Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Wypadki...

Autor Wiadomość
Gór Ski 

Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 484
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-01-09, 09:00   

Adrian napisał/a:
I można też bezmyślnie łamać zakazy i mieć w dupie życie i zdrowie ratowników!
Co niektórzy powinni dostać po 5000 PLN kary, to może zaczęli by myśleć i poważnie traktować zakazy!



Chyba nie wszyscy łamali celowe te zakazy jedna grupa myślała że schodzi na Bronę więc raczej pobłądzili , nie wiem skąd u naszych rodaków taka zdecydowana chęć karania mandatami co jest akcja ratownicza to 90% komentarzy jest w podobnym stylu. Co ciekawe sami Ratownicy niekoniecznie są za takim rozwiązaniem
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14405
Wysłany: 2020-01-09, 09:53   

Też zauważyłem tę krwiożerczość. Karać ! Płacić ! Nazwiska i twarze ujawniać ! Napiętnować !

Ludziska, uspokójcie się :) Albo przynajmniej nie oceniajcie od razu.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2020-01-09, 10:39   

Gór Ski napisał/a:
Adrian napisał/a:
I można też bezmyślnie łamać zakazy i mieć w dupie życie i zdrowie ratowników!
Co niektórzy powinni dostać po 5000 PLN kary, to może zaczęli by myśleć i poważnie traktować zakazy!



Chyba nie wszyscy łamali celowe te zakazy jedna grupa myślała że schodzi na Bronę więc raczej pobłądzili , nie wiem skąd u naszych rodaków taka zdecydowana chęć karania mandatami co jest akcja ratownicza to 90% komentarzy jest w podobnym stylu. Co ciekawe sami Ratownicy niekoniecznie są za takim rozwiązaniem


A bo to takie urocze pie...nie.
Turystyka górska czasem się wiąże z jakimś tam ryzykiem (zwłaszcza w zimowych warunkach).
Najlepiej nie uczestniczyć w takowej i z perspektywy fotela epatować stwierdzeniami o narażaniu życia i zdrowia ratowniczych ochotników.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9418
Wysłany: 2020-01-09, 10:54   

Cytat:
Co ciekawe sami Ratownicy niekoniecznie są za takim rozwiązaniem


Jak zaczną walić mandaty, to ludzie przestaną chodzić i nie będą mieli co robić :lol

No jasne, wszyscy przez przypadek pobłądzili albo nie zauważyli znaku, zakazu albo w ogóle szli do sklepu i nie wiedzą skąd się kurwa nagle wzięli w górach!?

Nie wszyscy robią coś z premedytacją ... Ale duża część tak i chyba wszyscy o tym wiemy ;)

Więc obrona tych nieszczęśników poniekąd jest obroną siebie samego ...

Tak jestem za karaniem i jeżeli przyjdzie czas, to sam poniosę karę jeżeli na nią zasłużę albo mnie złapią ;) :ops
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14405
Wysłany: 2020-01-09, 10:56   

Adrian napisał/a:
Tak jestem za karaniem i jeżeli przyjdzie czas, to sam poniosę karę jeżeli na nią zasłużę albo mnie złapią ;) :ops


To zapłać też za mnie. Z góry.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9418
Wysłany: 2020-01-09, 11:00   

Przecież na tym forum nikt żadnych zakazów nie łamie, no chyba że spożywania w miejscu publicznym :lol
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1947
Wysłany: 2020-01-09, 11:03   

Ja też bym poprosił o pokrycie kosztów moich ewentualnych mandatów.
Ludzie, bez przesady. Jak ktoś odwala lewiznę z premedytacją - niech płaci. Ale nie po przypadkowym zabłądzeniu.
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2020-01-09, 11:07   

Adrian napisał/a:

Nie wszyscy robią coś z premedytacją ... Ale duża część tak i chyba wszyscy o tym wiemy ;)


Z premedytacją to jeżdżą kierowcy po mieście 200 km/h i rozwalają ludzi.

Chyba nie sądzisz że ktoś zmuszony wezwać służby ratownicze w górach z premedytacją postawił się w trudnej sytuacji ?
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9418
Wysłany: 2020-01-09, 11:14   

Jeżeli idziesz w miejsca zamknięte w okresie zimowym np. Babią szlak żółty, czy Tatry słowackie.

Chyba w te miejsca ludzie chodzą z premedytacją?

Cytat:

Z premedytacją to jeżdżą kierowcy po mieście 200 km/h i rozwalają ludzi.


Chyba są za to karani?
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2020-01-09, 11:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14405
Wysłany: 2020-01-09, 11:22   

Adrian napisał/a:
Cytat:

Z premedytacją to jeżdżą kierowcy po mieście 200 km/h i rozwalają ludzi.



Chyba są za to karani?


Bardzo Cię proszę - nie porównuj pierdolonych morderców do pozaszlakowych turystów. Piszę to poważnie.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9418
Wysłany: 2020-01-09, 11:34   

Źle zacytowalem, to nie ja to powiedziałem tylko Telefon
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2020-01-09, 12:27   

Adrian napisał/a:
Jeżeli idziesz w miejsca zamknięte w okresie zimowym np. Babią szlak żółty, czy Tatry słowackie.

Chyba w te miejsca ludzie chodzą z premedytacją?



Skłonność do eksploracji tudzież emanacji własnej osobowości leży w naturze ludzkiej.

Nie da się tego ograniczyć w formie zakazów czy nakazów.

Chyba że marzysz o świecie orwellowskim.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9418
Wysłany: 2020-01-09, 12:29   

telefon 110 napisał/a:
Adrian napisał/a:
Jeżeli idziesz w miejsca zamknięte w okresie zimowym np. Babią szlak żółty, czy Tatry słowackie.

Chyba w te miejsca ludzie chodzą z premedytacją?



Skłonność do eksploracji tudzież emanacji własnej osobowości leży w naturze ludzkiej.

Nie da się tego ograniczyć w formie zakazów czy nakazów.

Chyba że marzysz o świecie orwellowskim.


Wszystko się da i PiS nam to udowodni :haha
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2020-01-09, 14:49   

Tak nawiasem pisząc - ilu turystów będzie zmuszonych umrzeć z obawy na koszta:

" Ci odmówili udzielenia pomocy i wezwania słowackich służb. Efekt tego był taki, że w niedzielę krótko po 9.00 do dyspozytorni GOPR w Szczyrku wpłynęło zgłoszenie od 2 osób znajdujących się w eksponowanym terenie po północnej stronie grani, w rejonie Żlebu Poszukiwaczy Skarbów, czyli na zamkniętym zimą szlaku. Jak się okazało, byli to ci sami turyści, którzy biwakowali po stronie słowackiej. –"
https://beskidzka24.pl/pa...mawiali-pomocy/

Przecież takie wypadki zdarzają się co rusz na pograniczu polsko-słowackim.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10864
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2020-01-09, 17:00   

Ludzie którzy swoją bezmyślnością i brakiem wyobraźni, albo łażeniem tam gdzie nie wolno (zakaz-lawiny itd) doprowadzają do wszczęcia akcji ratunkowej, narażając przy okazji swoim działaniem ratowników na utratę zdrowia lub życia zasługują na potępienie. Tu nie ma co takich usprawiedliwiać ani bronić. Ale karanie finansowe troche kłóci się z równym traktowaniem wszystkich.
Zapity w trupa żul, który leży na ulicy (na własne życzenie) ma zapewniona pomoc bezpłatnie, a w szpitalu to nawet zdaje się poza kolejnością takich przyjmuja.
Gość który przez głupotę i dla szpanu skoczy do płytkiej wody na główkę i ją sobie rozwali też ma pomoc medyczną za darmo.
Tak więc jak karać to sprawiedliwie, albo wszystkie wypadki nie bedące wynikiem czynników nieprzewidywalnych czyli spowodowane z premedytacją/z głupoty itp. albo nikogo.

Bo jak bym się wkurwił gdyby mnie obciążono za udzielenie mi pomocy w górach, a koleś co mieszka dwie ulice obok mnie, nierób w sile wieku, miał pomoc za darmo jeżeli zadławi się rzygowinami pod sklepem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group