Markowe wędrówki.

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 7247
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Markowe wędrówki.

Postautor: Sebastian » 2026-06-27, 19:07

_laynn pisze:Pora jest super, ino temperatury (teraz) nieco za wysokie na takie wypady.

To tak jak w styczniu - śnieg jest super, tylko temperatury nieco za niskie na takie wypady ;)

_laynn pisze:Mgiełki extra!

Owszem, mimo kieprskiej na to pory te mgiełki siadły, ale to chyba też kwestia miejsca - Kotlina Nowotarska jest dobra na mgiełki.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 15285
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Re: Markowe wędrówki.

Postautor: Dobromił » 2026-06-27, 20:32

marekw pisze:Dodatkowa atrakcja to przejeżdżające pociągi,które bardzo lubię oglądać.


Darz Pociąg na Torach !

Witaj Marku.

Specjalnie dla Ciebie pociąg w ruchu.

Kojarzysz to miejsce ?

545.JPG
545.JPG (2.12 MiB) Przejrzano 168 razy


546.JPG
546.JPG (3.06 MiB) Przejrzano 168 razy


547.JPG
547.JPG (3.44 MiB) Przejrzano 168 razy
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
marekw
Posty: 4641
Rejestracja: 2014-06-18, 18:04
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Re: Markowe wędrówki.

Postautor: marekw » 2026-06-28, 06:42

Dobromił pisze:
marekw pisze:Dodatkowa atrakcja to przejeżdżające pociągi,które bardzo lubię oglądać.




Witaj Marku.

Specjalnie dla Ciebie pociąg w ruchu.

Kojarzysz to miejsce ?




Witam również.
Piękny wiadukt Glenfinnan.Widziałem w programach o podróże koleją.
Awatar użytkownika
_laynn
Posty: 1488
Rejestracja: 2024-08-10, 08:10

Re: Markowe wędrówki.

Postautor: _laynn » 2026-06-28, 09:26

Sebastian pisze:To tak jak w styczniu - śnieg jest super, tylko temperatury nieco za niskie na takie wypady ;)

W styczniu to ja ubieram kalesony, grubszy polar, grubsze rękawice itd i idę. Chodziłem przy -18 stopniach :
Obrazek

Jak mi pokażesz patent na rozbieranie się przy - tak jak dziś 38 stopniach to postaram się skorzystać ;)
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3970
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Re: Markowe wędrówki.

Postautor: Wiolcia » 2026-06-28, 14:09

Mgiełki bardzo zacne.
Bardzo cieszy taki powrót w góry po dwóch miesiącach, czy traktujesz to już jak oczywistość?
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 7247
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Markowe wędrówki.

Postautor: Sebastian » 2026-06-28, 16:16

_laynn pisze:Jak mi pokażesz patent na rozbieranie się przy - tak jak dziś 38 stopniach to postaram się skorzystać ;)

Ponoć Beduini mają najlepsze patenty na upały: luźna szata z przewiewnej tkaniny osłaniająca całe ciało i mocna gorąca herbata. Ja poprzestaję na klimatyzacji w mieszkaniu, choć dziś zrobiliśmy z Renią 42 km na rowerach, ale głównie po Puszczy Niepołomickiej. Dużo cienia na rowerze to jedna z moich recept na upały.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 15285
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Re: Markowe wędrówki.

Postautor: Dobromił » 2026-06-28, 19:34

marekw pisze:Piękny wiadukt Glenfinnan.Widziałem w programach o podróże koleją.


Pociąg spóźnił się 20 minut. Do tego czasu miejscowe muchy pożarły nas do kości.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 15285
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Re: Markowe wędrówki.

Postautor: Dobromił » 2026-06-28, 19:36

_laynn pisze:Chodziłem przy -18 stopniach :


To tak jak np + 22. Zwykła temperatura górska zimą.

Seb - o tych beduińskich strojach na dzień czytałem w dwóch knigach. I w telewizorni widziałem. Ludy doświadczone setkami lat pobytu na pustyni, to i mądre są.

P.s. Właśnie piję gorącą herbatę.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości