Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Sprawy społecznościowe

Autor Wiadomość
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-22, 21:34   

Nie można do niego też napisać PW...
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9379
Wysłany: 2019-07-22, 21:42   

Na FB jest, tylko ostatni wpis chyba Z czerwca.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-07-22, 21:43   

laynn napisał/a:
Nie można do niego też napisać PW


Już można. Słuchajcie, może miał taki kaprys po prostu, choć myślę, że coś bądź ktoś spowodowało, że tak gwałtownie się oddalił.
Niemniej chciałbym wiedzieć, dlaczego. Znać powód... Za bardzo go lubiłem czytać. I oglądać zdjęcia.
Na razie snujemy domysły. Usuwać posty zaczął po przeczytaniu tematu o fb. Czy tam było coś, co mogło spowodować, ze nagle postanowił dać dyla?
Nie znalazłem tam niczego, ale może Fasola znalazł.
A moze ktoś mu napisał jakieś głupie coś na pw?
Profil Facebook
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2019-07-22, 22:02   

Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina... :zol
Nie przeczytałem ani jednej jego relacji, jedynie przeglądałem jego zdjęcia i to wątpliwej jakości - niby bezlusterkowiec (pełna klatka) a jakby ze smartfona sprzed 10 lat. Denerwował mnie również znak wodny na zdjęciach. Powinien wiedzieć, że artyści na swych dziełach /obrazach/ umieszczają prawie niewidoczny podpis najczęściej w rogu zdjęcia - niewielki, a nie prawie 1/4 zdjęcia. Podyskutowaliśmy trochę na Shoutbox-ie na temat fotografii i wymiękł. Widziałem znikające treści postów na wiele mówiący trzykropek. Nie sądziłem, że krytyczna/sprawiedliwa/ ocena jego dzieł będzie miała tak piorunujący skutek. Coraz słabsze to pokolenie wyrasta... :zol
Przepraszam. :o-o
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-22, 22:08   

Znaki wodne na zdjęciach zamieszczają ludzie w różnych celach i nie muszą to być wcale artyści. Zdjęcie jest też prywatną własnością autora i wiele osób zamieszcza te znaki w celu zapobiegania kradzieży ich własności, bo w necie panuje totalne bezprawie pod tym względem. W tym wypadku czym większy znak wodny, to akurat lepiej. I bardziej zabezpieczone zdjęcie. Powody mogą być różne i niech każdy robi jak uważa. Co do samych zdjęć, to akurat wielu osobom ten styl się podobał. A skoro się o nim w ogóle mówiło, to nie był zły i bezpłciowy, jak wiele innych zdjęć. Kwestia gustu. :)

PS: Jedna z tańszych amatorskich lustrzanek i bezpłatny program do obróbki zdjęć, to nie żaden bezlusterkowiec i pełna klatka i nie wiadomo co jeszcze...
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2019-07-22, 22:18   

Każdy obraz (nawet wydrukowany na drukarce) posiada swój znak wodny, nazwijmy go ID (może stanowić dowód, że to na danym sprzęcie zostało zrobione lub wydrukowane). Przeciętny użytkownik komputera nie zagląda do "wnętrza" obrazu, zatem znak wodny i tak pozostaje. Mówiąc wprost: posiadając jedno zdjęcie ze smartfona, który ktoś by mi ukradł i nie był na tyle rozsądny, by kradzionym sprzętem zrobić zdjęcie (np. selfie), zaś następnie je umieścić na fb bez modyfikacji, to zatrudniam wujka, by poszukał w necie zdjęć z tym samym ID i mam złodzieja. Teoretycznie.
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2019-07-22, 22:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-22, 22:22   

Znak wodny to dla osoby dobrze operującej dobrym programem graficznym zero problemu.
Faktycznie są różne podejścia do tego tematu, część fotografów go daje, część (tych znanych) nie. Jak to sokół kiedyś napisał, na przykładzie naszego forum, można już wiedzieć kogo zdjęcie jest, bo każdy ma swój styl.
Moim zdaniem, znak wodny=data na zdjęciu. Oczywiście kiedyś sam go umieszczałem, ale dziś nie lubię na te zdjęcia patrzeć. Oczywiście jest to moje zdanie i w końcu mogę na forum zachować się bez granic, w przeciwieństwie do bycia modem 🤪
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-22, 22:23   

Nie w tym rzecz, chodzi o samo odstraszenie. Nawet taki onet i poważne portale kradną zdjęcia wyszukane w google, do prezentacji w swoich artykułach i poważne agencje reklamowe czy nawet turystyczne. Znam osobiście dużo takich przypadków, są właśnie an tyle bezczelni, że znak wodny też potrafią Ci usunąć. Tak czy tak mniejsza z tym. Po prostu robi się to w celu odstraszenia potencjalnego złodzieja, a i tak oczywiście nie zawsze to zadziała.

laynn napisał/a:
Znak wodny to dla osoby dobrze operującej dobrym programem graficznym zero problemu.


Zależy jaki, taki od Fasoli tak, mimo wszystko w jakiś tam sposób jednak odstrasza i nie każdy jest grafikiem, szczególnie taki zwykły redaktor z onetu. ;)

Ja mam na swoich zdjęciach w agencjach takie znaki wodne, że wątpię, żeby jakiemukolwiek grafikowi chciało się w to bawić, łatwiej byłoby mu to zdjęcie kupić, zyskał by bardzo dużo czasu. ;) :usm
Ostatnio zmieniony przez Vision 2019-07-22, 22:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2019-07-22, 22:30   

Vision napisał/a:
Ja mam na swoich zdjęciach w agencjach takie znaki wodne,
Pewnie ostatni bit każdego piksela (nikt nie odróżni go wzrokowo, ale jedynie programowo) tworzy napis: jestem Vision, nie ruszaj mego zdjęcia.
Wystarczy przeskalować obraz lub zmniejszyć ilość bitów (ustawić wszędzie owe bity na zero - programem specjalistycznym).
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-22, 22:35   

Nic ceprze nie wystarczy, po prostu jest to znak wodny powielony na całym zdjęciu kilkukrotnie. Więc musiałbyś się na prawdę napracować w programie graficznym, żeby go usunąć. I jeszcze może na jakimś małym zdjęciu do neta nikt by się nie spostrzegł, ale na jakimś większym zdjęciu by brakowało wielu szczegółów. Na prawdę szkoda zachodu, lepiej kilka dolców wyłożyć i znak znika. :)

Aczkolwiek sam od siebie takiego znaku prywatnie nie zamieszczam na swoich zdjęciach, ale jak kiedyś będę miał jakąś stronę, to dla samej reklamy tej strony na pewno będę robił, tylko z nazwą tej strony oczywiście. :DD
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-07-22, 23:35   

ceper napisał/a:
Podyskutowaliśmy trochę na Shoutbox-ie na temat fotografii i wymiękł. Widziałem znikające treści postów na wiele mówiący trzykropek. Nie sądziłem, że krytyczna/sprawiedliwa/ ocena jego dzieł będzie miała tak piorunujący skutek. Coraz słabsze to pokolenie wyrasta...
Przepraszam


jaja sobie robisz, prawda?
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2019-07-23, 06:40   

Nawet jeżeli prawda, to średnio wierzę by to był powód-z powodu krytyki zdjęć?.
To by musiały być chyba jakieś personalne paskudztwa np. o rodzinie, a nie wydaje mi się, żeby ceper aż do tego stopnia taktu nie miał.
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2019-07-23, 08:04   

Kto ma kryształową rodzinę i nie pił wina? Nie mam taktu? Nawet dwa czterosuwy, znaczy się jeden SUV...
Z powodu "potrzeby fizjologicznej" sokoła chciano mnie zlinczować w drodze na zlot na Potrójnej, ale zachowałem stoicki spokój i nikt nie rzucił kamieniem (złowrogim wzrokiem owszem).
Śpieszmy się kochać forumowiczów, bo tak szybko odchodzą. Czasem wystarczy napisać coś o wielkości (nie mylić ze wzrostem) i już gość bez swego ego wypada z gry. ;)


Edit: dodano literę "z" (literówka).
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2019-07-23, 08:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2019-07-23, 11:51   

No własnie mówię, że wątpię byś nie miał taktu i przywalał komuś bezpardonowo w takich sprawach, jak osobiste.
 
 
vidraru 
Rosomak


Wiek: 43
Dołączyła: 27 Sty 2017
Posty: 2502
Skąd: Kęty
Wysłany: 2019-07-23, 13:43   

Bardzo szkoda, że odszedł. Świetny gość i chciał tu coś wykonać na forum, zaistniał bardzo sympatycznie, wniósł tu wiele ciekawych rzeczy, zdjęć, relacji, informacji i wielka szkoda, że się wycofał. Może jeszcze wróci?...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group