Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

21 lipca 2013 r. - Tatry Wysokie - Wrota pana CH

Autor Wiadomość
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-23, 21:49   

No tak, tylko bez kasku jak nie podniesiesz to też masz przerąbane :) Ale tak jak mówiłem, mi chodzi głównie o to, że jednak na takich się mniej zwraca uwagę, są trochę poważniej traktowani, że tak powiem. Ja tam kask miałem teraz, polansowałem się z nim przy schronisku :-o
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-07-23, 22:08   

To i ja może wezmę następnym razem mojego fioletowego orzeszka ;)
Tatrzański urwis napisał/a:
jeśli już tam pójdę to tylko z liną i kubkiem asekuracyjnym no i uprząż by się przydała.

Oj ta solówka może trwać długo ;) We 2 na pewno znacznie szybciej staniesz na Mnichu :)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10853
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-07-23, 22:59   

Malgo, zgubiłaś klucze od domu ? :)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2013-07-24, 07:40   

Tatrzański urwis napisał/a:
Niech sobie czytają , zwisa mi to.


Ok, Tobie to może zwisać ale Administratorom tego Forum już nie. Dostosuj się do cywilizowanych norm i postaraj się się nie za bardzo wyskakiwać z opisywaniem swych, jak na razie zresztą "powierzchownych", występów pozaszlakowych. Będziesz tak miły i tak uczynisz ?

Malgo Klapković napisał/a:
Bo ja z kolei słyszałam opinie, że Wrota Chałubińskiego oferują dość zamknięty krajobraz.


Ściśle z Przełęczy to tak. Obramowane Miedzianym, Dolinką za Mnichem i ścianą Cubryny. W drugą stronę ( kiedyś schodził tam oficjalny szlak ) zobaczysz Stawy Ciemnosmreczyńskie.

Malgo Klapković napisał/a:
To i ja może wezmę następnym razem mojego fioletowego orzeszka


Muszę ;) to napisać :) Ale z Ciebie ładna Gadzina :)

P.s. Byłem i na Wrotach, na Mnichu ( na Ministrancie i Mniszku też ) i na Cubrynie. Jak też spałem :) na Ciemnosmreczyńskiej Przełączce ( pod Zadnim Mnichem ). Byłem też parokrotnie, "spacerowo" w górno - bocznych piętrach Dolinki za Mnichem ( ochłodziłem pysk wodą z najwyżej położonego w Tatrach Polskich stawu - z Zadniego Mnichowego Stawu. Oczywiście na Mnichu i w okolicy występowałem, jak Vision słusznie zauważył, w odpowiednim stroju - uprząż, metalstwo brzękające u pasa, kask. Miło wspominam te miejsca. A najłatwiejsza droga na Mnichowe Plecy czyli pod samego Mnicha to zaczyna się gdzieś 40 metrów od początku szlaku na Wrota.
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2013-07-24, 12:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-07-24, 09:25   

Urwisowanie w Tatrach - bardzo mi się spodobało to wyrażenie. :D

Nie byłem na Wrotach, z powodu tego, że nudno niby. Cóż, musze stwierdzić, że jednak przy odrobinie fantazji nudno być nie musi.

Ps. Pod Mnicha od rozstajów szlaków w Dolinie za Mnichem to z tego co pamiętam jest kwadrans wyraźną ścieżką, więc trafić bez problemu trafisz.


co do chadzania z kaskiem.... chyba wezmę mój górniczy teraz w Beskidy :ryb coby mi ptak na łeb nie narobił
Ostatnio zmieniony przez sokół 2013-07-24, 09:28, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-07-24, 11:14   

Ścieżki pod Mnicha rzeczywiście nie sposób nie zauważyć, z resztą może nawet ktoś będzie nią szedł ;)
Ja tam nie wiem jak to jest, ale zapytam mądrzejszych. A jakbym chciała sobie pójść na rozeznanie, bo np. następnego dnia miałabym wspinać się na Mnicha, ale nie mam ochoty tego robić "on sajt" :D tylko prześledzić wzrokiem drogę z bliska? Czy muszę się objuczyć w te wszystkie łachy typu uprząż (kask mogę wziąć), czy musi sobie dyndać rewerso z karabinkiem na szpejarce i co na to strażnicy TPN, że nie posiadam liny? Ani żadnej pętli? :dev A tak naprawdę, to bym poszła pomoczyć nóżki w Zadnim Mnichowym Stawku :dev
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2013-07-24, 11:24   

Musiałabyś trafić na naprawdę zlośliwego strażnika żeby Cie ukarał grzywną. Choć kto wie ... Don opowiadał, jak kiedyś SAM :dev6 ;) Edward W. , szef strażników dopadł ś.p. Macieja Berbekę, jego i jeszcze dwóch osobników w tych terenach i dał im mandat za ... zniszczenie roślinki. A była to zima i przemieszczali się na nartach. Ja natomiast, idąc tylko z plecakiem, spotkalem tam przewodnika Lichotę :
- Dzień dobry.
- Witam.
I poszliśmy dalej.
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-07-24, 11:28   

Dobromił napisał/a:
- Dzień dobry.
- Witam.

Doszukiwałabym się tutaj jednak przyczyny w Twoim uniżnym przywitaniu, ponieważ Dzień dobry ukazuje normalne przywitanie, a Witam stawianie się na piedestale (witali zwykle gospodarze i właściciele ziemscy), także może pan Lichota poczuł się lepiej, że mógł powiedzieć Witam.
Oczywiście to tylko żart ;)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2013-07-24, 11:33   

Zawsze mogłem rzec WON :)

P.s. Znalem Lichotę juz wcześniej i pamiętałem, że to kulturny gość.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-24, 14:44   

Malgo Klapković napisał/a:
Czy muszę się objuczyć w te wszystkie łachy typu uprząż


Tak naprawdę, to już nie ma nic napisane o tym, że musisz posiadać jakiś sprzęt, jeszcze dwa lata temu o tym pisało, ale zapis znikł. Chodzi pewnie o to, że idąc solo, po co Ci to wszystko...? Tak czy tak chociaż ten kask wypadałoby mieć. ;)
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-07-24, 14:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-07-24, 14:59   

Vision napisał/a:
idąc solo, po co Ci to wszystko...?

No wiesz, można się asekurować nawet idąc solo, ale może to trwać w nieskończoność (wszystkie wyciągi x3).
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-24, 15:00   

Tak, ale bardziej o przepisy mi chodzi, nie ma nic sprecyzowane, więc teoretycznie, możesz się wpisać i iść, to wszystko... reszta już zależy od podejścia filanca ;)
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-07-24, 15:01   

Wątpię, by uwierzył, że jestem takim hardcorem i dałabym radę się wspinać :D
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-24, 15:04   

Czy ja wiem, zrobiłabyś takie oczy, jak na tym zdjęciu przy szlakowskazie w Chochołowskiej mówiąc, że właśnie zeszłaś z Mnicha, to na pewno by Ci uwierzył :)
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-07-24, 20:13   

Janku, tutaj dla Ciebie trochę Mnicha Deklaracja nieśmiertelności reż. Marcin Koszałka i jeszcze film Prowokator polski film z rejonem Morskiego Oka w tle i czerwienią też.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group