Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Z jak Zimnik... czy jakoś tak...

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39

Z jak Zimnik... czy jakoś tak...

Postautor: darkheush » 2014-04-22, 07:48

W sumie to wyszedł spontan. Niby tam coś wcześniej z krisem75 ustalałem na Olany Poniedziałek, ale generalnie to było bardzo luźne i niedogadane. Na dobrą sprawę stanęło dopiero w Wielkanoc. Zimnik i chaszczowanie pod czujnym okiem przewodnika Dobromiła.

Jeszcze po drodze ustalamy miejsce spotkania pod Hotelem "Zimnik". Zaczynamy standardowo.

Obrazek

Potem jest już tylko gorzej. Chaszcze, maliniaki, chaszcze, błoto, potoki, chaszcze jak chaszcze kocham...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trasa jest wyjątkowo widokowa, a to za sprawą miłościwie nam niegdyś panujących na tych terenach Habsburgów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Złoniemił pozdrawia Was ciule :D

Obrazek

Po 5 godzinach kończymy to upodlenie na żywieckim bruku. W knajpie, a jak by inaczej.

Obrazek

Przy Mirosławie...

Obrazek

Podobało mnie się. Tyle, że dziś wziąłem urlop na żądanie. Tak mnie racice napierdalają :) Zakwasy konkretne. Do następnego chamy!!! :lol

P.S. Nie było mnie w Śląskim dobrych parę lat i z przykrością muszę stwierdzić, że stan lasów wywołał u mnie przygnębiające wrażenie.

P.S.2 Komplet zdjęć będzie niebawem.
Ostatnio zmieniony 2014-04-22, 07:50 przez darkheush, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-04-22, 07:51

Potwierdza - tak było. Trzy proste chamy i jeden cham na przyuczeniu.

darkheush pisze:Tyle, że dziś wziąłem urlop na żądanie.


To ja popracuję i za Ciebie.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Re: Z jak Zimnik... czy jakoś tak...

Postautor: Basia Z. » 2014-04-22, 07:52

darkheush pisze:
Podobało mnie się. Tyle, że dziś wziąłem urlop na żądanie. Tak mnie racice napierdalają :) Zakwasy konkretne. Do następnego chamy!!! :lol



No nie, jeszcze ktoś w pracy sobie pomyśli, że to z powodu przepicia. ;)

Fajna relacja, bardzo modna ta Dolina Zimnika.
Ostatni moment na eksplorację wychodni skalnych, bo za chwilę się zazieleni.
Ostatnio zmieniony 2014-04-22, 07:53 przez Basia Z., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39

Postautor: darkheush » 2014-04-22, 07:54

Dobromił pisze:To ja popracuję i za Ciebie.

Bądź błogosławion :D
Basia Z. pisze:No nie, jeszcze ktoś w pracy sobie pomyśli, że to z powodu przepicia. ;)

Niewykluczone :sm5
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2014-04-22, 07:55

Tyle chamstwa na metr kwadratowy - podziwiać! A Złoniemił pozdrawiający - jak Piłsudski bez wąsów.
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2014-04-22, 10:48

darkheush pisze:Jeszcze po drodze ustalamy miejsce spotkania pod Hotelem "Zimnik". Zaczynamy standardowo.


a w tej plastikowej butelce z lewej strony zdjecia to jakis "wyrob regionalny"? bo nie smiem podejrzewac ze doicie wode jak zwierzeta :lol
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-04-22, 12:22

Człowiek też zwierze :)

Pozwolę sobie napisać parę słów od siebie.

Piątkowym wieczorem dzwoni Kris i pyta co czynię w poniedziałek. Planowałem iść w góry. No i poszlismy w składzie cztero chamowym. Trzy Chamy Forumowe i jeden Cham Żywiecki. Z pełną dozą kultury witamy się na parkingu w Zimniku i swobodnie ruszamy Doliną Zimnika do miejsca zwanego W Niedźwiedziu. Tam ponownie witamy się z kultura i ruszamy na prawo. Szlakiem, którym już prawie dwa lata temu, szliśmy ze Zdziczałym zdobywać skalne rzeźby na Zdziczałym Dobromile. Wtedy ze zbocza obniżylismy się i ruszyliśmy do walki. Ale ostatnimy czasy Dziki polazł dalej i napatoczył się na cudowne, skalne bydlaki. My tego dnia szliśmy za Jego wskazówkami. Jak się okazało wskazówki były dokładne i odwiedzilismy trzy skupiska wychodni. Z jednej z nich było widać polankę, ambonę myśliwską i skały w lesie, które ja ponad tydzień temu samotnie odwiedziłem. A co do innych widoków to tego dnia było po prostu cudnie. Od nakładających się na siebie grzbietów Zdziczałego, Kościelca i Skrzycznego, przez widok na Malinowską i Zielony Kopiec, do późniejszych widoków na Małą Fatrę, Baranią Górę, Pilsko, Babią Gorę, Beskid Maly i inne. Tyle razy tam chodziłem i tego nie widziałem ... To znak, że towarzystwo miałem nieciekawe. Po przejsciu wychodni schodzimy na drogę zwózkową i docieramy do "Zamku" Habsburgów. Leżakującego pod Magurką Radziechowską. Więc zboczem tą Magurkę zdobyliśmy. Tam ponownie witaliśmy się , siedząc na ambonie skalnej. A pod nami przejechała grupa na koniach. Patataj. Po powitaniu zeszlismy i poszlismy zboczami Murońki i Ostrego do Ostrego. Zimnika znaczy się.

Dziękuję za uwagę.
Ostatnio zmieniony 2014-04-22, 12:31 przez Dobromił, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2014-04-22, 12:25

buba pisze:doicie wode jak zwierzeta :lol

jak bydlęta :D
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
Iva
Posty: 1544
Rejestracja: 2013-09-04, 23:31
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: Iva » 2014-04-22, 12:51

No Panowie - ładna wycieczka.

darkheush pisze:na Olany Poniedziałek


Widzę, że ładnie go olaliście ;)

bton1 pisze:A Złoniemił pozdrawiający - jak Piłsudski bez wąsów.


Mi się z Hamletem kojarzy :D ("Być albo nie być"... ;) tylko brakuje czaszki) ;)
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-04-22, 13:07

Czaszki zostały rzucone.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-04-22, 13:22 przez Dobromił, łącznie zmieniany 3 razy.
kris75

Postautor: kris75 » 2014-04-22, 20:26

Ja również chciałem podziękować za miło spędzony czas z żiweicko-forumowymi chamami.
Kilka fociszów:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I galeria cała:

https://picasaweb.google.com/krzysiu.pi ... directlink

P.S Do zobaczenia w maju na dwudniowej chamuwie tym razem u nas :D
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2014-04-22, 20:32

A parytety?! ....?!?! :P Zdecydowanie brakowało tam mnie :-o :P


Niestety mms-a od Darka nie udało mi się utworzyć. Złośliwość rzeczy martwych. :P ....a zdjęcia, cóż;) Podobają mi się już od wczoraj :P
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
kris75

Postautor: kris75 » 2014-04-22, 21:59

To się Neska szykuj na grociszkę w maju.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-04-23, 09:23

Będziemy jak prawdziwi jaskiniowcy.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39

Postautor: darkheush » 2014-04-23, 10:25

Dobromił pisze:Będziemy jak prawdziwi jaskiniowcy.

Nie mów :braw5

Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 201 gości