Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Kącik spacerowej turystyki tatrzańskiej Pauli

Autor Wiadomość
dagomar 


Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 1273
Skąd: z nizin
Wysłany: 2016-10-05, 20:18   

Paulo, tak dla Twej informacji, na co dzień bywam miły, zgodny i zawsze bardziej lubiłem i dogadywałem się z kobietami, niż mężczyznami :)
Jeśli chodzi o relacje, przecież zdjęcie po zdjęciu widać, gdzie i którędy szłaś :D , to o wiele dokładniejsze od moich wypocin.
Generalnie, powiem brzydko, powiewa mi, ilu filanców obejrzy moje fotografie, kilku zresztą w Tatrach spotkałem, z jednym wypiliśmy po piwku w Ciemnych Smreczynach. Nie zamierzam wypierać się tego, co robię, bo cóż, musiał bym wtedy się przyznać, że popełniam grzech, a jakoś tego nie czuję.
Chodzi mi tylko o to, by ktoś zachęcony dokładnym opisem nie polazł i sobie czegos nie zrobił. Dlatego takich opisów unikam, nie piszę, gdzie się zaczyna ścieżka i który żleb prowadzi na szczyt. . jedyne wyjątki to wejście drogami zupełnie dziwnymi, odjechanymi, rzekłbym, może nawet dziewiczymi, których nie polecam, jak tylko mogę. A zresztą, przecież jak ktos się uprze włazić na jakiś szczyt na skuśkę, to może to równie dobrze uczynić bez mego opisu
Paula też tego nie pisze, w ogóle nic nie pisze. I dobrze

Ale dalibóg nie dajmy się zwariować, przecież brak zdjęć moich, czy czyichkolwiek w sieci nie spowoduje przekonania, że w te miejsca się nie chodzi !!! . Jeżeli piszę, że poszedłem na Cubrynę przez Galerie, to przecież jest jedna z najstarszych klasycznych dróg. Ona nie zniknie z literatury i przewodników tylko dlatego, że nie dam relacji zdjęciowej. Jeśli piszę, że na Czarnogórskiej Czubie miałem spotkanie z niedźwiedziem, to co ?, ilu znajdzie się naśladowców wycierania po krzakach z misiem ? I czy każdy tam trafi ot tak, po obejrzeniu fotki na Forum ?
_________________
luknij na moje panoramy i galerie
Ostatnio zmieniony przez dagomar 2016-10-05, 20:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tatraman 

Dołączył: 05 Cze 2015
Posty: 355
Wysłany: 2016-10-05, 20:27   

Dla mnie bardzo ważnym jest rozróżnienie pozaszlakówek w terenie przeznaczonym do uprawiania taternictwa i w rezerwatach.
Dlatego zrzymam się na opisanego wcześniej Młynarza. I późniejsze.
Cubryna przez Galerie, czy inaczej, żadna sprawa.
A dojrzałość przyjdzie. Kwestia czasu, jak to z dojrzewaniem.
I żeby było jasne: nie mówię o chodzeniu (choć można dużo), mówię o pisaniu i pokazywaniu.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-05, 21:19   

dagomar napisał/a:
Jeśli chodzi o relacje, przecież zdjęcie po zdjęciu widać, gdzie i którędy szłaś

Nie znam rejonu, więc ja nie wiem gdzie szła.
Ba, pewnie idąc tam nie poznam tych miejsc.
Osoby, które mają wiedzę topo (jak Ty, Paula i inne), rozpoznają te miejsca, reszta czy ja wiem?
Choć ja bym z miłą chęcią poczytał ( póki co nie zamierzam w takie miejsca chodzić, choć też nie twierdzę, że kiedyś nie spróbuje ), o takich wejściach. Po prostu mnie to ciekawi. Z miła chęcią przeczytać, jak np Twoją ostatnią relację Dagomarze, więc pomysł z tym wydzielonym wątkiem...jest fajny.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-10-05, 21:34   

Inna sprawa... TPN może nas ściga po forach, ale Słowacy? A relacji z Wołoszyna czy Koszystej nie widziałem...
Bo Cubryna czy tam Zadni Kościelec to przeca można.
Profil Facebook
 
 
Paula


Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 319
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2016-10-05, 21:57   

Dagomarze, dlatego mówię to samo "nie dajmy się zwariować", specjalnie po relacji z Młynarza otworzyłam wątek z samymi zdjęciami, by po części dostosować się do reguł narzucanych przez innych użytkowników forum, bo pewne argumenty do mnie trafiają. I tak samo jak Ty tworzysz piękne panoramy i lubisz je szczegółowo opisywać i pokazywać, tak samo ja lubię focić Tatry. Nie twierdzę, że nie jesteś miły gość :) ale trochę głupio w komentarzach wyszło...
dagomar napisał/a:

Jeśli chodzi o relacje, przecież zdjęcie po zdjęciu widać, gdzie i którędy szłaś :D , to o wiele dokładniejsze od moich wypocin.


Ty wiesz, kilku innych też, ale przeciętna osoba ze szlaku, która poza szlakiem nic nie widzi raczej nic na focie nie zidentyfikuje. A osoba, która będzie zainteresowana to i tak się dowie, bo jest z czego w temacie na necie i w przewodnikach czerpać (tak po prawdzie to już nie są tematy tabu).


Tatramanie, w kwestii rezerwatów i rzekomej ochrony przyrody to dużo by można dyskutować... ale nie mam ochoty na te dyskusje, bo mam ciekawsze rzeczy do roboty i nie mam zamiaru się tu dłużej przekomarzać, bo mnie to nudzi.
Nie wiem kto tu jest odpowiedzialny za usuwanie relacji, ale jak Młynarz tak mierzi, to proszę moderatora czy kogoś odpowiedzialnego za usunięcie całej relacji ze wszystkimi zdjęciami (jeśli oczywiście można).
Coś Cię jeszcze mierzi Tatramanie, bo piszesz:

Tatraman napisał/a:

Dlatego zrzymam się na opisanego wcześniej Młynarza. I późniejsze.

Jakbyś miał z tego powodu nie spać, to Ci ulżę i skasujemy heh, zaśniesz spokojnie, a jutro będziesz z nudów ględził gdzie indziej...
 
 
Tatraman 

Dołączył: 05 Cze 2015
Posty: 355
Wysłany: 2016-10-05, 22:23   

Paula, proszę Cię, nie wchodź w takie tony.
Bo tylko wystawiasz świadectwo sobie.
Moje ględzenie bierze się z tego, że jestem w Tatrach intensywnie dużo więcej lat niż Ty żyjesz.
I wiem, co mówię.
Jeśli tak stawiasz sprawę, to tylko dowód, że faktycznie nie dojrzałaś do tego, co robisz.
A Młynarz powinien być skasowany. Z piknikiem nad NŻSB, pluskami i kąpielami.
 
 
Paula


Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 319
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2016-10-05, 22:36   

Nie mam zamiaru się z Tobą przekomarzać Tatramanie, ani dyskutować z Tobą o doświadczeniach górskich które posiadasz, bo ja swoje tatrzańskie też od 26 lat zbieram, dość intensywnie swego czasu, więc nie próbuj ze mnie robić idiotki, by sobie męskie ego podnieść. Dla mnie temat zamknięty. Ja po tej całej konwersacji też dobrze wiem co Ty sobą reprezentujesz... Ps. Mi Młynarz nie uwiera, to Twój problem.
 
 
Tatraman 

Dołączył: 05 Cze 2015
Posty: 355
Wysłany: 2016-10-05, 22:52   

Nie będę powtarzał tego, co napisałem wyżej.
Nikogo nie próbuję z Ciebie robić. Zauważam tylko, co Ty ze sobą robisz... i z Tatrami.

Nigdy nie próbowałbym dyskutować z Tobą o doświadczeniach górskich.
 
 
Paula


Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 319
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2016-10-05, 22:56   

Całego świata swoją misją nie zbawisz, dobranoc.
 
 
Tatraman 

Dołączył: 05 Cze 2015
Posty: 355
Wysłany: 2016-10-05, 23:07   

Ani mi nawet w głowie.
Wystarczy, że Ty pomyślisz :)
Dobranoc.
 
 
dagomar 


Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 1273
Skąd: z nizin
Wysłany: 2016-10-05, 23:32   

fajnie.., a nie mówiłem, by tematy Młynarzopodobne zahasłować ? boć wiedziałem, że w końcu dojdzie do takich dyskusji...,jak zawsze na kazdym górskim Forum od 15 lat :)
_________________
luknij na moje panoramy i galerie
Ostatnio zmieniony przez dagomar 2016-10-05, 23:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiesio 


Wiek: 56
Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 343
Wysłany: 2016-10-05, 23:57   

Ale o co chodzi? ;)
Ja tam widzę ładne zdjęcia Pauli... i bez drugiego dna :)
 
 
Tatraman 

Dołączył: 05 Cze 2015
Posty: 355
Wysłany: 2016-10-06, 00:25   

Dagomar, nie da się, by takich dyskusji nie było, niezależnie od czasu i forum.
Jeśli ustaną, to znaczyłoby, że tracimy całkowicie czucie gór i siebie.
Szacunek do nich podpowiada mi, że zejście ze szlaku, gdziekolwiek i jakkolwiek, dobrze, by był innym, głębszym sposobem poznania i zjednoczenia, do którego dochodzimy w wyniku doświadczenia. Bo inaczej takie działania mogą stać się tylko fanaberią.
Dziś wszystko odbywa się szybko i na skróty. W związku z czym i doświadczenia są powierzchowne, bo inne nie mogą być. A Tatry zasługują na głębię poznania, które dokonuje się w spokoju i długim czasie. Bo można po wielekroć przebiec wszystkie szlaki i jeszcze więcej, a ich nie poznać. To głębia spojrzenia na góry, zjednoczenie z nimi, w związku z tym filozofia bycia w nich (może odwrotnie) muszą być źródłem górskiej mądrości i wyczucia.
Ja naprawdę życzę Pauli, by pozwoliła Tatrom na spokojne wejście w siebie. Ma na to szansę :)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-06, 06:56   

Ja... co za bełkot...
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2016-10-06, 08:19   

Tatraman napisał/a:
Ja naprawdę życzę Pauli, by pozwoliła Tatrom na spokojne wejście w siebie.
laynn napisał/a:
Ja... co za bełkot...

:D
Tatraman, a skąd Ty wiesz, jak Paula przeżywa swoją obecność w górach?
Skąd ta pewność, że tylko Twój sposób przeżywania jest tym najdoskonalszym?
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group