Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Transport konny do Morskiego Oka

Autor Wiadomość
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2013-09-20, 09:01   

Ponownie wracam z pomysłem by riksze turystów woziły. :ryb
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2779
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-09-21, 19:35   

Dobromił napisał/a:
P.s. Rowerzyści jadąc w dół przejechaliby 1 / 4 populacji chodzącej nogami własnymi.

Dobra opcja dla gardzących tłumami. Mimo, że sami ten tłum tworzą.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14376
Wysłany: 2013-09-23, 08:07   

Tępy Dyszel napisał/a:
Dobra opcja dla gardzących tłumami. Mimo, że sami ten tłum tworzą.


Doszedłem do wniosku, że ci którzy stale narzekają na tłumy w górach są tak uduchowieni, że w góry wysyłają tylko swego ducha. Ich ciała to, powiedzmy, hologramy. Triumf ducha nad materią.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-05, 19:41   

Chyba szykuje się kolejna blokada, gdzieś tam pisze, że była jakaś pierwsza, ale ktoś tu pisał, że pierwsza wyszła średnio albo i wcale...

http://www.gazetakrakowsk...t.html?cookie=1

Swoją drogą ciekawe wyliczenia...

https://www.facebook.com/...n_mall_activity

Z tego tekstu wynika, że dwoma końmi mogą jechać, aż dwie osoby...

Cytat:
Pomiary pokazują, że najlżejszy z wozów jest za ciężki o 926 kilogramów. To oznacza, że z wozu należy zdjąć około 10 osób. W tej sytuacji wozem mogą jechać tylko 2 osoby i fiakier.


Mi tam te konie szczerze mówiąc nie wadzą bardzo, poza tym, że muszę uważać, żeby mnie nie potrąciły jak tamtędy idę i uciekać na pobocze. Z drugiej zaś strony, gdyby ich nie było, było by mi to zupełnie obojętne.
Ostatnio zmieniony przez Vision 2014-11-05, 19:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-11-05, 20:21   

Ciekawe kiedy animalsi zaczną protesty przed Nadleśnictwami. Wszak koń do zrywki, szczególnie w górach, ma bardziej przerąbane niż ten z turystami bo i teren zdecydowanie trudniejszy niż gadki asfalt i robota intensywniejsza. A ciężar nie mały musi wyrwać z lasu na skład.
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2014-11-05, 20:27   

Vision napisał/a:
Mi tam te konie szczerze mówiąc nie wadzą bardzo, poza tym, że muszę uważać, żeby mnie nie potrąciły jak tamtędy idę
Mi też nie wadzą jak jadę, tylko denerwują mnie niektórzy piesi, którzy chodzą środkiem asfaltu ... :)
Cytat:
Pomiary pokazują, że najlżejszy z wozów jest za ciężki o 926 kilogramów
No to wkrótce będą wozy z włókien węglowych lub innych nowoczesnych materiałów
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-06, 07:36   

Wiecie z tą wagą, to jak w marketach z maksymalną wagą ciągniętą przez kobiety, mogą 80kg ciągnąć, a sam paleciak waży 100 kg :D . I też wszyscy mają to w dupie.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14376
Wysłany: 2014-11-06, 07:50   

Piotrek napisał/a:
Ciekawe kiedy animalsi zaczną protesty przed Nadleśnictwami. Wszak koń do zrywki, szczególnie w górach, ma bardziej przerąbane niż ten z turystami bo i teren zdecydowanie trudniejszy niż gadki asfalt i robota intensywniejsza. A ciężar nie mały musi wyrwać z lasu na skład.


Koń do zrywki jest za mało medialny. I żadne uduchowione postacie nie zapłaczą nad jego losem.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-06, 20:06   

ceper napisał/a:
Mi też nie wadzą jak jadę, tylko denerwują mnie niektórzy piesi, którzy chodzą środkiem asfaltu ...


Nie fantazjuj, nie jesteś fiakierem tylko pasażerem, więc nie przesadzaj, że Ci przeszkadzają. :-o Mi owszem, bo pomimo, że idę nie środkiem, tylko brzegiem jezdni, to i tak muszę schodzić na pobocze. ;)

laynn napisał/a:
Wiecie z tą wagą, to jak w marketach z maksymalną wagą ciągniętą przez kobiety, mogą 80kg ciągnąć, a sam paleciak waży 100 kg . I też wszyscy mają to w dupie.


No mnie zawsze to zastanawia ta waleczność tych ludzi o te konie, a wielu z nich sama daje się dymać codziennie pracując ponad normę, za marne grosze, wykorzystywanie w wielu miejscach na każdym kroku i właściwie nikogo to nie interesuje. To mi już bardziej szkoda tych ludzi, niż tych koni szczerze mówiąc. I gadanie, że konie zdychają z tego powodu. Z tego powodu to przez ostatnie 20 lat chyba z 3 przypadki były, że coś się koniowi stało, nawet jakby więcej, to jakby to powiedzieć, co z tego? Przy każdej innej czynności też giną zwierzęta i ludzie. No i jeszcze jedna rzecz tych protestujących tak ostro mnie zastanawia, bo pewnie 80-90 % z nich zasiadając do stołu, też obżera się samymi pysznościami typu schabowe, kurczaczki, indyczki itp. i tu już los tych zwierząt ich nie interesuje...

Dobromił napisał/a:
Koń do zrywki jest za mało medialny. I żadne uduchowione postacie nie zapłaczą nad jego losem.


No i w tym leży chyba cały problem.

A tu proszę, animalsi kopią... jak konie!

http://www.gazetakrakowsk...erzat,id,t.html
Ostatnio zmieniony przez Vision 2014-11-06, 20:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-06, 20:12   

Vision napisał/a:
No mnie zawsze to zastanawia ta waleczność tych ludzi o te konie, a wielu z nich sama daje się dymać codziennie pracując ponad normę, za marne grosze, wykorzystywanie w wielu miejscach na każdym kroku i właściwie nikogo to nie interesuje.

Dokładnie. Chyba, że ktoś jest w związkach, to wtedy protestuje, albo jak ostatnio z orlenu, biedaki ledwie 6tysięcy zarabiają i wyszli na ulicę protestować.
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 901
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2014-11-06, 21:24   

Vision napisał/a:

No mnie zawsze to zastanawia ta waleczność tych ludzi o te konie, a wielu z nich sama daje się dymać codziennie pracując ponad normę, za marne grosze, wykorzystywanie w wielu miejscach na każdym kroku i właściwie nikogo to nie interesuje. To mi już bardziej szkoda tych ludzi, niż tych koni szczerze mówiąc. I gadanie, że konie zdychają z tego powodu. Z tego powodu to przez ostatnie 20 lat chyba z 3 przypadki były, że coś się koniowi stało, nawet jakby więcej, to jakby to powiedzieć, co z tego? Przy każdej innej czynności też giną zwierzęta i ludzie. No i jeszcze jedna rzecz tych protestujących tak ostro mnie zastanawia, bo pewnie 80-90 % z nich zasiadając do stołu, też obżera się samymi pysznościami typu schabowe, kurczaczki, indyczki itp. i tu już los tych zwierząt ich nie interesuje...

Dobromił napisał/a:
Koń do zrywki jest za mało medialny. I żadne uduchowione postacie nie zapłaczą nad jego losem.

No i w tym leży chyba cały problem.
A tu proszę, animalsi kopią... jak konie!

Bardzo dobrze napisane !
Od jakiegoś czasu, mnie też śmieszą histerie niektórych moich znajomych w tym temacie. Najpierw robią dużo szumu na facebooku, organizują jakieś protesty w obronie '' biednych zakopiańskich koni '' a potem ich happening okazuje się kompletną klapą.
Bez przesady z tymi końmi :P
Ludzie i ich problemy są ważniejsi. Najpierw trzeba uporać się z naszymi bolączkami, a potem można zająć się mniejszymi tzw. '' problemikami ''. No chyba, że ktoś w ten sposób chce zaistnieć w przestrzeni wirtualnej ..
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-11-06, 21:24   

Cytat:
No i jeszcze jedna rzecz tych protestujących tak ostro mnie zastanawia, bo pewnie 80-90 % z nich zasiadając do stołu, też obżera się samymi pysznościami typu schabowe, kurczaczki, indyczki itp. i tu już los tych zwierząt ich nie interesuje...

Bo one, te indyczki i kurczaczki, są zabijane na fermach w sposób... humanitarny. ;) Przynajmniej w to chcą wierzyć zagryzając skrzydełko z grilla :D

Choć mnie bardziej cieszą plakaty (często na bardzo dobrym gatunkowo papierze), ulotki, foldery....w obronie wycinanych lasów. :rol
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-06, 21:39   

http://qnwortal.com/artyk...pGrand_National

Tu wychodził jeden koń na jedną osobę i zginęły aż dwa. A na tych fejsbukach i innych mediach, sporo komentarzy, że to tylko w Polsce takie rzeczy i że jak zachód się dowie, to zrobią z tym porządek... ;)
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-06, 22:09   

maurycy napisał/a:
Od jakiegoś czasu, mnie też śmieszą histerie niektórych moich znajomych w tym temacie. Najpierw robią dużo szumu na facebooku, organizują jakieś protesty w obronie '' biednych zakopiańskich koni '' a potem ich happening okazuje się kompletną klapą.
Bez przesady z tymi końmi :P


No właśnie o to mi chodzi, nawet nie o to, że protestują i mają takie zdanie jakie mają, bo ok niech sobie mają. Ale o to, w jaki sposób to robią i głównie te internetowe akcje, bo momentami to rzygać się tym już chce, choćby wchodząc na stronę TPN'u. No a jak przychodzi co do czego, to właśnie jest klapa o której piszesz. Czasem mam wrażenie, że po prostu taka moda w internecie, ale jak już mają tam jechać na żywo walczyć, to im się nie chce, bo przecież są ważniejsze sprawy. ;)
Ostatnio zmieniony przez Vision 2014-11-06, 22:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14376
Wysłany: 2014-11-07, 07:18   

A czy animalsy protestują też w Kościeliskiej i Chochołowskiej ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime