Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

09.01.2016 r. Przez Leskowiec pod Potrójną...

Autor Wiadomość
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
  Wysłany: 2016-01-11, 21:47   09.01.2016 r. Przez Leskowiec pod Potrójną...

Ósmy stycznia był dniem obfitej liczby sms-ów w kierunku domyślnych towarzyszy zlotu, czasem namawianiem, czasem potwierdzaniem przybycia. Niektórych udało się skusić - spali mądrze!

Ja i Pudelek dotarliśmy do Andrychowa przed 11.00, a autobus mieliśmy o 11.30, więc wskoczyliśmy na szybkie zakupy do Tesco. Kupiliśmy artykuły na potencjalne ognisko - tym razem zdecydowałam się m.in. na 7 ziemniaków ;-)). Plecak i tak był już wystarczająco ciężki.

Na chwilę i szybkie piwko wskoczyliśmy do 'Kapliczki'.



George i jego dinek początkowo jeszcze stali, ale ostatecznie kapliczka spowodowała powolne osuwanie się ku stołowi. :>



Postanowiliśmy więc zmierzać ku busowi, w międzyczasie popisując jeszcze z Robertem, który dopiero jechał w kierunku Andrychowa.

Do Rzyk dotarliśmy około 12.00 i stamtąd ruszyliśmy na krótką trasę (musiała być krótka, aby makijaż się nie zmył, fryzura nie popsuła - ha! Tak naprawdę żadnej fryzury nie było, ale suszarka w plecaku jak najbardziej :-o ) przez Leskowiec.

Najpierw minęliśmy przystanek widmo, na który podjeżdżają widmo-busy ;)



Później uderzył nas po oczach ten piękny znaczek szlakowy!



W ramach mnożenia szlaków utworzono "Szlak białych serc" ;> Szybko jednak zboczyliśmy z niego, by iść czarnym. Wiadomo - mroczna Neska - mroczny, czarny szlak :-o Ochłapy zimy, których dostarczył nam szlak, były średnio przyjemne. Słońce też nie paliło.



Przez krótką chwilę byliśmy jeszcze ludźmi z sercami, ale szybko to się skończyło.



Nad nami unosiły się natomiast szaro-bure chmury i pogoda ani myślała się poprawić.




Jako że wybrany przez nas szlak nie był ani długi, ani bardzo wymagający (choć oczywiście chwilami sapałam jak parowóz - dla zasady :-o ), szybko dotarliśmy do schroniska na Leskowcu.



Tutaj zatrzymaliśmy się na ponad godzinę, podsuszyliśmy ubrania, pojedliśmy i zastanawialiśmy się, czy nie spotkamy kogoś z forumowiczów ("A może to jest Vlado?! Eee... Za staro wygląda :dev ").

Kiedy wyszliśmy ze schroniska, była dopiero 14:30, a przez chmury niebo wyglądało, jakby słońce już zachodziło i zaraz miało zrobić się ciemno.




Na Leskowcu byłam już po raz trzeci i jeszcze nigdy nie było na nim lampy. Ewidentnie ta góra mnie nie lubi :-o Choć całkiem beznadziejnie nie było, bo jakieś tam widoki były!






Chwilę postaliśmy robiąc zdjęcia, po czym z uśmiechem ruszyliśmy dalej w kierunku 'podpotrójnej'.



Jeszcze przez chwilę zza krzaków przebijały się jakieś widoki.






Zanim dotarliśmy jednak do Anuli, zrobiło się już ciemno, więc schowałam aparat i praktycznie nie wyciągałam go już do powrotu do domu.

W miejscu docelowym byliśmy ok. 17:00. Zastanawialiśmy się, kto dotarł przed nami... a dotarł! Maurycego spotkaliśmy w drzwiach. Oprócz grupy młodzieńców ze studenckiego koła PTTK byli już w chatce TNT'omek i darkheush. Nie było Vlada, który postanowił kilka godzin wcześniej przejść się jeszcze do Groty Komonieckiego. W pewnym momencie zaczęliśmy gdybać, czy przypadkiem nie został tam na noc, gdyż podobno "już powinien był wrócić", ale okazało się, że nic takiego się nie wydarzyło.

Wkrótce dotarł Robet J, który postanowił pochodzić ciut więcej niż my, a następnie Vlado - żyw, cały i zdrowy ;) Wszyscy ruszyliśmy do powitań, a następnie zasiedliśmy przy stole.

Początkowo jeszcze było mi trochę zimno, więc grzałam się kocykiem, ale szybko doszłam do siebie, zarówno za pomocą wspomagaczy w postaci chociażby śmietanówki (być może paskudna, ale proszę docenić, że postarałam się i zrobiłam :-o )


(fot. Marcin)

Ognisko ciągle było w planach, jednak zanim to nastąpiło, doczekałam się zupełnie nieplanowanego obiadku, wykonanego Vlada ręką ;-) Wprawdzie podobno moja mina o tym nie świadczyła, ale naprawdę było smacznie, co widać było ostatecznie po pustym talerzu.

W końcu też wybraliśmy się na ognisko. Młodzież początkowo nie chciała do nas dołączyć, ponieważ musiała najpierw się wykąpać, ale w końcu i oni dotarli. Zanim jednak to zrobili, ustaliliśmy wspólnie z grupą zlotową linię moich dalszych wycieczek - otóż... Od tej pory nie będę pisała o tym, co zgubiłam, a o tym co znalazłam albo odzyskałam, jako że nikt nie chce chodzić po górach z taką ofermą :dev

Zatem ogłaszam wszem i wobec, że na tym wyjeździe odzyskałam swój ręcznik!... ...i zgubiłam kolejnego ziemniaka - sztuk: jedna.

Udało się nam też prawie spalić ziemniaki i na ich jedzenie skusiliśmy się tylko ja i Vlado ;D Dostałam również ogniskowy specjał - jabłko z ogniska vel. "szarlotkę" ;)

Wróciliśmy z powrotem do Chatki. Ze stołu wciąż ubywało, ale nadal toczyły się bardzo sympatyczne rozmowy. W niektórych kwestiach nie miałam zupełnie nic do powiedzenia, więc tylko radośnie słuchałam :D


(fot. Marcin)

Jako że niektórzy z nas postanowili dosyć wcześnie wyjść na szlak, poszliśmy spać około drugiej. Robert, jako ten, który chciał ruszyć najszybciej, zdecydował się na przeczekanie w 'Poczekalni'. My natomiast zajęliśmy inne miejsce, w którym byłam chyba najbardziej uciążliwym pasażerem, jako że przyjechałam świeżo po antybiotyku, ale z potężnym kaszlem :D


(fot. Marcin)

Następnego dnia nie robiliśmy zdjęć na trasie, gdyż przywitał nas obfitym deszczem, a później nie był ani widokowy, ani miły do chodzenia, gdyż mokry śnieg okazał się bardzo śliski. Całą trójcą późnym popołudniem dotarliśmy w miejsca, z których odjeżdżają nasze autobusy, a wszystko dzięki maurycemu.

Być może ktoś wrzuci jeszcze jakieś zdjęcia, ja niestety nie posiadam ;) Bardziej rozpisywać się nie będę, ale dziękuję tym, którzy mogli i im się chciało. Było bardzo miło spędzić z Wami czas i życzyłabym sobie, abyśmy w tym składzie zobaczyli się może jeszcze w tym roku ;) )

Moje zdjęcia ze szlaku
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Ostatnio zmieniony przez nes_ska 2016-01-12, 23:05, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2016-01-11, 22:59   

Ale wyglądam na nawalonego ! :lol
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2016-01-11, 23:00   

A dopiero przyszedłeś! ;) Powód - bliskość lampy błyskowej jak sądzę ;)
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 901
Skąd: Bielsko okolice

Wysłany: 2016-01-11, 23:02   Re: 09.01.2015 r. Przez Leskowiec pod Potrójną...

nes_ska napisał/a:


Następnego dnia nie robiliśmy zdjęć na trasie, gdyż przywitał nas obfitym deszczem, a później nie był ani widokowy, ani miły do chodzenia, gdyż mokry śnieg okazał się bardzo śliski.
Być może ktoś wrzuci jeszcze jakieś zdjęcia, ja niestety nie posiadam ;)

Bardziej rozpisywać się nie będę, ale dziękuję tym, którzy mogli i im się chciało. Było bardzo miło spędzić z Wami czas i życzyłabym sobie, abyśmy w tym składzie zobaczyli się może jeszcze w tym roku ;) )

Moje zdjęcia ze szlaku


Ale na szczęście ja zrobiłem :) . Jutro wieczorem wstawię, ale tylko te z wypadu do groty Komonieckiego. Za to żadnych fotek z integralnej części zlotu nie ma i NIE BĘDZIE :P .
Obawiam się, że nie udżwignęlibyśmy fali krytyki :fajka
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2016-01-11, 23:10   

Ja mam ze 4 fotki z kuchni + z 8 przy ognisku. Zapomniałem wyłączyć aparat i ten robił zdjęcia prawie przez 2 godziny, aż rozładowała się kompletnie bateria :lol
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2016-01-11, 23:26   

Nesss proszę Cię, jaki obiad? Wody pilnowałem, żeby się nie przypaliła :D

Ziemniaczki były pierwszego sortu, pieczareczkom i cebulce również niczego nie brakowało ;)

Śmietanówka za mną chodzi;)

Zdjęć z imprezy niestety nie mam, aparat nieopatrznie zostawiłem na górze w plecaku :now88
Ostatnio zmieniony przez Vlado 2016-01-11, 23:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-01-12, 07:42   

Ech, żal ściska za Waszymi mordami..
nes_ska napisał/a:
życzyłabym sobie, abyśmy w tym składzie zobaczyli się może jeszcze w tym roku

Ja się upieram na pierwszą połowę!
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2016-01-12, 08:16   Re: 09.01.2015 r. Przez Leskowiec pod Potrójną...

maurycy napisał/a:
nes_ska napisał/a:


Następnego dnia nie robiliśmy zdjęć na trasie, gdyż przywitał nas obfitym deszczem, a później nie był ani widokowy, ani miły do chodzenia, gdyż mokry śnieg okazał się bardzo śliski.
Być może ktoś wrzuci jeszcze jakieś zdjęcia, ja niestety nie posiadam ;)

Bardziej rozpisywać się nie będę, ale dziękuję tym, którzy mogli i im się chciało. Było bardzo miło spędzić z Wami czas i życzyłabym sobie, abyśmy w tym składzie zobaczyli się może jeszcze w tym roku ;) )

Moje zdjęcia ze szlaku


Ale na szczęście ja zrobiłem :) . Jutro wieczorem wstawię, ale tylko te z wypadu do groty Komonieckiego. Za to żadnych fotek z integralnej części zlotu nie ma i NIE BĘDZIE :P .
Obawiam się, że nie udżwignęlibyśmy fali krytyki :fajka
I ktoś tu z tego powodu będzie zawiedziony. :usm
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-01-12, 16:24   

Pewnie to już mówiłem, ale na Twoich zdjęciach Neska nawet mizerna pogoda wygląda ładnie :-) Coś tam pewnie przykręcasz ale bardzo fajnie się to przykręcanie ogląda :-)
 
 
Wiesio 


Wiek: 56
Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 343
Wysłany: 2016-01-12, 16:39   

Też mi nie daje spokoju, co Neska robi ze zdjęciami, że jej takie dobre wychodzą :)
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2016-01-12, 18:41   

Och, widzę, że jestem stratna o jeden komentarz, a już miałam napisać, że to po prostu ja jestem taką niegospodarną babą, co do kuchni nie wchodzi, więc na stole nic nie było. Nie każda kobieta przygotuje wspaniałe danie z niczego w 15 minut i nie każda uważa, że jest zobowiązana do stania przy garach :-o

Cytat:
Ja się upieram na pierwszą połowę!


To kuruj się i działaj. Proszę o atrakcyjniejsze propozycje, Beskid Mały mi troszkę uszami wychodzi, a w dodatku w lutym będę tam znów :P :-o

Piotrek napisał/a:
Pewnie to już mówiłem, ale na Twoich zdjęciach Neska nawet mizerna pogoda wygląda ładnie


Gdyby pogoda była całkiem beznadziejna, pewnie nie dałoby się nic zrobić... ;) Ostatecznie to słońce na horyzoncie troszeczkę pomogło ;)

Vlado napisał/a:
Nesss proszę Cię, jaki obiad? Wody pilnowałem, żeby się nie przypaliła :D


Wtedy nazywałeś to obiadem! Motasz się w zeznaniach :dev
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
darkheush 
Beerwalker


Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2626
Wysłany: 2016-01-12, 18:51   

Panie, Panowie, Towarzysze.

Polacy Gorszego Sortu.

Było mi niezmiernie przyjemnie spotkać stare, obeznane gęby, ale co ważniejsze, było mi po trzykroć przyjemniej spotkać nowe :D

Vlado fajnie się z Tobą wędruje, choć dałem dupy z Komonieckim ;)
RobertJ fajnie się z Tobą gada po nocy, bo powędrować narwańcu nie było kiedy ;)

Ness, Pudel,maurycy, TNT - was znam za dobrze i wiem, że nic dobrego się po Was nie mogę spodziewać...

Jednak Ness - śmietanówka była pycha :dev

Chwilowo kilka fotek...



















Więcej może będzie... może nie :P Trza było przyjechać :D
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2016-01-12, 21:44   

Nesss napisał/a:
Motasz się w zeznaniach :dev

Cieszę się, że Tobie smakowało;)

nes_ska napisał/a:
bton1 napisał/a:
Ja się upieram na pierwszą połowę!

To kuruj się i działaj.

Gapię się na kalendarz i gapię i wychodzi mi, że na stricte złotowy wyjazd najbliższy wolny termin mam w listopadzie :D
Oczywiście nie liczę przypadkowych i nieprzypadkowych spotkań na szlaku;)


Darkeush wypadałoby to powtórzyć ;)
Ostatnio zmieniony przez Vlado 2016-01-12, 22:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
darkheush 
Beerwalker


Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2626
Wysłany: 2016-01-13, 06:21   

No to jeszcze kilka...







A i tak całą imprezę pozamiatał trzyletni Kacper :D



Więcej nie będzie. Obiecuję. I całujcie misia w dupę :dev
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-01-13, 09:56   

Darku, zapomniałeś dodać opis do trzeciego zdjęcia: Co robić? Wczesna pora, a napitków brak...
Ogólnie nędza, nawet nie wypada po 2 browary na osobę, chyba że TNT nie rozpakował swego plecaka - gdzieś miałem fotkę sprzed 2-3 lat, jak podąża na Potrójną z zasobami :)
Biedactwo z nes_ski, gdy błaga Pudla o odrobinę trunku przy ognisku :)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group