Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Urlop w Pieninach

Autor Wiadomość
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2023-08-17, 11:10   

Adrian napisał/a:

Krzyczał coś, że ciągle mu zdjęcia robią

Dajesz piwo i masz najlepszego modela :D
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9378
Wysłany: 2023-08-17, 11:58   

laynn napisał/a:
Adrian napisał/a:

Krzyczał coś, że ciągle mu zdjęcia robią

Dajesz piwo i masz najlepszego modela :D


Pewnie tak by było, gdybym je miał :)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9378
Wysłany: 2023-08-19, 15:41   

Dzień 5 - "Miasteczko Duchów"

Dzisiaj miało być brzydko, miało padać i w ogóle miał być koniec, tylko deszcz i burze.
Hmmm, to ciekawe jak bardzo mogą się mylić wszystkie pogody !? Za oknem od rana całkiem fajnie ...
Wychodzi na to, że gdybyśmy poszli dzisiaj na Wysoką, to byłoby lepiej niż wczoraj :lol Tego nie da się przewidzieć, skoro fachowcy nie potrafią, to my tym bardziej :haha
Iza w czeluściach internetu znalazła artykuł pod tytułem - 10 miejsc na niepogodę w Pieninach.
Jedna z pozycji to ''Miasto Duchów'' w Kluszkowcach, jakoś nie chętnie podchodzę do tematu na początku, ale ok jedziemy.
Później podjedziemy do Niedzicy pod zamek, młoda upatrzyła sobie na straganach koszulkę i przy okazji wstąpimy do knajpy pod zamkiem na obiad

Dojazd na miejsce jest prosty, bo to jest niedaleko od głównej drogi, chyba ten sam wjazd co do zamku Czorsztyn.
Wysiadam z auta i widzę budowę nowych ładnych domków, ale zaraz obok w wysokich trawach stoi ogromny drewniany dom, bardzo ładny w starym stylu, zaraz za nim następny i kolejny ...
Kurde blaszka, tu jest fajnie :D
Zaczynam chodzić po pas w trawie, co rusz potykam się o wielkie Kopce zrobione przez mrówki.
Dziewczyny chodzą po głównej drodze, nie pakując się w te trawiaste chaszcze.
Po chwili ja też wychodzę na główna drogę i ruszam w stronę spichlerzy, że niby taki znak rozpoznawczy tego miejsca.
Wszystko wygląda jakby jeszcze niedawno działało, ogromne budowle w stylu góralskim, piękne !
Każdy inny i każdy warty zobaczenia.
Tuż obok spichlerzy pasie się krowa, a kawałek dalej zagroda z owcami, to jednak coś tu żyje ;)
Z jednej I drugiej strony powstają nowe domki dla przyjezdnych, tylko czekać aż to miasteczko zniknie, żeby mogły powstać kolejne śliczne i nowe domy.
Gdyby tak można było wejść do każdego i pochodzić po wnętrzach, to by była atrakcja, jak z jakiegoś horroru !
Niestety nie wolno. W niektórych wygląda jakby ktoś pomieszkiwał, pewnie Ci co pilnują dobytku, gdzieniegdzie wiszą talerze do odbioru TV, przy jednym z budynków kręcił się jakiś chłop, nie zagadywałem żeby nie drażnić jak tego bacy w wczoraj :lol
Niektóre domy zarastają ozdobnymi krzewami i bluszczami, niektóre po prostu się walą czekając na swój koniec.
Bardzo fajna atrakcja, warta zobaczenia, zanim zniknie na dobre.















































Kawałek dalej przy kapliczce na zakręcie można jeszcze się zatrzymać i podziwiać piękne widoki, widać szlak któremu szliśmy zaledwie kilak dni temu z Przełęczy Snozka, widać dwa zamki i piękny domek w stylu skandynawskim, warto się zatrzymać jeszcze na chwilkę i nacieszyć oczy.







I tak atrakcja która miała być taka sobie, okazała się świetnym miejscem, zdecydowanie wartym zobaczenia.
Pozostało nam tylko podjechać do Niedzicy, podejść na stragany, po jakieś pamiątki i koszulkę, której w końcu nie kupujemy, bo nie ma rozmiaru :(
I wizyta w karczmie.
Wbrew wszystkiemu pogoda utrzymała się cały dzień.
Za to w nocy miałem okazję oglądać przepiękną burzę, niebo świeciło jak na dyskotece, z daleka było widać pokrzywione pioruny schodzące z nieba, grzmoty i błyski strasznie mi się podobały, sporo czasu spędziłem w oknie zanim poszedłem spać.

I tak nam minął kolejny dzień.

CDN.
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2023-08-19, 15:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2023-08-19, 15:57   

Kurcze fajowe te domy!

Ja zauważyłem, że najlepsze imprezy, wycieczki to są te, które są niespodziewane. Chyba chodzi o to, że jak się na coś człowiek napali, nawyobraża sobie niewiadomo co, to potem ciężko tym oczekiwaniom sprostać.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9378
Wysłany: 2023-08-19, 16:58   

laynn napisał/a:
Kurcze fajowe te domy!

Ja zauważyłem, że najlepsze imprezy, wycieczki to są te, które są niespodziewane. Chyba chodzi o to, że jak się na coś człowiek napali, nawyobraża sobie niewiadomo co, to potem ciężko tym oczekiwaniom sprostać.


Ja nie chciałem przez pogodę jechać w Pieniny, na szczęście pojechaliśmy i było wyjątkowo fajnie :)
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3730
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2023-08-19, 18:24   

Kiedyś to tam działała nawet agroturystyka.Obecnie wszystko popada w ruinę,właściciel ponoć chciał to remontować ale łapę trzyma na tym konserwator.Za jakiś czas ktoś(obym się mylił)podłoży ogień i będzie piękna działka na paskudztwo.A to kawał pięknej historii.
Ostatnio zmieniony przez marekw 2023-08-19, 18:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5834
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-08-19, 18:48   

Adrian napisał/a:
Ja nie chciałem przez pogodę jechać w Pieniny, na szczęście pojechaliśmy i było wyjątkowo fajnie :)

I bardzo dobrze.

Miejsce mi się podoba, słyszę o nim po raz pierwszy. Muszę tam pojechać, pewnie przy okazji skoczę na Majerz i okolice.

Czy Iza może podesłać linka do tego artykułu o 10 miejscach na niepogodę w Pieninach? Ciekaw jestem pozostałych dziewięciu, a nie udało mi się wyszukać tego artykułu w internecie.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Izabela 
Cieszynioki


Dołączyła: 26 Lip 2019
Posty: 784
Wysłany: 2023-08-19, 19:03   

Oczywiście, że mogę. Proszę bardzo :)
Pieniny bez zadyszki :)

https://www.podrozepokult...KcqrxWwROV_ZfHk
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2023-08-19, 19:18   

Ciekawe miejsce.
Nie myśleliście na działce postawić taką "altankę"? ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9378
Wysłany: 2023-08-19, 20:02   

sprocket73 napisał/a:
Ciekawe miejsce.
Nie myśleliście na działce postawić taką "altankę"? ;)


Elementy już zostały przywiezione :lol ;)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2023-08-21, 08:14   

Sebastian napisał/a:
Miejsce mi się podoba, słyszę o nim po raz pierwszy.


Paula i ja z dwa razy daliśmy zdjęcia i opis miejsca na forum. Spiesz się z wizytą bo długo te domy nie pociągną. Uratowali je przed zalaniem wodami zbiornika, mogą nie przetrwać potrzeb budowlanych.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9378
Wysłany: 2023-08-21, 15:42   

6 dzień był bardzo deszczowy !

Udało się wyczekać moment i wstrzelić w odrobinę słońca ...













Dostaliśmy informację od pani która wynajmuje domek, że gdzieś niedaleko jest jakiś grzybek ?

Niestety Mapy.cz nic nie Pokazują, więc musimy zaufać na słowo :)

Po mocnym deszczu robi się strasznie parno ! człowiek ledwo kawałek uszedł i jest cały mokry.

Postanawiam, zanim znowu zacznie padać ruszyć w górę na poszukiwanie grzybka :)
Iza odpuszcza, nie jest aż tak jebnięta jak ja :lol

Zaczyna wychodzić ostre słońce, robi się tak parno, że podczas podejścia pot leje się po mojej twarzy strumieniem.
Podchodzę błotnistą droga leśną, tuż po ulewie jest naprawdę w świetnej formie na piesze wędrówki :lol
Po mojej prawej stornie są łąki a za nimi zaczynają pokazywać się widoki, najpierw dymiące góry i ambona, kawałek wyżej dymiące góry i grzybek :D który okazał się być ogromnym grzybem !













Po co w takim miejscu ten grzybek, może fanaberia mieszkańców, a może jakiś projekt unijny ?
Przemoczony zobaczyłem co miałem zobaczyć i ruszyłem z powrotem w dół zanim znowu zacznie padać !
postanowiłem wracać łąkami, a co, buty mam i tak mokre, to co mi tam :)
Pakuje się w wysokie trawy i lecę !
Pod dom docieram mokry prawie po pas, nadal jest ohydnie parno i gorąco.

tej nocy na pożegnanie po okolicy szalała olbrzymia burza, długo w nocy stałem w oknie i podziwiałem to co się działo na zewnątrz, a tam czarne niebo podświetlało się białymi błyskami, a błyskawice waliły w ziemię jedna po drugiej, było fajnie widać z daleka, kiedy burza doszła już na dobre do nas i zaczęło lać, to poszedłem spać :)
Następnego dnia, na styk zdążyliśmy zapakować torby do auta i zaczęło lać jak z cebra.

Tak zakończył się nasz pobyt w Pieninach ...

THE END.
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2023-08-21, 15:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2023-08-21, 21:00   

No toś mi teraz zagwózdkę strzelił z tym Miastem Duchów.... :rol
Dobrych kilka lat temu byłem na konferencji i kimaliśmy właśnie w takich zabytkowych domach, blisko jeziora, w tamtych stronach. Całe skupisko ich było.
Faktem jest, że wiele nie pamiętam z tego wyjazdu ale poza tym wizualnie się jakby zgadza.

Ciekawa zbieżność :)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9378
Wysłany: 2023-08-21, 21:57   

Piotrek napisał/a:
No toś mi teraz zagwózdkę strzelił z tym Miastem Duchów.... :rol
Dobrych kilka lat temu byłem na konferencji i kimaliśmy właśnie w takich zabytkowych domach, blisko jeziora, w tamtych stronach. Całe skupisko ich było.
Faktem jest, że wiele nie pamiętam z tego wyjazdu ale poza tym wizualnie się jakby zgadza.

Ciekawa zbieżność :)


To fajne miejsce mieliście, nawet jeśli to nie było to ...

Trzebaby było sprawdzić do kiedy działało to wszystko,.ale na pewno ładnych kilka lat już nie.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2023-08-21, 22:04   

Drugie zdjęcie extra.

Trzeba było na noc postawić statyw i łapać błyski :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime