Gorczańska bajka |
Autor |
Wiadomość |
Pudelek
Dołączył: 08 Lip 2013 Posty: 8337 Skąd: Oberschlesien
|
Wysłany: 2014-11-06, 19:00
|
|
|
schronisko to prowadzi nasz znajomy, więc nie było dla nas ani drogie ani duszne |
_________________ Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód! |
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2014-11-06, 19:00, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
|
nes_ska
Wiek: 35 Dołączyła: 09 Paź 2013 Posty: 2931 Skąd: Brzesko
|
Wysłany: 2014-11-06, 19:23
|
|
|
W schronisku jest ciepło, wygodnie, można wziąć prysznic, suszarki użyć.....
Poza tym faktycznie było tam naprawdę sympatycznie, więc nie wydaje mi się, że mielibyśmy czego żałować. Ja z chęcią tam wrócę po raz kolejny |
_________________ Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić. |
|
|
|
|
maurycy
Dołączył: 17 Lis 2013 Posty: 903 Skąd: Bielsko okolice
|
Wysłany: 2014-11-06, 20:27
|
|
|
Pudelek napisał/a: | Ale uwaga - następne wyprawy w góry z ładną pogodą robi już za pieniądze, więc szykujcie portfele, gdybyście chcieli z nią jechać i mieć gwarancję pogodową |
Takie wycieczki warte każdej kasy Nawet suszarkę mogę wziąść do plecaka, a co
Poza tym to jedna z lepszych mgielnych fotorelacji jakie widziałem |
|
|
|
|
Malgo Klapković
Wiek: 37 Dołączyła: 06 Lip 2013 Posty: 2477
|
Wysłany: 2015-04-13, 19:55
|
|
|
Po reklamie tej relacji z chęcią powielę nieco Waszą trasę pod koniec maja Tylko zastanawiam się jak to zrobić, by wyruszyć z jakiegoś punktu, zaliczyć wszystkie te miejsca, o których pisaliście i zakoczować na noc w schronisku na Turbaczu Jakieś pomysły? |
|
|
|
|
nes_ska
Wiek: 35 Dołączyła: 09 Paź 2013 Posty: 2931 Skąd: Brzesko
|
Wysłany: 2015-04-13, 20:13
|
|
|
Gosia, a na ile dni jedziesz? Coś innego jeszcze wchodzi w grę, czy głównie na tej trasie chcesz się skupić? No, jest naprawdę fajna Od razu widać, że ja ja wybierałam |
_________________ Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić. |
|
|
|
|
ziaro
Wiek: 39 Dołączył: 13 Gru 2014 Posty: 390 Skąd: Bytom
|
Wysłany: 2015-04-13, 20:18
|
|
|
Turbacza jeszcze osobiście z Lubomierza nie robiłem. |
_________________ #ziaronaszlaku |
|
|
|
|
Pudelek
Dołączył: 08 Lip 2013 Posty: 8337 Skąd: Oberschlesien
|
Wysłany: 2015-04-13, 20:19
|
|
|
a czemu na Turbaczu nocleg? i taniej i przyjemniej jest na Starych Wierchach |
_________________ Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód! |
|
|
|
|
Malgo Klapković
Wiek: 37 Dołączyła: 06 Lip 2013 Posty: 2477
|
Wysłany: 2015-04-13, 20:26
|
|
|
Hmmm Turbacz trochę z tego powodu, bo wyżej, ale napiszę dokładnie o co chodzi
Mamy 5 dni i chcemy z Gorców przejść w Pieniny (w Pieninach obowiązkowo szlak Soklica - Trzy Korony oraz Jaworki - Małe Pieniny - Szczawnica; w przypadku Pienin nocleg zawsze w Bacówce pod Bereśnikiem). Łącznie będą 4 noclegi, ale plan jest taki, by z Gorców zejść gdzieś blisko trasy biegnącej z Nowego Targu do Krościenka i Szczawnicy (raczej nie będziemy w Pieniny szli górami). Start też musimy mieć z miejsca, do którego w miarę łatwo dotrzeć komunikacją miejską (z Krakowa bądź Nowego Targu, Rabki itp.). |
|
|
|
|
Basia Z.
Dołączyła: 06 Wrz 2013 Posty: 3550 Skąd: Chorzów
|
Wysłany: 2015-04-13, 20:37
|
|
|
Malgo Klapković napisał/a: | dotrzeć komunikacją miejską (z Krakowa bądź Nowego Targu, Rabki itp.). |
Miejska komunikacja to tam kursuje tylko na trasie Nowy Targ centrum - Kowaniec. |
_________________ http://www.pilot-przewodnik.org/ |
|
|
|
|
nes_ska
Wiek: 35 Dołączyła: 09 Paź 2013 Posty: 2931 Skąd: Brzesko
|
Wysłany: 2015-04-13, 20:41
|
|
|
Gosia, ale to bez problemu przecież... Zaczynasz z Rabki, idziesz sobie przez Maciejową, Stare Wierchy na Turbacz, tam nocujesz, a następnego dnia do Lubomierza przez Kudłoń. W Lubomierzu wsiadasz do busa, który jedzie przez Krościenko do Szczawnicy i marsz na Bereśnik
Wszystko skomunikowane, do późnych godzin. Wprawdzie to bardzo krótkie trasy, ale najwyżej sobie wpadniecie do Krościenka i tam połazicie Ładne jest przecież ;P ..
Ewentualnie można pójść inaczej, czyli dojechać do Lubomierza-Przysłop (na mapach to czasem są 'Rzeki'). Stamtąd iść na Turbacz i zanocować na Studzionkach. Ze Studzionek przez Lubań do Krościenka i busikiem do Szczawnicy. Ale ominiecie Maciejową... Wtedy macie mniej więcej 20 km dziennie, czyli też luzik |
Ostatnio zmieniony przez nes_ska 2015-04-13, 20:42, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
|
ziaro
Wiek: 39 Dołączył: 13 Gru 2014 Posty: 390 Skąd: Bytom
|
Wysłany: 2015-04-13, 20:50
|
|
|
nes_ska napisał/a: | Ewentualnie można pójść inaczej, czyli dojechać do Lubomierza-Przysłop (na mapach to czasem są 'Rzeki'). |
Nes_ko ta część Lubomierza oficjalnie nazywa się Rzeki i tak też jest w rzeczywistości na oznaczeniach |
_________________ #ziaronaszlaku |
|
|
|
|
Malgo Klapković
Wiek: 37 Dołączyła: 06 Lip 2013 Posty: 2477
|
Wysłany: 2015-04-13, 20:50
|
|
|
Nie ukrywam, że bardzo mi się spodobała ta trasa Lubomierz - Turbacz, coś wspaniałego, tylko jak dotrzeć do Lubomierza? Jakieś sugestie? Gdzie należałoby się przesiąść? Może źle się wyraziłam, ale możemy jechać pociągiem do Krakowa albo nawet do Nowego Targu i stamtąd jakoś ruszyć dalej komunikacją miejską, zależy nam by dotrzeć na szlak w miarę rano (pociągiem podróżujemy nocą). Nie chcemy też jakichś wyjątkowo krótkich tras, bo to będzie koniec maja także dzień już całkiem długi, myślę, że 7h to minimum
Maciejowa niestety wydaje się być zbyt mocno z boku i w zupełnie innym kierunku, więc chyba darujemy sobie ją. Jutro dorwę mapę, taką prawdziwą - papierową, może tam coś rozkminię sensownego |
|
|
|
|
nes_ska
Wiek: 35 Dołączyła: 09 Paź 2013 Posty: 2931 Skąd: Brzesko
|
Wysłany: 2015-04-13, 20:53
|
|
|
Gosia! Autobusem Kraków-Krościenko [edit: właściwie Kraków-Szczawnica ]! Poszukaj sobie na mda.malopolska.pl (odjazdy z Krakowa) |
Ostatnio zmieniony przez nes_ska 2015-04-13, 20:56, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
|
nes_ska
Wiek: 35 Dołączyła: 09 Paź 2013 Posty: 2931 Skąd: Brzesko
|
Wysłany: 2015-04-13, 20:55
|
|
|
ziaro napisał/a: | Nes_ko ta część Lubomierza oficjalnie nazywa się Rzeki i tak też jest w rzeczywistości na oznaczeniach |
Nie czepiaj się, typie lubomierski Na liście przystanków (trasa Kraków - Szczawnica) jest Lubomierz-Przysłop |
_________________ Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić. |
|
|
|
|
Malgo Klapković
Wiek: 37 Dołączyła: 06 Lip 2013 Posty: 2477
|
Wysłany: 2015-04-13, 20:55
|
|
|
nes_ska, wielkie dzięki!!! |
|
|
|
|
|