Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Wakacyjne Izery, Karkonosze i Rudawy ...

Autor Wiadomość
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14337
Wysłany: 2021-08-24, 10:31   

_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9364
Wysłany: 2021-08-24, 10:41   

Dobromił napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=bZMvyUi48Mk


Drzewo zasłużyło na udział w teledysku ;)
 
 
Izabela 
Cieszynioki


Dołączyła: 26 Lip 2019
Posty: 784
Wysłany: 2021-08-24, 10:58   

















 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-08-24, 12:30   

Oj narobiliście mi smaka!!! Na Izery.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9364
Wysłany: 2021-08-24, 13:22   

laynn napisał/a:
Oj narobiliście mi smaka!!! Na Izery.


Na Izery zawsze :)
Ciekawe jak się prezentują po czeskiej stronie, tak samo dobrze ?
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5824
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-08-24, 17:12   

Fajne te góry, takie nie za strome :) Ale pojeździłbym tam na rowerze. Na Hali jesiennie, powinno się podobać Laynnowi ;)
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9364
Wysłany: 2021-08-24, 17:20   

Na Hali od zieleni po ciemne brązy
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2649
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2021-08-24, 18:01   

Adrian napisał/a:
Ciekawe jak się prezentują po czeskiej stronie, tak samo dobrze ?

Zajrzyj do relacji "Czeskie góry okiem włodarza", pierwsze cztery są właśnie z czeskich Gór Izerskich. Jest jeszcze jedna, żebyś nie musiał długo szukać: http://sudeckieilustracje...y-sierpien-2020 To oczywiście nie jedyne miejsca, które tam odwiedziłem, ale jeszcze nie zdążyłem wrzucić na stronę.
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-08-24, 18:58   

Ale klimat iście październikowy, taka jesienna chłosta :---/
No ma to swoje plusy, jak sam mówisz, ludzi z pewnością mniej, a już na pewno nie tyle co na zdjęciu które lyann wstawił :-) . W takim pochodzie to jednak żadnej frajdy nie ma.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-08-24, 19:15   

Sebastian, latem też jest tam cudnie :) byłem :)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9364
Wysłany: 2021-08-24, 20:17   

włodarz napisał/a:
Adrian napisał/a:
Ciekawe jak się prezentują po czeskiej stronie, tak samo dobrze ?

Zajrzyj do relacji "Czeskie góry okiem włodarza", pierwsze cztery są właśnie z czeskich Gór Izerskich. Jest jeszcze jedna, żebyś nie musiał długo szukać: http://sudeckieilustracje...y-sierpien-2020 To oczywiście nie jedyne miejsca, które tam odwiedziłem, ale jeszcze nie zdążyłem wrzucić na stronę.


Ja sobie zapisuje niektóre twoje trasy, a później zapominam że je mam :lol
A teraz i tak bez szczepień byśmy nie poszli .
Ale dzięki :)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9364
Wysłany: 2021-08-25, 20:41   

Dzień 5

Dzień w którym nie robimy nic :D
Do południa leżymy, później idziemy pochodzić po mieście, pijemy kawkę w fajnej knajpce, która za zwyczaj jest nabita po brzegi. Kupujemy jakieś pamiątki i w drodze powrotnej wstępujemy na obiad. Leniwie z napchanymi brzuchami wróciliśmy na kemping i nasz dzień miał się zakończyć, ale Iza ciągle mówiła o miejscu, które zwało się Lawendowo na Uboczu, czy jakoś tak ?
Późne popołudnie deszcz wisi w powietrzu, a my zbieramy się w drogę, kilkadziesiąt kilometrów tylko po to, żeby uszczęśliwić moją osobistą żonę Izabelę :)
Była bardzo zadowolona z wizyty, więc dzień uznajemy za udany !





























Dzień 6
Leżymy i nic nie robimy, może pójdziemy na miasto …? Poszliśmy ;)







Dzień 7

Dzień ostatni !
Wycieczki różne były w planie, kiedy nadchodzi ostatni dzień, dzień w którym w końcu pogoda ma być słoneczna i ma być ponad 20 stopni, deszczu brak. Szaleństwo !
W zeszłym roku niesamowite wrażenie robi na nas Sokolik W Rudawach Janowickich, więc jedna z opcji na ten wyjazd, to była właśnie wizyta w Rudawskim Parku Krajobrazowym.
Janowice Wielkie, parking pod Urzędem Gminy, godzina 8.45 ruszamy kolorem Żółtym/zielonym w stronę krainy formacji skalnych, nazwy poszczególnych kamieni są oryginalne :
- Jarek, Skała z Dziobem, Bambulec, Skalny Most, Piec, Nosorożec, Wielbłąd, Szuflandia itd.
Ale są również bardziej pospolite, nawet znane z innych stron :
- Krowiarki, Kazalnica, Malinowa, Koń, Urwista, Bukowa Turnia itd.
Zielonym szlakiem docieramy do totalnej niespodzianki, w sensie że ruiny zamku będą to wiedziałem, ale spodziewałem się kilku resztek ścian i może kawałek muru, a tam ruiny jak się patrzy, zamek musiał być spory. Wąskie schodki prowadzące na mury obronne skąd jest widok między innymi na "cycki" ;)
Ogólnie ruiny Zamku Bolczów są bardzo fajnym miejscem i szczerze mogę polecić, z resztą cała pętla którą robimy jest warta przejścia, te wszystkie skały i balkony …
Zamek zdobyty, można ruszać dalej !



























Co krok z lasu wyłaniają kolejne duże skały, mijamy je wszystkie i wchodzimy dopiero na Piec, który posiada barierkę i ławeczkę, w sam raz dla nas ;)
Idziemy dalej w kierunku Stariściańskiej Skały i Lwiej Góry, tutaj skupisko ludzi zdecydowanie większe bo i skała solidna i duża. Na górze zawijasy wijące się między skałami i schodki wykute w skale prowadzące na balkon widokowy Lwiej Góry, skąd znowu widok na "cycki" ;)
Dalej idziemy w stronę Rozdroży pod Jańską Górą, w zasadzie dziewczyny idą, bo ja odbijam w leśną ścieżkę i idę zobaczyć tutejszą Kazalnicę. Skała robi wrażenie, u jej podnóży zbierają się wspinacze mający chrapkę na jej zaliczenie ;)



























Z małymi komplikacjami, ale szczęśliwie spotykamy się ponownie i w komplecie kończymy wycieczkę na parkingu pod Urzędem.
Ostatnia wycieczka była naprawdę udana, szkoda że pogodnych dni było tak mało, ale cieszymy się z tego co było i składamy jeszcze broni, bo urlop nadal trwa ;)















I takie to były wycieczki !
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-08-25, 20:47   

Przyjemnie.

A pogoda, to za brak zaproszenia w Tatry Ci zrobiła pstryczka w nos. Wcześniej wiedziała, że cham i o kolegach nie pamiętasz ;)

Ps. Zdjęcie słoneczników, potwora w lesie bardzo fajne! :)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9364
Wysłany: 2021-08-25, 21:17   

laynn napisał/a:
Przyjemnie.

A pogoda, to za brak zaproszenia w Tatry Ci zrobiła pstryczka w nos. Wcześniej wiedziała, że cham i o kolegach nie pamiętasz ;)

Ps. Zdjęcie słoneczników, potwora w lesie bardzo fajne! :)


W środku tygodnia, kto oprócz Seby mógłby jechać ;)

Ogólnie ostatnio mam doła fotograficznego, a pogoda mi nie pomaga, a nawet skutecznie wku.wia.
Dzisiaj to potwierdziła :lol
Ale to nie o Tatrach, a o Sudetach i tego się trzymajmy :P
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-08-25, 21:35   

Piękne te lawendy. Sporo bym dał, żeby mi w ogródku tak rosły, bo na razie to ... daleko do ideału :rol
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi