Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

W Kotarnicy

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-03-10, 20:41   W Kotarnicy

Była to wycieczka sentymentalna :-)
Zaplanowaliśmy sobie na niedzielę wyskok na Gibasy, przyjemną pętelką z Kocierza ale w sobotę spotkałem znajomego leśnika z Sopotni pod którego władczymi skrzydłami kiedyś pracowałem. I zaczął opowiadać jak to w Kotarnicy się zmieniło, że dostali kasę z UE, ze nowe przepusty są, że fajne stokówki, że stoki przerzedziło i widokowo się zrobiło, że ludzie na wycieczki chodzą, na rowerach jeżdżą i.t.d. To myślę, może tam wyskoczymy zobaczyć co i jak?. Wszak na Gibasach całkiem nie dawno byliśmy.
Trochę się obawiałem, że dolinka zmieniła się w jakiś deptak- tablice, ławki, wiaty- ale na szczęście nie, nadal jest to spokojne odludzie :)
Droga faktycznie przyjemna, miejsca gdzie kiedyś ciągle ja zalewało są ładnie obudowane kamieniem przepusty ale nadal jest to zwykła dolina którą można dostać się do góry.
A idzie się przyjemnie, bo choć droga nie jest stroma (wręcz spacerowa) to wyprowadza zakosami na spora wysokość. Doszliśmy jak oszacowałem na mapie na jakieś 1000-1050 m n.p.m. luźnym krokiem bez zmęczenia. Widoki w stronę Pilska faktycznie ładne. Żal jedynie kiepskiej widoczności, w dodatku ładnie stąd wyglądające Pilsko było pod Słońce i trochę mdło wyszło na zdjęciach. Zdjęcia ogólnie też bez szału ale cóż, jakie są takie są.

Foty-> http://www.zuziawdrodze-g...kotarnica032014

















 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-03-10, 21:11   

Przyjemnie tak się spaceruje z dziećmi. Tam w okolicach Sopotni byłam jeszcze przed Bożym Narodzeniem i widziałam, że faktycznie pobudowano tam pełno dróg, co niestety z daleka nie dodaje zboczom uroku. No ale las jaki jest taki jest i trzeba zwieźć to drewno, aby nie stały kikuty drzew.
A ta ładna kapliczka to gdzie jest ?
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-03-10, 21:34   

Juz wyżej, jak się z dolinki pnie do góry to są na małej polance obok drogi trzy małe domki/chatki i kapliczka stoi przy jednym z nich, akurat tym największym.

A stokówki w Kotarnicy to one już od dawna tam były, pamiętam je jeszcze z pracy, tylko bardziej jako błotniste drogi a teraz to są częściowo żwirowe (nie licząc kawałka asfaltu na dole). Ale na taki właśnie spacerek bardzo przyjemne, naprawdę bez zmęczenia można sobie isć całkiem wysoko :-) a dzieciaki się nie zamęczają podejściem. Nosidła w zasadzie nie używałem, jedynie ostatnie pół godziny przy zejsciu bo Staśka spanie wzięło :-)
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2014-03-10, 21:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2014-03-11, 12:31   

Ładne okolice. Zdjęcie dzieci pijących herbatkę z termosu jest super! :)
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-11, 12:37   

Iva napisał/a:
Zdjęcie dzieci pijących herbatkę z termosu jest super! :)


:D
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2014-03-11, 12:38   

Vision napisał/a:
:D


No co się śmiejesz? :P
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-11, 12:39   

A nie wiem, temat tego termosu zawsze mnie bawi, proponuję ten termos na nowe logo forum. :-o
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2014-03-11, 12:41   

Vision napisał/a:
A nie wiem, temat tego termosu zawsze mnie bawi, proponuję ten termos na nowe logo forum. :-o


Wiosenny baner mógłby być z termosem :lol :P

A to zdjęcie jest urocze :)
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-03-11, 12:59   

Termos bez granic!
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-11, 13:09   

Pijcie i jedzcie z niego wszyscy...
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-03-11, 13:12   

No tu akurat termos nie był celowo wstawiony, wyszedł bo...stał :D
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2014-03-11, 13:22   

Jak widać ten termos zawsze powoduje dobrą kompozycję zdjęcia. Mi też ono się bardzo podoba :) Jak i cała wycieczka.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14368
Wysłany: 2014-03-11, 13:45   

Piotrek napisał/a:
No tu akurat termos nie był celowo wstawiony, wyszedł bo...stał


Zdjęcie robiła żona Piotrka. On zastraszał dzieci biczem. Temu takie spokojne.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2014-03-11, 18:01   

Dobromił napisał/a:
On zastraszał dzieci biczem.
Okrutnik! :dev , a wycieczka fajna klimatyczna też się kiedyś tam wybiorę ze swoimi pociechami.......jak je już będę miał :D .......może ;) .
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-03-11, 19:54   

Malgo Klapković napisał/a:
Jak widać ten termos zawsze powoduje dobrą kompozycję zdjęcia. Mi też ono się bardzo podoba :) Jak i cała wycieczka.

A dziękuję :-) Zaś sam termos, można powiedzieć, że to taki punkt zaczepienia :)
Dobromił napisał/a:
Zdjęcie robiła żona Piotrka. On zastraszał dzieci biczem. Temu takie spokojne.

Oj to już nie te czasy, obecnie za głupiego klapsa można mieć kłopoty.
Teraz inaczej znęca się nad dziećmi-psychologicznie. Tak to właśnie naukowcy rozwiązali, że można bez siniaka dzieci doprowadzić do ruiny.
Tatrzański urwis napisał/a:
Okrutnik! :dev , a wycieczka fajna klimatyczna też się kiedyś tam wybiorę ze swoimi pociechami.......jak je już będę miał :D .......może ;)

Jakie "może"?, chłop potomka musi mieć, taka kolej rzeczy. Oj, jeszcze się doczekasz nie przespanych noc, pampersów, wizyt w przychodni i oczywiście wycieczek górskich, nie inaczej :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga