Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Na zakręcie

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-05-30, 23:21   Na zakręcie

Zaczęło się nie specjalnie- najpierw Dobromił dał znak, że nie będzie mógł jechać, później pogoda siadła kompletne, a w.g. prognoz miało się ładnie przejaśnić. Tyle dobrego, że nie padało.
Z drugiej jednak strony nie szliśmy żeby podziwiać widoki ale by rzucić okiem i kończynami na najwyższe chyba ściany skalne w B.Śląskim. A mają jak się okazało ponad 20 m wysokości.

Dotrzeć do nich banalnie łatwo, z Białego Krzyża zamiast iść szlakiem na Malinów trzeba odbić na stokówkę w prawo. Stokówka szeroka i nawet z dość przyzwoitymi widokami







Idzie się wygodnie, droga w sam raz nadaje się na rower, jest do tego idealna tyle, że na Białym Krzyżu po oczach bije znak "zakaz wjazdu" dla rowerów :rol

Jest też po drodze ładna skała z tablicą...




Do miejsca docelowego z Białego K. idzie się z 50 minut. Będąc na stoku Zielonego Kopca, na ostrym zakręcie trzeba z drogi zejść i...uważać :-) . Urwisko jest wielkie, byłem tu zimą i łaziłem po skałach ale wtedy przykryte śniegiem nie prezentowały się aż tak ogromnie jak teraz, choć i wtedy całość robiła spore wrażenie.
Cała ta ściana skłąda się jakby z dwóch poziomów patrząc od góry do dołu. Całość cięzko też zmieścić w kadrze więc na zdjęciach pewno nie będzie tego widać.
Ale miejsce godne zobaczenia i połażenia po stromym terenie.






Pode mną jest drugie tyle w dół




Debiutant :D


Znakiem rozpoznawczym dla chętnych odszukania tego miejsca (bo ścian nie wdać z drogi) może być niewielka wychodnia widoczna już z dala nad drogą. Gdy się ją zobaczy wtedy już kilka kroków do celu, czyli zakrętu i ścian pod nim.





 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-05-30, 23:47   Re: Na zakręcie

Piotrek napisał/a:


Do miejsca docelowego z Białego K. idzie się z 50 minut. Będąc na stoku Zielonego Kopca, na ostrym zakręcie trzeba z drogi zejść i...uważać :-) .


W którą stronę ? w dół czy w górę ?

A czy przedostatnie zdjęcie to jest widok w kierunku Skrzycznego i Malinowskiej Skały ?

Bo coś mi ta stokówka nie pasuje.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
Ostatnio zmieniony przez Basia Z. 2015-05-30, 23:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-05-31, 00:09   

Na przedostatnim widać Malinów i po części, po prawej Malinowską S..
Najlepiej jak na mapce pokażę (te dwa krzyże czerwone z napisami "Zielony Kopiec" 1 i 2). Mury są poniżej drogi natomiast ta widoczna wychodnia powyżej.
Polecam spacerek z B.Krzyża. Jedyne co to trza uważać już schodząc do urwiska, bo jest tam sporo możliwości by sobie zrobić krzywdę.



Zdjęcia wszystkie -> http://www.zuziawdrodze-a...nykopiec052015/
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2015-05-31, 00:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-05-31, 08:46   

Piotrek napisał/a:
Na przedostatnim widać Malinów i po części, po prawej Malinowską S..


Ano jasne, teraz się wszystko zgadza. Ten kawałek stokówki co go widać z oddali to jest jej początek tuż za Białym Krzyżem.

Postaram się odwiedzić to miejsce latem.

Tu moje fotki z przejścia tego pierwszego odcinka stokówki w podejściu na Skrzyczne.
Chodziło o to aby droga na możliwie jak najdłuższym odcinku była jak najbardziej równa.





_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-05-31, 20:40   

Przyjemna droga, prawda? :-) . Można nią spokojnie na Cienkowy wyjść jako alternatywa dla Malinowa albo pętlę zrobic z Białego Krzyża.
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-05-31, 20:42   

Porządny kawał ściany!
Przy źródłach Malinki byłem, ale o tych skałach nie miałem pojęcia, trzeba będzie powtórzyć wycieczkę ;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-05-31, 20:52   

One przez chwilę, idąc od BK, są w dali przez drzewa widoczne tylko że nie rzucają się w oczy z powodu odległości. Ale jak się wie o nich to dostrzec można :-)
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-05-31, 21:11   

Zazdroszczę owej wiedzy tajemnej :) Mówię to z perspektywy dziko trzymającego się szlaków zawodnika :)

PS. W zeszłym tygodniu trzy razy we mgle się zgubiłem wraz ze swymi owieczkami z pracy, ale wybrnąłem. Mała zaprawa ;)

PS.2. Bydlaki prezentują się godnie :)
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-05-31, 22:07   

bton1 napisał/a:


PS. W zeszłym tygodniu trzy razy we mgle się zgubiłem wraz ze swymi owieczkami z pracy, ale wybrnąłem. Mała zaprawa ;)

Powiem Ci, że przy takich zagubieniach również jest szansa by trafić w różne ciekawe miejsca.
Nasze z Dobromiłem poszukiwania zazwyczaj mają charakter "zgubienia się" :-) , bo inaczej się nie da.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2015-06-01, 07:41   

Kto się gubi ten znajduje.

Mam zamiar tam wtoczyć się w klasycznie letni dzień. Bo do tej pory to albo w śniegu albo w mroku :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2015-06-01, 13:26   

O nowy termos ;) całkiem nieźle pozuje ;)
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Tomasz 


Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 559
Wysłany: 2015-06-01, 14:33   

Ogólnie rzecz biorąc, w pobliżu tej stokówki jest kilka ciekawych stanowisk skalnych, najładniejszych w Śląskim czyli Zielony, Malinowska i Malinowa Skała, skały przy potoku Malinowskim, Polaczkula która przypomina Dorkową Skałę.
P.S. Piotr, kojarzysz zapewne niewielkie odsłonięcie skalne, tuż przy stokówce na początku drogi z Białego Krzyża, tam w płytach jest niezły wywiew, w planach jest rozkopywanie, a nuż siedzi tam ciekawy system jaskiniowy ;)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2015-06-01, 14:37   

Tomasz napisał/a:
a nuż siedzi tam ciekawy system jaskiniowy ;)


A w nim siedzą Śpiący Rycerze.

Czy już czas :? :! :? :! :? :!
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Tomasz 


Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 559
Wysłany: 2015-06-01, 14:49   

Cytat:
A w nim siedzą Śpiący Rycerze.


Przestań już bełkotać.

Cytat:
Czy już czas :? :! :? :! :? :!


Na Tatry nie, w ten weekend plany uległy zmianom, będą Beskidy, w Tatry dopiero w lipcu. A którejś niedzieli może iść gdzieś w zadupia.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2015-06-01, 14:54   

Tomasz napisał/a:
Przestań już bełkotać.


Panie - uważaj Pan. Jedyna słuszna opcja wraca do władzy. Tacy grzesznicy jak Ty mogą mocno pożałować.

Tomasz napisał/a:
Cytat:
Czy już czas :? :! :? :! :? :!


Na Tatry nie,


A tam Tatry ... Chodzilo mi o powstanie Rycerzy.

P.s. Byłem w sobotę i w niedzielę na 110 PTTK Żywiec. Tylu Prezesów było na sali, że Wiadomy Prezes mógłby się zgubić.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group