Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Spotkanie - zjazd klubowy

Autor Wiadomość
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-10-19, 10:48   Spotkanie - zjazd klubowy

Cześć.
W nawiązaniu do propozycji buby sudeckiego zlociku w Lubawce /ciężki dojazd komunikacją publiczną/ mam wstępnie dwie propozycje /do uzgodnienia termin i trasy/.
7-8 listopada 2015 Kotlina Kłodzka (Duszniki Zdrój - Orlica - Velká Deštná 1.115 - )( Spalona (schronisko Jagodna - nocleg) - Jagodna - Długopole Zdrój - Bystrzyca Kłodzka - (PKP lub bus) - Kłodzko. W zależności od pogody sobotnią trasę można wydłużyć o bunkry /linia umocnień w CZ/.

16-17 stycznia 2016 Góry Izerskie
Sobota: Szklarska Poręba - Wysoki Kamień (piękny widok na pasmo Karkonoszy) - Wysoka Kopa - opcjonalnie Chatka Górzystów - schronisko Orle (opcjonalnie Tři iseriny zamiast piwa w 1h) - Jakuszyce - koleją do Szklarskiej na nocleg
Niedziela: bilet Euro-Nysa (max. 25 zł/osobę/ i przejazd koleją /izerską, potem czeską/ do Liberca na 6h z wjazdem/zjazdem na szczyt Ještěd (1012 m) i powrót do Szklarskiej Poręby.
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2015-10-19, 21:01   

ceper, ciekawa jest twoja propozycja, jednak pierwsza opcja wydaje mi się mało atrakcyjna jak na trzaskanie tylu kilometrów. Nie ujmując nic Górom Orlickim i Bystrzyckim - są jednak ciekawsze pasma...
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-10-19, 21:54   

Na zlot się nie wybieram, więc to nie moja sprawa;)
Tak dygresja tylko malutka:
Wszelkie Karkonosze i Stołowe mogą się schować przy Bystrzyckich i Orlickich, które są niczym Beskid Niski Sudetów;)
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-10-19, 22:09   

Pierwszą trasę /z drobną modyfikacją/ w wiosennym śniegu po pas robiłem 2 lata temu z warszawskim szwendaczkiem (42 osoby) , było całkiem fajnie - podobnie jak Kłodzko - Kłodzka Góra - Bardo - Srebrna Góra (ze zwiedzaniem twierdzy). Krajobrazy nie są powalające jak w Tatrach czy Alpach, ale nie ustępują zasadniczo Beskidom. Na terenie przygranicznym lubię jeden dzień pochodzić po terenie sąsiadów.
Proszę o inne propozycje...
Jagodna, Orlica
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-10-19, 22:15   

Ani z mapy, ani z przewodników nie wynikało, że trasa (rowerowa, lokalna dydaktyczna) Szczytna - Polanica Zdrój może być tak urocza, a trafiłem tylko przez poranny deszcz, który wywrócił mi plany i z Kudowej busem na )( Polskie Wrota, ruszyłem na Grodczyn, potem przejazd koleją do Szczytnej (piękna trasa, planuję kiedyś przejechać pociągiem Wałbrzych - Kudowa - Wałbrzych). Może to tylko moje odczucie...
Kilka zdjęć
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2015-10-19, 22:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-10-20, 09:27   

Już widzę te tłumy ze Śląska, Andrychowa, Żywiecczyzny czy Krakowa, walące do Kotliny Kłodzkiej... Chociaż nie, to nie tak.
Myslę, że nawet jakbyś zaprosił wszystkich do pięciogwiazdkowego hotelu na własny koszt, nikt nie wykaże zainteresowania, boś sobie nagrabił.
Tyle, że o to chyba chodzi, żeby za jakiś czas napisać, że przecież proponowałeś, ale nikt nie chciał.

No, mnie tam się specjalnie jechać nie chce taki kawał. I nie dlatego, że to Twoje zaproszenie, ale moim zdaniem nie warto cisnąć taki szmat drogi.
Profil Facebook
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2015-10-20, 11:14   

sokół,
Cytat:
Już widzę te tłumy ze Śląska, Andrychowa, Żywiecczyzny czy Krakowa, walące do Kotliny Kłodzkiej...
jak zwykle zapomniałeś o mnie ;)
Cytat:
nikt nie wykaże zainteresowania, boś sobie nagrabił.
dla mnie jednak znaczące jest miejsce, a nie organizator, a cepra bardzom ciekawa :D
Ostatnio zmieniony przez Malgo Klapković 2015-10-20, 11:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-10-20, 12:20   

Jakby co to mi sie pierwsza propozycja bardziej podoba! acz pewnie wpadlabym na zlot wieczorem, w dzien swoja trase zapodawszy np. od razu na bunkry?
Okolic chatki gorzystow ostatnio nie lubie od kiedy sie zbyt popularna zrobila (acz gdyby wiekszosc tak postanowila to pewnie bym sie zlamala)

Vlado napisał/a:

Wszelkie Karkonosze i Stołowe mogą się schować przy Bystrzyckich i Orlickich, które są niczym Beskid Niski Sudetów;)


Zgadzam sie w pelni! Wprawdzie miejsca wokol Spalonej ostatnio troche stracily odkad polozyli nowy asfalt do przeleczy- namnozylo sie dziwnych rowerzystow i rodzinek z rozkapryszonymi dzieciami bojacych sie wczesniej o swoje lsniace maszyny.. Ale wystarczy dac nura w lasy ktore strzeze poniemiecki bruk i juz zawiewa Beskidem Niskim albo czyms zgola jeszcze lepszym. I na ogniska miejsc po lasach dostatek. Na wersje namiotowo wiatowa tez by sie super miejsca znalazly!

sokół napisał/a:
ale moim zdaniem nie warto cisnąć taki szmat drogi.


oj tam zaraz szmat drogi! :P

Cytat:

Już widzę te tłumy ze Śląska, Andrychowa, Żywiecczyzny czy Krakowa, walące do Kotliny Kłodzkiej...


Moze jakis Cisy sie odezwie? albo Robert jeden czy drugi. Moze Pudel lub eco? Urwis jadac do dziewczyny nie mialby za bardzo z drogi... :P

sokół napisał/a:
Myslę, że nawet jakbyś zaprosił wszystkich do pięciogwiazdkowego hotelu na własny koszt, nikt nie wykaże zainteresowania, boś sobie nagrabił.


Ja bym tam chetnie cepra poznala.. intryguje mnie bardzo czy na zywo taki sam jak na forum. Moze na dobra domowa nalewke by sie skusil brew temu co wypisuje? :P
Bo czasem to roznie bywa- czasem w osobistej gadce jakis forumowy potwor jest do rany przyloz. I na odwrot tez bywa niestety...
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-10-20, 12:34, w całości zmieniany 10 razy  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-10-21, 08:40   

Malgo Klapković napisał/a:
jak zwykle zapomniałeś o mnie


Nie zapomniałem, tyle że pomyslałem, że Tobie to prawie wszystko jedno, wszędzie masz spory kawał drogi. Dlatego tak napisałem, jak napisałem. :rol
Profil Facebook
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-10-21, 09:36   

sokół napisał/a:
Już widzę te tłumy ze Śląska, Andrychowa, Żywiecczyzny czy Krakowa, walące do Kotliny Kłodzkiej...
Nie zapominaj o Tychach :)
Wielu z nich /chyba, np. Tępy dyszel/ nie było ani razu w Sudetach! Nawet w przereklamowanych Karkonoszach czy Stołowych...
To jest aktualna propozycja - czekam na inne lub jej modyfikacje :)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-21, 09:38   

Tak Tychy to taki śląski raj. ;)

http://pl.blastingnews.co...u-00598997.html
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-10-21, 10:00   

Tychy to Śląsk, kup sobie globus i się doucz, zanim napiszesz kolejną bzdurę.
Profil Facebook
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-10-21, 10:11   

Wpadka - fakt, ale rozchodziło mi się o kolegę z Tych, co nie oznacza, że ze znajomością Polski jest tak fatalnie, na co sugerowałby mój wiek. 15 lat temu do jazd po kraju (prawie każdy zakątek) praktycznie nie potrzebowałem nawet mapy (nawigacji GPS chyba nie było jeszcze), a robiłem tygodniowo samochodem nawet ponad 2.000 km (+ 50-60h szkoleń/prezentacji)

Edit: do 11 klientów/firm/ droga wiedzie przez Tychy, więc nie jest możliwe, abym nie przejeżdżał przez to miasto :) Turystycznie też :)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2015-10-21, 10:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-10-21, 13:00   

Vision napisał/a:
Tak Tychy to taki śląski raj. ;)

http://pl.blastingnews.co...u-00598997.html


Na Slasku najfajniejszy jest Bytom a zwlaszcza Miechowice!!!!! :D
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8301
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2015-10-21, 13:45   

to już nie Dolny Śląsk?
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group