Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Transport konny do Morskiego Oka

Autor Wiadomość
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-08-09, 17:06   

Leasing Obywatelu.
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2013-08-09, 17:19   

Tępy Dyszel napisał/a:
Leasing Obywatelu.
No tak, zapomniałem.A konie w leasing można? ;)
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-09, 18:48   

Heh, a tak w ogóle to niezłe to jest, ten link który wcześniej podałem, cały obklejony napisami z TPN, łącznie z filmikiem, a tu od samego TPN'u szybka reakcja...

http://tpn.pl/nowosci/osw...nsportu-konnego

;)

Tak czy tak ten meleks mi się podoba, chociaż mi to by zwykły bus wystarczył ;)
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-08-09, 18:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2013-08-09, 18:53   

Tia,czytałem.Tylko nieprawda,nieprawda itp.A ciekawe ile wozacy płacą TPN-owi za możliwość zarobkowania?
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
mieciur 


Wiek: 39
Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 108
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-08-09, 18:59   

Tam w TPNie to wszystko na głowie jest postawione. Moje zdanie jest takie - niech sobie konie na drodze do Moka zostaną, zmniejszyć ładowność bryczek do dajmy na to 8 osób. Na parkingu na Włosnienicy zrobić postój dla koni, zadaszenia zrobić niech te konie w cieniu odpoczywają, zrobić wielkie koryto żeby ciągle świeża woda z potoku tam napływała dla tych zwierząt. Konie wyposażyć w chipy, ustalić, że po każdym kursie np 1 godzina odpoczynku i to kontrolować. I myślę, że wtedy to by miało ręce i nogi. Koniom było by lżej, obrońcy zwierząt też by może umilkli i wkońcu było by tam po ludzku.
 
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2013-08-09, 19:20   

To jest wyjście,tylko kto za to zapłaci? ;)
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10849
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-08-09, 20:01   

Przy takiej ilości ludzi jak tam łazi to hulajnogi wszelkie, rowery to była by katastrofa. TOPR by musiał otworzyć dodatkowy oddział do zwożenia połamańców :lol
Ale tak jak Mieciur mówi, zrobić jakieś bardziej "ludzkie" warunki i już przynajmniej wrażenie było by lepsze.
Oczywiście koszty ponieśli by ci co dupska wożą.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-09, 20:03   

Piotrek napisał/a:
ci co dupska wożą.


Nie obrażaj mnie... 3 razy jechałem :-o
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-08-09, 20:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10849
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-08-09, 20:06   

Chyba się nie wstydzisz? ;)
Też jechałem, ino w dół.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-09, 20:07   

No nie, w sumie wtedy to mi się nawet podobało, teraz już bym nie wsiadł, no chyba, że coś by mi się z nogą stało, tak czy tak ja bym był tam za zmianą tego transportu, te konie to już takie przestarzałe jak dla mnie... ;)
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-08-09, 20:34   

Jak dla mnie tych koni w ogóle tam mogłoby nie być , chociaż tak jak Vision, piszę ja na początku też skorzystałem chyba ze 2 razy z zaprzęgu , to były początki mojej górskiej turystyki , teraz ani mi się śni żeby wsiadać do powozu choćby nie wiem jak mnie nogi bolały :dev . Jakiś czas temu wracając z Wrót pana Ch strasznie mi się żal zrobiło tych koników kiedy zobaczyłem jak ciągną powóz pod górę , były całe mokre i w pewnej chwili po prostu stanęły :-( . Oczywiście zaraz pociągły ku uldze leniów którzy siedzieli na wozie , pewnie co po niektórzy się bali że przyjdzie im iść do Moka na piechotę :D . Ja rozumiem że nie każdy może przejść te 9 kilosów do schronu bo są i ludzie starsi i schorowani , ale wtedy na wozie widziałem dużo młodych ludzi i dla mnie to były zwykłe lenie tak zwani ,,turyści,, . W ogóle moim zdaniem cały ten zaprzęg bierze się z ludzkiego lenistwa i tyle.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14351
Wysłany: 2013-08-20, 09:24   

Tatrzański urwis napisał/a:
ale wtedy na wozie widziałem dużo młodych ludzi i dla mnie to były zwykłe lenie tak zwani ,,turyści,,


Bardzo mi miło. Jechalem w górę ze 4 razy. Pewno jeszcze pojadę.

Tatrzański urwis napisał/a:
W ogóle moim zdaniem cały ten zaprzęg bierze się z ludzkiego lenistwa i tyle.


Możliwe. Ale bierze się też z "tradycji", z "góralszczyzny", z "kontaktu z prawdziwymi zwyczajami".

mieciur napisał/a:
obrońcy zwierząt też by może umilkli


Krzysiek bądź poważny ;) Szybciej ja zacznę palić papierosy niż ekolodzy przestaną rozdzierać szaty nad losem Konia Morskiego. Bo nad losem np Konia Leśnego nie opłaca się.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
margit


Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 8
Wysłany: 2013-08-25, 20:30   

Nie jechałam nigdy, ani w górę, ani w dół - mogę być nawiedzoną ekolożką, ale dupala wolę nosić niż wozić , a petycję , żeby zlikwidować ten interesik podpisałam .
Nawiasem mówiąc nienawidzę tej drogi, jakiś okrutnik wydłuża ją o co najmniej 5 km jak się w gór schodzi, ale trudno - moja nienawiść - mój problem, a sumienie czyściutkie jak spirytusik :dev
 
 
tofel 

Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 6
Wysłany: 2013-09-15, 17:08   

Z tymi koniami to sam nie wiem co mysleć. Kiedyś konie pracowaly dla ludzi i nikt nie robił z tego problemu nawet jak kon padł, bo wiadomo było że właściciel nie robił tego specjalnie. Każdy chyba właściciel dba o swoje konie, z takiego załozenia przynajmniej wychodze. Moim zdaniem, skoro cena takiego konia jest zbyt niska żeby o niego dbać to należałoby wprowadzić jakiś dodatkowy podatek od każdego nowego konia zatrudnionego na tej trasie. Tak żeby góralom po prostu nie opłacało się kiedy koń padnie. Może nagle by sie okazało, że tako koń to może nawet 10 lat tam pracowąc w dobrym zdrowiu ;)
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-09-15, 17:23   

Teraz to i tak jest dyskusja czy nad MOko puścić elektryczne autobusy. Może za pięknie one wyglądać nie będą, ale jak ma to zamknąć buzie ekologów... Czasy jednak są na tyle ciężkie, że pozbawianie ludzi zarobku (a popyt na te koniki jest ogromny) uważam za lekką przesadę. Pomyśleć, że kiedyś ładowali na te wozy tyle ludzi, ile się tylko zmieściło, teraz nie jest tak źle. Przyznam szczerze, że mi to ryba czy będą wozy, czy autobus, jednak jak pomyślę, że kiedyś mogę być niedołężna i za 50zł będę mogła obejrzeć Morskie Oko, to chętnie skorzystam z takiego udogodnienia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga