Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Trzy kolory. Hala Jaworowa

Autor Wiadomość
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9419
Wysłany: 2022-05-25, 17:22   

Ano właśnie, jeszcze ten nieszczęsny filtr polaryzacyjny ... To może dużo zmienić, albo zaszkodzić ;)
Wiola, już długo robi zdjęcia, da sobie radę, tak sądzę :)
A jak się będziemy widzieć przy okazji jakiegoś zlotu, czy spotkania, to się zobaczy i wszyscy wspólnie coś uradzimy :D
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2022-05-25, 17:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5875
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-05-25, 17:51   

Wg mnie to na pewno nie jest kwestia filtra polaryzacyjnego. Ja robiłem zdjęcia w JPG (stare dzieje, przestałem w 2014), to z tego co pamiętam, w słoneczny dzień różnica w ustawieniach balansu bieli między słoneczkiem a auto była nieznaczna, tyle że ja nawet wtedy poddawałem te JPG edycji. Trudno powiedzieć o co chodzi, jak widać, jest to też kwestia indywidualnego gustu, Sokołowi i Opawskiemu kolorystyka zdjęć się podoba.

Poddałem zdjęcie tytułowe obróbce, dokonując jedynie korekty balansu bieli i tinty (zielony/magenta) i wyszło mi tak (oryginał dla porównania i po obróbce):



_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2022-05-26, 19:26   

opawski1 napisał/a:
Kolejna relacja z bardzo ładnie pokazaną Halą Jaworową! :) W odsłonie wiosennej jeszcze jej nie widziałem, bo byłem tam dwa razy, ale zawsze jesienią. I sądzę właśnie że wiosenna odsłona jest najładniejsza. Super te porównanie na koniec, brakuje Ci jeszcze tylko lata. :)
Dla mnie te zdjęcia w relacji są całkiem ładne, nie widzę żadnej żółci w zieleni. W innych relacjach u Ciebie się taka żółć zdarzała.
Ciągle jednak wisi to fatum nad Halą Jaworową... ciekawe jak jej losy dalej się potoczą :/ Te zamieszanie sprawiło, że stała się teraz bardzo popularna, ciągle widzę posty na fb stamtąd.

Lato w wydaniu laynna też się ładnie zapowiada. Najlepiej byłoby być tam między czerwcem a lipcem, by zobaczyć morze zielonych traw, a potem późnym latem, jak Wiktor.

Co do ustawień, balans bieli u mnie akurat odgrywa istotną rolę. W słoneczne i mieszane pogodowo dni, gdy ustawiałam słoneczko, wychodziły zdjęcia, które mi się nie podobały, jak na przykład relacja z wiosennych Czeretników dwa lata temu. Za niebieskie.
Teraz mam na "pochmurno", dlatego ociepla zdjęcia i robi je żółte. Ostatnio próbowałam też na "auto" i bardzo odejmowało kolory, szło w szarzyznę, brązy tam, gdzie była zieleń.
Może i inne ustawienia są tu ważne, nie wiem.
Co do przeróbki zdjęcia drzewa z Hali Jaworowej, dla mnie akurat to kwestia gustu, co kto lubi. W tym wypadku nie ma to dla mnie znaczenia, ale przy pogodzie, o której wcześniej pisałam, różnica w zdjęciach jest duża, na niekorzyść.
Filtra nie planuję, rawów też nie. Przy ilości zdjęć, które pstrykam i ilości czasu, który mam, nie ma to sensu. Może następnym razem trafi mi się aparat, jaki miałam przed obecnym. Tamte zdjęcia mi się podobały, a robiłam na takich samych ustawieniach.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12258
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-05-27, 11:36   

Wiesz, może tez aparat jest....

Przypomniało mi się jak Adrian się połaszczył na jakiegoś Nikona i wychodziło takie gówno, że głowa boli. Chociaz nie powinno. Coś było, nie?
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14411
Wysłany: 2022-05-27, 11:43   

sprocket73 napisał/a:
Albo ściąć i pociąć na małe kawałeczki - relikwie Hali Jaworowej ;)


Jestem za. Oczywiście zyski dla nas : finansowe i może skończy się saga pt "Jakie aparaty i filtry są najlepsze do zrobienia zdjęcia drzewa na Hali Jaworowej".
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-05-27, 12:07   

Nie widzę takiego wątku.

Ale ogłaszam ankietę.

Jakim aparatem zrobić najlepsze zdjęcie drzewa na Jaworowej?

Dzięki Ci Dobromile!!! Ty to masz łeb! :P
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14411
Wysłany: 2022-05-27, 12:24   

laynn napisał/a:
Ty to masz łeb!


Trzy razy zszywany.

Jeden lekki wstrząs mózgu.

Pięciokrotne złamanie trzech kości prawej części twarzy.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10871
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-05-27, 17:47   

laynn napisał/a:


Ale ogłaszam ankietę.

Jakim aparatem zrobić najlepsze zdjęcie drzewa na Jaworowej?



Poszedł bym o krok dalej.
W nocy :)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-05-27, 17:55   

A ja na poważnie.

Liczyłem, że będą walki w kisielu...no cóż. Najlepszy aparat do zrobienia zdjęcia drzewa na hali Jaworowej, to ten co go ze sobą mamy :P
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2022-05-27, 18:44   

sokół napisał/a:
Wiesz, może tez aparat jest....

Przypomniało mi się jak Adrian się połaszczył na jakiegoś Nikona i wychodziło takie gówno, że głowa boli. Chociaz nie powinno. Coś było, nie?

Nie wiem, czy Adrian zmienił aparat, ale miał chyba ten sam model co ja i też nie był zadowolony.

Dobromił napisał/a:
sprocket73 napisał/a:
Albo ściąć i pociąć na małe kawałeczki - relikwie Hali Jaworowej ;)


Jestem za. Oczywiście zyski dla nas : finansowe i może skończy się saga pt "Jakie aparaty i filtry są najlepsze do zrobienia zdjęcia drzewa na Hali Jaworowej".

Jak uzasadnicie sprzedaż tejże relikwii? Co uleczy, na co pomoże?

Dobromił napisał/a:
laynn napisał/a:
Ty to masz łeb!


Trzy razy zszywany.

Jeden lekki wstrząs mózgu.

Pięciokrotne złamanie trzech kości prawej części twarzy.

:o-o Boks ćwiczyłeś?

laynn napisał/a:
A ja na poważnie.

Liczyłem, że będą walki w kisielu...no cóż. Najlepszy aparat do zrobienia zdjęcia drzewa na hali Jaworowej, to ten co go ze sobą mamy :P

Może jakby była kwestia jasności/ciemności zdjęć, to na kisiel byś się załapał. A tu dyskusja o kolorach, czyli blado.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14411
Wysłany: 2022-05-27, 18:58   

Wiolcia napisał/a:
Boks ćwiczyłeś?


Bramkarz w piłce nożnej.

Wiolcia napisał/a:
na co pomoże?


Na nasze dobre samopoczucie.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2784
Skąd: Tychy
Wysłany: 2022-05-28, 16:16   

W dupach poprzewracało się Wam, od tego dobrobytu ;) Zdjęcia, aparaty są ok. Hala Jaworowa w wydaniu Wiolci też jak najbardziej. Nie byłem i wciąż odkładam....chyba mam tak, że te potencjalnie najlepsze miejsca odkładam na później, aby bardziej je docenić, gdy tam już trafię ;)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-05-28, 22:32   

Na dziś, to miejsce ze zrytym kawałkiem drogi, pełne turystów, obrońców...ech nie masz panie po co iść.







:D ;)
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5875
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-05-28, 22:32   

laynn napisał/a:
Na dziś, to miejsce ze zrytym kawałkiem drogi, pełne turystów, obrońców...ech nie masz panie po co iść.
:D ;)

I fotografów ;)
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group