Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Od Orłowej po Czupel (Beskid Śląski)

Autor Wiadomość
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2779
Skąd: Tychy
Wysłany: 2023-10-31, 16:03   Od Orłowej po Czupel (Beskid Śląski)

Trasa: Ustroń Polana (390) - Orłowa (813) - Zakrzosek (672) - Trzy Kopce Wiślańskie (810) - Smerekowiec (835) - Czupel (882) - Wisła Nowa Osada (455) - Wisła Kopydło PKP (500)

Dystans: 18,7 km
Maksymalne przewyższenie: 492 m
Suma wzniesień: ok. 880 m


Coś więcej:





Prognozy na ów dzień nie były najlepsze. Ustroń Polana wita mnie pochmurną aurą. Więc w dalszą drogą wyruszam z ,,taką pewną nieśmiałością" ;)



Po pierwszych potach, gdzieś w okolicach osiedla Palenica, postanawiam nieco wypocząć. Jest chmurnie ale równocześnie bardzo efektownie. Czantoria w tej aurze jakby groźniejsza z ,,pyska" niż zwykle ;)



Za Orłową, schodząc już na Zakrzosek, ukazuje się na ostatnim planie Hala Jaworowa.



A to same okolice przysiółka Świniorka. Cel główny, tj. Trzy Kopce Wiślańskie, po prawej w oddali.



Kotarz i Malinów. Mimo braku słońca, widać nadspodziewanie dużo, więc dzień nie był zmarnowany ;)



Jednak królową dnia bezwzględnie była Czantoria. Wciąż w mroku ;)



Dopiero na Trzech Kopcach Wiślańskich w pełni ukazuję się Równica.



Czas na jadło. Klasyk Beskidu Śląskiego czyli Telesforówka. Żurek niezły.



Będąc w tych okolicach, nie mogłem sobie odmówić przyjemności wejścia na Czupel. Moim zdaniem, bardzo niedoceniany przez turystów. A widoki z niego przednie, tym bardziej, że bezpośrednie okolice szczytu charakteryzują się dużym spadkiem terenu, stąd łatwiej o tak zwaną ,,głębię" panoramy.

Pasmo Baraniogórskie z Czupla.



Na południe, na zdjęciu tego może nie widać, ale goło oko dostrzegło tego dnia Wielki Rozszudziec w Małej Fatrze. Także moc jest ;)



Zejście do Wisły Kopydła też ładne. Foto z Grapy (górna stacja wyciągu narciarskiego) na Stożek i grupę Cieślara i Kobylą (na pierwszym planie).



Czupel z peronu stacji PKP Wisła Kopydło.



Także jak widać, nawet przy nie najlepszej pogodzie, Beskid Śląski fajny jest. Zobaczyłem więcej niż mogłem się na starcie spodziewać :)

Dobranoc.
Ostatnio zmieniony przez Tępy dyszel 2023-10-31, 16:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5531
Wysłany: 2023-10-31, 17:14   

Wielu ludzi (w tym ja), chodzi w góry tylko przy ładnej pogodzie. Wszystko przez zdjęcia. Pamiętam, że kiedyś dawno było mi wszystko jedno, nawet w deszczu chodzenie miało swój urok.
Czupel w Śląskim bardzo lubię. Jest to szczyt pozaszlakowy ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5842
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-10-31, 17:58   

sprocket73 napisał/a:
Wielu ludzi (w tym ja), chodzi w góry tylko przy ładnej pogodzie. Wszystko przez zdjęcia. Pamiętam, że kiedyś dawno było mi wszystko jedno, nawet w deszczu chodzenie miało swój urok.

Też czasem można zrobić fajne zdjęcia w niepogodę, ale do chodzenia w deszczu się chyba nie przekonam

sprocket73 napisał/a:
Jest to szczyt pozaszlakowy ;)

Jest kilka fajnych miejsc pozaszlakowych w Śląskim ;)

Fajna trasa w Śląskim, kiedyś mi ją Sokół polecał.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2023-10-31, 20:55   

Czupel jest fajny. Choć zarasta...
Jedne z niewielu miejsc, w Śląskim które nie znam.
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2779
Skąd: Tychy
Wysłany: 2023-11-01, 15:33   

1. Na tej wycieczce padał deszcz. Jakieś 26 sekund. 2. Na Czupel się śpieszcie, bo faktycznie zarasta.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14376
Wysłany: 2023-11-02, 08:31   

Cytat:
2. Na Czupel się śpieszcie, bo faktycznie zarasta.


Grasowały tam zębate bestyje.

sprocket73 napisał/a:
Pamiętam, że kiedyś dawno było mi wszystko jedno, nawet w deszczu chodzenie miało swój urok.


Wróć więc do czasów radosnej młodości.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1097
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2023-11-05, 18:33   

Fajna propozycja wycieczki, mógłbyś jeszcze linka wstawiać z tych map turystycznych, bo klikam w obrazek jak debil z przyzwyczajenia xD
_________________
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group