Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: sokół
2019-12-15, 19:39

Wieści z gór

Autor Wiadomość
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-02, 19:03   

bleeee
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2018-10-02, 20:46   

Nie jest tak strasznie. Jak by postawili molocha typu Miziowa to można by się martwić.
Do tego po kilku latach, jak świeżość drewna minie, znów nabierze upragnionego klimatu ruderalnego.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2018-10-02, 22:43   

bleeeee
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Gór Ski 

Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 484
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-10-03, 10:47   

Nie jest najgorzej , trudno oczekiwać żeby nie dołożyli tam trochę nowej technologi , zresztą sami na co dzień jej używamy.
Choć zapotrzebowanie na chatki bez prądu i wifi jest spore i takie obiekty też powstają ale z inicjatywy społecznej Parki Narodowe z oczywistych względów nie idą w tym kierunku
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2018-10-03, 13:35   

Jestem pewien, że gdyby budynek postał z 10 lat, zniknęła z niego świeżość, a Vision teraz dałby zdjęcie to by było pianie, że ładne schronisko ;)
Bo architekturę ma ładną i pasuje do miejsca (może trochę poza panelami, które zepsują całość wizualnie)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2018-10-03, 15:51   

http://krakow.wyborcza.pl...l#s=BoxOpCzol10

Tatry zawsze były niebezpieczne dla zdrowia człowieka.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-03, 15:57   

No jak dla mnie też wcale tak źle to nie wygląda, tym bardziej, że to tylko zdjęcie projektu i tez jedynie ten panel słoneczny mnie razi. A reszta w miarę ok. I tak jak też ktoś napisał. Jednak czasy się zmieniają i trochę zmian wszystko wymaga, byle nie przeginać. Tutaj takiego przegięcia nie widzę. A to schronisko co jest tam teraz, to nie oszukujmy się, ale to jest rudera. Niektórzy może lubią takie klimaty i mają jakiś tam sentyment i to rozumiem. Ale pamiętam, będąc tam zimą, to w środku w kurtce trzeba było siedzieć, ogrzać się nie dało, ciasno w środku strasznie, że minąć się z kimkolwiek ciężko. Wychodek na zewnątrz, z którego śmierdziało na dobre 50 metrów jak wiatr zawiał. Warunki iście spartańskie. Ja też czasem lubię takie klimaty, ale to na kilka dni, a nie na co dzień. Tutaj warto też się zastanowić, czy ktoś z Was chciałby być właścicielem takiego schroniska i tam na co dzień mieszkać. :P

Jedyne co mi się nie podoba, czy mnie tam martwi to to, że ktoś tam napisał, że obiekt straci statut schroniska, czyli nie za bardzo rozumiem, jak ma to wyglądać? Czyli będzie to budynek prywatny typu, restauracja czy hostel czy jak?
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-03, 17:16   

Piotrek napisał/a:
Jestem pewien, że gdyby budynek postał z 10 lat, zniknęła z niego świeżość, a Vision teraz dałby zdjęcie to by było pianie, że ładne schronisko
Bo architekturę ma ładną i pasuje do miejsca

Mnie się nie podoba. Ot tyle. Na całe szczęście nie jestem krytykiem, ale mam swoje zdanie.

Ale podpowiem, jeszcze nie widziałem nowego budynku, który by mi się podobał. I nie ma znaczenia, czy są to z cegły, kamienia, czy też bali lub drzewa budynki/domy.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-03, 19:36   

laynn napisał/a:
Ale podpowiem, jeszcze nie widziałem nowego budynku, który by mi się podobał. I nie ma znaczenia, czy są to z cegły, kamienia, czy też bali lub drzewa budynki/domy.


Kwestia gustu. Mi tam się wiele nowoczesnych budynków też nie podoba. Ale akurat domy z drewna czy bali, to sporo takich bardzo mi się podoba i sam z miłą chęcią bym w takim zamieszkał. :)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-04, 07:21   

No widzisz, a mnie nie podobają się...takie nowe domy.
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2018-10-04, 08:02   

laynn napisał/a:
No widzisz, a mnie nie podobają się...takie nowe domy.
Kwestia gustu, to tak jak z packami ziemniaczanymi.Jeden lubi na słodko inny na słono. :D Dodam tylko że jestem zwolennikiem opcji słodkiej. :DD
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2018-10-04, 08:04   

"Ma być ładniej i nowocześniej". I nie dla pospólstwa. Zgodnie z zapowiedziami PN w środku ma być tylko kilka miejsc noclegowych. A to oznacza grubą kasę za możliwość spania w jedynym takim miejscu Bieszczadów. Pozostali turyści stracą jedyną okazję legalnego oglądania wschodu i zachodu w PN.

A czy ładniej to też kwestia dyskusyjna, mi to przypomina architekturę pseudo-tatrzańską, która akurat tam kompletnie nie pasuje.


Cytat:
Tutaj warto też się zastanowić, czy ktoś z Was chciałby być właścicielem takiego schroniska i tam na co dzień mieszkać. :P

ja nie, ale chętnych na dzierżawę nie brakowało. Moja kumpela była już nawet "umówiona" na ten rok na pracę na obsłudze, ale PN zrobił przyszłego dzierżawcę w c...a i nic z tego nie wyszło. Zmieniła się dyrekcja i zamiast opcji schroniska powstała opcja hoteliku.

Była rudera? I bardzo dobrze. To powodowało, że spali tam głównie prawdziwi miłośnicy gór, spragnieni widoków i przestrzeni. Warunki odrzucały wszystkich ochów i achów. Większość nocowała tylko jedną noc, więc spokojnie można to było przetrwać. Komuś było za spartańsko? To teraz będzie pensjonacik dla wybranych.
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2018-10-04, 08:13, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2018-10-04, 11:45   

Pudelek napisał/a:
i zamiast opcji schroniska powstała opcja hoteliku.


Jak ze świętej pamięci Domem Turysty w Zakopanem.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1920
Wysłany: 2018-10-04, 13:30   

Pudelek napisał/a:
"Ma być ładniej i nowocześniej"

Aha.
A wokół będzie syf po staremu. Miałem wątpliwą przyjemność być na Wetlińskiej w sezonie (z dzieciakami, więc niestety rok szkolny determinuje czas wyjazdu). Takich ilości śmieci, jak dookoła Chatki i na szlaku z przełęczy nie widziałem chyba nigdzie w górach. Weszliśmy z samego rana i zdążyliśmy z powrotem przed zalewem różnego rodzaju pielgrzymek i innych wycieczek zakładowych.

Bieszczady zostały jeszcze tylko poza połoninami. Wetlińska, Caryńska, gniazdo Tarnicy - w sezonie radzę omijać szerokim łukiem. Ja wolę dzieciaki zabierać np. na Krywe czy Otryt. Ciekawe, jak długo.
Ostatnio zmieniony przez Prezes 2018-10-04, 13:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2018-10-04, 13:41   

Z Ciebie to Dobry Pasterz i Ojciec.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group -