Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Kącik spacerowej turystyki tatrzańskiej Pauli

Autor Wiadomość
Tatraman 

Dołączył: 05 Cze 2015
Posty: 355
Wysłany: 2016-10-04, 19:45   

Masz rację, Dagomar... wszystko widać. Aż zanadto.
A niedojrzałością jest mówienie i pokazywanie. Powiedz w imię czego?
Ja życzę Pauli (którą podziwiam za ciąg na Tatry), by okrzepła i dojrzała, by też nie pokazywała :)
 
 
dagomar 


Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 1273
Skąd: z nizin
Wysłany: 2016-10-05, 08:29   

Tatraman napisał/a:
Ja życzę Pauli (którą podziwiam za ciąg na Tatry), by okrzepła i dojrzała, by też nie pokazywała

też się przyłączam, choć.., patrząc na obrazek profilowy nie musiał bym być aż tak stanowczy :/
Sam kontynuuję "estetyzm taternicki" Karłowicza, cieszę się, że jest nas parę osób, fotorelacja Pauli obudziła wspomnienia, osobiście, z powodu wagi aparatu noszonego w plecaku i niechęci do jego wyciągania, nie mam podobnych :v
_________________
luknij na moje panoramy i galerie
 
 
Tatraman 

Dołączył: 05 Cze 2015
Posty: 355
Wysłany: 2016-10-05, 09:48   

Przyjrzałem się bliżej... też już nie mam takiej stanowczości :)
A Karłowicz i dla mnie Mistrzem jest.
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2016-10-05, 11:02   

Tatraman napisał/a:

A niedojrzałością jest mówienie i pokazywanie. Powiedz w imię czego?


Ale dlaczego ?

Pokazanie Tatr z innej strony niż droga do Morskiego Oka to coś złego ?
Nazajutrz ruszą ostre tłumy tą trasą i zadepczą ostatnie stanowisko traganka ?
Bez przesady.
A nawet jeśli TANAP zatrudni w charakterze strażników dodatkowo ileś osób (by obstawić Tatry dokładnie) - to wypływa z tego samo dobro.
Iluś ojców rodzin będzie miało stałe zatrudnienie. Dzieci przybędzie.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-05, 11:04   

Hipokryzją mi tu jedzie...
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2016-10-05, 11:27   

laynn napisał/a:
Hipokryzją mi tu jedzie...


Ale dlaczego ?
Czyż plany budowania nowych schronisk w Tatrach nie spowoduje większych strat w przyrodzie-niźli wycieczka pojedynczych turystów poza szlakiem ?
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-10-05, 11:33   

Sugerując się wpisami forumowiczów przez chwilę tkwiłem w błędzie, że coś przeoczyłem.
Przejrzałem je jeszcze raz dokładniej: piękne zdjęcia i nic gorszącego (może poza trzema drobnymi elementami) nie dostrzegłem. Spokojnie koledzy, serwera z tego powodu nie zarekwirują... ;)
Wolę by Paula wybierała się częściej i prezentowała piękno Tatr dla ceprów, niż setki/tysiące/ ceprów najeżdżało Tatry, by je naocznie zobaczyć spoza ceprostrady.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2016-10-05, 11:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paula


Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 319
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2016-10-05, 11:39   

Miło mi Telefon, że Ciebie zdjęcia niedojrzałej dziołchy w oczy nie kłują. :usmi Mało kto (za wyjątkiem prawych i etosowych) lubi robić zdjęcia do szuflady. Panowie sobie tu o etosie i stanowczości pogadali. Przepraszam, że te dywagacje przerwę i z nowymi fotkami się narzucę. Może ktoś, prócz Was, zechce na górki w letnio- jesiennej scenerii popatrzeć.
Ps. Nie chciałabym w wieku 33 lat być okrzepłą i dojrzałą, bo to by znaczyło, że jestem już turystką definitywnie zdziadziałą! ;) :D

5) Fotoreportaż z dnia 10.09.2016



























Ostatnio zmieniony przez Paula 2016-10-05, 23:08, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2016-10-05, 12:07   

Paula napisał/a:
Miło mi Telefon, że Ciebie zdjęcia niedojrzałej dziołchy w oczy nie kłują. :usmi


Eeeh... zdjęcia po prostu fajne ( widzę że są następne :) )


A o uwagi a propo's czapeczki z wypustkami - to się nie gniewaj.
Bardzo ładnie w niej Ci.


Ps.
Mam nadzieję, że jej nie wyrzuciłaś do śmietnika. :|
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-05, 12:15   

telefon 110 napisał/a:
Ale dlaczego ?

To nie do Ciebie pisałem, a Twych poprzedników w dyskusji.
 
 
Paula


Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 319
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2016-10-05, 12:46   

telefon 110 napisał/a:
a propo's czapeczki z wypustkami - to się nie gniewaj.
Bardzo ładnie w niej Ci
Ps.
Mam nadzieję, że jej nie wyrzuciłaś do śmietnika. :|


A dziękuję pięknie za miłe słowo, czapeczka z wypustkami czeka na zimę, a już nam fajnie w Taterkach popruszyło :) i będzie niebawem białe szaleństwo narciarskie :banm

Laynn, co do tej hipokryzji, to o tym samym pomyślałam, bo Dagomar sam relacje pisze i zdjęcia wkleja, do oglądania swoich panoram nawet w podpisie zachęca, ale mnie będzie za publikację zdjęć musztrował...
Ja tu o trasach nic nie wspominam i Panie Dagomarze takich fotek z zaznaczoną drogą wejścia też nie wklejam: http://dagomar.home.pl/forumnastale/BW3/14.JPG Dlatego śmierdzi mi to nie tylko hipokryzją, ale też męskim szowinizmem.
Ostatnio zmieniony przez Paula 2016-10-05, 13:11, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-05, 12:59   

Dokładnie o to mi chodzi.
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5518

Wysłany: 2016-10-05, 13:10   

Po co pokazywać swoje zdjęcia i opisywać gdzie się było?

Powody są dwa. Pierwszy to zwykła chęć pochwalenia się. Nie jest to żadna szlachetna pobudka, ale też nie jest to nic złego. Każdy lubi uznanie, szczególnie osób o podobnym zamiłowaniu. Drugi powód, to szczera chęć podzielenia się z innymi fajnym przeżyciem. Osobie dzielącej się szczęścia nie ubędzie, a obdarowani mają możliwość w tym szczęściu partycypować. Ja osobiście odkryłem wiele miejsc, wiele pasm górskich, najpierw czytając jakąś relację, a potem jadąc tam osobiście.

Prawdę mówiąc, jeszcze parę lat temu myślałem, że wszyscy "ludzie gór" tak mają. Jednak przekonałem się, że tak nie jest... co mnie troszeczkę zasmuciło.
Starałem się zrozumieć argumenty tych, którzy uważają, że należy trzymać takie rzeczy dla siebie. Wiele z nich jest bardzo racjonalnych. Jednak dla mnie jest to postawa, z którą się nie utożsamiam.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2016-10-05, 13:30   

sprocket73 napisał/a:
Po co pokazywać swoje zdjęcia i opisywać gdzie się było?

Powody są dwa. Pierwszy to zwykła chęć pochwalenia się. Nie jest to żadna szlachetna pobudka, ale też nie jest to nic złego. Każdy lubi uznanie, szczególnie osób o podobnym zamiłowaniu. Drugi powód, to szczera chęć podzielenia się z innymi fajnym przeżyciem. Osobie dzielącej się szczęścia nie ubędzie, a obdarowani mają możliwość w tym szczęściu partycypować. Ja osobiście odkryłem wiele miejsc, wiele pasm górskich, najpierw czytając jakąś relację, a potem jadąc tam osobiście.

Prawdę mówiąc, jeszcze parę lat temu myślałem, że wszyscy "ludzie gór" tak mają. Jednak przekonałem się, że tak nie jest... co mnie troszeczkę zasmuciło.
Starałem się zrozumieć argumenty tych, którzy uważają, że należy trzymać takie rzeczy dla siebie. Wiele z nich jest bardzo racjonalnych. Jednak dla mnie jest to postawa, z którą się nie utożsamiam.


Najlepiej to by było w ogóle nie wstawiać zdjęć i relacji z Tatr.
Mniej przeczyta, mniej chętnych będzie.
Przyroda odżyje.
 
 
dagomar 


Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 1273
Skąd: z nizin
Wysłany: 2016-10-05, 13:36   

Paula napisał/a:
bo Dagomar sam relacje pisze i zdjęcia wkleja

masz rację, z tym, że nie podaję żadnych wskazówek odnoście metody i drogi (z Twoich relacji bardziej się można zorientować :) ), mimo, że:
Paula napisał/a:
i Panie Dagomarze takich fotek z zaznaczoną drogą wejścia też nie wklejam:

popełniłem ten jeden jedyny wyjątek nie jako, broń Boże wskazanie drogi, boć to żadna droga, a raczej by przestrzec przed tego typu "drogami" rozpoczynanymi po południu i kończonymi w nocy

Tym niemniej biję się w pierś i ponawiam swój wniosek z sąsiedniego wątku:
dagomar napisał/a:
może po prostu takie relacje Moderator wydzieli w wątku dostępnym dla zalogowanych userów tak, jak to miało miejsce kiedyś w 321. To pozwoliło by również na zamieszczenie topograficznych szczegółów, których osobiście np unikam, nie chcąc właśnie zachęcać jakiś nieprzygtowanych, bądź niemądrych naśladowców

Bo przecież jeśli mamy pisać tu wyłącznie o technikach pokonywania Ceprostrady, albo z przeciwnego końca o prostowaniu diretissimy Małego Kieżmarskiego, to stanie się to dla przeciętnego miłośnika Tatr bądź nudne, bądź mało zrozumiałe

Paula napisał/a:
ale też męskim szowinizmem

owszem, ładna z Ciebie dziewczyna i jako taka musisz się zdrowemu chłopu podobać, ale o co Ciebie idzie ????? :o-o :D
_________________
luknij na moje panoramy i galerie
Ostatnio zmieniony przez dagomar 2016-10-05, 13:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group