Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Gorczańska bajka

Autor Wiadomość
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8312
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-11-06, 19:00   

schronisko to prowadzi nasz znajomy, więc nie było dla nas ani drogie ani duszne :)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2014-11-06, 19:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-11-06, 19:23   

W schronisku jest ciepło, wygodnie, można wziąć prysznic, suszarki użyć..... :D

Poza tym faktycznie było tam naprawdę sympatycznie, więc nie wydaje mi się, że mielibyśmy czego żałować. Ja z chęcią tam wrócę po raz kolejny :D
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 901
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2014-11-06, 20:27   

Pudelek napisał/a:
Ale uwaga - następne wyprawy w góry z ładną pogodą robi już za pieniądze, więc szykujcie portfele, gdybyście chcieli z nią jechać i mieć gwarancję pogodową ;)

Takie wycieczki warte każdej kasy :D Nawet suszarkę mogę wziąść do plecaka, a co ;)

Poza tym to jedna z lepszych mgielnych fotorelacji jakie widziałem :ok
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2015-04-13, 19:55   

Po reklamie tej relacji z chęcią powielę nieco Waszą trasę pod koniec maja :) Tylko zastanawiam się jak to zrobić, by wyruszyć z jakiegoś punktu, zaliczyć wszystkie te miejsca, o których pisaliście i zakoczować na noc w schronisku na Turbaczu :) Jakieś pomysły? :)
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2015-04-13, 20:13   

Gosia, a na ile dni jedziesz? Coś innego jeszcze wchodzi w grę, czy głównie na tej trasie chcesz się skupić? :) No, jest naprawdę fajna :D Od razu widać, że ja ja wybierałam :dev
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
ziaro 


Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 390
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-04-13, 20:18   

Turbacza jeszcze osobiście z Lubomierza nie robiłem. :)
_________________
#ziaronaszlaku
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8312
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2015-04-13, 20:19   

a czemu na Turbaczu nocleg? i taniej i przyjemniej jest na Starych Wierchach
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2015-04-13, 20:26   

Hmmm Turbacz trochę z tego powodu, bo wyżej, ale napiszę dokładnie o co chodzi :)
Mamy 5 dni i chcemy z Gorców przejść w Pieniny (w Pieninach obowiązkowo szlak Soklica - Trzy Korony oraz Jaworki - Małe Pieniny - Szczawnica; w przypadku Pienin nocleg zawsze w Bacówce pod Bereśnikiem). Łącznie będą 4 noclegi, ale plan jest taki, by z Gorców zejść gdzieś blisko trasy biegnącej z Nowego Targu do Krościenka i Szczawnicy (raczej nie będziemy w Pieniny szli górami). Start też musimy mieć z miejsca, do którego w miarę łatwo dotrzeć komunikacją miejską (z Krakowa bądź Nowego Targu, Rabki itp.).
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-04-13, 20:37   

Malgo Klapković napisał/a:
dotrzeć komunikacją miejską (z Krakowa bądź Nowego Targu, Rabki itp.).


Miejska komunikacja to tam kursuje tylko na trasie Nowy Targ centrum - Kowaniec.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2015-04-13, 20:41   

Gosia, ale to bez problemu przecież... Zaczynasz z Rabki, idziesz sobie przez Maciejową, Stare Wierchy na Turbacz, tam nocujesz, a następnego dnia do Lubomierza przez Kudłoń. W Lubomierzu wsiadasz do busa, który jedzie przez Krościenko do Szczawnicy i marsz na Bereśnik ;)

Wszystko skomunikowane, do późnych godzin. Wprawdzie to bardzo krótkie trasy, ale najwyżej sobie wpadniecie do Krościenka i tam połazicie ;) Ładne jest przecież ;P ..


Ewentualnie można pójść inaczej, czyli dojechać do Lubomierza-Przysłop (na mapach to czasem są 'Rzeki'). Stamtąd iść na Turbacz i zanocować na Studzionkach. Ze Studzionek przez Lubań do Krościenka i busikiem do Szczawnicy. Ale ominiecie Maciejową... Wtedy macie mniej więcej 20 km dziennie, czyli też luzik :P
Ostatnio zmieniony przez nes_ska 2015-04-13, 20:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ziaro 


Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 390
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-04-13, 20:50   

nes_ska napisał/a:
Ewentualnie można pójść inaczej, czyli dojechać do Lubomierza-Przysłop (na mapach to czasem są 'Rzeki').

Nes_ko ta część Lubomierza oficjalnie nazywa się Rzeki i tak też jest w rzeczywistości na oznaczeniach :)
_________________
#ziaronaszlaku
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2015-04-13, 20:50   

Nie ukrywam, że bardzo mi się spodobała ta trasa Lubomierz - Turbacz, coś wspaniałego, tylko jak dotrzeć do Lubomierza? Jakieś sugestie? Gdzie należałoby się przesiąść? Może źle się wyraziłam, ale możemy jechać pociągiem do Krakowa albo nawet do Nowego Targu i stamtąd jakoś ruszyć dalej komunikacją miejską, zależy nam by dotrzeć na szlak w miarę rano (pociągiem podróżujemy nocą). Nie chcemy też jakichś wyjątkowo krótkich tras, bo to będzie koniec maja także dzień już całkiem długi, myślę, że 7h to minimum :P
Maciejowa niestety wydaje się być zbyt mocno z boku i w zupełnie innym kierunku, więc chyba darujemy sobie ją. Jutro dorwę mapę, taką prawdziwą - papierową, może tam coś rozkminię sensownego :)
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2015-04-13, 20:53   

Gosia! Autobusem Kraków-Krościenko [edit: właściwie Kraków-Szczawnica :P ]! Poszukaj sobie na mda.malopolska.pl (odjazdy z Krakowa)
Ostatnio zmieniony przez nes_ska 2015-04-13, 20:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2015-04-13, 20:55   

ziaro napisał/a:
Nes_ko ta część Lubomierza oficjalnie nazywa się Rzeki i tak też jest w rzeczywistości na oznaczeniach :)


Nie czepiaj się, typie lubomierski :P Na liście przystanków (trasa Kraków - Szczawnica) jest Lubomierz-Przysłop :P
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2015-04-13, 20:55   

nes_ska, wielkie dzięki!!! :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group