Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Naparzajmy się

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 919
Rejestracja: 2014-07-30, 12:58
Lokalizacja: Beskid Mały/ Kraków

Postautor: Majka » 2015-04-03, 20:40

W taki sposób myślących wierzących nie ma chyba wielu i gdyby wszyscy mieli takie poglądy jak Ty Basiu to byłoby cudownie, ale nie jest. Narzucanie poglądów, afiszowanie się z nimi i brak zrozumienia dla innych-to codzienność niestety.

A dyrektor parku rzeczywiście się zmienił, bo Skawiński przeszedł na emeryturę. Miałam przyjemność kilka lat temu być z uczniami na spotkaniu z nim. Sympatyczny człowiek, robił pozytywne wrażenie i miał cierpliwość odpowiadać na moje liczne pytania. :D
Ostatnio zmieniony 2015-04-03, 20:41 przez Majka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maurycy
Posty: 912
Rejestracja: 2013-11-17, 09:25
Lokalizacja: Bielsko okolice

Postautor: maurycy » 2015-04-03, 20:54

TNT'omek pisze:
Tępy dyszel pisze: bo możecie mieć mażenę

wiosna przyszła i trwa w najlepsze, a mazanna nie utopiona... :D

Mazanna właśnie była w kościele :-o ( news z pierwszej ręki, z przed 2 godzin )

Więc pasowało by to, co napisałeś parę postów wyżej cyt. : '' zaiste to po chrześcijańsku...
Katolik pełną gębą :D ''
mazeno
Posty: 287
Rejestracja: 2014-12-20, 13:46

Postautor: mazeno » 2015-04-03, 21:00

.....
Ostatnio zmieniony 2015-05-11, 03:06 przez mazeno, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-04-03, 21:00

Majka pisze:W taki sposób myślących wierzących nie ma chyba wielu i gdyby wszyscy mieli takie poglądy jak Ty Basiu to byłoby cudownie, ale nie jest. Narzucanie poglądów, afiszowanie się z nimi i brak zrozumienia dla innych-to codzienność niestety.



Jest zdecydowana większość, tylko oni się akurat ze swoimi poglądami nie afiszują.
Hałaśliwa mniejszość (tak na moje oko z 10 %) lubi się afiszować i narzucać poglądy.

Jeszcze żeby nie było niejasności - jeżeli np. ktoś idzie na procesję Bożego Ciała, lub np. stroi swoje okno na trasie procesji - to wg mnie nie jest "afiszowanie się" i "narzucanie", bo ma do tego pełne prawo i nikomu to nie przeszkadza. Tak samo kiedy w plenerze bierze udział w mszy św. To owszem jest demonstracja wiary - ale w sposób delikatny i nie obraźliwy dla innych.

Natomiast bardzo ale to bardzo mi przeszkadza, kiedy na siłę w Internecie ktoś usiłuje nawracać innych. Raz - że jest to zupełnie nieskuteczne, więc nie rozumiem celowości takich dyskusji, dwa - że dla mnie nieprzyjemne. A już najgorsze jest kiedy ktoś usiłując przekonać innych do swoich racji (obojętnie jakich) - obraża ich.
To przecież jest nieskuteczne, nie znam przypadku aby ktoś przekonał kogoś do swoich poglądów urągając mu.
Tylko spokojną dyskusją da się kogoś przekonać i to najlepiej nie w Internecie.
mazeno
Posty: 287
Rejestracja: 2014-12-20, 13:46

Postautor: mazeno » 2015-04-04, 14:45

.....
Ostatnio zmieniony 2015-05-11, 03:06 przez mazeno, łącznie zmieniany 1 raz.
mazeno
Posty: 287
Rejestracja: 2014-12-20, 13:46

Postautor: mazeno » 2015-04-04, 16:23

.....
Ostatnio zmieniony 2015-05-11, 03:05 przez mazeno, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-04-05, 21:03

Mnie historia z Giewontem śmieszy z nieco innego powodu;)
Prawdziwi katolicy, słuchacze jedynej słusznej rozgłośni radiowej, po raz kolejny pokazali, że mają zupełnie w poważaniu tradycję swojego Kościoła.
Dlaczego?
Ponieważ Kościół nie obchodzi rocznicy śmierci Jana Pawła II.
Kościół Katolicki nie obchodzi rocznicy śmierci świętego.
Kościół obchodzi dzień jego wspomnienia.
A liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II wyznaczone zostało na 22 października.

Zazwyczaj wspomina się błogosławionych i świętych w kalendarzu liturgicznym w dniu ich śmierci, czyli „narodzin dla nieba”. Jednak ze względu na to, że 2 kwietnia, dzień śmierci Jana Pawła II, często zbiegałby się z wielkim postem, a nawet wielkim tygodniem, wybrano 22 października, rocznicę inauguracji jego pontyfikatu.

Na wspomnienie liturgiczne nie wybrano 16 października, ponieważ tego dnia obchodzone jest wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.


Niektórzy chcieliby zjeść jabłko i mieć jabłko;)
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-04-12, 19:59

Piotrek pisze:
mazeno pisze:
uuu, a jeszcze do niedawna cie szanowalem.


I wzajemnie.
Sądziłem jednak, że jako człowiek z doświadczeniem podróżniczym wniesiesz coś na forum, pokarzesz, zaprezentujesz ciekawe miejsca, ciekawych ludzi a tu niestety ...rozczarowanie.
Jak z kurą.


A ja tak troche nie w temacie... Z jaka kura?

maurycy pisze:Obrazek


To prawdziwa fota czy fotomontaz? bo jak prawdziwa to zajebista! :D

Basia Z. pisze:.

Ja osobiście jestem wierząca i nawet nie wiecie jak bardzo mi jest przykro, że inni wierzący robią takie rzeczy, za nic mają wrażliwość innych ludzi i spokój zwierząt i jeszcze mówią, że robią to w moim imieniu.
Więc piszę wyraźnie - nie w moim imieniu.

Tak samo nie podobają mi się ogromne krzyże na szczytach, one są wg mnie znakiem pychy a nie wiary. Znacznie bardziej przemawiają do mnie małe kamienne kapliczki w Beskidzie Niskim, a ich często nie ma kto odnawiać, bo na to nie ma funduszy :(
Ale bardzo niewiele osób to rozumie.

Jana Pawła II bardzo podziwiam i szanuję, uważam za wielkiego Polaka, ale uważam też, że jego upamiętnienie w ten właśnie sposób jest bardzo niewłaściwe.

Z drugiej strony jest mi też przykro, że się wszystkich wierzących wrzuca do jednego "wora" z tymi co swoją niby to "wiarę" nachalnie wszystkim narzucają - obojętnie czy ktoś tego chce czy nie.
Mam wrażenie, że zdecydowana większość wierzących też tego typu manifestacji nie popiera.


Wreszcie ktos cos sensownie napisal!!!!! a nie tylko obrzucanie sie blotem tych walczaco wierzacych z walczaco niewierzacymi... :rol

mazeno pisze:> Tylko spokojną dyskusją da się kogoś przekonać
baska - to juz nie te czasy - dzisiaj niemal nie istnieje przekonywanie argumentacja (w sensie skutecznosci), bo ludzie przestali myslec.
dzisiaj istnieje tylko marchewka i bat oraz wypelnianie odpowiednych kratek testow (tak, nie, nie wiem).


A czy pyskowki cos wnosza? i obrazanie sie nawzajem przescigajac kto zrobi to bardziej wulgarnie? co to wnosi oprocz niemilej atmosfery i eskalacji wzajemnej niecheci?

Wedlug mnie Basia ma racje...


mazeno pisze:jest nadzieja, zdarzaja sie wyjatki:
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/22902 ... uje-system

Obrazek


Taaaa... "Kto jest twoim idolem i dlaczego Lenin" :D :D :D

Dobrze ze skonczylam szkoly zanim weszlismy do unii bo potem to juz by mi sie pewnie nie udalo :lol
Ostatnio zmieniony 2015-04-12, 20:56 przez buba, łącznie zmieniany 5 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-04-12, 20:59

buba pisze:A ja tak troche nie w temacie... Z jaka kura?

Już nie będę rozwijał, uspokoiło się i jest ok :-)
Ostatnio zmieniony 2015-04-12, 21:00 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-04-12, 21:12

Piotrek pisze:
buba pisze:A ja tak troche nie w temacie... Z jaka kura?

Już nie będę rozwijał, uspokoiło się i jest ok :-)


Kura nie da mi spokoju! :lol :lol :lol :lol Moze byc na PW :P
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2015-05-12, 16:04

Taka oto refleksja.....

W internecie ,,siedzę" długo. Różne rzeczy widziałem na forach górskich. Do najciekawszych zaliczę m.in. temat jakoby mojego autorstwa, którego....nigdy nie zakładałem. Analogia, jak w przypadku innej użytkowniczki tego forum.

Ale użytkownik mazeno ,,przeszedł" samego siebie:
search.htm/authors/mazeno,0

Ponad 200 dokładnie tych samych postów. Doceniam ,,zaangażowanie i aktywny wkład pracy", wykonanej w środku nocy. Dać mu pochwałę ! ;)

Może chciał oszczędzić ,,wysiłku" Administratorowi, związanego z usunięciem własnego konta, łącznie z postami......?? ;)

No cóż, znowu coś ciekawego zobaczyłem. Jak się mówi potocznie - ,,człowiek uczy się całe życie".
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-05-12, 20:55

Nie odnosił sukcesów w zagadkach tatrzańskich, wpadł w deprechę - to i pochlastał się .

Zdarza się.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12319
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2015-05-12, 21:19

W sumie dobre podsumowanie. Szczerze mówiąc oglądałem jego stronkę, osiągnięcia i spodziewałem się wyższego poziomu kultury i współżycia.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-05-13, 00:26

te kropeczki to i tak bardziej inteligentnie niż zazwyczaj się wypowiadał
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-05-14, 07:17

Typowy WIP. Na każdym Forum taki się znajdzie.

P.s. Zauważyliście, że te trzy kropki napisał bez błędów ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 221 gości