Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

TeWuA Numer Dwa na Ostro

Autor Wiadomość
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12258
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-10-03, 16:54   TeWuA Numer Dwa na Ostro

Nim przejdziemy do meritum tej wspaniałej, okraszonej zajebistymi widokami relacji, do treści trzymającej w napięciu, do przeżyć mistycznych i uduchowień pozaszlakowych, mały wstęp.

Laynn kupił auto i w sumie zaczniemy od tego, żeby się nim pochwalić.



To nic, że kupił je kilka lat temu. Kupił i już. Jest czerwone i jeździ. Ma jedną wadę.
Tablice ze Sosnowca. Tak poza tym wszystko w nim gra, nawet skręca i hamuje.

Wysiedliśmy i w półmroku ujrzeliśmy jakąś wielką górę, całą w piargach, od razu unieśliśmy się
duchowo jakieś dziesięć centymetrów wyżej. Postanowiliśmy zajrzeć na nią na sam koniec.



Poszliśmy więc doliną, na skróty, aleśmy nie przewidzieli, że każda droga, także i nasza, ma gdzieś swój koniec. Nasza miała przy jakimś domku, więc wkroczyliśmy do rezerwatu i krzakami szliśmy w kierunku Czarnej Dupy. Niestety, dość szybko wyszliśmy na szlak i przygód żadnych nie było. Nie macie co nas podpierdzielać do leśnika, bo tam zrywka drewna trwa w najlepsze, pewnie Dziki sobie drzewo do kominka szykuje na zimę.
Wyszliśmy na jakieś łąki i tam były jakieś padłe, jesienne krokusy. Ja tam zapomniałem, jak te kwiatki się nazywają, ale mniejsza z tym, jak wrzucę na fejsa, że pod Tułem w październiku znalazłem krokusy to i tak wszyscy to łykną, a ja będę celebrytą i może nawet mnie zaproszą do telewizji. Albo raczej Laynna zaproszą, bo mnie zdjęcie wyszło zamazane (bo robię w jpg, a nie w rawach) a On klęczał w krowiej kupie, żeby odpowiednie ujęcie chwycić. Pewnie pojedzie do Warszawy i pozna Zenka albo Sławomira. Oby tylko nie tego Sławomira, co myślę.



Jesień jeszcze nie nadeszła. Na darmo jednak nie pojechaliśmy. Jak nie ma kolorów to nie ma. W photoshopie podoklejałem kilka kolorowych drzew, żebyście myśleli, że było fajnie.



Jedno drzewo było kolorowe, ale to się nie liczy, bo to były liście z zeszłego roku.



Słońca jeszcze nie było. Mieliśmy też kłopot, bo wejście na Tuł było zabarykadowane krowami. Jedna ewidentnie była chyba nie w humorze, wstała lewymi kopytami. Jej wyraz pyska nadawałby się na okładkę zespołu Slayer. Laynn ją zagadywał, a ja wolałem się odwrócić.



Minęliśmy dom ludożerców - pies na szczęście był uwiązany, chociaż dom jest tak solidny, że i pies mógłby go łańcuchem wyburzyć. Ludożercy właśnie zajechali traktorem, w doskonałym humorze i z kratą tyskiego. My tymczasem doszliśmy do drugiego, alternatywnego wejścia na Tuł i zaczęliśmy płotkować. To taki nowy styl chodzenia po górach.



Wyszło słońce, wyszły też jakieś owce.



Na polance pod Tułem robimy odpoczynek. Starzy już jesteśmy i musimy nawet takie małe górki zdobywać na raty. A te większe to sobie możemy tylko z dołu pooglądać.



Mała przerwa, kolega chciał pochwalić się aparatem niszowej marki. Zdjęcie robiłem zoomem, bo z początku myślałem, że to taka sikawka i Wiktor chce mi zrobić psikusa. No ale ponoć to jest prawdziwy aparat.



Dobra, będę się streszczać, bo nawijam i nawijam, a uniesień duchowych nie ma... Wleźliśmy na Tuł. Wiało. Potem schodziliśmy jakąś nową drogą do Lesznej. Od tamtej strony Tuł jest jeszcze lepszy, niż od strony wcześniej mi znanej.

Nasz cel na dzisiaj:



A teraz będzie o grzybie. Grzyb to grzyb, każdy pewnie widział grzyba, nie?



Otóż mylicie się, drodzy czytelnicy, nie każdy. Ci w Sosnowcu to widzą grzyby jedynie na ścianach w pokoju. Na to wygląda w każdym razie, bo nie spodziewałem się aż takiego uniesienia...



Jakby co, grzyb został na swoim miejscu, kto nie widział, niech się pakuje i jedzie zobaczyć, atrakcja regionu!
My tymczasem złazimy dalej tymi polanami...



Mijamy stado owiec, z trzema psami (jeden chyba miał na mnie chrapkę, ale Ukrainiec ze złotymi jedynkami uratował mi życie) i znajdujemy jakąś ścieżkę, która sprowadza nas do Lesznej.





Teraz mamy za zadanie wbić się tak mniej więcej tam - na Wróżną. Bez szlaku. Bo się nam nie chce cofać. Zresztą trzeba by przejść koło kościoła, a to ponad nasze siły.



Jest droga, idziemy. Po kwadransie dochodzimy do domostw, wylatują dwa burki. Jeden szczekał, drugi się tylko pokazał, wydupiliśmy w podskokach i postanowiliśmy przejść polami. Z początku szło nieźle, ale jak na nas ruszyło galopem stado koni....



Był już pomysł powrotu do Lesznej, ale zaryzykowaliśmy i płotkowaliśmy dalej.



Mała Czantoria. Naprawdę kawał góry.



Jesień, ale wczesna...





Pola się kończą, wbijamy w las. Chaszcze... Po kilku minutach znajduje się jakaś droga, idziemy więc...





Sielanka się kończy. Stajemy u stóp Ostrego. Całe 709m. Paprocie, pokrzywy, nachylenie przepaskudne. walczymy z całych sił. Gancarz to pryszcz. Do tego atakują nas strzyżaki. Pod koniec jakoś się wypłaszcza...



I w ten sposob docieramy do granicy i na najwyższy dziś punkt.





Tu jesieni też jeszcze nie ma... tej złotej.



Zejście z Ostrego jest jeszcze gorsze od wejścia. Naprawdę. Tutaj przeżyliśmy nawrócenie, a Laynn używał czekana, którego jeszcze nie kupił. Widać, że tymi ścieżkami chadzają jedynie koneserzy albo popaprańcy, jak my. Nikt normalny by tam nie poszedł.



Szedłem z przodu, ale się bałem, że jak on jebnie, to się pokula w dół i mnie trafi.



Dobra, nie jebnął, bo wcześniej doznał uduchowienia. Widać warto inwestować w życie duchowe. Tutaj jesień też dopiero się zaczynała.





Doszliśmy do drogi, zaczęli się pojawiać turyści (wcześniej turystów zero). Był plan iść do pomnika partyzantów, ale po pierwsze to pod górę, a po drugie, bez przesady, tak dużo łazić...
Klasyczne widoki na Tuł...



Na Trzyniec



Jakieś drzewa pomalowane w photoshopie (ale w rawach to by lepiej wyszło... ) - w dodatku nieostre, ale sorry, nie moja wina, że wiał wiatr i liście się ruszały. Najwyżej tego jednego zdjęcia nie nominujcie do konkursu na fotę miesiąca... jakoś to przeżyję...



Tu jest chyba Jastrzębie i w oddali Rybnik, ale głowy nie dam.



Jak to Laynn powiedział..... Toskania Polski.





ładnie tam było, ale motory, samochody, rowery.... za dużo tego...



Nasza wycieczka się kończyła. Znów byliśmy na trawersie Ludożerców... Znów mieliśmy obawy przejść obok... W dodatku dostrzegliśmy w dole ich garaż, gdzie pewnie przetrzymują zwłoki? Skąd takie podejrzenie? A coś strasznie jeba** z tamtego kierunku... w zasadzie z wszystkich, ale stamtąd najbardziej.







I tym razem byli na zewnątrz, pies skowył na łańcuchu i rwał się tak, że dachówki spadały... ale znów się nam udało w całości przejść...

Na koniec zrobiliśmy jeszcze małe włamanie... ale warto było, chociaż musieliśmy się poświęcić i przejść wezbraną rzekę.





A ponieważ największe uniesienia duchowe przeżywa się w Tatrach, odnaleźliśmy Krzesanicę i zapełniliśmy swoje dusze stojąc u jej stóp. To tutaj postanowiliśmy, że w przyszłym roku odwiedzimy to miejsce 44 razy i pobijemy nasz rekord z tego roku.



To tyle, pozostało tylko podejść do auta i zakończyć 16-kilometrowe kółeczko...




PS. Podczas wyprawy uczestnicy tej wycieczki byli zrównoważeni psychicznie, pili wodę mineralną i nie niszczyli przyrody.
Profil Facebook
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3732
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2021-10-03, 17:17   

Widzę,że w końcu ruszyłeś dupę.Fajnie.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9399
Wysłany: 2021-10-03, 17:18   

A z Ostrej schodziliscie wzdłuż słupków granicznych w stronę Czantorii ? Jest zajebiste, jedno poślizgnięcie i lecisz do samego dołu :lol
Ja poczekam aż jesień przybędzie i też pójdę.
Fajnie że się wybraliście, mnie przez dyżur uciekł piękny weekend, ale odbiję sobie na pewno !
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2021-10-03, 17:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12258
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-10-03, 17:26   

Z Ostrego granicą. Piękny szlak! To znaczy bezszlak. Jak Świtkowa w Zywieckim... To zalane miejsce, o którym pisałeś w swojej wiosennej relacji wyschło tylko trochę, dalej trzeba obchodzić. Ale Tuł grzbietem ku Lesznej to jest majstersztyk. Normalnie w szoku jestem do teraz. Nie spodziewałem się tak zajebistego odcinka. Polecam!!

