Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Płatne akcje ratownicze w polskich górach

Autor Wiadomość
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-07-10, 21:28   

Poczekam aż Vision wydzieli i odpiszę ;)
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8337
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-07-10, 21:30   

Malgo Klapković napisał/a:
jest ona przemawiająca, ale do mnie nie przemówiła


to jest de facto dyskusja światopoglądowa, więc takie nigdy nie przemawiają ;)

i na dłuższą metę jest to dyskusja o dupie Maryny, bo żaden polski rząd nie odważy się tego wprowadzić, no chyba, że Korwin, zwalczający socjalistyczne pozostałości, ale tego pana akurat bym nie chciał u koryta ;)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14420
Wysłany: 2014-07-11, 08:06   

jarek121 napisał/a:
na pewno zmniejszyłoby wędrówki poza szlakami (pewnie firmy ubezpieczeniowe nie pokrywałyby takich akcji), na pewno zwiększyłoby to odpowiedzialność ludzi w poruszaniu się po górach i odpowiedzialność za osoby niepełnoletnie (dzieci).


Jarosławie , Ty rzeczywiście jesteś naiwny :)

P.s. Co do ubezpieczenia - od kilku lat mam AV - tylko , że wykupując je bardziej patrzyłem na kwestię zniżek w schroniskach.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14420
Wysłany: 2014-07-11, 08:09   

Pudelek napisał/a:
no chyba, że Korwin, zwalczający socjalistyczne pozostałości,


Znając tego ... to on wprowadzi takie stawki, że narodowi odechce się chodzic po górach :) A kobitom to w ogóle zbroni zbliżać się do gór ( tzn. oddalać się od kuchni ). Niepełnosprawni również niech zapomna o mozliwości uprawiania turystyki.

Pudelek napisał/a:
ale tego pana akurat bym nie chciał u koryta


On nie będzie korzystał z koryta. On zostanie KRULEM :D
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-07-11, 08:17   

Coś się nasz kochany Administrator nie pali do wydzielenia, więc odpiszę Pudlowi.
Jeżeli iść w tym kierunku - to nie wybiórczo, tylko jeśli chodzi o góry, tylko zawsze.

Załóżmy sytuację - kilkuletnie dziecko ze wsi poszło na jagody i gubi się w lesie. Poszukuje je kilkudziesięciu strażaków, policja, w końcu po 24 godzinach akcji ratunkowej znajdują (dobrze jak żywe). Każdego roku jest kilka takich akcji. Niestety głownie z powodu zaniedbań rodziców (każdy kto mia dzieci wie jak trudno upilnować 4 czy 5-latka)

Kto ma pokrywać koszty akcji - i czym ta akcja się różni od poszukiwania w górach zagubionego turysty (oprócz ukształtowania terenu) ?

Albo inni przykład - wypadek podczas spływu kajakowego - poszukiwania w których bierze udział kilku nurków. Takie poszukiwania są często jeszcze bardziej kosztowne niż akcje TOPR czy GOPR.

Kto się ubezpiecza i ubezpiecza swoje dziecko idąc na jagody do lasu ?

A jeżeli ktoś mieszka w Mszanie Dolnej i na jagody chodzi sobie w Beskid Wyspowy ?

Od jakiej wysokości powinien się ubezpieczyć ?

Dochodzimy do jakiejś paranoi, kiedy każdy obywatel oprócz "standardowego" ubezpieczenia na NFZ, które płaci każdy pracujący powinien się ubezpieczać dodatkowo od "zgubienia się i wypadku".

Ja wiem, że JKM do tego dąży aby każdy dbał o siebie i o swoje ubezpieczenie, ale chyba nie jesteś jego zwolennikiem ?

To jest w gruncie rzeczy pytanie o granice dbania państwa o zdrowie i życie obywatela.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
Ostatnio zmieniony przez Basia Z. 2014-07-11, 08:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-07-11, 08:34   

Zgadzam się z Basią - płacimy taką kasę na NFZ, że trafia szlag, po czym i tak korzystamy na boku z prywatnych przychodni. Ja wolę tą kasą obdzielić w części nawet akcję sprowadzania jakiegoś idioty z gór niż babcię, która idzie do lekarza wyłącznie po to, żeby z psiółkami plotkować w poczekalni.

(Przypadek autentyczny od kolegi-internisty: kobitka przyszła prosić o przepisanie tabletek, bo koleżance bardzo pomogły. Lekarz odpowiada: ale koleżanka ma nadciśnienie, a pani reumatyzm..)
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2014-07-11, 08:36   

Basia Z. napisał/a:
Może byśmy tak dyskusję o finansowaniu ratownictwa górskiego wydzielili z tematu "wypadki" ?
I poprosili Lecha o opinię. :haha :haha
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14420
Wysłany: 2014-07-11, 08:52   

Basia Z. napisał/a:
Dochodzimy do jakiejś paranoi, kiedy każdy obywatel oprócz "standardowego" ubezpieczenia na NFZ, które płaci każdy pracujący powinien się ubezpieczać dodatkowo od "zgubienia się i wypadku".


Dokładnie. Od 20 lat z każdej mojej pensji 34 % idzie na różnego rodzaje podatki, ZUS - y i NFZ. Wyhstarczy. Argumenty, że za hobby trzeba "dodatkowo" płacić nie przekonują mnie. Niech państwo się wykaże.

Co do finansowania ratowników - kwoty idące na złodziejskie kościoły przekazać na TOPR, WOPR i GOPR :)

P.s. Wiem. Naiwny jestem :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-07-11, 10:17   

Dobromił napisał/a:
Co do finansowania ratowników - kwoty idące na złodziejskie kościoły przekazać na TOPR, WOPR i GOPR

popieram w 100% :)
_________________
in omnia paratus...
 
 
Tomasz 


Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 562
Wysłany: 2014-07-11, 10:29   

Cytat:
Co do finansowania ratowników - kwoty idące na złodziejskie kościoły przekazać na TOPR, WOPR i GOPR

popieram w 100% :)


Ależ co też Wy Panowie, jestem dalece oburzony.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14420
Wysłany: 2014-07-11, 10:40   

Bardzo proszę o rozwinięcie tematu.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2014-07-11, 10:54   

Dobromił napisał/a:
Bardzo proszę o rozwinięcie tematu.
przyłączam się.
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Tomasz 


Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 562
Wysłany: 2014-07-11, 11:02   

Temat ma być rozwinięty w poziomie czy w pionie ?
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14420
Wysłany: 2014-07-11, 11:05   

Przestrzennie.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2014-07-11, 11:09   

Dobromił napisał/a:
Dokładnie. Od 20 lat z każdej mojej pensji 34 % idzie na różnego rodzaje podatki, ZUS - y i NFZ
Dobromile, skąpisz jak cholera i dlatego dziura w budżecie ..
Ja płacę podatki prawie 40% zarobku, do tego ZUS ponad kilo miesięcznie, wspieram również prywatną służbę zdrowia kilkaset zł miesięcznie oraz pośrednio lekarzy z NFZ (w tym roku parę kilo).
Cytat:
Pudelek napisał/a:
no chyba, że Korwin, zwalczający socjalistyczne pozostałości
Przyznaję, że oddałem głos na jego ugrupowanie, bo obiecał, że powsadza do więzień oszustów/polityków/złodziei. Moje poglądy są bardziej radykalne dla oszustów znacznej wartości: dodałbym konfiskatę majątku oraz publiczną chłostę do czasu rekompensaty krzywd. Za Korwina służba zdrowia byłaby płatna raz! (obecnie 3 kanały: ZUS/NFZ, prywatnie oraz łapówki).
Ostatnio zmieniony przez ceper 2014-07-11, 11:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group