Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

2015-02-07 Beskid Sądecki (Kosarzyska - Radziejowa - Przehyba - Bereśnik)

Autor Wiadomość
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-10, 21:38   

U jestem degeneruchem?
No tak, ale jak ktoś robi mało zrzutów ekranu jak ja to mi to wystarczy.
Co innego w pracy...
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-02-10, 23:43   

To teraz będzie się ludziom zakładało teczki ze screenami. Znak czasow :D
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-02-11, 06:58   

Piotrek napisał/a:
To teraz będzie się ludziom zakładało teczki ze screenami. Znak czasow
To się przedawnia chyba po 5 latach. Z drugiej strony będzie można najciekawsze chwile z forum sobie poprzeglądać we własnym archiwum, to jak album ze zdjęciami z dzieciństwa :)
Przeznaczenie jest zupełnie inne (screeny z forum też da się zrobić), ale np. z gry online, by uchwycić obraz i grać dalej (tylko jedno kliknięcie na pasku zadań). A mój kod źródłowy to ... 5 wierszy (około 300 znaków). :)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2015-02-11, 08:46   

Piotrek napisał/a:
To teraz będzie się ludziom zakładało teczki ze screenami. Znak czasow :D
Już się zakłada,prawda?Ja mam założoną na 100%. :D
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-02-11, 09:42   

I jakiś potomek Wildsztajna wyciągnie ją z chmury, udostępni link na fejsie i zaczną się pojawiać memy z Mirkiem :D
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2015-02-11, 09:49   

Piotrek napisał/a:
I jakiś potomek Wildsztajna wyciągnie ją z chmury, udostępni link na fejsie i zaczną się pojawiać memy z Mirkiem :D
Jak jakieś już będą to dacie mi znać? :D
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-02-11, 10:35   

Mirek napisał/a:
Już się zakłada,prawda?Ja mam założoną na 100%
Wiem. I to przez kilka osób :)
Mirek napisał/a:
Jak jakieś już będą to dacie mi znać?
Przyjdą zamaskowani po ciebie o 6 rano albo przed godziną 22 i zabiorą na dołek. Powinieneś zauważyć :)

Edit: Oto przykład: jeden screen w miniaturze na trzech :)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2015-02-11, 10:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2015-02-11, 10:47   

Nie muszą się maskować,znam jednego,to mój sąsiad.Dla niego i kolegów drzwi moje zawsze stoją otworem. :haha I to że to mój sąsiad to nie żart.
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-02-11, 11:31   

No to teraz zapanuje na forum pełna kultura, dałem narzędzie do "uwieczniania" ...
Zresztą nie tylko u "przyjaciół Sowy" trwa inwigilacja, wszędzie, wszędzie ...
Wszyscy operatorzy telekomunikacyjni (internet, telefonia, monitoring) praktycznie muszą zapisywać działalność obywateli dla ich dobra, więc pytanie nie brzmi "czy", lecz "ile razy" wszystko jest rejestrowane :)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-02-16, 10:40   

ceper napisał/a:
Kapitanie, foto paragonu zrobione wczoraj się nie liczy. Dla żony musi być papierek :!
A zrzuty ekranów każdy robi, zwłaszcza gdy zdrzaźni cię jaki emeryt lub "miejscowy" na forum :)
Niestety, jest to kłopotliwe, bo muszę myszką kliknąć 5x i zastanawiałem się, czy nie napisać sobie programiku, który po jednym kliknięciu zapisze screen w pliku jpg (nazwa zawierałaby datę/godzinę), aby łatwiej było to odszukać (musiałbym prawie godzinę pomyśleć). Niestety, uspokoiło się tu ostatnio i pomysł chwilowo przepadł.


Przecież jest taki program - "Narzędzia wycinanie" dla Windows 7 i powyżej.
Korzystam z 10 razy każdego dnia, wysyłając komunikaty o błędach do firmy programistycznej. Dla mnie bardzo wygodny w użyciu - zaznacza się fragment ekranu i można wkleić do innego dokumentu lub maila naciskając CTRL-V albo zapisać jako plik jpg.
Można jeszcze przed zapisem pokreślić na dowolny kolor fragment obrazka.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-02-16, 11:07   

Basiu, jest on na moim pasku zadań (ostatni z prawej), z którego również korzystam.
Do obróbki grafiki korzystam jednak z FastStone Image Viewer - ma dużo więcej możliwości. A programik ScreenShot - to opcja dla leniwych, dla których dwa kliknięcia to zbyt wiele pracy, aby zapisać cały pulpit w wybranym folderze i dodatkowo z automatyczną nazwą pliku zawierającą datę i czas - teraz wystarczy jedno kliknięcie :)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2015-02-16, 11:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-02-16, 11:26   

Tylko że częściej zamiast "całego pulpitu" potrzebny jest jakiś jego wycinek i na dodatek czasem potrzeba zwrócić uwagę na jakąś część tego wycinka, a inną (np. zawierającą dane osobowe) należy zamazać.
"Cały pulpit" to ja mam na dwóch monitorach, kiedy go zrzucam ma szerokość podwójnego ekranu i jest mało czytelny.

No w każdym razie dla moich potrzeb wycinanie fragmentu ekranu z późniejszą możliwością jego ograniczonej w pewnym stopniu edycji jest idealne.

OK - odbiegliśmy od tematu, już się zamykam.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-02-16, 11:35   

"Narzędzie wycinanie" ma podstawową wadę: nie można idealnie zaznaczyć wybranego fragmentu, dlatego dokładne obcięcie wykonuję bezpłatnym FSIV (co do piksela z możliwością przesunięcia, praktycznie dowolna edycja: ramki, strzałki, itp.). Nie jestem zwolennikiem narzędzi M$ (nie chcę, ale muszę). Kiedyś boleśnie byłem zmuszony do przejścia z AmiPro na M$ Word pomimo przepaści pomiędzy możliwościami tych programów, wygrała komercja :(
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime