiem urzędują?
Aha, Pudel, fajny kolor gaci :) .
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-10-27, 15:54   

No, gatki Pudelka są z tych bezpiecznych- jak sie zgubi to nikt szukający nie przeoczy :)
A wycieczka cóż, tytuł relacji jak najbardziej odpowiedni co widać na załączonej dokumentacji fotograficznej. Snujące się mgły pierwsza klasa
:ok
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-10-27, 16:15   

bton1 napisał/a:
Następnym razem się uda ;)


Będziemy w kontakcie :-o !
laynn napisał/a:
Pierwsze zdjęcia ekstra mimo złych ustawień :D .


Czułość ISO zabójcza. No cóż... W sumie gdybym była ogarnięta, to bym zauważyła... Tymczasem mam plamy na zdjęciach i gdyby nie Marcin, to pewnie w ogóle bym tego nie zauważyła przez całą wycieczkę. Pożyczyć komuś aparat... :P

Wiolcia napisał/a:
Ty czy Pudel?


Ja :D Początkowo był pomysł na czarny szlak, ale okazało się, że lepszym pomysłem będzie żółty, a dojechaliśmy busikiem pod samo wejście na szlak, więc w sumie nic na tym nie straciliśmy czasowo ;)

Wiolcia napisał/a:
Bernie z Pietrusiem urzędują?


Nadal. Ale był tylko Bernie i bardzo sympatyczne dziewczyny z obsługi ;)

Piotrek napisał/a:
gatki Pudelka są z tych bezpiecznych- jak sie zgubi to nikt szukający nie przeoczy :)


Pochodzilibyśmy jeszcze trochę i byłaby szansa, aby całe zmieniły kolor na...brudny :D a wtedy już ciężko by było go zauważyć ;P
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-10-27, 16:53   

Coś a'la różowe moro :)
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 900
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2014-10-27, 17:11   

Może dwie, góra trzy fotki z samego początku troszkę nie wyszło. Reszta - bajka :D . Nawet relacji nie trzeba pisać :)
 
 
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2014-10-27, 19:30   

Szlak z Rabki na Turbacz znam, a ten z Przysłopu od jakiegoś czasu mnie korci.Widzę,że warto. Piękne polany po drodze. :)
_________________
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8305
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-10-27, 21:31   

Wiolcia napisał/a:
Na Starych Wierchach dalej Bernie z Pietrusiem urzędują?

Pietruś ma teraz inne obowiązki ;)

laynn napisał/a:
ale fajne też było na Maciejowej...

tylko nie zamawiaj tam placków z sosem czosnkowym :P
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2014-10-27, 21:47   

Ale ciasto drożdżowe ze śliwkami na Maciejowej jest boskie.
_________________
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2014-10-28, 13:00   

Obejrzałam wszystkie 329 zdjęć :P i z tej zazdrości nie powiem jak bardzo mi się podobają :D
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8305
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-10-28, 13:25   

Iva napisał/a:
Obejrzałam wszystkie 329 zdjęć

masochistka! przecież tych wszystkich zdjęć nawet Neska nie obejrzała :D
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-10-28, 15:27   

Jak na dupiate ustawienia to świetne foty.

Gorce są świetne. Nie doceniałem ich, aż do zeszłego roku. Chociaż mieliśmy więcej kolorów.
Ale Ty widzę znalazłaś jesienne kolory. Na gaciach Pudla.
Profil Facebook
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 900
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2014-10-28, 16:46   

sokół napisał/a:

Ale Ty widzę znalazłaś jesienne kolory. Na gaciach Pudla.

Gacie faktycznie fest :lol . Do tego Marley i jest gitara :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group