Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Beskid Chmurny (2023) - z Soli do Suchej Beskidzkiej

Autor Wiadomość
opawski1 


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1051
Skąd: Prudnik

Wysłany: 2023-12-14, 17:15   

Pudelek napisał/a:
Cytat:
Nasze wrażenie z tego miejsca jest więc jak najbardziej pozytywne! :)

trzeba było przenocować na Lipowskiej, jedynie okazyjne 100 złotych za osobę :D

O właśnie to drugi powód dlaczego omijam zawsze Lipowską i śpię w Rysiance. Stówę za nocleg mają już od kilku lat, zanim jeszcze tak wystrzeliły ceny w schroniskach... Moim zdaniem przesada..
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Profil Facebook
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8327
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2023-12-14, 17:31   

Oni tę cenę wymyślili w 2020. Jak dla mnie żądanie takiej kasy za nocleg w warunkach schroniskowych to po prostu chamstwo, więc żaden klimat mnie nie przekona do spania tam. Zresztą jeśli chodzi o Lipowską, to ja zawsze miałem wrażenie, że tamtejsi dzierżawcy są trochę dziwni (i na pewno bardzo religijni, w jadalni pełno świętych obrazków)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6112
Skąd: Oława
Wysłany: 2023-12-14, 17:49   

Cytat:
trzeba było przenocować na Lipowskiej, jedynie okazyjne 100 złotych za osobę :D


No to juz wiem czemu było tak pusto! :lol :lol

Pudelek napisał/a:
Jak dla mnie żądanie takiej kasy za nocleg w warunkach schroniskowych to po prostu chamstwo, więc żaden klimat mnie nie przekona do spania tam.


Mnie pewnie obecnosc odpowiedniego klimatu by przekonało do zapłacenia 100 zł za nocleg (np. moze sie zdecydujemy kiedys na domek na drzewie w Czechach), ale na Lipowskiej zdecydowanie takiego klimatu nie ma. Zwykłe schronisko z gatunku moloch, nie oferujące nic szczegolnego.

Cytat:
Zresztą jeśli chodzi o Lipowską, to ja zawsze miałem wrażenie, że tamtejsi dzierżawcy są trochę dziwni (i na pewno bardzo religijni, w jadalni pełno świętych obrazków)


A faktycznie, duzo tam bylo o papiezu! Acz mnie zazwyczaj takie rzeczy ani ziebią ani grzeją. (póki dzierżawcy o 5 rano nie budzą wszystkich na jutrznię :P )
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2023-12-14, 17:52, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8327
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2023-12-14, 18:23   

Mnie się źle piło, ciągle odbijał mi się papież ;)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6112
Skąd: Oława
Wysłany: 2023-12-14, 20:06   

Pudelek napisał/a:
Mnie się źle piło, ciągle odbijał mi się papież ;)


I od razu piwo mialo smak snikersa :P
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9426
Wysłany: 2023-12-15, 13:01   

Buba, a jakich śpiworów używacie, macie może coś z Primaloftem ?
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6112
Skąd: Oława
Wysłany: 2023-12-15, 17:59   

Adrian napisał/a:
Buba, a jakich śpiworów używacie, macie może coś z Primaloftem ?


Nasze śpiwory są z firmy Yeti, puchowe, w każdym okolo kilogram puchu. Acz oba są juz dosyc stare (cos koło 14-16 lat) wiec sie juz nieco uklepały i nie są az takie ciepłe jak byc powinny. Moj chyba 5 lat temu był dopychany puchem i ponoc prany w jakis specjalny sposob, ktory powinien napuszyc stary puch. Brzmi wiec jak spiwor w zimowe Himalaje - ale ja marzne w nim latem w Beskidach.
Mam jeszcze śpiwór syntetyczny (chyba z firmy Carinthia czy jakos tak) co ma ponoc komfort na -15, ale on sie nie nadaje do noszenia (tylko do auta) bo ma wielkosc połowy mojego plecaka i wazy chyba 5 kg. Ja mam w nim komfort powyżej +10. Znaczy w bunkrach juz troche marzne i musze brac dodatkowo koc ;)

A o Primalofcie dzis uslyszalam pierwszy raz! Jakos nigdy sie nie spotkalam z tym i dopiero sobie teraz poczytalam, ze to jakas sztuczna gęś?
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2023-12-15, 18:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9426
Wysłany: 2023-12-15, 21:36   

buba napisał/a:
Adrian napisał/a:
Buba, a jakich śpiworów używacie, macie może coś z Primaloftem ?


Nasze śpiwory są z firmy Yeti, puchowe, w każdym okolo kilogram puchu. Acz oba są juz dosyc stare (cos koło 14-16 lat) wiec sie juz nieco uklepały i nie są az takie ciepłe jak byc powinny. Moj chyba 5 lat temu był dopychany puchem i ponoc prany w jakis specjalny sposob, ktory powinien napuszyc stary puch. Brzmi wiec jak spiwor w zimowe Himalaje - ale ja marzne w nim latem w Beskidach.
Mam jeszcze śpiwór syntetyczny (chyba z firmy Carinthia czy jakos tak) co ma ponoc komfort na -15, ale on sie nie nadaje do noszenia (tylko do auta) bo ma wielkosc połowy mojego plecaka i wazy chyba 5 kg. Ja mam w nim komfort powyżej +10. Znaczy w bunkrach juz troche marzne i musze brac dodatkowo koc ;)

A o Primalofcie dzis uslyszalam pierwszy raz! Jakos nigdy sie nie spotkalam z tym i dopiero sobie teraz poczytalam, ze to jakas sztuczna gęś?


Podobno jak się dobrze dba o puch, to jest na długie lata i jak widać w twoim przypadku, to się sprawdza :)

Tak, Primaloft to syntetyczny puch.
Kupiłem taki śpiwór i sam jestem ciekaw co z niego będzie ?
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6112
Skąd: Oława
Wysłany: 2023-12-15, 22:11   

Adrian napisał/a:
Podobno jak się dobrze dba o puch, to jest na długie lata i jak widać w twoim przypadku, to się sprawdza


No ja niestety zle dbałam przez pierwsze pół roku - bo nikt mi nie powiedzial i trzymałam śpiwór zwinięty. I przez ten czas mocno schudł :( Potem już mi powiedzieli, ze to najwieksza zbrodnia no i od tego czasu leżą na skrzyni w pokoju takie wory 150 litrów każdy ze śpiworem w środku.

Adrian napisał/a:
Tak, Primaloft to syntetyczny puch.
Kupiłem taki śpiwór i sam jestem ciekaw co z niego będzie ?


Tez jestem bardzo ciekawa! Czekam na wrazenia! Kiedy myslisz przeprowadzac pierwsze testy? :)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9426
Wysłany: 2023-12-15, 22:27   

buba napisał/a:
Adrian napisał/a:
Podobno jak się dobrze dba o puch, to jest na długie lata i jak widać w twoim przypadku, to się sprawdza


No ja niestety zle dbałam przez pierwsze pół roku - bo nikt mi nie powiedzial i trzymałam śpiwór zwinięty. I przez ten czas mocno schudł :( Potem już mi powiedzieli, ze to najwieksza zbrodnia no i od tego czasu leżą na skrzyni w pokoju takie wory 150 litrów każdy ze śpiworem w środku.

Adrian napisał/a:
Tak, Primaloft to syntetyczny puch.
Kupiłem taki śpiwór i sam jestem ciekaw co z niego będzie ?


Tez jestem bardzo ciekawa! Czekam na wrazenia! Kiedy myslisz przeprowadzac pierwsze testy? :)


Mój leży na spodzie szafy, zwinięty na trzy razy ...

Testy pewnie dopiero na wiosnę, chociaż kolega L. zapraszał na jakiś wypad zimowy, tylko że tam jest komfort 5 *C
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6112
Skąd: Oława
Wysłany: 2023-12-15, 23:02   

Adrian napisał/a:
tylko że tam jest komfort 5 *C


To ja bym w nim zmarzła w mieszkaniu przy kaloryferach! :P


Ale wy gorace chłopaki jesteście! Jezdzcie na Muncuł! Teraz nie ma tam łowiecek!
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5884
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-12-16, 11:07   

O ile dobrze kojarzę, to na takich turach nie nocujecie w schroniskach, raczej jest to namiot, jakiś szałas lub wiata, do tego obowiązkowe ognisko. Skąd taka zmiana? Czy to pierwszy objaw nadchodzącego SKS-u? ;)
Zastanawia mnie też kwestia waszego obuwia. Beskidy, pora letnia, pewnie gorąco a momentami duszno, a wy w takich ciężkich buciorach za kostkę, które raczej mi się kojarzą z Tatrami albo sezonem zimowym. Skąd taki wybór.

buba napisał/a:
Poziom wpisów przypomina raczej ściany jakiejś wiaty przystanku PKS w Wólce Średniej niż górski wpisownik.


No, nie da się ukryć, poziom wiatowy:

_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Sebastian 2023-12-16, 11:07, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6112
Skąd: Oława
Wysłany: 2023-12-16, 12:36   

Sebastian napisał/a:
O ile dobrze kojarzę, to na takich turach nie nocujecie w schroniskach, raczej jest to namiot, jakiś szałas lub wiata, do tego obowiązkowe ognisko. Skąd taka zmiana? Czy to pierwszy objaw nadchodzącego SKS-u?


No raczej nie nocujemy w schroniskach, zwłaszcza latem. No i na tym wyjezdzie tez nie nocowalismy. Wiec nie do konca rozumiem o jakie zmiany chodzi?

Sebastian napisał/a:
Zastanawia mnie też kwestia waszego obuwia. Beskidy, pora letnia, pewnie gorąco a momentami duszno, a wy w takich ciężkich buciorach za kostkę, które raczej mi się kojarzą z Tatrami albo sezonem zimowym. Skąd taki wybór.


Bezpieczenstwo i wygoda uzywania :) Głównie, zeby kostki nie skręcic. Ale takze żeby wdepnięcie w szkło, w jakies zbrojone druty nie było problemem. A i cieszy fakt, ze moje do czwartego dnia nie przemokły, potem niestety wlało sie z góry. A poza tym w naszych gorach czesto bywa chłodno nawet latem, wiec noga nie marznie. Wiec ogolnie mowiac - same plusy!

Ja i po plaży lubie chodzic w takich butach za kostkę, bo piach sie do środka nie wsypuje.

Sebastian napisał/a:
pewnie gorąco


Gorąco to było w Grecji. W Polsce gorąco nie bywa prawie nigdy.

Cytat:
No, nie da się ukryć, poziom wiatowy:


No tak. Wiata styl turystyczny :) czyli "byłem tu, Siwy" :P
Bo niestety na takich typu PKS duzo wiecej przewija sie wyzwisk czy roznych wulgarnych tematów.
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2023-12-16, 12:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2023-12-16, 13:33   

buba napisał/a:
Głównie, zeby kostki nie skręcic.

To jest największy mit dotyczący butów za kostki. Choćby dlatego, że mięśnie w takich butach są osłabione przez usztywnienie butem.
I piszę to osoba, która zaczynała w wysokich glanach chodzić po górach, jednak od kiedy kupiłem niskie buty, nie zamierzam wkładać wysokich jak nie ma:
- dużego śniegu
- jest spory mróz.

Ale oczywiście, nikogo nie namawiam do zmiany obuwia.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6112
Skąd: Oława
Wysłany: 2023-12-16, 13:50   

laynn napisał/a:
buba napisał/a:
Głównie, zeby kostki nie skręcic.

To jest największy mit dotyczący butów za kostki. Choćby dlatego, że mięśnie w takich butach są osłabione przez usztywnienie butem.
I piszę to osoba, która zaczynała w wysokich glanach chodzić po górach, jednak od kiedy kupiłem niskie buty, nie zamierzam wkładać wysokich jak nie ma:
- dużego śniegu
- jest spory mróz.

Ale oczywiście, nikogo nie namawiam do zmiany obuwia.


Jak to mawiają - o gustach nie ma co dyskutować :)

Też kiedys próbowałam chodzic po górach w glanach, ale nie sprawdzały sie dobrze - mimo ze są wysokie nie trzymają dobrze w kostce, łatwo przemakają bo mają niewszyty język no i są zimne, bo to sama skóra bez wyściółki.
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2023-12-16, 13:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group