Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Mój ostatni raz w polskich Tatrach...

Relacje z Tatr polskich i słowackich.
Vision

Mój ostatni raz w polskich Tatrach...

Postautor: Vision » 2020-06-28, 13:41

Było to dawno temu, już sam tego nie pamiętam. ;)

Nie pamiętam też o której wyszliśmy, gdzie poszliśmy itp. Tylko obrazki mi zostały... ;) Pamiętam, że było lato i ciepło było. :slonce

Na początku jakąś standardową drogą, szedłem nią wiele razy, to akurat pamiętam, ale jak się nazywa to też już zapomniałem.

Potem trochę mniej popularną, chociaż zależy dla kogo, też już nią z dwa razy wcześniej szedłem, może ktoś rozpozna...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potem zrobiło się późno, dotarliśmy na jakiś nieznajomy dla mnie szczyt i podziwialiśmy sobie widoki dosyć długo z krótką przerwą... ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To nie mój aparat, chociaż w sumie model i obiektyw identyczny... ;)

Obrazek

Tutaj foto by instagram. :-o Chociaż muszę przyznać, że na łatwiznę nie poszedłem i filtr zrobiłem sobie własnoręcznie sam od podstaw w PS. ;)

Obrazek

Tutaj już bez filtra... ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potem słońce gdzieś zniknęło...

Obrazek

Ale za jakiś czas pojawiało się znowu z drugiej strony...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potem zrobiło się jasno i ruszyliśmy sobie dalej. Pogoda już nie taka fajna, ale nie ma co narzekać...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po czym udaje się nam zdobyć szczyt szczytów jeśli o Polskę chodzi...

Obrazek

Tam trochę tłoczno, szaro i ponuro...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potem nadszedł czas na zejście w dół, już na Słowację...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj coś mi świta, że to nie miał być koniec tej wycieczki, ale byliśmy tak padnięci, że zrezygnowaliśmy z kontynuowania jej i marzyliśmy już tylko o jakiejś kwaterce i normalnym łóżku gdzieś na Słowacji i tak też zrobiliśmy. A ta droga w dół to była jedna z moich najbardziej wyczerpujących dróg w życiu... ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po czym dotarliśmy do Starego Smokowca i stamtąd elektriczką do Nowej Leśnej, gdzie udało znaleźć się kwaterę i wymarzone łóżko. :)

Wcześniej jeszcze zostawiłem w sklepie samoobsługowym w Starym Smokowcu, moje zajebiste kijki trekkingowe z Black Diamonda za przeszło 400 zł. Niby byłem trochę wkurzony, ale tylko trochę, bo może i bym je odzyskał. Zorientowałem się w elektriczce, zaraz po tym jak ruszyła. Mogłem wysiąść na następnej stacji i się w wrócić, może by tam jeszcze stały. Bo zostawiłem je przy kasach oparte o ścianę, bo nie chciałem z nimi na sklep wchodzić. No ale byłem tak zmęczony i marzyłem o łóżku, że miałem już to w dupie... ;) W ogóle na tej wycieczce to same straty poniosłem, bo wcześniej nad ranem jak robiłem zdjęcia, to jeszcze złamałem sobie statyw. :D No ale cóż, bywa i tak. :)

No ale to to właśnie wyglądał ten ostatni raz w polskich Tatrach...
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
marekw
Posty: 3844
Rejestracja: 2014-06-18, 18:04
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postautor: marekw » 2020-06-28, 14:00

Ładnie pokazane,takie ostre zdjęcia.Na Rysach to już z 15 lat temu byłem ostatnio,jeszcze bym się wybrał z młodą,póki siła bo na Babią ledwo za nią nadążam a tam trochę dalej :czer
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-06-28, 14:09

Pięknie pokazana historia jednego wyjścia ;)
Foty jak zawsze sztos!
Kijków szkoda, też jakiś czas temu "straciłem" kijki podczas zimowego wyjścia na Grzesia, kiedy to jeden z kijkow się zaciął i mimo starań i nie udało się go odblokować, wkur.iony wyrzuciłem kijki w krzaki!
Tak wiem, zaśmieciłem TPN :ops ale jak mi ulżyło :D
Awatar użytkownika
Homunculus
Posty: 336
Rejestracja: 2017-03-30, 19:38

Postautor: Homunculus » 2020-06-28, 15:44

Super wycieczka , zachód i wschód słońca na takiej wysokości przy dobrej pogodzie robi wrażenie.
Po fotkach widzę że już póżna pora szliście na Niżne Rysy i nocleg obok w Tomkowym apartamencie z kapitalnym widokiem na Galerie Gankową. :)
Takie kilkudniowe eskapady zawsze są fascynujące i póżniej się mile wspomina. :usmi
Ostatnio zmieniony 2020-06-28, 15:47 przez Homunculus, łącznie zmieniany 1 raz.
there is no money and will not be
JVR
laynn

Postautor: laynn » 2020-06-28, 16:14

Fajnista ta wycieczka. Szczególnie to co się działo na niebie!
Vision

Postautor: Vision » 2020-06-28, 16:43

marekw pisze:Na Rysach to już z 15 lat temu byłem ostatnio,jeszcze bym się wybrał z młodą,póki siła bo na Babią ledwo za nią nadążam a tam trochę dalej :czer


No tak piękne miejsce, szczególnie dziecku do pokazania, więc motywacja powinna być. :-o

Adrian pisze:Tak wiem, zaśmieciłem TPN :ops ale jak mi ulżyło :D


To Ci się zaraz oberwie... Nie ode mnie... ale pewnie ktoś się znajdzie. ;) Ja statyw wziąłem ze sobą. Hmm, ale też mi się oberwać może za tą relację... ;)

Homunculus pisze:Po fotkach widzę że już póżna pora szliście na Niżne Rysy i nocleg obok w Tomkowym apartamencie z kapitalnym widokiem na Galerie Gankową. :)


No z tego co pamiętam to całkiem na spokojnie sobie szliśmy, wyjechaliśmy dosyć późno z Katowic, potem bez żadnego pośpiechu ku górze... Na początku wydawało się, że wyszliśmy sporo za wcześnie i na zachód będzie trzeba długo czekać, ale trafiliśmy w sumie idealnie, bo zaraz już był. I przez ten zachód i zdjęcia, apartament o którym piszesz zlokalizowaliśmy dopiero rano, dnia następnego... myśmy się musieli pomęczyć trochę inaczej... ;)

laynn pisze:Szczególnie to co się działo na niebie!


+1. ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-06-29, 12:29

Vision pisze:ale jak się nazywa to też już zapomniałem


Tzw Tatry Zapomniane. Zdarza się.

Zdjęcia jak zwykle …

Zwłaszcza te z nakładającymi się na siebie graniami.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5746
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-06-29, 14:45

Bardzo pięknie!
Nie mogę się zdecydować, czy te zachodnie bardziej mi się podobają, czy ze wschodu.
Podziwiam!
Vision

Postautor: Vision » 2020-06-29, 16:25

Dobromił pisze:Tzw Tatry Zapomniane. Zdarza się.


Pięknie ujęte...

Dobromił pisze:Zdjęcia jak zwykle …


Dzięki... jak zwykle. ;)

sprocket73 pisze:Nie mogę się zdecydować, czy te zachodnie bardziej mi się podobają, czy ze wschodu.


Ja też w sumie nie mogę, było pięknie tak czy tak, całkiem inne Tatry niż za dnia...
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-06-29, 20:32

Podtrzymywanie słoneczka przez ową smukłą istotkę bardzo malownicze :-)
laynn

Postautor: laynn » 2020-06-29, 20:53

Nie poznajesz kto to?
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-06-30, 11:29

Nie mam pojęcia... :-/
laynn

Postautor: laynn » 2020-06-30, 11:43

Wieczna Tułaczka, to ta, która natchnęła sokoła do wypinania zada i pokazywania wora :D
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-06-30, 11:48

Tzw Muza.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9776
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-06-30, 12:04

Dobromił pisze:Tzw Muza.


Diabeł w babskiej skórze :dev

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości