Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Spokojny wrześniowy urlop bez napinki

Autor Wiadomość
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2785
Skąd: Tychy
Wysłany: 2019-09-27, 18:03   

buba napisał/a:
Moze po prostu nie maja takiego pierdolca jak ostatnio opanowal Polakow?

Są być może dużo mniej skredytowani. I przez to, mimo że nominalnie biedniejsi, wiodą spokojne życie. A pPolacy, nominalnie bogatsi - owszem, głównie za...nieswoje pieniądze lecz banku.

,,Kto nie ma długów, ten jest bogaty" - przysłowie chińskie.

Najbardziej pocieszni są ,,właściciele" mieszkań na kredyt hipoteczny. A są nikim innym, jak najemcami od banku i jego niewolnikami na najlepsze lata życia. Z inteligencją emocjonalną 10-latka, który też musi mieć teraz, co mu się nie należy i na co nie zasłużył.

Jeśli na coś nie masz pieniędzy, oznacza to, że Cię na to nie stać.

Dobranoc.
Ostatnio zmieniony przez Tępy dyszel 2019-09-27, 18:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2019-09-27, 18:11   

Dla wytrawnych piechurów to godzinka wte i wewte, ja poszedłbym na łatwiznę od drugiej strony - https://mapy.cz/s/nejeraveru od parkingu: https://www.google.pl/map...!7i13312!8i6656
Jestem podekscytowany, co zwiedzaliście przez resztę dnia, bo znów brak jaskółki... ;)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8337
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2019-09-27, 18:59   

Szukacie ciągle od dupy strony przyczyny tej włoskiej biedy. A nie można prościej?

Cytat:
Już 4,7 mln Włochów żyje poniżej poziomu absolutnego ubóstwa - wynika z danych, opublikowanych w czwartek przez tamtejszą narodową agencję Istat. To prawie 3 razy więcej niż jeszcze 10 lat temu.

Jak podaje Bloomberg, w nędzy żyje w tej chwili około 7,9 proc. populacji.


(artykuł jest z 2017 roku, teraz pewnie ta liczba się powiększyła)

Włochy to trochę bogatsza Grecja, która cała lata żyła ponad stan i na kredyt. Różnica jest taka, że w Grecji już to parę lat temu rąbnęło, a Włochy to jeszcze czeka. I możliwe, że kilka innych krajów.

Tępy dyszel napisał/a:
Jeśli na coś nie masz pieniędzy, oznacza to, że Cię na to nie stać.

czyli w Polsce mało kogo byłoby stać na mieszkanie przy relacji cena/pensja. A jednak ludzie nie chcą mieszkać do 40/50-tki z mamusią i te kredyty zaciągają. A to, że często ponad stan to trochę inna sprawa...
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2019-09-27, 20:15   

Pudelku, sugerujesz bidę z dziada-pradziada, czyli winni są rodzice (proszę bez epitetów pod ich adresem), bo nie zadbali o lokum dla swych pociech, nie mówiąc już o buforze finansowym. Widząc to PiS wymyślił wiele programów na plus, bo nieudaczników przy urnach wielu...
I jakoś się kręci.
Przydałoby się kilka tupolewów i bat na nierobów...

Są też osoby rozsądne... https://noizz.pl/ekologia...atyczna/brxv47h
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2019-09-27, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-27, 20:32   

sprocket73 napisał/a:
Wjechaliśmy wgłąb kraju.

Na całe szczęście nie ma syfu ;) a na serio pięknie tam. No może ciut za sucho, ale fajne te góry.
Z pięknym widokiem w około.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-27, 20:36   

Tępy dyszel napisał/a:
Najbardziej pocieszni są ,,właściciele" mieszkań na kredyt hipoteczny.

Najgorzej mieć szefa z takim kredytem :D
Wiesz, różni są ludzie, niestety dostać mieszkanie od miasta to mission impossible , a jak ma ktoś płacić za wynajem, tyle co za ratę kredytu, to chyba lepiej płacić za swoje.
Inna sprawa, że zamiast wziąć kredyt np na mniejsze a zarazem tańsze mieszkanie, to ludzie biorą dużo większe...
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6120
Skąd: Oława
Wysłany: 2019-09-27, 21:04   

Cytat:
A dla mnie wygląd auta jest ważny, a raczej - auto ma mieć duszę... To nie jest tylko przedmiot do przemieszczania się.


