Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Ups, opaliło mnie :D

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
  Wysłany: 2014-03-23, 12:32   Ups, opaliło mnie :D

Możliwości dojścia na Halę Miziową jak wiadomo jest kilka- ja wybrałem to najmniej ciekawe, wręcz upierdliwe a mianowicie zielonym z Korbielowa, pod wyciągami, wzdłuż nartostrad. Ale nie bez powodu sam sobie zgotowałem ten los ;) , mianowicie w planie miałem zahaczyć o wychodnie które znajdują się w pobliżu szlaku (na Szlakówce) oraz Jaskinie przy Rozdrożu, też w pobliżu szlaku.
Z jaskinią nie wyszło niestety :rol . Pewnie bym do niej trafił, bo namiar miałem dobry ale w tym właśnie rejonie panowie pilarze urządzali "Korbielowską masakrę piłą łańcuchową" i mimo półgodzinnej walki w terenie celu nie znalazłem. Nie wiem, może gdzieś pod stertami gałęzi albo zwalonymi drzewami był otwór wejściowy? Nic to, jaskinię mogę przeboleć, innym razem znajdę jak sprzątną teren ale po ambicji poszło, bo co to za faeet co w dziurę trafić nie może :D
Wcześniej jednak były owe wychodnie na Szlakówce. Trafić łatwo, wystarczy iść wyciągiem do końca, już po opuszczeniu szlaku.
Dość ładne, nawet duże ale trochę oszpecone mocowaniami wyciągu.



Na Miziowej pusto, ludzi brak i ogólny spokój. I jeszcze biało. Zimą zawiało mimo ciepłego wiatru, który powiewał coraz mocniej.





A dalej to już napieranie na szczyt w śniegu co prawda juz nie głębokim ale momentami śliskim, więc można sobie było trochę akrobacji wykonać :)





Wieje jak cholera, ciężko ustać, ciężko trochę iść po górę, na szczęście wiatr ciepły więc łapy nie marzną. Ale żeby sobie spokojnie na szczycie posiedzieć to nie ma mowy, jedynie chwila z kawką, troche fotek i jazda na dół.Turyści których minąłem idąc do góry nawet nie usiedli na chwilę tylko od razu zarządzili ewakuację.





Był i On :lol choć miał problemy z utrzymaniem pionu




A potem hop z powrotem na halę i jazda w kierunku Malorki. Trasa to ładna i chyba wszystkim znana. Ładne widoczki po drodze, ładne hale, bardzo spacerowe zejscie.
Po drodze, tuż przy szlaku czyhają piękne skalne ściany.






A dalej sielskie krajobrazy...







Ładnie było, ciepło było, Słońce grzało i gębulkę mi trochę przypiekło :-)
Krokusa żadnego nie widziałem, szkoda, ale załapałem się jeszcze na śnieg a to deficytowy towar tej zimy :)
Zdjęcia wszystkie-> http://www.zuziawdrodze-g...pl/pilsko032014
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2014-03-23, 12:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-03-23, 20:42   

Hej.

Jakies ambony pamiętam też przy szlaku zółtym z Korbielowa, ale na pewno są mniejsze od tych, które złapałeś. A szlak przez Malorkę najlepszy ze wszystkich.

termos widzę robi coraz większą furorę jako model. Nic tylko zgłosić go do reklam i skosić pieniążki.
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14368
Wysłany: 2014-03-24, 09:49   

Nie da się ukryć - ciężką masz prace.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2014-03-24, 10:51   

Piotrek napisał/a:
Był i On :lol choć miał problemy z utrzymaniem pionu


Przyznaj się co do niego wlałeś? ;)
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-03-24, 11:36   

sokół napisał/a:
Jakies ambony pamiętam też przy szlaku zółtym z Korbielowa, ale na pewno są mniejsze od tych, które złapałeś. A szlak przez Malorkę najlepszy ze wszystkich.

termos widzę robi coraz większą furorę jako model. Nic tylko zgłosić go do reklam i skosić pieniążki.

Te przy żółtym to masz na myśli po lewej jak się idzie na Miziową tak?
Z termosem to wiesz, tak dla żartu :) ale nie ukrywam- lubię tego ujęcia z tym "sprzętem" :)

Dobromił napisał/a:
Nie da się ukryć - ciężką masz prace

Zależy co w niej robię, jak się bujam po górkach to jak najbardziej jest ok :-)

Iva napisał/a:
Przyznaj się co do niego wlałeś?

Kołkiem rozporowym do go potraktowałem, i do skały. :)
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-03-24, 12:01   

Piotrek napisał/a:
Te przy żółtym to masz na myśli po lewej jak się idzie na Miziową tak?


No, coś tam było, z tego, co kojarzę...
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-03-24, 13:44   

Poszukam wieczorem fotek i wstawię, możliwe że o tym samym mówimy (choć lepiej gdyby to były inne, bo to zawsze coś nowego :-) )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania