Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Autor Wiadomość
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-07-24, 22:13   

Oczekiwałem, że więcej fotek z Tenczyna jest na Picasa/oddzielny album/, bo lubię te kolory ;)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2016-07-24, 22:17   

ceper napisał/a:
Oczekiwałem, że więcej fotek z Tenczyna jest na Picasa

no popatrz, a tu nie ma... życie ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-24, 22:52   

Ten Zamek mam w planie...tylko się na niego obraziłem, bo min oglądając jego makietę, aparat roztrzaskałem ;) .
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2016-07-24, 22:55   

laynn napisał/a:
Ten Zamek mam w planie

;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-24, 23:16   

:P
 
 
Paula


Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 319
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2016-07-25, 00:44   

ceper napisał/a:

Krowa, która nie daje mleka, trafia do rzeźni. Jestem radykalny w życiu i niewiele wymagający ;)
Tak na marginesie, bo straszne farmazony piszesz... krowa nie jest maszyną do produkcji mleka i jak go nie daje to jest specjalnie zasuszana, to jest czas na odpoczynek i przygotowanie do kolejnej laktacji. Zatem chyba tylko w Twoim uznaniu krowa co mleka nie daje na rzeź jest skazana.

[quote="ceper"]
Paula napisał/a:
Ceper, a miał Ty kiedy krowę...?
Miał i to kilka (6-8), świnek powyżej 40 (średnio), zaś gęsi bywało i ponad 100 (mowa o gospodarstwie rodziców, bo ja rolnikiem nie byłem, lecz co najwyżej parobkiem).


quote]

To nawet dobrze, że Ty jednak rolnikiem i hodowcą krów nie zostałeś bo los tych zwierząt byłby wątpliwy... :nie ;)


SPROCKET, ten zamek jest teraz w rękach prywatnych?
Ostatnio zmieniony przez Paula 2016-07-25, 00:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-07-25, 09:12   

Paula napisał/a:
To nawet dobrze, że Ty jednak rolnikiem i hodowcą krów nie zostałeś bo los tych zwierząt byłby wątpliwy...
Z pewnością uważasz, że wołowina, cielęcina, wieprzowina czy konina z Marsa jest. Wyprowadzę Cię z błędu: z rzeźni (jeśli z importu, to tamtejszej rzeźni).
Zasuszanie to tylko okres prawie 2-miesięczny przed wycieleniem. Ponieważ krowa to ssak, wprawdzie nie naczelny, ale też nieco można ekstrapolować. Na 2 miesiące przed porodem zaleca się inną technikę ( np. "nie po bożemu") - wystarczy uruchomić wodze fantazji, wyobraźni lub pozostaje jeszcze przestudiowanie kamasutry ;)
Kiedyś narzeczonej przywiozłem fajny kalendarz z Czech, na każdy dzień coś innego, a że przyjeżdżałem co 2 tygodnie, więc zaległości należało odrabiać ;)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2016-07-25, 09:47   

Paula napisał/a:
SPROCKET, ten zamek jest teraz w rękach prywatnych?

Jacyś potomkowie spadkobierców wciąż się o niego sądzą, natomiast oficjalnie obecnym właścicielem ciągle jest państwo.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2016-07-25, 10:29   

Towarzyszko Paulo i Towarzyszu Sprockecie - wiem na żywo, że Paula to inteligentna osoba, po Twoich wpisach Sprockecie mam o Tobie takie samo zdanie. Możecie mi powiedzieć czemu w takim razie zniżacie się do poziomu cepra i prowadzicie z nim dialog ?

P.s. Czas odwiedzić Zimnik. I 14 raz wejść na Kościelec :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2016-07-25, 10:48   

Dobromił napisał/a:
Możecie mi powiedzieć czemu w takim razie zniżacie się do poziomu cepra i prowadzicie z nim dialog ?

chciałem być miły...
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2016-07-25, 10:50   

sprocket73 napisał/a:
chciałem być miły...


Aha :D
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Paula


Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 319
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2016-07-25, 10:59   

Ceper, czyli jednak wychodzi na to, że to raczej człowiek ma realny wpływ na to czy krowa mleko daje, bo po Twojej durnej wypowiedzi już myślałam, że trzeba Ci będzie tłumaczyć co zrobić żeby krowa mleko miała heh, bo o takich rzeczach to na lekcjach biologii w szkole podstawowej mówią i nie trzeba do tego studiować kamasutry. W kwestii wyprowadzania błędu i dywagacji skąd mięso pochodzi, inteligencją błyszczeć nie musisz, wystarczy że czasami powstrzymasz się od idiotycznych komentarzy, które w sumie nie wiem co mają na celu...? :?


Dobromił napisał/a:
Towarzyszko Paulo i Towarzyszu Sprockecie - wiem na żywo, że Paula to inteligentna osoba, po Twoich wpisach Sprockecie mam o Tobie takie samo zdanie. Możecie mi powiedzieć czemu w takim razie zniżacie się do poziomu cepra i prowadzicie z nim dialog ?

P.s. Czas odwiedzić Zimnik. I 14 raz wejść na Kościelec :)


Dobromile, ale popatrz jak my sobie tu miło o wszystkim pogadać możemy... zaczęliśmy od Kościelca, przez tematy dotyczące zwiedzania, starych aut, a po drodze nawet temat inseminacji bydła rozwinęliśmy :lol ;)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2016-07-25, 11:02   

Paula napisał/a:
ale popatrz jak my sobie tu miło o wszystkim pogadać możemy...


W sumie trochę racji masz :D Temat bez off topu to temat mało ważny :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2016-07-25, 11:06   

Paula napisał/a:
i nie trzeba do tego studiować kamasutry

Myślałem, że Ceper informatykę studiował... a tu jednak wychodzi że inny kierunek ;)

Wracając do tematu:
ceper napisał/a:
Jest logika: czy podczas jednej wycieczki Tobi nie może odmówić 3 razy?
A jak odmówi 4 razy? Takiego przypadku swoim kejsem nie obsłużyłeś. Informatyk by się zabezpieczył ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Paula


Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 319
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2016-07-25, 11:13   

sprocket73 napisał/a:
Paula napisał/a:
SPROCKET, ten zamek jest teraz w rękach prywatnych?

Jacyś potomkowie spadkobierców wciąż się o niego sądzą, natomiast oficjalnie obecnym właścicielem ciągle jest państwo.


Rożnie to bywa z dbaniem o zabytki... czasami państwo pieniędzy nie ma na remonty i konserwację i nie stara się o ich pozyskanie. Zaś prywatni właściciele gdy pieniądze na "inwestycję" mają to często tak dalece ingerują w strukturę zabytku, że z tego zabytku po rewitalizacji i "pseudo-konserwacji" niewiele zostaje.... Służby konserwatorskie też u nas działają różnie i często nie panują nad samowolą właścicieli. Zobaczymy jak zamek będzie wyglądał za kilka- kilkanaście lat... nie byłam, muszę przy okazji tam zawitać, bo obiekt wygląda ciekawie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group