Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

W końcu trafił chłop do dziury.

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-04-08, 21:17   W końcu trafił chłop do dziury.

Trasa znana chyba wszystkim, jak nie z własnego przejścia to z wielu relacji na forach: Międzybrodzie Bialskie- Magurka Wilkowicka- Czupel- Czernichów. Sam też lazłem nią wielokrotnie zawsze zastanawiajac się potem po cholerę wybieram to wyjście na M.W. skoro trzeba nawalać asfaltem dobre 40 minut. A potem jeszcze dość nudnie wlec się drogą leśną gdzie zakręt za zakrętem ciągnie się niezbyt ciekawie do schroniska.
Ale poszedłem, doszedłem, niech będzie że tak musiało być :-)
Najważniejsze, że główny punkt programu czyli Wietrzna Dziura został osiągnięty. Co prawda nie bez kłopotów ale w końcu po latach się udało. Wcześniej nigdy jej celowo nie szukałem ale wisiała nade mną ta jaskinia, nawet nie to żeby ją dokładnie spenetrować tylko żeby do niej dojść-bo ponoć przy niebieskim szlaku sobie w ziemi tkwi.
Znalazłem więc opis dojścia, współrzędne geogr wrzuciłem w Google Maps i z "printem" zrobiłem atak z punktu wyjścia czyli mokradełka na szlaku. Ułaziłem się po chaszczach że hej, właziłem w każdą ścieżkę, zakamarek, kupę gałęzi ale znaleźć nie mogłem aż w końcu stwierdziłem, że jeszcze zobaczę od dołu czyli od tego szlaku czarnego co to wyznakowano parę lat temu. I co? i przeszedłem nim kilkanaście kroków a tu dziura w ziemi, tuż obok szlaku :lol . No myślałem, że mnie szlag trafi. Ja nie wiem co to za tajemnica, że zamiast podać informację że po prostu jest obok czarnego szlaku to jakieś podchody z opisami "iść 50 m od podmokłego miejsca na niebieskim szlaku, skręcić w ścieżkę w prawo ....i.t.d. i.t.p".
Ale dobra, trafiłem, trochę się wsunąłem do środka, rzuciłem okiem przy mdłym świetle latarki i ok. Może kiedyś wlezę do samego końca choć generalnie jaskiń nie lubię, nie kręcą mnie.
A potem to już spacerkiem na Czupel posiedzieć trochę i hop do Czernichowa, gdzie w małym sklepie spożywczym miejscowi obalali flachę i wina. A waliło tak, że jakby sanepid wpadł to by babie ten krami zamknęli z miejsca :D

Przyjemnie nawet się szło, widoczność co prawda daleka od ideału ale cóż, ostatnio taka dominuje.

Foty-> http://www.zuziawdrodze-galeria.cba.pl/czupel042014



















Termos ma urlop.









 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14369
Wysłany: 2014-04-09, 08:30   

Piotrek napisał/a:
Może kiedyś wlezę do samego końca


Czyli do Zamku.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
TataOjciec 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 353
Skąd: Z Blokowiska
Wysłany: 2014-04-09, 08:50   

Piotrek napisał/a:
generalnie jaskiń nie lubię, nie kręcą mnie.


Błądzisz Piotrze

Piotrek napisał/a:
Może kiedyś wlezę do samego końca


Wiele już tego do końca tam nie ma heheh
_________________
 
 
Tomasz 


Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 559
Wysłany: 2014-04-09, 09:15   

Brawo za trafienie do dziury. Niedawno jak tam byłem, to sporo grupek łaziło i szukało bez skutku a najprościej właśnie dojść od czarnego szlaku, wręcz banalnie.
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5525
Wysłany: 2014-04-09, 14:00   

Piotrek napisał/a:
Najważniejsze, że główny punkt programu czyli Wietrzna Dziura został osiągnięty.

A ja jej jeszcze nie znalazłem. Dwa razy trochę się za nią rozglądałem i uznałem, że za trzecim już nie odpuszczę ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-04-09, 15:36   

Czy ja myślę o tej samej jaskini ?
Bo kojarzę "Wietrzną Dziurę" tuż przy szlaku niebieskim z Magurki na Czupel, dosłownie z 10 m od szlaku. Po prawej stronie idąc na Czupel z Magurki.

Ale została mi pokazana, więc szukać nie musiałam.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
TataOjciec 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 353
Skąd: Z Blokowiska
Wysłany: 2014-04-09, 15:46   

Basia Z. napisał/a:
Czy ja myślę o tej samej jaskini ?


HEHE no ta, tam można wpaść idąc po szklaku . Innej tam nie ma ,jeszcze :-o

Nie wiem to taki pic na wodę z tymi jaskiniami na mapach są zazwyczaj w innych miejscach.
W Sopotni np jak ktoś chce znaleść Wickową to tez nie sugerować się żadną mapą
_________________
Ostatnio zmieniony przez TataOjciec 2014-04-09, 15:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-04-09, 20:09   

Ona nawet (Wietrzna Dziura) nie jest 10 min od szlaku niebieskiego, to jest dosłownie tuż tuż. Jak nie było czarnego szlaku i szukało się jej z niebieskiego (tak jak ja, wg opisu) to faktycznie można było mieć kłopot i sie uchodzić ale teraz wystarczy z niebieskiego odbić w prawo (idąc od MW) czarnym i może po 20 krokach dziura jest po prawej.
Sprocket, teraz napewno trafisz :-) , tak jak Tomek mówi, z czarnego dojście banalne.

TataO, jaskinie to ja lubię takie większe, jak te co byliśmy (w Raju, Niedźwiedziej, czy nawet Radachowskiej) ale wąskie dziury gdzie się trza przeciskać to jakoś nie bardzo :rol . Klaustrofobii nie mam ale jednak nie czuję się w nich przyjemnie :rol
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-04-09, 20:47   

Piotrek napisał/a:
Ona nawet (Wietrzna Dziura) nie jest 10 min od szlaku niebieskiego, to jest dosłownie tuż tuż.


Miałam na myśli 10 metrów a nie 10 minut ;)
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-04-09, 22:02   

A to by pasowało. Sorry, nie załapałem skrótu :-)
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 900
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2014-04-10, 12:43   

Ja też tam jeszcze nie byłem . Tyle razy szedłem tym szlakiem i nigdy sie jakoś nie złożyło . Ale co się odwlecze to nie uciecze .
_________________
easy rider
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14369
Wysłany: 2014-04-10, 14:09   

maurycy napisał/a:
to nie uciecze


A jak jaskinia w tym czasie oddali się gwałtownie ? :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-04-10, 15:14   

Piotrek napisał/a:
TataO, jaskinie to ja lubię takie większe, jak te co byliśmy (w Raju, Niedźwiedziej, czy nawet Radachowskiej) ale wąskie dziury gdzie się trza przeciskać to jakoś nie bardzo :rol . Klaustrofobii nie mam ale jednak nie czuję się w nich przyjemnie :rol


też tak mam...żeby włazić do "dziury" tylko ,żeby się przeciskać i pajęczyny z twarzy ściągać to nie dla mnie. Coś musi być widać :)
Parę dni temu byłem w Jaskini Prometeusza. Cudo! tylko trochę tandetnie podświetlona...
fotki niebawem , może relacja? muszę się ogarnąć :)
_________________
in omnia paratus...
 
 
TataOjciec 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 353
Skąd: Z Blokowiska
Wysłany: 2014-04-10, 15:17   

Dobromił napisał/a:
A jak jaskinia w tym czasie oddali się gwałtownie ?


Może się zawali , podobno prawdopodobne to jest :D
_________________
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 900
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2014-04-10, 16:38   

Dobromił napisał/a:
maurycy napisał/a:
to nie uciecze


A jak jaskinia w tym czasie oddali się gwałtownie ? :)
to kolejny chłop nie trafi do dziury :lol .
_________________
easy rider
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi