Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Sztuczna inteligencja

Autor Wiadomość
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5838
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-03-30, 18:50   Sztuczna inteligencja

Niczym nieskrępowana wolność "twórcza" - trochę wyobraźni, odpowiedni dobór słów kluczowych i można generować obrazy za pomocą sztucznej inteligencji. Oto próbka mojej twórczości: obrazy są momentami mocno kiczowate, czasem trochę mniej. Wszystko zależy od tego, czym nakarmimy sztuczną inteligencję - im bardziej dokładny opis tego co chcemy, jej przekażemy, tym bardziej obraz sprosta naszym oczekiwaniom. Na razie jednak wypraw w góry i w plener nie zastąpi 🙂, choć może kiedyś napiszę relację z fikcyjnej wycieczki ilustrowaną zdjęciami z AI. Te obrazki są generowane w Bing Image Creator, który korzysta z silnika DALL-E. Dość prosty silnik, są zapewne doskonalsze.


































_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9383
Wysłany: 2023-03-30, 19:05   

Kilka jest całkiem całkiem ;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2023-03-30, 22:01   

Ciekawe czy zdjęcia XXX też zrobi ta inteligencja....

;)
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2023-03-30, 22:24   

Piotrek, będzie robić przede wszystkim takie zdjęcia :D
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2023-03-31, 22:33   

Inwencja i wyobraźnia mogą być przydatne w takiej tematyce :D
 
 
opawski1 


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1051
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2023-03-31, 23:58   

Generalnie niektóre wyglądają jak "prawdziwe" zdjęcia tylko porządnie przerobione w photoshopie np. te z zamkiem, krokusa czy czarno-białe z przełomem rzeki...
ale sadzę, że ręka dobrego fotografa, odpowiedni moment i miejsce zawsze będzie potrzebny...
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Profil Facebook
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2023-04-02, 23:22   

Co do chatek i schronisk w górach to ta sztuczna inteligencja ma lepszy gust niz obecnie wiekszosc ludzi ;)
Jedyna nadzieja na przyszlosc dla tych obiektow, ze to jej zlecą projektowanie górskiej infrastruktury turystycznej....


Bardzo tez jestem ciekawa jakich uzyles słow kluczowych do zdjecia nr 13. Bo najbardziej mnie zaintrygowalo - co ono przedstawia. Mi z lekka kojarzy się z konduktem pogrzebowym jakiegos wampira z Rumunii - ale moze mam zbyt bujna wyobraznie ;)


Sebastian napisał/a:
choć może kiedyś napiszę relację z fikcyjnej wycieczki ilustrowaną zdjęciami z AI.


Ja jestem raczej ciekawa na ile taka sztuczna inteligencja potrafi (lub za jakis czas bedzie potrafiła) wygenerowac brakujace zdjęcia z prawdziwych wyjazdow. Wiele razy myslalam o napisaniu relacji z wyjazdow z bardzo dawnych czasów, ale nie mam z nich zdjęć. A bez zdjec to bez sensu trochę... Na ile na podstawie bardzo dokladnego i szczególowego opisu bedzie szansa uzyskac w miare dobre odwzorowanie i wydrukowanie swoich wspomnien - obrazów, ktore ma się w głowie? Gdyby to choc trochę działało - to myślę, ze to cos w co bym sie mogła bardzo wkręcić!
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2023-04-02, 23:48, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9383
Wysłany: 2023-04-03, 08:31   

buba napisał/a:
Co do chatek i schronisk w górach to ta sztuczna inteligencja ma lepszy gust niz obecnie wiekszosc ludzi ;)
Jedyna nadzieja na przyszlosc dla tych obiektow, ze to jej zlecą projektowanie górskiej infrastruktury turystycznej....


Bardzo tez jestem ciekawa jakich uzyles słow kluczowych do zdjecia nr 13. Bo najbardziej mnie zaintrygowalo - co ono przedstawia. Mi z lekka kojarzy się z konduktem pogrzebowym jakiegos wampira z Rumunii - ale moze mam zbyt bujna wyobraznie ;)


Sebastian napisał/a:
choć może kiedyś napiszę relację z fikcyjnej wycieczki ilustrowaną zdjęciami z AI.


Ja jestem raczej ciekawa na ile taka sztuczna inteligencja potrafi (lub za jakis czas bedzie potrafiła) wygenerowac brakujace zdjęcia z prawdziwych wyjazdow. Wiele razy myslalam o napisaniu relacji z wyjazdow z bardzo dawnych czasów, ale nie mam z nich zdjęć. A bez zdjec to bez sensu trochę... Na ile na podstawie bardzo dokladnego i szczególowego opisu bedzie szansa uzyskac w miare dobre odwzorowanie i wydrukowanie swoich wspomnien - obrazów, ktore ma się w głowie? Gdyby to choc trochę działało - to myślę, ze to cos w co bym sie mogła bardzo wkręcić!


Buba musisz spróbować!

Z twoją wyobraźnią, może być ciekawie :D
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 900
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2023-04-03, 10:08   

No powiem Ci bajeczka te foty :lol
Nie wszystkie oczywiście, ale można by się pomylić, kto się na tym aż tak nie zna 😜
Ostatnio zmieniony przez maurycy 2023-04-03, 10:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi