Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Tuł po leciutku w jesiennych kolorach

Autor Wiadomość
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2021-10-24, 18:34   Tuł po leciutku w jesiennych kolorach

Dobry wieczór.

Trasa:


Planowałem odwiedzenie Tułu już od jakiegoś czasu, czekałem tylko na odpowiedni moment, czy to był właśnie ten moment ?
Jesień skusiła też Izę, która poszła ze mną na tą poza szlakową wycieczkę, trasa nie oczywista, w zasadzie improwizowałem od początku, Iza o tym nie wiedziała do teraz ;)
Zaczynamy klasycznie pod kamieniołomem, lecz zamiast iść w lewo, to tym razem poszliśmy w prawo.
Przez łąki doszliśmy do drogi łączącej Tuł z Leszną, przecięliśmy ją i szliśmy na kolejne łąki tuż nad sporym gospodarstwem, nie byłem tam wcześniej i ciekawiło mnie to miejsce, jak się później okazało Tomek i Wiktor już tam byli przy okazji ostatniej wizyty.
Miejsce jest piękne, w sam raz na romantyczne chwilę z żoną, rozbiliśmy się pod drzewami, słońce miło nam przyświecało, a My popijając kawkę cieszyliśmy się chwilą :)

























Nasz blok!










Ruszyliśmy w stronę szczytu, przez długą halę o lekkim nachyleniu szybko uciekały kolejne metry.
Tuż przed szczytem słyszymy beczenie, nagle w krzakach zaczęło się kotłować i jedna po drugiej, przybywały kolejne owce :o-o Było ich bardzo dużo, mieliśmy mały prywatny redyk ;)
Był też Ukrainiec z psami o którym mówili Tomek i Wiktor, wydał się sympatyczny.
Owce przeszły, My również poszliśmy dalej, zaatakowaliśmy Tuł od tyłu, na wierzchołu zmiany, jest kopiec kamieni i tabliczka, są postępy :)
Zejście na chybił trafił, gdzieś przez małe chaszcze, oczywiście Iza troszkę narzekała, ale bez kary się obyło ;)
Pastuch wesoło sobie strzela, to znak żeby nie dotykać, bo pierdyknie ;) jakoś przemykamy, byków nie było więc wszystko odbyło się na luzaku. Kilka klasycznych fotek i ruszamy w stronę kamieniołomu, przez który mamy zamiar nielegalnie przejść żeby skrócić sobie troszkę drogę i przy okazji pooglądać co tam słychać :)
I w zasadzie to tyle, pogoda nam dopisała, poraz kolejny na wycieczkę ruszyliśmy koło 9.30, dziwnie się czuję wychodząc o tak późnej godzinie, natomiast Izie to w ogóle nie przeszkadzało :D





Widać stare schronisko na Tule


Stado naciera








Szczytujemy :D


Schodzimy w blasku zdobywców ;)






















I taka to była wycieczka.
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2021-10-24, 18:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Izabela 
Cieszynioki


Dołączyła: 26 Lip 2019
Posty: 779
Wysłany: 2021-10-24, 18:41   

Było słonecznie, wesoło i przyjemnie :)




































 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-10-24, 18:43   

Adrian napisał/a:
Nasz blok!

O, no to teraz Wam zazdroszczę :) i widoków z niego, jak i bliskości do tego wspaniałego miejsca ;) sto razy fajniejszego od tego na T. ;) (żarcik taki)

To gospodarstwo, na początku, to chyba owczarnia, pewnie to stamtąd te owce łażą ;)
A zdjęcie owiec, pod tytułem, napierają - świetne, zresztą kolejne z nimi również fajne.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2021-10-24, 18:45   

Adrian napisał/a:
w sam raz na romantyczne chwilę z żoną, rozbiliśmy się pod drzewami,


Doszliście już do siebie ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Izabela 
Cieszynioki


Dołączyła: 26 Lip 2019
Posty: 779
Wysłany: 2021-10-24, 18:55   

Nadal jesteśmy oszołomieni ;)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2021-10-24, 18:58   

laynn napisał/a:
Adrian napisał/a:
Nasz blok!

O, no to teraz Wam zazdroszczę :) i widoków z niego, jak i bliskości do tego wspaniałego miejsca ;) sto razy fajniejszego od tego na T. ;) (żarcik taki)

To gospodarstwo, na początku, to chyba owczarnia, pewnie to stamtąd te owce łażą ;)
A zdjęcie owiec, pod tytułem, napierają - świetne, zresztą kolejne z nimi również fajne.


Od tej strony jest efekt wow ! Wychodzi na to że mały kawałek gór można odkrywać na wiele sposobów :)

Cytat:
Doszliście już do siebie ?


Ja doszedłem :D
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-10-24, 19:04   

O kurde, przy takiej pogodzie nawet to "gospodarstwo grozy" nabiera jakiegoś uroku :)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2021-10-24, 19:05   

Piotrek napisał/a:
O kurde, przy takiej pogodzie nawet to "gospodarstwo grozy" nabiera jakiegoś uroku :)


Nie było gospodarstwa grozy :lol
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-10-24, 19:19   

Piotrek, jak popatrzysz na mapę, to przedstawione gospodarstwo jest na zachód od szczytu, a gospodarstwo ludożerców, na wschód:
Ostatnio zmieniony przez 2021-10-24, 19:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5472
Wysłany: 2021-10-24, 19:51   

Ładnie, ale nie aż tak bardzo jesiennie ;)
No i teraz wszyscy wiedzą gdzie mieszkacie. Zrobimy forumowy zlot u Was na chacie ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5769
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-10-24, 20:02   

sprocket73 napisał/a:
No i teraz wszyscy wiedzą gdzie mieszkacie. Zrobimy forumowy zlot u Was na chacie ;)

Zlot adminów na Zagarażoch już był ;)
Kolorki nie tak bardzo jesienne jak pewnie będą u Sprocketa z dzisiaj, no ale on ma Canona.
Czyżby Tuł był już takim klasykiem, że start wycieczki klasycznie koło kamieniołomu? A nie np. w Cisownicy?
Dużo industrialu w relacji, kominy, hałdy - widać że to Śląsk (choć Cieszyński).
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5472
Wysłany: 2021-10-24, 20:25   

Sebastian napisał/a:
Kolorki nie tak bardzo jesienne jak pewnie będą u Sprocketa z dzisiaj, no ale on ma Canona.

A tam te wojny systemowe :D
Z wycieczki tydzień temu Adrian miał bardzo podobną kolorystykę do mojej. Może się wzorował w obróbce, jak zobaczył moją relację. A tutaj lipa, nikt nie pokazał jak powinno wyglądać ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-10-24, 20:31   

Adrian napisał/a:


Nie było gospodarstwa grozy :lol


No popatrz, a bajzel taki sam :D
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5472
Wysłany: 2021-10-24, 20:34   

Widać tam taki folklor ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2021-10-24, 20:41   

sprocket73 napisał/a:
Ładnie, ale nie aż tak bardzo jesiennie ;)
No i teraz wszyscy wiedzą gdzie mieszkacie. Zrobimy forumowy zlot u Was na chacie ;)


Czyli mogłem jeszcze tydzień poczekać ...

Nic nie wiecie, to taka zmyłka z tym zaznaczeniem, bo w tym bloku mieszka Ceper :o-o hehehe.

Cytat:
Zlot adminów na Zagarażoch już był ;)
Kolorki nie tak bardzo jesienne jak pewnie będą u Sprocketa z dzisiaj, no ale on ma Canona.
Czyżby Tuł był już takim klasykiem, że start wycieczki klasycznie koło kamieniołomu? A nie np. w Cisownicy?
Dużo industrialu w relacji, kominy, hałdy - widać że to Śląsk (choć Cieszyński).


Różnie już zaczynałem wycieczki w tamtych rejonach, ale najszybciej jest od kamieniołomu.

Ten największy syf jest po czeskiej stronie ;)

Cytat:
A tam te wojny systemowe :D
Z wycieczki tydzień temu Adrian miał bardzo podobną kolorystykę do mojej. Może się wzorował w obróbce, jak zobaczył moją relację. A tutaj lipa, nikt nie pokazał jak powinno wyglądać ;)


Przyroda mi pokazała :D
Ale fakt jest, że Twoje zdjęcia są jaśniejsze i bardziej żywe, nie umiem tak Nikonem ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime