Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Czerwiec 2014r. Powrót do macierzy.

Autor Wiadomość
tatromaniak 


Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 323
Skąd: Podhale
Wysłany: 2014-06-14, 14:06   Czerwiec 2014r. Powrót do macierzy.

Po beskidzko – gorczańskich wojażach powróciłem wreszcie na Podhale aby zająć się ostatnio zaniedbywanymi nieco Tatrami.
Wyłuskując skrupulatnie najbardziej pogodne dni zaczynam w środę 11 małym rozruchem na trasie:
Rondo Kuźnickie – Murowania – Nosal – Olczyska Polana – Wielki Kopieniec – Toporowa Cyrhla.
Taki sobie spacerek w pełnym słoneczku po szczytach nie za wysokich ale z rozległą bardzo panoramą przy dobrej widoczności.
Ludzi jeszcze nie za wielu na szlakach, więc można się trochę wsłuchać i wpatrzyć w otaczającą przyrodę.

https://picasaweb.google....WielkiKopieniec



W piątek, chociaż to 13-tego znowu zapowiada się piękny ale już nieco chłodniejszy słoneczny dzionek więc trasę robię dłuższą:
Kiry – Piec – Chuda Przełączka – Ciemniak – Krzesanica – Małołączniak – Kopa Kondracka – Przełęcz Kondracka – Giewont – Wyżnia Przełęcz Kondracka – Przełęcz w Grzybowu – Wielka Polana w Dolinie Małej Łąki – Gronik.
Pogoda wymarzona do takiej dłuższej graniówki – słońce już nie tak intensywne, lekki wiaterek a widoki w miarę upływu dnia coraz lepsze.
W godzinach dopołudniowych / byłem akurat na zboczu Ciemniaka / większość chmur gwałtownie opadła, tworząc na trawach widoczne w świecącym słońcu szklące się krople wody.
Ponieważ nie było zbytnich tłumów a i widoczność była dobra dołożyłem sobie ponad planowo już w drodze powrotnej zawsze oblegany przez turystów Giewont.

https://picasaweb.google....eWierchyGiewont


EDIT
Gdyby ktoś szukał 2 kluczy do mieszkania w pęczku to wiszą na resztkach słupka informacyjnego na Chudej Przełączce!!!



W pogodny poniedziałek 16 bm. po 2 dniowej weekendowej bryndzy pogodowej / głównie z uwagi na zalegającą mgłę na szczytach / kontynuuję dreptanie po tatrzańskich kopczykach.

Tym razem z Dorotką, Magą i Piotrem ruszamy, głównie pod kątem dostępnej już słowackiej Bystrej realizując ostatecznie taką sobie tatrzańską okrężną traskę: Kiry – Schronisko na Hali Ornak – Iwaniacka Przełęcz – Ornak – Siwa Przełęcz – Siwy Zwornik – Błyszcz – Bystra – Siwy Zwornik – Siwa Przełęcz – Dolina Chochołowska – Siwa Polana.

Odpowiednia pogoda jak zwykle musiała być bo była starannie dobierana:

https://picasaweb.google....caBystraIBYszcz
Ostatnio zmieniony przez tatromaniak 2014-06-17, 08:48, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-06-14, 14:52   

Zazdroszczę Ci, szczególnie tych Czerwonych Wierchów. Fajny efekt mają te krople na trawach.
Profil Facebook
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2779
Skąd: Tychy
Wysłany: 2014-06-16, 16:59   

Ja poproszę o dodatkowe informacje nt. ewentualnych miejsc niebezpiecznych ze względu na pokrywę śnieżną oraz czas przejścia opcji Czerwone Wierchy+Giewont.

Dużo chodzisz po Tatrach Polskich i Słowackich - zostały Ci jeszcze jakieś znakowane odcinki, którymi nigdy nie szedłeś ?

tatromaniak napisał/a:
Ponieważ nie było zbytnich tłumów a i widoczność była dobra dołożyłem sobie ponad planowo już w drodze powrotnej zawsze oblegany przez turystów Giewont.

Skoro jednak ,,zbytnich tłumów" nie było to ,,zawsze oblegany przez turystów Giewont" jednak obleganym nie był ;)
 
 
tatromaniak 


Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 323
Skąd: Podhale
Wysłany: 2014-06-17, 07:44   

[quote="Tępy dyszel"]Ja poproszę o dodatkowe informacje nt. ewentualnych miejsc niebezpiecznych ze względu na pokrywę śnieżną oraz czas przejścia opcji Czerwone Wierchy+Giewont.

Dużo chodzisz po Tatrach Polskich i Słowackich - zostały Ci jeszcze jakieś znakowane odcinki, którymi nigdy nie szedłeś ?



Nie ma śniegu na szlakach, którymi szedłem w piątek / Czerwone Wierchy + Giewont /.

Wyruszyłem z Kir o 6,45 aby emeryckim tempem dotrzeć o 16,15 na przystanek PKS na Groniku.

Trochę tam zostało odcinków szlaków w Tatrach, gdzie nie stąpałem ale w tym roku postaram się tam być.

EDIT
Gdyby kogoś interesowała moja kolejna tatrzańska wycieczka jest uzupełnienie pierwszego postu tego tematu
Ostatnio zmieniony przez tatromaniak 2014-06-17, 08:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
maja 


Dołączyła: 03 Lut 2014
Posty: 102
Skąd: z piaskownicy
Wysłany: 2014-06-17, 22:35   Re: Czerwiec 2014r. Powrót do macierzy.

tatromaniak napisał/a:
po 2 dniowej weekendowej bryndzy pogodowej / głównie z uwagi na zalegającą mgłę na szczytach /


bryndza też ma swoje uroki

mgła jest teraz modna

tatromaniak napisał/a:

Gdyby kogoś interesowała moja kolejna tatrzańska wycieczka jest uzupełnienie pierwszego postu tego tematu


Gratuluję wycieczki i zacnego towarzystwa
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2779
Skąd: Tychy
Wysłany: 2014-06-20, 16:31   

tatromaniak napisał/a:
Gdyby kogoś interesowała moja kolejna tatrzańska wycieczka jest uzupełnienie pierwszego postu tego tematu

Kogoś zainteresowała.

Schodziliście jednak też niebieskim z Bystej. Ten płat śniegu nie był kłopotliwy ?
Podziwiam za podchodzenie na Ornak. Schodziłem z niego systemem ,,schodów". Prawdziwy test dla kolan.

tatromaniak napisał/a:
Trochę tam zostało odcinków szlaków w Tatrach, gdzie nie stąpałem

Jakie to odcinki ?

maja napisał/a:
mgła jest teraz modna

Szczególnie z L&M - ów. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group