Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Trzy kolory. Hala Jaworowa

Autor Wiadomość
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2022-05-23, 22:17   Trzy kolory. Hala Jaworowa

Krótka wycieczka na Halę Jaworową po trzeci kolor - wiosenną zieleń.



Hala Jaworowa majowa: http://www.kuzniapodrozy....a-hyrca-kotarz/
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14368
Wysłany: 2022-05-23, 22:28   

A jakby tak kupić to drzewo i pobierać opłatę od każdego zdjęcia ...
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9381
Wysłany: 2022-05-23, 22:28   

Moja trasa, w dużej części :)
Takie urocze miejsce, ten stok i okolice, które lekko psuje ten syf przy gospodarstwie, ale widoki piękne i u ciebie wiosna jak się patrzy, u mnie była dopiero w zarodku ;)
Wiosenna moc !
I Hala na razie uratowana, więc będzie jeszcze możliwość :)

P. S
Zmieniłeś coś w końcu w ustawieniach aparatu ?

Aaaa, ja z Jaworowej przywiozłem dwa kleszcze, a nie tarzałem się w trawie :P
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2022-05-24, 05:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-05-23, 23:13   

W sumie, zapomniałem, że chciałem wejść na Jaworową właśnie od tej strony jak Wy schodziliście. Od tego mnie póki co odpychała inwestycja, a teraz "popularność" jaką ona ostatnio zyskała...
Ja Ci polecę jeszcze początek września. Kiedy pożółkłe trawy będą falować na wietrze.

Ps. Złapałaś kleszcza? Spóźniliście się na kiełbasę? ;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-05-24, 07:29   

O, czyżby lepnica bezłodygowa? :) Na pierwszym zdjęciu z kwiatuszkami.
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2022-05-24, 11:07   

Dobromił napisał/a:
A jakby tak kupić to drzewo i pobierać opłatę od każdego zdjęcia ...

A wiesz, że myślałam o tym, będąc na hali? Wprowadzić opłatę za wejście, by Brenna zarabiała ;) Taaaaakie kokosy zarobi!

Adrian napisał/a:
Moja trasa, w dużej części :)
Takie urocze miejsce, ten stok i okolice, które lekko psuje ten syf przy gospodarstwie, ale widoki piękne i u ciebie wiosna jak się patrzy, u mnie była dopiero w zarodku ;)
Wiosenna moc !

Tak, teraz to zdecydowanie najlepszy moment, by podziwiać wiosenną zieleń. Dlatego czekałam z wycieczką na odpowiednią chwilę. Miałam pomysł, by iść przez Stary Groń, ale trochę czas nas gonił. Wtedy przypomniałam sobie o Twoim wariancie, a ta hala z wyciągiem całkiem ładnie wyglądała na Twych zdjęciach.

Adrian napisał/a:
I Hala na razie uratowana, więc będzie jeszcze możliwość :)

Tak nie do końca. Pisałam o tym na końcu wycieczki i podlinkowałam (pod pogrubionym tekstem) artykuł o tym. Chcą wrócić do wcześniejszych pomysłów narciarskich z Kotarzem, zresztą plan zakłada zabudowę hali - nadal.

Adrian napisał/a:
Zmieniłeś coś w końcu w ustawieniach aparatu ?

Nie. Trochę eksperymentowałam, ale nie podobają mi się inne ustawienia, na auto kolory tragiczne. Może ten mój aparat ma jakiś defekt.
Przy tej zieleni tego tak nie widać może, ale przy niepogodzie, wczesną wiosną zdjęcia są beznadziejne.

Adrian napisał/a:
Aaaa, ja z Jaworowej przywiozłem dwa kleszcze, a nie tarzałem się w trawie :P

Nie ma reguły. Ja teraz przez dwa dni konkretnie się tarzałam na Ponidziu i wczoraj zlokalizowałam u siebie tylko jednego zdechłego. Ciekawe, czemu już nie żył... :o-o

laynn napisał/a:
W sumie, zapomniałem, że chciałem wejść na Jaworową właśnie od tej strony jak Wy schodziliście. Od tego mnie póki co odpychała inwestycja, a teraz "popularność" jaką ona ostatnio zyskała...
Ja Ci polecę jeszcze początek września. Kiedy pożółkłe trawy będą falować na wietrze.

Ps. Złapałaś kleszcza? Spóźniliście się na kiełbasę? ;)

Początek września brzmi dobrze. Późne lato, hmmm, może się uda?
Ten wariant trasy jest nieco stromy, ale szybki.
Kleszcza nie złapałam, na imprezę dojechaliśmy z około godzinną obsuwą, gdy serwowano pierwszą partię mięsiwa. Trochę zjedliśmy, a potem poczekaliśmy na kolejną. Dali nam, nie dąsali się ;) . Wyszło dobrze.

Piotrek napisał/a:
O, czyżby lepnica bezłodygowa? :) Na pierwszym zdjęciu z kwiatuszkami.

A wiesz, że się nad nią nie zastanawiałam? Zdjęcie zrobiłam blisko domów, więc sądziłam, że to jakiś uciekinier z ogródka. A takie ogrodowe to mnie mało bawią :) W okolicy było zresztą kilka skalniaków, więc kwiaty zdezerterowały.
Ostatnio zmieniony przez Wiolcia 2022-05-24, 11:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-05-24, 16:00   

Cytat:
Wyszło dobrze

To trzeba to powtarzać ;)
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5837
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-05-24, 16:35   

Wiolcia napisał/a:
Nie. Trochę eksperymentowałam, ale nie podobają mi się inne ustawienia, na auto kolory tragiczne. Może ten mój aparat ma jakiś defekt.
Przy tej zieleni tego tak nie widać może, ale przy niepogodzie, wczesną wiosną zdjęcia są beznadziejne.


Właśnie, o ile np. zimowe zdjęcia są ok pod względem kolorów, to te wiosenno-letnie cały czas mają taką zółto-zieloną kolorystykę. Są rozpoznawalne od razu, ale nie o to w tym chodzi.

Rozryta droga zarośnie, miejmy nadzieję. Zobaczymy, co będzie dalej z Jaworową.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-05-24, 17:39   

Wiolcia napisał/a:

A wiesz, że się nad nią nie zastanawiałam? Zdjęcie zrobiłam blisko domów, więc sądziłam, że to jakiś uciekinier z ogródka. A takie ogrodowe to mnie mało bawią :) W okolicy było zresztą kilka skalniaków, więc kwiaty zdezerterowały.

Też pierwsze sobie pomyślałem, że gdzieś przy płocie, ale potem mnie tknęło, że przecież mam zdjęcie z terenu, tylko sobie nie mogłem przypomnieć gdzie zrobiłem. Ale wychodzi na to, wg atlasu, że wystepuje ona tylko w Tatrach, tak więc sprawa jasna, a i przy okazji wiem już, gdzie zrobiłem zdjęcie :)
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2022-05-24, 20:07   

laynn napisał/a:
Cytat:
Wyszło dobrze

To trzeba to powtarzać ;)

Krótkie wycieczki czy grilla?

Sebastian napisał/a:
Wiolcia napisał/a:
Nie. Trochę eksperymentowałam, ale nie podobają mi się inne ustawienia, na auto kolory tragiczne. Może ten mój aparat ma jakiś defekt.
Przy tej zieleni tego tak nie widać może, ale przy niepogodzie, wczesną wiosną zdjęcia są beznadziejne.


Właśnie, o ile np. zimowe zdjęcia są ok pod względem kolorów, to te wiosenno-letnie cały czas mają taką zółto-zieloną kolorystykę. Są rozpoznawalne od razu, ale nie o to w tym chodzi.

To przez balans bieli. Na innych ustawieniach jest jeszcze gorzej. Z dwojga złego wybieram tę żółtą zieleń. Na tych zdjęciach też tak to widać?

Piotrek napisał/a:
Wiolcia napisał/a:

A wiesz, że się nad nią nie zastanawiałam? Zdjęcie zrobiłam blisko domów, więc sądziłam, że to jakiś uciekinier z ogródka. A takie ogrodowe to mnie mało bawią :) W okolicy było zresztą kilka skalniaków, więc kwiaty zdezerterowały.

Też pierwsze sobie pomyślałem, że gdzieś przy płocie, ale potem mnie tknęło, że przecież mam zdjęcie z terenu, tylko sobie nie mogłem przypomnieć gdzie zrobiłem. Ale wychodzi na to, wg atlasu, że wystepuje ona tylko w Tatrach, tak więc sprawa jasna, a i przy okazji wiem już, gdzie zrobiłem zdjęcie :)

Tak, tylko Tatry. Więc ewidentnie zbieg.
 
 
opawski1 


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1051
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2022-05-24, 20:57   

Kolejna relacja z bardzo ładnie pokazaną Halą Jaworową! :) W odsłonie wiosennej jeszcze jej nie widziałem, bo byłem tam dwa razy, ale zawsze jesienią. I sądzę właśnie że wiosenna odsłona jest najładniejsza. Super te porównanie na koniec, brakuje Ci jeszcze tylko lata. :)
Dla mnie te zdjęcia w relacji są całkiem ładne, nie widzę żadnej żółci w zieleni. W innych relacjach u Ciebie się taka żółć zdarzała.
Ciągle jednak wisi to fatum nad Halą Jaworową... ciekawe jak jej losy dalej się potoczą :/ Te zamieszanie sprawiło, że stała się teraz bardzo popularna, ciągle widzę posty na fb stamtąd.
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Ostatnio zmieniony przez opawski1 2022-05-24, 21:43, w całości zmieniany 2 razy  
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-05-24, 21:12   

To trochę zareklamuje późne lato...
opawski1, patrzaj ;)




 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-05-24, 21:20   

Cytat:

To przez balans bieli

Jaki masz ustawiony?
Są też opcje aby samemu zrobić sobie "swój" balans bieli. Ustawia się temperaturę zdjęć, bądź jeszcze trochę można ustawić kolory. Jak, nie wiem, bo od 2014 robię w rawach.
Ewentualnie ustawienia zdjęć, ja robię na "naturalnym". [/quote]








Może Sebastian lub Witek tu coś podpowiedzą.
Ostatnio zmieniony przez 2022-05-24, 21:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2022-05-24, 22:50   

Dobromił napisał/a:
A jakby tak kupić to drzewo i pobierać opłatę od każdego zdjęcia ...
Albo ściąć i pociąć na małe kawałeczki - relikwie Hali Jaworowej ;)

A na kolorach u Nikona się nie znam :(
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-05-25, 14:09   

Wiolcia, nie wiem, o co chodzi w Twoich zdjęciach, ale mnie sie podobają.

One przede wszystkim mają się podobać Tobie, bo wiesz, gusta są rózne i każdy będzie mieć inne zdanie, co jest "dobre" i co jest "ładne" - tak mi sie przynajmniej wydaje.

Nie uważam, że to przez balans bieli - to raczej kwestia innych ustawień - powiedzmy, że tez to przechodziłem swego czasu, metoda prób i błędów cos tam mi sie udało poprawić (dla siebie) i okazało się, że kolorystyka to kwestia innych ustawień, nie balansu bieli.

Może tu też jest kwestia filtra polaryzacyjnego - wbrew pozorom on daje baaaaaaaardzo dużo.
Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group