Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Wakacyjne Izery, Karkonosze i Rudawy ...

Autor Wiadomość
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-08-23, 08:51   

Dzięki za odpowiedź. Znajomi byli w tym roku i żona dostawawszy zdjęcia i zachwyty od koleżanki znów coś o Szklarskiej wspomina.
Zachwyty z Karkonoszy. Od naszych znajomych, co rodzinnie łazimy, np w tym roku na Tuł.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9378
Wysłany: 2021-08-23, 09:08   

laynn napisał/a:
Dzięki za odpowiedź. Znajomi byli w tym roku i żona dostawawszy zdjęcia i zachwyty od koleżanki znów coś o Szklarskiej wspomina.
Zachwyty z Karkonoszy. Od naszych znajomych, co rodzinnie łazimy, np w tym roku na Tuł.


Te rejony oferują sporą różnorodność.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9378
Wysłany: 2021-08-23, 09:48   

Dzień 3

Mapka: https://en.mapy.cz/s/devutefobe

Nadszedł czas gór !
Parkujemy gdzieś w okolicy Kościoła Wang, cena za parking zapachniała mi Tatrami (30 zł) ;)
Zostawiamy auto i ruszamy niebieskim/żółtym szlakiem w stronę ruin starego schroniska, zostawiamy niebieski i odbijamy na żółty, wiodący przez fajne miejsce jakim jest Polana - Kotki. W dalszej części szlak idzie do Pielgrzymów i dalej na Słonecznik, fajne formacje skalne, jakby wyrzeźbione przez człowieka, są jednak naturalnie zrobione przez matkę naturę ;)
Pogoda od rana raczej barowa, deszcz i wiatr towarzyszył nam w zasadzie od samego początku, czasem zacinał, chwilami był słabszy, żeby za moment przycisnąć mocniej … Pisząc to przypominam sobie Foresta Gumpa, który opowiada o deszczu w Wietnamie, padał na różne sposoby ;)
Dochodząc w pobliże Słonecznika, do deszczu dołączyła mgła i silny wiatr, w takim składzie idziemy podziwiać widoki z Moreny na Stawy, najpierw Wielki a później Mały.



































Mimo okrutnej pogody, która nas zmoczyła, zmroziła i wydmuchała ;) nastroje nie są najgorsze, tylko żal że nic nie widać, a nadzieję mieliśmy duże, bo widoki miały być przecudne …
I tak szliśmy czerwonym szlakiem w kierunku skrzyżowania przy spalonej strażnicy, po drodze rozmawialiśmy o ciepłej zupie którą sobie zjemy jak już dotrzemy do schroniska :)
W okolicy schroniska wieje tak mocno, że zrywa mi pokrowiec z torby na aparat, zorientowałem się dopiero w schronisku, wróciłem ale po pokrowcu nie było nawet śladu :(
Zasiadamy na wolnym miejscu które jakimś cudem się znalazło i wcinamy zamówione zupki, jednym smakowało innym nie bardzo, w każdym razie lekko podeschliśmy i na pewno zagrzaliśmy się solidnie, pozbieraliśmy majdan i ruszyliśmy dalej w stronę Samotni, gdzieś od schroniska można już było iść w samej bluzie, super ciepło nie było ale po tym co przeszliśmy od rana, to były upały jakby lato co najmniej było :lol Żwawym krokiem darliśmy do przodu, na tyle sprawnie że zatrzymujemy się dopiero przy aucie, i tak mija nam kolejny dzień.























Ostatnio zmieniony przez Adrian 2021-08-23, 10:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-08-23, 09:53   

Pamiętam jak trzy lata temu w czerwcu nad morzem po pierwszym tygodniu upałów temperatura spadła, ale my już przyzwyczajeni, to w koszulkach na ramiączkach chodziliśmy, a nowo przyjezdni w polarach, kurtkach - to tak apropos tego zejścia na samym końcu.

Właśnie te widoki, ale w słońcu dostawaliśmy w te wakacje ;)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9378
Wysłany: 2021-08-23, 10:02   

laynn napisał/a:
Pamiętam jak trzy lata temu w czerwcu nad morzem po pierwszym tygodniu upałów temperatura spadła, ale my już przyzwyczajeni, to w koszulkach na ramiączkach chodziliśmy, a nowo przyjezdni w polarach, kurtkach - to tak apropos tego zejścia na samym końcu.

Właśnie te widoki, ale w słońcu dostawaliśmy w te wakacje ;)


My w torbach raczej rzeczy letnie, spodenki i koszulki przeważały, a tu taki zonk :lol
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-08-23, 10:07   

U nas w tym roku na wyborze kwater, czyli hotelu, zaważyło, właśnie spodziewana kiepska pogoda. Ja mówię, trzy lata upałów, słońca, to czwarty rok nie może być kontynuacja ładnej pogody w urlop.
Więc my szukaliśmy hotelu z basenem, co by móc się wykąpać, bo dla mnie wakacje = odpoczynek od gór. Ale, cenowo wcale nie było wiele drożej niż domek nad morzem, bo o ok 8 obiadów, które w hotelu mieliśmy w cenie. Więc my w tym roku byliśmy przygotowani na kiepską pogodę, a ona taka tragiczna nie była. W trzy dni padało, ale tak, po pół dnia. Więc wtedy siedzieliśmy na basenie.
Ostatnio zmieniony przez 2021-08-23, 10:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-08-23, 10:32   

Kurna....

Myślałem, że jeszcze tam siedzicie, a Ty już relację wrzucasz.
Póki co widzę, że jest bardzo zróżnicowana. Pogoda niestety niezbyt podeszła, to znaczy - moim zdaniem - zajebisty klimat wyszedł z tej ostatniej wycieczki, ale ... to pewnie by Cię cieszyło, jakbyś bywał tam częściej i widoki znał na pamięć.
Powiem Ci na pocieszenie, że ja w Karkach byłem raz w życiu i miałem sporo gorszą widoczność, do tego stopnia zamglone było, że jak poszedłem w krzaczki na siusiu to trzeba było mocno uważać, żeby nie nalać na buta.

Może dlatego jakoś mnie te tereny póki co nie urzekły, zresztą wtedy byłem w gościach u znajomego w Jeleniej Górze, który tak mnie ugościł, że rano, jak jechaliśmy autobusem do Karpacza to nie umiałem trafić biletem do kasownika.


Ufff, ja jakoś na szczęście mam dobrą rękę do pogody póki co, od sześciu lat. Bo siedem lat temu jak pojechaliśmy (w Tatry) też na lekko to na następny dzień kupowaliśmy Julce czapkę i rękawiczki, bo śniegiem sypnęło.

Z ciekawości czystej, jaka była cena za ten camping?

Chociaż i tak dla mnie miejsce odpada - bo muszę mieć osobny, ogrodzony domek. Widziałeś Adrian, czego mniej więcej szukam.
Ostatnio zmieniony przez sokół 2021-08-23, 10:34, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5834
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-08-23, 10:36   

Początek wycieczki dla koneserów, potem na szczęście się rozpogodziło, no ale dzięki temu był luz na szlaku. Jak tam pod Samotnią, okolica robi wrażenie?
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-08-23, 10:40   

Tak jeszcze patrzę na miny Izy i Lei (chyba specjalnie zrobione z daleka) - widzę bijący zachwyt z odbywanej właśnie wycieczki. :o-o
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9378
Wysłany: 2021-08-23, 11:01   

Byliśmy od niedzieli do niedzieli, a że padało to relację i zdjęcia mam już przygotowane ;)

135 zł za dobę, za trzy osoby.
Co do dziewczyn, to był moment w którym zrobiło się dość nieprzyjemnie, zimno i zaczęło padać, więc no ... ;)

Cytat:
Początek wycieczki dla koneserów, potem na szczęście się rozpogodziło, no ale dzięki temu był luz na szlaku. Jak tam pod Samotnią, okolica robi wrażenie?


Samotnia leży w pięknym miejscu, przy ładnej pogodzie człowiek mógłby tam długo siedzieć, warto się przekonać na żywo.
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2021-08-23, 11:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-08-23, 11:03   

To bardzo fajna cena. Swego czasu szukałem czegoś pod siebie, to nie wiem, czemu, ale wyświetlało mi ceny rzędu 400 za domek.
Profil Facebook
 
 
Izabela 
Cieszynioki


Dołączyła: 26 Lip 2019
Posty: 784
Wysłany: 2021-08-23, 11:16   

sokół napisał/a:
Tak jeszcze patrzę na miny Izy i Lei (chyba specjalnie zrobione z daleka) - widzę bijący zachwyt z odbywanej właśnie wycieczki. :o-o


Moja mina to efekt zatrzymywania się i robienia zdjęć. Jak jest zimno to idę bez przystanków.
Właściwie to w ogóle nie lubię postojów.
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5834
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-08-23, 11:22   

sokół napisał/a:
To bardzo fajna cena. Swego czasu szukałem czegoś pod siebie, to nie wiem, czemu, ale wyświetlało mi ceny rzędu 400 za domek.


Jak szukałem noclegów w Karpaczu w 2019, to ceny były 60-70 zł za osobę. Udało się znaleźć coś w bardziej "swojskim" klimacie za 45 zł.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-08-23, 11:27   

Izabela napisał/a:
efekt zatrzymywania się i robienia zdjęć


Małgosia od Witka też coś wspominała, że ma podobne reakcje... I ja chyba w domu też to mam.
Profil Facebook
 
 
Izabela 
Cieszynioki


Dołączyła: 26 Lip 2019
Posty: 784
Wysłany: 2021-08-23, 11:31   

sokół napisał/a:
Izabela napisał/a:
efekt zatrzymywania się i robienia zdjęć


Małgosia od Witka też coś wspominała, że ma podobne reakcje... I ja chyba w domu też to mam.


W domu tego nie mam :D tylko w górach na szlaku :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang