Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: sokół
2019-12-15, 19:39

Wieści z gór

Autor Wiadomość
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9384
Wysłany: 2021-04-17, 12:30   

dakOta napisał/a:
Są momenty, w których chce się użyć słów typu o qr... o ja pie... i dalej w ten rzucik:
https://film.interia.pl/w...source=worthsee


Ale o co chodzi ?
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5839
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-04-17, 12:32   

Nie dramatyzowałbym, to tylko kamping, dodatkowo nie wiadomo w ogóle, jak będzie wyglądał.
Daleki jestem od stwierdzania, że "kiedyś to było", czasy się zmieniają, czy tego chcemy czy nie i powrotu do Bieszczad z lat 60 nie będzie. Trzeba się cieszyć tym co mamy, a jedna dodatkowa baza noclegowa w rozległym Beskidzie Niskiem prawdę powiedziawszy niewiele zmieni.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8309
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2021-04-17, 13:29   

Ten kemping ma powstać w Jaśliskach. Tam obecnie jest bardzo fajne schronisko Zaścianek i w ogóle miejscowość ma sympatyczny klimat. Miejmy nadzieję, że to się nie zmieni, jak zaczną tam przyjeżdżać ludzie z trochę innej bajki... Więc wbrew pozorom ta inwestycja może dokonać pewnej małej rewolucji.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2021-04-17, 13:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9384
Wysłany: 2021-04-17, 13:48   

W czasach w których właśnie żyjemy, niech im będzie to zdrowie ;)
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2021-04-19, 05:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dakOta 


Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 1037
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-04-18, 23:08   

No i tematy do dalszego przeklinania:

https://jaslo.naszemiasto...GdVnYsGEY8_XLuY

Sebastian napisał/a:
Nie dramatyzowałbym


A ja będę. Wolno mi.
_________________
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-04-18, 23:13   

Kurde jeszcze chwila temu do Ciechani nie dało się wejść, a teraz mini cerkiew? Wiata?
Już droga przez Żydowskie jest gładka jak pupcia niemowlaka, to teraz znowu kolejny krok Park robi.
Dramat.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9384
Wysłany: 2021-04-19, 05:37   

Idą tam gdzie da się jeszcze coś zrobić, to było kwestią czasu jak zawitają w tamtych stronach i zaczną cywilizować region ... Czy to państwo czy celebryci, nieuniknione musi kiedyś nadejść.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8309
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2021-04-19, 20:50   

Mogliby jakąś porządną wiatę wybudować, przynajmniej byłby jakiś pożytek.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1923
Wysłany: 2021-04-20, 07:33   

https://next.gazeta.pl/ne...91&s=BoxBizImg3
Tośmy sobie pojeździli, póki co. Mam nadzieję, że do czerwca im przejdzie.
 
 
Tomasz 


Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 559
Wysłany: 2021-04-20, 08:26   

Cytat:
Tośmy sobie pojeździli, póki co. Mam nadzieję, że do czerwca im przejdzie.


Pomyśl, gdybyśmy jednak tak jak drzewiej chodzono, przez "zieloną granicę" przeszli. Dawka adrenaliny bezcenna ;)
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1923
Wysłany: 2021-04-20, 08:40   

No ba.
I później ta relacja z więzienia. Etos kombatanta :lol
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2021-04-20, 09:03   

W komentarzach jest podany prawdziwy powód: chodzi o pijaczków rozwalających ulice. :soc66
Znam tu paru zawodników, ale żeby robili demolkę, to o ich chwalebnych czynach nie słyszałem. :mys5
Pochwalcie się panowie (chyba nie muszę wskazywać palcem?). Ja mam kwarantannę na co dzień. :rol
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8309
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2021-04-20, 11:50   

Prezes napisał/a:
Tośmy sobie pojeździli, póki co. Mam nadzieję, że do czerwca im przejdzie.

to jeszcze pikuś. Od wczoraj Słowacja w tranzycie wymaga... pisemnej zgody ichniejszego ministerstwa! Takich pomysłów nie ma w żadnym kraju unijnym. Na dzień dzisiejszy oznacza to, że nawet jakbyś chciał pojechać na urlop gdzieś np. na Bałkany, to nie przez Słowację. Osobiście uważam, że sąsiednie państwa powinni potraktować tak samo Słowaków, bo to co oni wyprawiają, to już nie tylko rozwalanie Schengen, ale wręcz złośliwe utrudnianie wszystkim życia.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2021-04-20, 18:58   

Pudelek napisał/a:
Osobiście uważam, że sąsiednie państwa powinni potraktować tak samo Słowaków, bo to co oni wyprawiają, to już nie tylko rozwalanie Schengen, ale wręcz złośliwe utrudnianie wszystkim życia.


Nie ma co rozwalac. Toz Schengen i ta cała unia przestaly istniec juz rok temu. Bo mialo to niby dzialac jak jeden kraj, pomydlili ludziom oczy "wielką wspolnotą" i tyle. Taka i unia jak dawny Sajuz, ze trzeba bylo miec przepustke na wjazd do sąsiedniej obłasti... Wedlug wczesniejszych założeń Polak mogl sobie kupic dacze w Hiszpanii, tak? A teraz co? Nawet nie moze pojechac odwiedzic swoją wlasnosc?
Fakt, zawsze byłam przeciwna tej calej unii, brakowi granic i ujednoliceniu... Ale nie tak to mialo wyglądać...

Bylo takie stare, chyba chinskie przyslowie, ze najgorsze co mozna zrobic czlowiekowi - to spełnic jego zyczenia... :rol I chyba dopiero teraz je zrozumialam ;)

P.S. Teraz kazdy kto ma wladze zlosliwie utrudnia innym zycie. Bo moze... Nie przyzwyczailes sie jeszcze?
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2021-04-20, 19:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-04-20, 19:08   

Sytuacja przejściowa, w zasadzie krótka chwila patrząc na lata istnienia Schengen, czy w ogóle luźnego poruszania się po Unii. W końcu sytuacja się unormuje i sobie Polak pojedzie do Hiszpanii podlać kwiatki w daczy.

Cytat:
Taka i unia jak dawny Sajuz, ze trzeba bylo miec przepustke na wjazd

Weź pod uwagę ta różnice, że gdyby panowały zasady Sojuzu to byś sobie co najwyżej do Ciechocinka pojechała na wieczną włóczęgę ;) Porównanie obecnej swobody poruszania się po Europie (Ok, covid trochę namieszał ) z zasadami poruszania po Europie za komuny to z lekka kpina.
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2021-04-20, 19:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group -