Tak na moje oko za dwa tygodnie będzie apogeum barw.
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9399
Wysłany: 2021-10-03, 18:52   

Schodziliście z Tułu przez te polany które widać za Wiktorem na zdjęciu, jak idzie z kijkami ?
Bo chciałem tamtędy iść, ale ganiały tam jakieś dzieciaki z latawcami i poszedłem klasycznie dołem koło ludożerców.
Tam jest miejsce na ognisko na skraju lasu zaraz za szczytem, fajna miejscówka na zachód może być, słońce zachodzi gdzieś za Trzyncem ?
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12258
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-10-03, 19:03   



To Wróżna, nie Tuł. Od szczytu Tułu leci wyraźna ścieżka, potem idzie się polami, nie da się zgubić.
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-10-03, 19:06   

sokół napisał/a:
Laynn kupił auto i w sumie zaczniemy od tego, żeby się nim pochwalić.

Popierdzieliłeś :lol kijki kupiłem i się nimi chwaliłem - autem się chwaliłem pod Kilimandżaro ;) - ale łaskawie Ci wybaczam. W końcu masz swe lata :P
sokół napisał/a:
Gancarz to pryszcz. Do tego atakują nas strzyżaki. Pod koniec jakoś się wypłaszcza...

Potwierdzam, choć podejście granicą od M.Czantorii, jest jak wejście na K2.
I to był ten jeden moment, gdy Sokół dał mi się wyprzedzić. Ale to nie dlatego, że on miał formę, ja poprostu dopieszczałem zdjęcia z tyłu. Ot efekt:
Krowa ludożerca.







Wycieczka była z gatunku WZS, idealna dla klubowiczów SKS.
Więcej uduchowionych zdjęć, tekstów, oraz skrótów godnych PTKSKS wkrótce :)
Ostatnio zmieniony przez 2021-10-03, 19:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-10-03, 19:50   

:zly
Czyżby to jeden z byków który mnie ostatnio pod Tułem pogonił? :D

Jak by co, to fajna miejscówka na auto jest
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-10-03, 19:52   

Piotrek napisał/a:
Czyżby to jeden z byków który mnie ostatnio pod Tułem pogonił?

Jeśli go zabrano z okolic domu Ludożerców, to tak ;)

Dziś (w maju również), chyba miejsca już nie było.
Ostatnio zmieniony przez 2021-10-03, 19:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-10-03, 19:59   

Dom ludożerców to jak rozumiem te upiorne zabudowania przy szlaku pod Tułem.
Tak, to ich byczki :)
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5856
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-10-03, 20:12   

Krwista relacja, czyli stary, dobry Sokół. Tekst lepszy od zdjęć, ale wiadomo - Sokół nie robi w RAWach, co widać.
A te "krokusy" to są zimowity jesienne, pełno tego rośnie na Małej i Wielkiej Fatrze, ale widzę, że nie trzeba jechać za granicę, żeby je zobaczyć. Sokół za granicę nie może jechać (chyba, że coś się zmieniło), to musi okolice kamieniołomów eksplorować.
Na początku mojej bytności na GBG Sokół podejrzewał mnie, że doklejam chmury w fotoszopie, a teraz sam podoklejał drzewa ;)
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Sebastian 2021-10-03, 20:19, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12258
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-10-03, 20:35   

Sokół w RAWach robić nie będzie, bo RAWy dużo ważą, a ja muszę oszczędzać kolana.
Na wyższe góry i dłuższe eskapady póki co też nie mogę, dzisiaj to było optymalnie, a i tak czuję w kolanie wycieczkę. Ale dobrze dobrana wycieczka "w kapusty" może być bardzo fajna, czego dowodem jest nasze dzisiejsze przejście emerycko-duchowe.
Wejście na kamieniołom to swego rodzaju zboczenie zawodowe... niemniej kilka razy się tam kręciłem, a dopiero pierwszy raz zdecydowałem się zajrzeć z bliska.
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9399
Wysłany: 2021-10-03, 21:36   

sokół napisał/a:
Obrazek

To Wróżna, nie Tuł. Od szczytu Tułu leci wyraźna ścieżka, potem idzie się polami, nie da się zgubić.


Zdjęcie to, ale zmyliły mnie te polany :lol

Laynn, zdjęcia zapowiadają się dobrze, widać co to RAW .

Mówiłem po przygodzie Piotrka, że te byczki to maluchy były, a nie jakieś bydlaki :smi4
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5537
Wysłany: 2021-10-03, 21:52   

Relacja w sokolim stylu ;)
Nie wiadomo co chłop pali w tych e-papierosach, ale z opisu wnioskuję, że jakieś dopalacze ;)
Ładne auto na pierwszym zdjęciu. Miałem kiedyś Forda czerwonego. Polecam każdemu.
Ale jesień - do dupy. Szczególnie tam na Tule.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2021-10-03, 22:26   

A nieprawda, Tuł jest piękny w każdą porę roku.Wiem to bo swojego czasu często bywałem w Goleszowie i na Tule. :usm
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group