Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: sokół
2019-12-15, 19:39

Wieści z gór

Autor Wiadomość
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1922
Wysłany: 2018-10-04, 13:44   

Jako dobry Prezes nawet Cię kiedyś zabiorę w Bieszczady, żebyś coś zobaczył poza chodnikami dla masowców.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2018-10-04, 13:57   

Jestem fachowcem od Bieszczadów - byłem w nich cztery dni.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1922
Wysłany: 2018-10-04, 14:01   

Byłeś z wycieczką zakładową. To tak, jakbyś nie był.
PS. Serio - jakby jakiś weekend wypalił, to można pochodzić po terenach, na których kiedyś żyli ludzie. Na mnie te miejsca w Bieszczadach działają najbardziej.
Raptem 4h jazdy ode mnie.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2018-10-04, 14:12   

Obraziłeś moje uczucia turystyczne. Chodziłem po górach, a wieczorem ( ewentualnie ) brałem udział w wieczorkach zapoznawczych.

P.s. W sumie to mogę się zgodzić.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-04, 14:30   

Pudelek napisał/a:
Zmieniła się dyrekcja i zamiast opcji schroniska powstała opcja hoteliku.


To też właśnie napisałem, że to mnie bardziej martwi i się nie podoba. I szłoby zrobić coś nowego na starych, że tak powiem zasadach. Chodziło mi bardziej ogólnie o takie budynki, że wiele z nich jest strasznie zaniedbanych i nawet jak już są stare to niech chociaż trochę ktoś o to zadba. O jakąś czystość, w miarę normalne warunki, czy jakiś remont, a tam jak dla mnie wiele rzeczy było wręcz odrzucających i w takich miejscach jak najbardziej powinny zaistnieć jakieś zmiany.

Budynek też raczej jest dostosowany do dosyć odległych czasów, kiedy ludzi tam było wiele mniej i wtedy jak najbardziej się sprawdzał. Teraz chcąc nie chcąc Bieszczady są coraz bardziej popularne, ludzi coraz więcej, więc takie zmiany są w wielu miejscach nieuniknione. Chociaż wiadomo, że zawsze szłoby to zrobić lepiej. ;)

PS: Mnie też w wielu miejscach pozbawiono legalnie podziwiania wschodów i zachodów i też mi się to nie podoba, ale jakoś sobie z tym idzie poradzić jak się bardzo chce. ;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2018-10-04, 20:40   

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)
Dla tych co lubią w starym klimacie nocować po kilka dni to będzie dramat, ale dla tych co są przelotem podczas wycieczki (czyli 90 procent tam bywających turystów) będzie na plus.
Nie wiem jak w ostatnich latach było w tym schronisku, ale jak lata temu byłem kilka razy to autentycznie wolałem siedzieć na zewnątrz, bo w środku było po prostu nie przyjemnie.
A ja wcale nie jestem jakiś wybredny, w niejednym szambie spałem, suchy chleb żarłem -że tak powiem :-) , jednak co innego skromne, proste miejsce, a co innego jakaś tandetna prowizorka.
Nigdy nie miałem pozytywnego wrażenia z tego miejsca, żadnego klimatu, nastroju.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2018-10-05, 17:40   

Cytat:
Choć zapotrzebowanie na chatki bez prądu i wifi jest spore i takie obiekty też powstają


Gdzie ostatnio powstala chatka bez prądu? Polec cos - chetnie sie wybiore!
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2018-10-05, 17:43   

Prezes napisał/a:
Ja wolę dzieciaki zabierać np. na Krywe czy Otryt


Na Otryt na betonowe "lotniska"? ;) Nie bylam w tym roku ale widzialam kilka fotek znajomych jak go zalali betonem zeby lasy latwiej wycinac bo jakies duze plany sa chyba zrobic z Otrytu polonine.... :-/
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2018-10-05, 18:49   

buba napisał/a:
Cytat:
Choć zapotrzebowanie na chatki bez prądu i wifi jest spore i takie obiekty też powstają


Gdzie ostatnio powstala chatka bez prądu? Polec cos - chetnie sie wybiore!


Buba, wystarczy światło zgasić, świece zapalić, w kominku też niech płonie - jeżeli jest- i sprawa rozwiązana :-)
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2018-10-05, 22:31   

Piotrek napisał/a:
buba napisał/a:
Cytat:
Choć zapotrzebowanie na chatki bez prądu i wifi jest spore i takie obiekty też powstają


Gdzie ostatnio powstala chatka bez prądu? Polec cos - chetnie sie wybiore!


Buba, wystarczy światło zgasić, świece zapalić, w kominku też niech płonie - jeżeli jest- i sprawa rozwiązana :-)


Zamiast isc w gory mozna tez chodzic na tej takiej zwijanej tasmie i ogladac cudze zdjecia na scianie. Na jedno wyjdzie nie? Ruch jest, widoki sa... ;)

Poza tym ZAWSZE znajdzie sie jakis madry ktory wlaczy to swiatlo jak jest. A jak jest kominek z szyba to przewaznie sa fochy jak sie go zostawi otwarty.

A pytalam zupelnie serio. Bo podejrzawam ze musza istniec w Polsce takie chaty pod wynajem jak te 3 w Gorach Kaczawskich do ktorych czesto jezdzimy. Biorac pod uwage oblozenie tych kaczawskich znaczy ze zapotrzebowanie jest - wiec dziwilabym sie jakby rynek nie szedl naprzeciw potrzebom. Wiec pewnie sa - tylko ja ich znalezc nie umiem i liczylam ze mi kolega pomoze.
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2018-10-06, 04:32   

buba napisał/a:
...Na jedno wyjdzie nie? Ruch jest, widoki sa... ;)



No racja, dobre porównanie :-)
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1922
Wysłany: 2018-10-06, 05:56   

buba napisał/a:
dziwilabym sie jakby rynek nie szedl naprzeciw potrzebom

Rynek spełnia potrzeby, na których można zarobić. Te, o których wspominasz to nisza w niszy. I może mimo wszystko lepiej, żeby tak zostało.

Nie wiedziałem, że Otryt betonują, byłem ostatni raz kilka lat temu. Na szczęście parę innych miejsc nadal ma się dobrze (rok temu miało). Może dla nas wystarczy, zanim przyjdzie rynek.
 
 
Gór Ski 

Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 484
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-10-08, 08:02   

buba napisał/a:
A pytalam zupelnie serio. Bo podejrzawam ze musza istniec w Polsce takie chaty pod wynajem jak te 3 w Gorach Kaczawskich do ktorych czesto jezdzimy. Biorac pod uwage oblozenie tych kaczawskich znaczy ze zapotrzebowanie jest - wiec dziwilabym sie jakby rynek nie szedl naprzeciw potrzebom. Wiec pewnie sa - tylko ja ich znalezc nie umiem i liczylam ze mi kolega pomoze.


Nie zwykłem w weeked przebywać w domu , więc nie odpowiadałem.

Trochę chatek powstało z programu owca plus , tj nie używana na Muńcole i dostępna poza sezonem pięciogwiazdkowa na hali Baraniej.

Chłopaki z Rajczy też odnowili całkiem Szałas na Suchej górze
https://spiritofmountain..../zrobmy-shalas/

Całkowicie została odnowiona Búda Koliba Horica na stokach Barańca w Tatrach Sk.

Natomiast w Słowacji wynająć można chaty nawet w ścisłym rezerwacie gdzie nawet pieszo nie wolno chodzić jak ta chata Selenec
https://www.ubytovanie.le...3/chata-selenec
cena dość atrakcyjna
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2018-10-08, 11:23   

Dzieki za info! Szkoda ze niektore z nich do uzytku jedynie sezonowo.

A ta z Baraniej ma dzialajacy piec? Bo ostatnio rozne sprzeczne informacje slyszalam...

A ta slowacka to jak normalny dom!

W Estonii mi sie podobalo, ze sporo jest chatek i otwartych samoobslugowych i takich pod wynajem!
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Gór Ski 

Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 484
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-10-08, 12:04   

Pieca nie sprawdzałem , W Słowacji bardzo popularne jest spanie w chatkach samoobsługowych nawet w Listopadowy dżdżysty dzień ciężko o kawałek podłogi .
Sporo chatek się remontuje jak ta Utluna Liska

https://hiking.sk/hk/ar/586/utulna_liska.html

czy legendarny Grand Hotel Partyzan w Małej Fatrze.

Natomiast z drugiej strony niektóre chatki przejmują lokalni chatarzy jak w Andrejcovej i przyszłości Ramża też ma być przejęta.
Kapitalne są Pireneje gdzie jest mnóstwo chatek od 1 do 5 gwiazdek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group -