Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

21 lipca 2013 r. - Tatry Wysokie - Wrota pana CH

Autor Wiadomość
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-07-23, 17:56   21 lipca 2013 r. - Tatry Wysokie - Wrota pana CH

Witam. Po długim namyśle postanowiłem jednak umęczyć jakąś relacje i zamieścić kilka zdjęć z rejonu Tatr w którym nie byłem jeszcze latem a tylko raz zimą w drodze na Szpiglasa :) . Miało być wejście na Cubrynę ale na razie było rozpoznanie terenu i ocenianie którą drogą podejść pod Mnicha na którego mam smaka się wybrać :dev . Od Wrót Chałubińskiego podejście jest najłagodniejsze więc myślę że miałbym spore szanse wyspinać się na tą iglicę ;) , ale najpierw muszę się znaleźć u jego podnóża żeby ocenić czy dam radę. Troszkę się rozpisałem nie na temat wybaczcie mi to , :rol . Widoki z Wrót są nieziemskie a najlepsze z tych turniczek nad nimi na których siedziałem :) i mało brakowało a przydybałby mnie strażnik z TPN-u , miałem szczęście bo zdążyłem zejść na dół kiedy on był jeszcze niżej i prawdopodobnie mnie nie widział ;) . Tak swoją drogą to jestem ciekaw czy ktoś nie zadzwonił czasami że jakiś wariat siedzi na skale nad przełęczą :) możliwe że tak było. Kilka zdjęć : Załączam jeszcze link do zdjęć : https://plus.google.com/p...=CKj-sImYrqvpBQ
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-07-23, 18:01   

Kurczę nie wiem czemu , ale jak dawałem ostatnie zdjęcie to wszystko się rozjechało :rol , rozmiar był taki sam jak tych poprzednich.
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2775
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-07-23, 18:21   

Tatrzański urwis napisał/a:
Widoki z Wrót są nieziemskie

Z tego co widzę, to te Twoje Wrota oferują nieco poszerzone widoki ;) . Szczególnie na stronę słowacką.

Tatrzański urwis napisał/a:
mało brakowało a przydybałby mnie strażnik z TPN-u , miałem szczęście bo zdążyłem zejść na dół kiedy on był jeszcze niżej i prawdopodobnie mnie nie widział

Czy Ty wiesz, że oni mogą to przeczytać ?

Tatrzański urwis napisał/a:
Tak swoją drogą to jestem ciekaw czy ktoś nie zadzwonił czasami że jakiś wariat siedzi na skale nad przełęczą możliwe że tak było


Co widziałeś to i tak Twoje....

Tatrzański urwis napisał/a:
Miało być wejście na Cubrynę ale na razie było rozpoznanie terenu i ocenianie którą drogą podejść

Orientacyjnie wejście na tzw. Galerie Cubryńskie jest dosyć proste i przy dobrej pogodzie powinieneś sobie spokojnie poradzić. Ale wyżej to się już sypie niesamowicie. Mi niestety, do Cubryny nie udało się dojść :( Tak czy siak, powodzenia życzę.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-23, 18:27   

Mi się też na Wrotach podobało, pomimo, że wszyscy mówią, że tam nic nie ma ;)

Po której stronie były te turniczki na których siedziałeś, jak wszedłeś na Wrota to po prawej czy po lewej?
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-07-23, 18:36   

Tępy Dyszel napisał/a:
Czy Ty wiesz, że oni mogą to przeczytać ?
Niech sobie czytają , zwisa mi to.
Tępy Dyszel napisał/a:
Co widziałeś to i tak Twoje....
No warto było tam podskoczyć ;) .
Tępy Dyszel napisał/a:
Orientacyjnie wejście na tzw. Galerie Cubryńskie jest dosyć proste i przy dobrej pogodzie powinieneś sobie spokojnie poradzić.
Byłem tam pierwszy raz , i od razu widoki mnie urzekły :) będę tam wracał częściej , możliwe że już w przyszły weekend.
Tępy Dyszel napisał/a:
Mi niestety, do Cubryny nie udało się dojść
Spróbuj jeszcze kiedyś.
Tępy Dyszel napisał/a:
Tak czy siak, powodzenia życzę.
Nie dziękuję.
Vision napisał/a:
pomimo, że wszyscy mówią, że tam nic nie ma
A co niby miałoby być? Budka z piwem? :lol .
Vision napisał/a:
Po której stronie były te turniczki na których siedziałeś, jak wszedłeś na Wrota to po prawej czy po lewej?
Te po prawej stronie takie niewysokie chociaż dosyć strome.
Ostatnio zmieniony przez Tatrzański urwis 2013-07-23, 18:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-23, 18:48   

Tatrzański urwis napisał/a:
A co niby miałoby być? Budka z piwem? :lol .


Właśnie nie wiem, ale wszyscy tak mówią, po co tam iść jak tam nic nie ma ;)

Tatrzański urwis napisał/a:
Te po prawej stronie takie niewysokie chociaż dosyć strome.


A to trzeba było w lewo, w lewo można ;)

A co do zdjęć, rozjeżdżają Ci się bo nie dajesz enterów, dawaj 2 x enter po każdym zdjęciu i nic się nie będzie rozjeżdżać... :-o
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-07-23, 20:05   

Ech, nie byłem na Wrotach ale jak patrzę na widoczki w Twojej galerii to aż rwie.

Cytat:
Tak swoją drogą to jestem ciekaw czy ktoś nie zadzwonił czasami że jakiś wariat siedzi na skale nad przełęczą :) możliwe że tak było.

Bo to jest możliwe :) , znajomy miał taką sytuację. Siedział sobie w pewnym miejscu (legalnym ;) , w Beskidach ) dość długo i musiał zwrócić kogoś uwagę bo w końcu dotarł do niego GOPRowiec i wypytywać zaczął co i jak. Okazało się, że zadzwoniła jakaś babka z informacją, że ktoś podejrzanie się zachowuje, bo bardzo długo siedzi w jednym miejscu i.t.p.
Wzięli go za samobója :rol
Tak więc wcale nie wykluczone sa różne ludzkie donosy ;)
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-07-23, 20:21   

A jak planujesz dostać się na tego Mnicha?
Piękne te Wrota, co prawda nie wiem ile widać konkretnie z nich ;) Bo ja z kolei słyszałam opinie, że Wrota Chałubińskiego oferują dość zamknięty krajobraz.
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-07-23, 20:34   

Vision napisał/a:
A co do zdjęć, rozjeżdżają Ci się bo nie dajesz enterów,
Wcześniej nie dawałem enterów i się nie rozjeżdzały , dziwne że teraz tak się dzieje.
Vision napisał/a:
A to trzeba było w lewo, w lewo można
Tego to nie wiedziałem :P .
Piotrek napisał/a:
Wzięli go za samobója
Możliwe że mnie też , bo długo tam siedziałem taki zamyślony nad pięknem Tatrzańskiej przyrody podziwiając z daleka taterników na Mnichu ;) . Więc tak sobie pomyślałem że ja też tam wleze :dev .
Malgo Klapković napisał/a:
A jak planujesz dostać się na tego Mnicha?
Na piechotę po skałach :dev .
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-23, 20:39   

Tatrzański urwis napisał/a:
Wcześniej nie dawałem enterów i się nie rozjeżdzały , dziwne że teraz tak się dzieje.


Rozjeżdżały, rozjeżdżały, już co najmniej 5 razy Ci to poprawiałem we wcześniejszych relacjach ;)

Tatrzański urwis napisał/a:
Tego to nie wiedziałem :P .


Masz tu mapę gdzie można chodzić.

http://tpn.pl/filebrowser...o_zalacznik.pdf

Teoretycznie do tych grani zaznaczonych na czerwono od polskiej strony możesz śmiało walić, tylko wypadałoby chociaż kask sobie sprawić... ;)
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-07-23, 20:43, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-07-23, 20:42   

Nie chcę wyjść na mądralę, ale jak już bym miała iść na Mnicha, to używając liny czułabym się dużo bezpieczniej. Jednak jak znam Ciebie, to w Tobie strachu nie ma.
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-07-23, 21:29   

Vision napisał/a:
Rozjeżdżały, rozjeżdżały, już co najmniej 5 razy Ci to poprawiałem we wcześniejszych relacjach
O tym też nie wiedziałem Vision, kurcze bóc ze mnie :rol , chyba urwisowanie w Tatrach wychodzi mi lepiej niż obsługa kompa :-/ .
Vision napisał/a:
wypadałoby chociaż kask sobie sprawić...
Chyba masz rację Robert tylko że jak spadnę to nawet kask mi nie pomoże , po prostu trzeba uważać i wiedzieć co się robi.
Malgo Klapković napisał/a:
Nie chcę wyjść na mądralę, ale jak już bym miała iść na Mnicha, to używając liny czułabym się dużo bezpieczniej.
Zgadzam się z Tobą Gosiu , jeśli już tam pójdę to tylko z liną i kubkiem asekuracyjnym no i uprząż by się przydała.
Malgo Klapković napisał/a:
Jednak jak znam Ciebie, to w Tobie strachu nie ma.
To nie jest do końca prawda , każdy się boi chociaż ja rzadko kiedy , podobno tylko głupiec nie czuje strachu , cóż wychodzi na to że brakuje mi 5 klepki :P . A tak na poważnie to staram się zapanować nad nerwami i stresem , kilka głębszych oddechów i jest ok :) .
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-07-23, 21:34   

Tatrzański urwis napisał/a:
tylko że jak spadnę to nawet kask mi nie pomoże ,

No wiesz, może być tak, że upadek nie będzie ciężki ale głowa stuknie w kamień i zonk.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-23, 21:39   

Tatrzański urwis napisał/a:
Chyba masz rację Robert tylko że jak spadnę to nawet kask mi nie pomoże , po prostu trzeba uważać i wiedzieć co się robi.


Mi nie chodzi oto w tym wypadku, tylko jak idziesz sam, to wpisujesz się do księgi wyjść, zakładasz ten kask i teoretycznie jesteś tam legalnie i akurat tutaj oto mi chodziło tylko ;) Weź też pod uwagę to, że Ci w kaskach są traktowani trochę inaczej w takim terenie przez filanców... ;)

A co do kasku, to jest też on po to, że jak ktoś nad Tobą coś zrzuci, to Ci jednak może pomóc. :-o Nie musisz więc wcale nigdzie spadać ;)
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-07-23, 21:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-07-23, 21:46   

Vision napisał/a:
A co do kasku, to jest też on po to, że jak ktoś nad Tobą coś zrzuci, to Ci jednak może pomóc. Nie musisz więc wcale nigdzie spadać
O tym to akurat wiem , tylko że jest pewna zasada to znaczy gdy ktoś nad nami krzyknie kamień! albo uwaga! to żeby nie podnosić głowy do góry bo kask wtedy też nie pomoże :-o .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group