Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-11-22, 14:41

Pudelek pisze:
kristoff73 pisze:naprawdę sporo osób w maseczkach (prawidłowo założonych a nie pro forma) spotykam w parkach a nawet w lasach... nie muszę tego rozumieć..

też to widzę. O ile w parkach to nawet mnie nie dziwi - ludzie nie czytają przepisów, więc wielu z nich nawet nie wie o tym wyjątku. Ale w lesie, gdzie również wiosną nie było zakazu? Wczoraj w Sudetach spotkałem tak całkiem sporą grupę osobników - mijają nas i innych w odległości kilku metrów, ale każdy zamaskowany solidnie. To jaki sens ma iść w przyrodę i dalej wdychać syf z własnej maseczki? To trzeba mieć coś z głową...


Moze szli krasc drewno albo skłusowac sarenke? :lol
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-11-22, 17:08

Prędzej bym uwierzył, że poszli się tam bzykać ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-11-23, 19:02

Pudelek pisze:Prędzej bym uwierzył, że poszli się tam bzykać ;)


Ale po co do bzykania maski? Chyba, ze dziewczyna byla z gatunku "trzyworkowych"? :lol Nie wiem czy znasz tą klasyfikacje? ;)

Chociaz kto wie? Moze ktos im powiedzial w TV ze maski chronią przez ciaza i chorobami wenerycznymi? Bo skoro chroni przed wirusami to kto wie przed czym jeszcze :lol
Ostatnio zmieniony 2020-11-23, 19:03 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-11-23, 19:21

buba pisze:Moze ktos im powiedzial w TV ze maski chronią przez ciaza i chorobami wenerycznymi? :lol

To zależy, jak ją założysz ;)
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-11-23, 19:27

https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV- ... nikna.html
Cyt.:"Maseczki być może definitywnie w ogóle nie znikną (nawet po pandemii)"

Jak wiadomo, popieram noszenie masek w obecnej rzeczywistości (zwłaszcza w publicznej przestrzeni zamkniętej), ale to powyżej to jest już jakaś fantastyka. Po co nam te maski po pandemii - na banki będziemy napadać czy jak?

Jak to połączymy z genialnymi decyzjami w sprawie ferii, wyciągów narciarskich, basenów, siłowni itp. (najwidoczniej epidemicznie o wiele bardziej groźnych od kościołów i galerii handlowych), precyzyjnym określeniem daty, kiedy niby ma być szczepionka, to rysuje się obraz daleki od logicznej oceny rzeczywistości.

Czy nasz samolot jeszcze ma pilota, czy już nurkujemy swobodnie, ewentualnie wpadając w korkociąg?
Terrain ahead! Terrain ahead! Pull up! Pull up!

Jeden weekend nie byłem w terenie i już mnie wk... łapie. Trzeba jechać.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-11-23, 19:39

Ten samolot dawno leci bez pilota. Przy 24 tysiącach zakażeń zamyka się galerie, przy takiej samej ilości zakażeń się je otwiera, najpierw mówi się o zamykaniu stacji narciarskich, potem po narzekaniach w mediach, zarówno właścicieli stacji, jak i samorządów żyjących z płaconych przez nich podatków, teraz jednak stacje się może otworzą. Chaos, chaos, chaos.

Ja też weekend spędziłem w domu, choć była fajna pogoda. Po czterech listopadowych wycieczkach musiałem sobie zrobić małą przerwę.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-11-23, 21:07

Zbyt dużo czytacie internetowego gówna, wiadomości w TV, to też jakaś farsa, już w nic i nikomu nie można wierzyć, odnoszę wrażenie że pandemia, to już tylko niezły biznes dla niektórych (wierzę w istnienie wirusa) , ciekawe którzy pokitycy mają z tego hajs ...?
Bo to że lekarze już koszą fajną kasę, to wiadomo, wszędzie w kartach zgonu walą Covid, albo podejrzenie ... A jak traficie na SOR, miałem taką przyjemność nie dawno, Iza również miała okazję, to usłyszycie jaka jest prawda i jaki kit wciskają nam nasze władze i lecą same przyjemne epitety ...
Sie dzieje ...
Tylko turystyka piesza nas uratuje, tego wszystkim życzę ... Mniej tv i internetów, a więcej przyrody :D
Peace & love :str7
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-11-23, 21:19

Ja jedynie nieśmiało zauważę, że czytamy również to, co piszesz. To nie internetowe g...? I jak odróżnić g... od nie g...?
Też rozmawiam z kilkoma lekarzami, słyszę to i owo ale wiesz... teoretycznie każda prawda może być g... prawdą. Moja, Twoja... Chcesz czy nie chcesz, w coś musisz wierzyć lub nie.
Ostatnio zmieniony 2020-11-23, 21:20 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6094
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-11-23, 21:33

Rzadko się udzielam w tym wątku, a on przez osiem miesięcy dobił do 170 stron. Dzięki niemu forum żyje! Jak widać, nie samymi górami...

Pamiętajcie, co mówił ks. Józef Tischner: "Są trzy prawdy: świnto prawda, tys prawda i gówno prawda"
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-11-23, 21:47

Nasze forumowe pogaduchy nie zaliczył bym do internetowego g... To co czytamy zanim napiszemy coś na forum już tak :)
Wierze w ststystyki zgonów i w oszustwa co do liczby zarażonych i ozdrowialych, wierzę że rząd manipuluje ludźmi po przez Covid ... I pewnie w jeszcze parę rzeczy wierzę ... chciałbym wierzyć że miłosierny bóg nas uratuje, ale nie ma na to szans :nie
Wierze ze wszyscy to przeżyjemy i jak się spotkamy później w górach, to będziemy się z tego śmiać :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-11-23, 21:55

(zaokroąglając) robi się dziennie te 40 tyś. testów, co daje 20 tyś zarażonych. Gdyby testów robić dziennie 100 tyś zarażonych byłoby z 50 tyś.
Ale jakbyśmy robili dziennie 200 testów zarażonych byłoby 100 i można by odtrąbić opanowanie sytuacji... i pootwierać wszystko.


:D
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-11-23, 22:18

buba pisze:Ale po co do bzykania maski?

nie tyle maski, tylko typ ludzi, bo na kłusowników ani złodziei to akurat nie wyglądali ;)

buba pisze:Nie wiem czy znasz tą klasyfikacje?

musisz to mi rozwinąć :P

Prezes pisze:ale to powyżej to jest już jakaś fantastyka

problem gówna medialnego to drugi najważniejszy poza problemem idiotów w rządzie. Co gorzej, to gówno serwuje sam rząd i ministerstwo, ogłaszając bzdury na konferencjach, tworząc kretyńskie prawo (które de facto nie jest prawem), a minister gada jakby urwał się z choinki. Ile to już różnych zaskakujących wieści mieliśmy od marca, łącznie z tym, że "wakacji nie będzie"? Niby więc nie warto sobie zawracać nimi głowy, ale z drugiej strony już nie jeden biznes doprowadzili do upadku takimi idiotyzmami, które czasem wprowadzają w życie.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-11-24, 10:44

Sebastian pisze:potem po narzekaniach w mediach, zarówno właścicieli stacji, jak i samorządów żyjących z płaconych przez nich podatków, teraz jednak stacje się może otworzą

No, chyba tak. Przynajmniej taki mamy status na dzisiaj, bo jak będzie np. w czwartek, to nie wiadomo.
https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... b,79cfc278
Ale gdzie ci ludzie mają jeść i spać, jak już pojeżdżą, to nie wiemy. Menażki, kanapki i termos brać na stok, burżuje! I śpiwory do auta :lol

To jest tragikomedia, a nie zarządzanie krajem.
Ostatnio zmieniony 2020-11-24, 10:44 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-11-24, 11:58

Jeśli pozostaną otwarte granice i będą wpuszczać obywateli RP to mam w d...e czy stoki w Polsce łaskawie otworzą czy nie... A gdzie ludzie będą spać? U "znajomych". Udzielanie noclegów "znajomym" to nie jest świadczenie usług hotelarskich.

Zresztą podobno całkiem sporo schronisk nadal udziela obecnie noclegów. Oczywiście "służbowo", ale w niektórych miejscach nie ma z tym większego problemu.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-11-25, 10:01

Prezes pisze:Po co nam te maski po pandemii - na banki będziemy napadać czy jak?


Pomijając trochę dziwne … ( potrafię pisać dyplomatycznie ) wytyczne rządowe to mam wrażenie , z zimy na zimę, że i bez pandemii to maski by się przydały. Sąsiedzi ostatnio zrzucili do piwnicy nową dawkę "węgla" …

A pamiętasz tych prymitywów z "jedzeniem" na Łysej ? Tam też środki ochrony osobistej też by się przydały.

P.s. Czy Pan Prezydent A D dostanie prywatny stok narciarski co by na nim pracować ?
Ostatnio zmieniony 2020-11-25, 10:02 przez Dobromił, łącznie zmieniany 1 raz.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 259 gości