Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Wakacyjne Izery, Karkonosze i Rudawy ...

Autor Wiadomość
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9353
Wysłany: 2021-08-22, 18:07   Wakacyjne Izery, Karkonosze i Rudawy ...

Hello.

Dzień 1

Czas start!
Wyjechaliśmy z domu około 9.00, wpadamy na autostradę i jazda!
Niedziela, do tego święto, więc ruch jak w ulu, nawigacja pokazała że gdzieś przed Wrocławiem kolejka 45 min, może na bramkach, a może wypadek, nie zagłębiałem się. Szybka decyzja i zjeżdżam z autostrady gdzieś za Opolem.
Wioskami mniejszymi i większymi, przez łąki przez pola dojechaliśmy w końcu do Szklarskiej Poręby. I pierwsze zaskoczenie ! W naszym domku, praktycznie na naszym kempingu nie ma zasięgu, a co za tym idzie internetu również, jesteśmy w czarnej dupie :o-o
Ani jak sprawdzić pogodę, ani trasę, zadzwonić nawet … Po prostu ciężki temat z brakiem dostępu w ogóle :nie Będzie nam to dokuczać już do końca pobytu.
Rozpakowaliśmy się, poszliśmy na obiad i przypomniałem sobie co mówił Włodarz , że na Krucze skały można wejść od ul. Mickiewicza, więc ruszyliśmy :)
Okazało się że to rzut beretem, więc po chwili byliśmy na miejscu, po drodze kilka fotek tu i tam i wracamy na kamping, tak minął nam pierwszy dzień pobytu.













Amerykańskie fury, huku narobiły na całe miasto !














Oprowadzenie po kempingu :)








Dzień 2

Urlopowicze w różnych regionach trafili na piękne lato, tak jak i my :lol
Zimno i pada, albo nie pada ale i tak jest zimno … Akurat w poniedziałek nie miało to większego znaczenia bo zamierzaliśmy schować się pod ziemię, gdzie i tak miało być 8*C.
Podjeżdżamy do Kowar, Parking przed wejściem do kopalni uranu Liczyrzepa prawie pusty, a my będziemy dzisiaj pierwszą grupą która wejdzie w czeluści ciemnych korytarzy.
Od parkingu trzeba przejść kilkaset metrów przez las żeby dojść pod wejście kopalni.
Długie korytarze pełne ciekawostek z życia ludzi pracujących w kopalni, ciekawie opowiedziana historia wydarzeń, które miały miejsce przez lata.
Gość który nas oprowadzał ma do tego talent, widać że robi to od lat, miał donośny głos i dobre poczucie humoru, na końcu nawet docenił moją skromną osobę i poprosił żeby pan idący na końcu (ja) ten co mu cały czas błyskał po oczach, zamknął ostatnie drzwi za sobą ;)
Przejście trwało jakoś 1 godz. 15 min. Pod koniec było już naprawdę zimno, więc jeżeli ktoś by się wybierał, to radzę się ciepło ubrać.
W drodze powrotnej obiad, pyszna świeża ryba, w fajnej knajpce leżącej między dwoma stawkami skąd była zapewne pozyskiwana ;) Z parkingu przy knajpce widać jak nad Śnieżkę nadciągnęła burza i deszcz, niestety w naszą stronę też zmierzały ciemne chmury i to z dwóch stron.
Na kemping dojechaliśmy w momencie kiedy zaczęło padać ! Deszcz intensywny ale szybko poszedł sobie dalej, więc jak tylko znowu wyszło słoneczko postanowiliśmy wybrać się na stację PKP Szklarska Poręba Górna, skąd rozpościera się piękny widok, a sama stacja prezentuje się równie dobrze.
Kolejny dzień za nami.

















Dobrze że stałem z tyłu, promieniowanie mnie nie dosięgło ;)










Bombki małe i duże, do wyboru do koloru ;)








Wejście do knajpki całkiem fajne ...


Ciemność się zbliża


Wysoki Kamień






Podglądaczki ;)




CDN.
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2648
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2021-08-22, 18:34   

Adrian napisał/a:
W naszym domku, praktycznie na naszym kempingu nie ma zasięgu, a co za tym idzie internetu również, jesteśmy w czarnej dupie

Gdybym wiedział, że wybierasz się do Szklarskiej Poręby dałbym Ci namiar na fajny pensjonat. Chyba, że chciałeś koniecznie na kempingu.

Adrian napisał/a:
przypomniałem sobie co mówił Włodarz , że na Krucze skały można wejść od ul. Mickiewicza, więc ruszyliśmy

I trzeba było jeszcze na drugą stronę rzeki skoczyć, na Krzywe Baszty.


Adrian napisał/a:
Urlopowicze w różnych regionach trafili na piękne lato, tak jak i my :lol
Zimno i pada, albo nie pada ale i tak jest zimno

To musiał wiać wiatr, wiatr jest najgorszy. :-)

Adrian napisał/a:
Amerykańskie fury, huku narobiły na całe miasto !

Sporo ludzi przyjeżdża do Szklarskiej pokazać się.
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1084
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2021-08-22, 18:37   

Fajnie cię widzieć w Sudetach :D
_________________
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9353
Wysłany: 2021-08-22, 18:59   

włodarz napisał/a:
Adrian napisał/a:
W naszym domku, praktycznie na naszym kempingu nie ma zasięgu, a co za tym idzie internetu również, jesteśmy w czarnej dupie

Gdybym wiedział, że wybierasz się do Szklarskiej Poręby dałbym Ci namiar na fajny pensjonat. Chyba, że chciałeś koniecznie na kempingu.

Adrian napisał/a:
przypomniałem sobie co mówił Włodarz , że na Krucze skały można wejść od ul. Mickiewicza, więc ruszyliśmy

I trzeba było jeszcze na drugą stronę rzeki skoczyć, na Krzywe Baszty.


Adrian napisał/a:
Urlopowicze w różnych regionach trafili na piękne lato, tak jak i my :lol
Zimno i pada, albo nie pada ale i tak jest zimno

To musiał wiać wiatr, wiatr jest najgorszy. :-)

Adrian napisał/a:
Amerykańskie fury, huku narobiły na całe miasto !

Sporo ludzi przyjeżdża do Szklarskiej pokazać się.


Nie, z tym noclegiem to jakoś tak wyszło, baliśmy się jakiś komplikacji spowodowanych coronawirusem, i koniecznie chcieliśmy jakoś domek, żeby było osobno, tylko to udało się znaleźć w rozsądnej cenie :lol

Krzywe Baszty mówisz ... Szkoda, że nie oglądałem dokładniej mapy, tylko poszliśmy tak na pałe ;)

Cytat:

Fajnie cię widzieć w Sudetach :D


Dziękuję.
Fajnie było tam być kolejny raz :)
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5819
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-08-22, 19:38   

Szklarska Poręba chyba ładna, podobna do Karpacza i na pewno ładniejsza od Zakopanego. Sztolnie do mnie nie przemawiają, czekam na jakieś górskie kąski. Będą jakieś kozice w legginsach?
O co chodzi z tym zdjęciem?
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-08-22, 20:24   

Głupio zabrzmi, ale to zdjęcie przykuło moją uwagę najbardziej.

Fajna miejscówka na nocleg, otoczenie ładne. Ze zasięgu brak to akurat ... na plus bym zaliczał :-)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9353
Wysłany: 2021-08-22, 20:32   

Piotrek napisał/a:
Głupio zabrzmi, ale to zdjęcie przykuło moją uwagę najbardziej.

Fajna miejscówka na nocleg, otoczenie ładne. Ze zasięgu brak to akurat ... na plus bym zaliczał :-)


Tak nie do końca z tym brakiem zasięgu, bo ani pogody nie szło sprawdzić, a była niepewna cały czas :(

A to zdjęcie nie pasuje do niczego i właśnie oto chodziło, bo cały budynek tez pasował do otoczenia jak pieść do oka ;)

Seba, góry jakieś będą, leginsów nie gwarantuję :lol
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2021-08-22, 20:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2648
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2021-08-22, 21:17   

Co Wam nie pasuje w leganckiej elewacji Interferie Sport Hotel Bornit ?
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9353
Wysłany: 2021-08-22, 21:29   

włodarz napisał/a:
Co Wam nie pasuje w leganckiej elewacji Interferie Sport Hotel Bornit ?


W zasadzie szklane ściany mi się podobają, tylko jakoś tak słabo pasuje do otoczenia ;)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-08-22, 23:09   

Czy to Kemping nad Jeziorem? Jakie warunki w domku? Jest ogrzewanie?
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14323
Wysłany: 2021-08-23, 07:35   

Weszliście do Młynu Łukasza ? :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-08-23, 08:22   

włodarz napisał/a:
Szklarskiej Poręby dałbym Ci namiar na fajny pensjonat.

A ja mógłbym dostać? :)

Pamiętam jak podjechałem pod dworzec i zobaczyłem tą rozległa panoramę, byłem zachwycony!
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9353
Wysłany: 2021-08-23, 08:37   

laynn napisał/a:
Czy to Kemping nad Jeziorem? Jakie warunki w domku? Jest ogrzewanie?


Kemping jest nad stawkiem, małym stawkiem na środku.
Warunki spoko, tylko przy pogodzie jaką mieliśmy trochę wilgotno i zimno, bo domek jest zaraz przy strumyk, który płynie przez kemping.
Ogrzewania brak, może jest możliwość wypożyczenia farelki, ale nie przyszło nam to do głowy :lol

Cytat:

Weszliście do Młynu Łukasza ? :)


Trochę się baliśmy, ale do odważnych świąt należy ;)
A tak na poważnie, to bardzo ładna knajpka, zawsze nabita po brzegi, o nazwie nie wspomnę, zaraz się z tobą Skojarzyło :D
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14323
Wysłany: 2021-08-23, 08:39   

Adrian napisał/a:
Warunki spoko, tylko przy pogodzie jaką mieliśmy trochę wilgotno i zimno, bo domek jest zaraz przy strumyk, który płynie przez kemping.


Łazienka w strumyku ? :)

Adrian napisał/a:
to bardzo ładna knajpka


To wpływ

Adrian napisał/a:
o nazwie nie wspomnę
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9353
Wysłany: 2021-08-23, 08:44   

Cytat:
Łazienka w strumyku ? :)


Jako jedyni mieliśmy łazienkę w domku, reszta musiała żałować do łazni albo do strumyka ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group