Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Bieszczady. Wymarzone, słodko-kwaśnie...

Autor Wiadomość
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1922
Wysłany: 2021-10-15, 09:11   

laynn napisał/a:
A w worek marzy mi się powrót w wakacje. I tak przejść się tam piechotą, np z Tarnawy. Dojść do końca...tym bardziej gdy doczytałem, że tam kiedyś było schronisko...

Z Tarnawy to jest jednak już kawał drogi, prawie 10km dalej, niż z Bukowca.
W razie czego polecam wariant przez Beniową, znacznie ciekawszy, niż drogą przez las (do której zresztą i tak się później dociera).
To schronisko, to w zasadzie schron był. Ale i tak szkoda.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-10-15, 09:56   

sprocket73 napisał/a:
Zdjęcie samochodu bardzo ładne

Choć to nie RS ;)
sprocket73 napisał/a:
co się dało to z nich wycisnąłeś.

Dokładnie. Ja jestem bardzo zadowolony. Szczególnie z niedzieli.
Prezes napisał/a:
prawie 10km dalej, niż z Bukowca.

W sumie jak sobie przypomniałem drogę przez las, to rzeczywiście kawał drogi.
Prezes napisał/a:
wariant przez Beniową

Dokładnie, ja zresztą z początku miałem nadzieję, że dojdziemy do ruin cerkwi (45min), ale zostałem przegłosowany, a że w cieniu był ziąb, to wybraliśmy słoneczny wariant, zresztą niewiele uszliśmy :)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10853
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-10-15, 23:12   

Do Sianek i grobu hrabiny lazłem z Bukowca. Średnio ciekawie mi się wydawało. Fakt, że odludnie i jeszcze w czasie gdy nie było tam ścieżki dydaktycznej, a przynajmniej jej nie kojarzę.
Ogólnie trochę przereklamowana miejscówka, takie mam wspomnienie.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2021-10-15, 23:35   

Na mapie mam zaznaczoną w Bukowcu jakąś wiatę. Da się tam spokojnie przekimać? Choć to chyba jeszcze PN, ale w końcu parking...
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-10-16, 00:02   

Cytat:
Ogólnie trochę przereklamowana miejscówka,

Mnie od zawsze, gdy zerkałem na mapę, ciekawił ten rejon, choć zdaję sobie sprawę, że nie jest to typowa atrakcja dla większości. Ale ja jestem lekko inny ;)
Pudelek napisał/a:
Choć to chyba jeszcze PN, ale w końcu parking.

Wiata to zarazem buda, w której siedzi gość pobierający opłatę za parking (18zł za cały dzień - nie ma innej taryfy) i sprzedający pamiątki. Te pamiątki wiszą pod zadaszeniem, tak mi się wydaje, ale nie pamiętam, a zdjęcia też nie zrobiłem.
Co do spania, to wątpię. Bo w maju, mi powiedzieli i potem sprawdzałem, że opłata za spanie na terenie parkingu (na Wyżniańskiej, ale to chyba dotyczy wszystkich parkingów w BPN) to koszt 100zł.
Ale czy w Bukowcu się da? Nie wiem. No i SG często tam jeździ. Podczas naszej wycieczki, chyba z 5x mijaliśmy ich auta.
Wcześniej przy torfowisku jest zadaszona wiata, ale jak będzie zacinać, to nie ochroni przed deszczem. No i obok też facet z kasą fiskalną stał.
Zresztą jak tyle lat chodzę po górach, to od czasów gdy w 2002 za Kasprowym mnie SG kontrolowała, to drugi raz, właśnie w maju na Caryńskiej miałem kontrolę biletu :D
Ostatnio zmieniony przez 2021-10-16, 00:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-10-16, 00:05   

O znalazłem zdjęcie w sieci. Tak to wygląda, z lewej WC, z prawej ta buda co pisałem
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5832
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-10-16, 06:28   

Piotrek napisał/a:
Do Sianek i grobu hrabiny lazłem z Bukowca. Średnio ciekawie mi się wydawało. Fakt, że odludnie i jeszcze w czasie gdy nie było tam ścieżki dydaktycznej, a przynajmniej jej nie kojarzę.
Ogólnie trochę przereklamowana miejscówka, takie mam wspomnienie.

Ja jakoś też się nie mogę przekonać do tej wycieczki.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-10-16, 09:47   

To widać u mnie na blogu też. Ale to dobrze. Niech to nie będzie rejon pierwszego wyboru :)
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2021-10-24, 01:59   

Pudelek napisał/a:
Na mapie mam zaznaczoną w Bukowcu jakąś wiatę. Da się tam spokojnie przekimać? Choć to chyba jeszcze PN, ale w końcu parking...

W zeszłym roku w wakacje dziewczyna z obsługi kasy nocowała w Bukowcu, ale miała rozbity swój namiot. Niemniej jednak mówiła, że zwykle sypia zamknięta w budynku kasy, bo przychodził tam niedźwiedź. Toalety (i kasa) około godz. 16:30 były zamknięte na cztery spusty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group