Dla mnie tez jest wazny! Stad np. moje marzenia o PAZiku z buda zabudowana a la barak drwali - drewniane prycze, piecyk koza z rura przez dach.. ;)

A z ta dusza to w 100% sie zgadzam! Acz chyba raczej zadne nowo zakupione auto (czy nowe czy uzywane) duszy miec nie bedzie. Dusze nabiera bedac czlonkiem rodziny, poprzez wspolne przygody, wspolne radosci z pokonanych drog i smutki podczas zbierania silnika z ulicy ;) Wydaje mi sie ze czas i wspolnie przezyte chwile tworza owa dusze auta..

Cytat:

Żeby nie mieć problemów z awariami, żeby nie marnować czasu na oddawanie auta do mechanika.


Miałem i mam podobne motywacje. I w zasadzie się udaje. Gorzej jest z blacharką...


No to prawda ze blacharka w starych autach czasem daje popalic np. przychodzi ulewa a tu trzeba siedziec z wiaderkiem lub miednica bo na leb sie leje ;) Acz tu mam dobra rade dla wszystkich posiadaczy zlych blacharek - łatki do rowerowych dętek! Coz to za cudowny wynalazek. Lalo sie z dachu - dwa opakowania takowych i pyk! nie leje sie! I jest czas pomyslec o blacharzu (myslimy juz pol roku)

Co do blacharki tez problemem moga byc auta bez ramy - patrz nasza kochana skodusia, ktora za rok moze juz nie przejsc przegladu z racji zjedzenia... :( A jak auto ma rame - to moze byc widac droge miedzy nogami a kupy sie i tak bedzie trzymac - byle rama byla zdrowa!

Cytat:
Buba posiada dwa samochody, więc z definicji należy do tych z wysokiego poziomu życia :D


Ty sie nie smiej - malo brakowalo a bysmy mieli 3! :lol W Bytomiu u mechanika gdzie jezdza moi rodzice przewinelo sie auto na sprzedaz, VW T4 z rozkladanymi siedzeniami i webasto! Za 8 tys! Ponoc calkiem na chodzie! Troche zesmy sie napalili, coby miec busa na zapas jakby sie np. ten zepsul albo co.. No ale okazja byla widac lepsza niz myslelismy bo jeden dzien i juz auta nie bylo ;)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6120
Skąd: Oława
Wysłany: 2019-09-27, 21:23   

Cytat:
Najbardziej pocieszni są ,,właściciele" mieszkań na kredyt hipoteczny. A są nikim innym, jak najemcami od banku i jego niewolnikami na najlepsze lata życia. Z inteligencją emocjonalną 10-latka, który też musi mieć teraz, co mu się nie należy i na co nie zasłużył.


Coz... W obecnym swiecie czasem jest to jedyne wyjscie aby miec gdzie mieszkac... Nie kazdy ma mieszkanie po babci, kupili mu rodzice lub ma szanse uskladac na mieszkanie z pensji przed 60- tką... Mamusia tez nie zawsze chce i nie zawsze ma warunki aby trzymac w mieszkaniu dorosle dziecko z cala rodzina... Nie kazdemu przynalezy mieszkanie komunalne... Na Górnym Ślasku tez juz nie rozdaja mieszkan spoldzielczych jak to mialo miejsce za tej strasznej komuny - np. w latach 70 tych. Wynajem tez nie zawsze jest wyjsciem, bo czesto oplata miesieczna jest wyzsza niz rata kredytu...
Tak jak wypasione, domy, samochody czy jachty na kredyt rowniez uwazam za fanaberie "musze miec" to wydaje mi sie ze pokoj czy dwa z kuchnia nie jest czyms wyszukanym i zyciem ponad stan.. Choc niestety u nas chyba jest - skoro srednio zarabiajacy ludzie to bezkredytowo moga sobie jedynie zamieszkac pod mostem..
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2019-09-27, 21:27, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2019-09-27, 21:51   

laynn napisał/a:
dostać mieszkanie
buba napisał/a:
Nie kazdemu przynalezy mieszkanie komunalne...
Wyborcy PiS powinni zamiast programu mieszkanie+ dostać batem po zadku, to znalazłaby się ochota do pracy, by na takie mieszkanie zarobić.
Nie ma nic za darmo, rząd/samorząd ani MOPS/GOPS nie ma własnych pieniędzy, lecz tylko te wykradzione od obywateli w formie podatków.
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5578
Wysłany: 2019-09-28, 08:21   

Widzę, że góry mało interesujące. Pewnie każdy w Was ma takie pagórki za oknem ;)

Od kilkunastu lat pracuję w tym samym 7-osobowym zespole. 5 osób (w tym szef) mają kredyty hipoteczne (2 frankowe). Obecnie 6 osób ma samochody kupowane jako nowe (dawniej było z tym gorzej, były inne priorytety). Dla mnie to są normalne rzeczy. Młody człowiek, z dobrą pracą, jak chce założyć rodzinę, mieć dzieci i mieszkać normalnie, to mieszkanie na kredyt jest najlepszym wyjściem. Wynajmowanie to takie samo obciążenie finansowe jak kredyt i wyłącznie zysk najemcy, a odkładanie przez 20 lat i zakładanie rodziny po 40-tce to trochę późno. Owszem, życie z bogactwem za kredyty na pokaz jest złe i głupie, ale obijanie się i życie na cudzy koszt (rodziców/państwa) w imię jakiś zasad wolności i niezależności, też do mądrych nie należy.

Jeżeli chodzi o Włochów. Może po części taki stan wynika z tego, ze są wyluzowani, ale rozsypujące się drogi to już na pewno nie kwestia indywidualnego podejścia konkretnych ludzi do swojego losu. To objaw choroby całego systemu.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-28, 08:30   

Cytat:
Widzę, że góry mało interesujące.

Rób podsumowanie na koniec relacji. Bo tematy społeczne zawsze są na topie :D
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9426
Wysłany: 2019-09-28, 08:33   

Mimo wielu wypowiedziach mądrych słów, trzeba pamiętać, że Sproket się uczciwie narobił ... Widoki piękne, szczególnie ta wyrastająca Corno Grande (2912) robi wrażenie, z każdą częścią robi się ciekawiej.
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5578
Wysłany: 2019-09-28, 08:58   

laynn napisał/a:
Rób podsumowanie na koniec relacji.
Mam już kończyć, przynudzam? ;)

Adrian 17 napisał/a:
z każdą częścią robi się ciekawiej
No właśnie :D
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2019-09-28, 10:17   

sprocket73 napisał/a:
Nawet jak menu jest, to potem do rachunku doliczają różne dodatki, których się nie zamawiało (chleb, woda) oraz swoje coperto, czyli taka opłata, za to, że kelner przygotował stół i przyniósł posiłek.


No i co ?
Wsadziłeś w kopertę 80 euro ?
https://nczas.com/2019/09...wode-zaplacily/

Za taką kasę to mógłbym w Polsce zamówić ze trzy wizyty księdza.

ceper napisał/a:

Są też osoby rozsądne... https://noizz.pl/ekologia...atyczna/brxv47h


Rozsądne i poirytowane.
https://www.youtube.com/watch?v=CLxpgRqxtEA
Ostatnio zmieniony przez telefon 110 2019-09-28, 10:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2019-09-28, 10:43   

Sprockecie, chcesz zakończyć relację bez gry wstępnej, znaczy się bez jej rozwinięcia (wstęp chyba był)?

Chociaż hajer błędnie uważa, że narzeczona poleciała na mnie dla kasy, to byłem wtedy ubogi jak mysz kościelna, bo wspierałem finansowo rodzinę. Dostrzegła jednak ogromny potencjał intelektualny, który da się przełożyć na sprawy materialne. Nie chlejemy i nie smolimy, to się ma. ;)

Jestem zwolennikiem programu BAT+, za 2 tygodnie Wy też wesprzyjcie ideowo najbliższe Wam ugrupowanie, które nie rozdaje za free kasy nierobom., chyba że...
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga