Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Jesień na Zamczysku

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-10-18, 20:43   Jesień na Zamczysku

Trudno to nazwać relacją z wycieczki, bo raczej był spacer i wiele nie chodziliśmy. Syn świeżo po chorobie więc trza było chłopinę oszczędzać ale znów siedzieć w domu w taki ładny dzionek żal.
Wymyśliłem sobie, że pojedziemy do Szczyrku Biłej i przejdziemy się te 20 minut do Chatu Wuja Toma, posiedzimy na przełęczy i przyjemnie spędzi się kilka chwil. Spakowałem więc towarzystwo do auta i pojechaliśmy...na Łysinę :) . Ot taka nagła zmiana planu na skrzyżowaniu, a czemu nie :-)
Akurat dobra pora na Beskid Mały, bo w jesiennych kolorach jest tu bajecznie. Do tej płomiennej bajkowości jeszcze ciut brakuję ale i tak barwy są bardzo ładne.

Aparat poszedł w ruch. Niestety ten lepszy zabrała żona, która drugi dzień baluje w Sudetach, więc pozostała marna "małpka" ale cóż, jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

Na Łysinie widoki ładne, na Ścieszków Groniu łąki rozległe a tuż obok "Zamczysko" czyli miejsce chronione jako stanowisko dokumentacyjne. Takie małe, Beskidzkie skalne miasto, oczywiście w miniaturce :-)



A oto tunel prowadzący z wyspy Sodor na wyspę Mgieł.
Razu jednego gdy Tomek, organizując składy drewna, próbował tym tunelem wrócić na Sodor wraz z trzema nowo poznanymi użytecznymi lokomotywami doszło do zawalenia się stropu tunelu. Sytuacja była wręcz beznadziejna jednak pomysłowość użytecznych lokomotyw, która nie zna granic, wyzwoliła ich z opresji i sprowadziła na pomoc przyjaciół.



Niestety najciekawsze widoki pod słońce, zupełnie rozmyte.


Całość-> http://www.zuziawdrodze-a...amczysko102015/
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2015-10-18, 20:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2015-10-18, 21:19   

Ładnie, jak to zwykle jesienią w Beskidzie Małym. :)
_________________
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2015-10-18, 21:36   

Przyjemny spacer. I już kolory całkiem całkiem. No i dowiedziałam się, kim jest Tomek. W sumie, patrząc w skali całej Wielkiej Brytanii, mieszka całkiem blisko mnie ;) .
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-18, 22:55   

Fajne połączenie ziemi z niebem, a raczej chmurami.
No BM mi się spodobał w wersji jesiennej!
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2015-10-18, 23:38   

W B.Małym jest dużo lasów liściastych, więc jest szczególnie atrakcyjny jesienią.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-10-19, 11:27   

Twoje dzieci to mają fajnie, że mają takiego tatę :)
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-10-19, 20:47   

Cytat:
A oto tunel prowadzący z wyspy Sodor na wyspę Mgieł.

Czasem warto zmienić plan na skrzyżowaniu;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-10-19, 20:58   

Basia Z napisał/a:
Twoje dzieci to mają fajnie, że mają takiego tatę

Ja znów się cieszę, bo jak wracaliśmy to mi narzekały, że wycieczka taka krótka. Czyli parcie jakieś mają :-)

Wiolcia napisał/a:
W sumie, patrząc w skali całej Wielkiej Brytanii, mieszka całkiem blisko mnie ;) .

A o to i cała wyspa Sodor.
Jeżeli kiedykolwiek pojedziesz pociągiem w tamtych stronach to wdzięczny będę za bilet. Dla Staśka to będzię skarb największy :)



Vlado napisał/a:
Czasem warto zmienić plan na skrzyżowaniu;)

No jasne, takie spontany są najlepsze :-)

sprocket73 napisał/a:
W B.Małym jest dużo lasów liściastych, więc jest szczególnie atrakcyjny jesienią.

lyann napisał/a:
Fajne połączenie ziemi z niebem, a raczej chmurami.
No BM mi się spodobał w wersji jesiennej!

Majka napisał/a:
Ładnie, jak to zwykle jesienią w Beskidzie Małym.


Jesienia to, jak dla mnie, najładniejszy z Beskidów , tych wokół Żywca. Kolorystycznie nie ma sobie równych, własnie dzięki temu, jak zauważył słusznie sprocket, że lasy są urozmaicone. i to jesienią wychodzi szczególnie :-)
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2015-10-19, 21:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2015-10-19, 23:50   

Piotrek napisał/a:
Wiolcia napisał/a:
W sumie, patrząc w skali całej Wielkiej Brytanii, mieszka całkiem blisko mnie ;) .

A o to i cała wyspa Sodor.
Jeżeli kiedykolwiek pojedziesz pociągiem w tamtych stronach to wdzięczny będę za bilet. Dla Staśka to będzię skarb największy :)

Obrazek


A co znaczy w tamtych stronach? Czy może być linia wzdłuż zachodniego wybrzeża i Morza Irlandzkiego, na którym leży Sodor? Tak się właśnie złożyło, że była to moja pierwsza i całkiem niedawna podróż pociągiem w Wielkiej Brytanii, do stacji, która leży nad morzem i nie tak daleko jest z niej do wyspy Man. Czyli gdzieś na tym morzu między tą stacją a Man leży Sodor.
Tyle że bliety na pociąg atrakcyjne nie są. Ale chętnie odstąpię, jak chcesz :) .
Ostatnio zmieniony przez Wiolcia 2015-10-19, 23:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-10-20, 08:47   

Ech Wiolcia, chyba nie wiesz, kim jest Tomek. Musisz koniecznie obejrzeć program dokumentalny o nim. Leci na Polsat Jim Jam. ;)
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-10-20, 17:59   

O właśnie!. Albo chociaż kilka odcinków na YT :)
Spoko, z biletem żartowałem, wątpię by były z rysunkiem Tomka. Ale jeżeli masz tak blisko, to powinnaś się zainteresować tymi użytecznymi lokomotywami :-)
Poza jest prawie pewne, że los Cię i tak skieruje na jego tory, więc będziesz już przygotowana merytorycznie :-)
 
 
ziaro 


Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 390
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-10-22, 15:56   

Jesień i te piękne czerwone liście. Mmmm aż można się rozmarzyć.
_________________
#ziaronaszlaku
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2015-10-23, 21:32   

sokół napisał/a:
Ech Wiolcia, chyba nie wiesz, kim jest Tomek. Musisz koniecznie obejrzeć program dokumentalny o nim. Leci na Polsat Jim Jam. ;)


No w sumie fakt. Z brytyjskich bajek to zatrzymałam się na etapie Baranka Shauna. A Tomek to dla mnie uśmiechnięta ciufcia. Pewnie karygodne uproszczenie...

Piotrek napisał/a:
O właśnie!. Albo chociaż kilka odcinków na YT :)
Spoko, z biletem żartowałem, wątpię by były z rysunkiem Tomka. Ale jeżeli masz tak blisko, to powinnaś się zainteresować tymi użytecznymi lokomotywami :-)
Poza jest prawie pewne, że los Cię i tak skieruje na jego tory, więc będziesz już przygotowana merytorycznie :-)


Merytorycznie to rzeczywiście mam ostatnio wiele do przygotowania. Ale i na bajkę przyjdzie kiedyś czas ;) .
A wracając do pociagów, to w Wielkiej Brytanii jest zadziwiająco wielka liczba starych linii kolejowych utrzymywanych obecnie przez pasjonatów i przywracanych do użytku. Parowozy albo diesle jeżdżą na bardzo wielu trasach, często widokowych. Nawet w jednej z niewielkich miejscowości w Walii były dwie różne stacje początkowe dwóch różnych linii. Sporo jest też traktów po dawnych kolejkach - obecnie często są to szlaki rowerowe lub piesze.
I całkiem dobre muzeum kolei ma York - wrzuciłam właśnie relację z pobytu tam w wątku o wędrówkach po Wielkiej Brytanii: http://gorybezgranic.pl/w...69,15.htm#59049
No ale niestety, biletów z Tomkiem jeszcze nie ma. Choć może gdzieś są tu do dostania, tylko trzeba by poszukać? Jak zajrzę na Sodor, to sprawdzę :) .
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-10-24, 23:36   

Ok, to jak trafisz na taki bilet daj znać :-)

U nas sporo linii już zamkniętych a pięknych i ciekawych jest. Gdyby tak i u nas kiedyś zadziałało, że przywraca się te linie było by wspaniale. Ale to pewnie melodia przyszłości, o ile jeszcze będzie co ratować :rol
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group